Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2015, 1:55   #41
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Ako bas ne mozes da izvuces vise od 5-6 za kuciste+dvd, nema mnogo izbora. Najjeftiniji i sa najvise prostora koji sam mogao naci u E firmi je AW Armor 804 Crno. Dolazi sa 2x12 cm fana, filterima za prasinu i kada se skine kavez za HDDove dobije se 39cm prostora za graficku karticu. I ono sto ja licno preferiram, otvor za napajanje na donjoj strani.
Vise bih voleo kad bi mogao da uzmes neko pouzdanije kuciste, kao Fractal Design CORE 2300 (6800 din.) ili nesto jeftinije Cooler Master Elite 430 (6100 din.), oba sa dovoljno prostora za graficku (preko 30cm) i dovoljno siroka za aftermarket hladjenje. Al to je manje vise stvar ukusa.

Od hladnjaka, vecina bi ti preporucila Cooler Master Hyper 212 EVO (4000 din.), ali opet mozda je i previse, odnosno preskupo ako ces samo turbo koristiti na procesoru, ima i jeftinijih RAIJINTEK hladnjaka, koje mnogi hvale,za odnos cene i performanse.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
Dr.Thrax (17.1.2015)
Stara 17.1.2015, 2:42   #42
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Toliko o budžetu od 90k...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 12:19   #43
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Ja opet kažem za ove "stručnjake" s foruma vezano za "extra gejming PC" niko ne kupuje I5 pored I7 jer je I7 top ponude i ne bih ga ni ja kupio I5 kad se već skoro 1000 Eura daje i definitivno je bolji u svakom pogledu od I5, a ubrzo i dolazi njegovo vrijeme (naredne igre će to i dokazati) a to je rekao i @pacsle.
Druga stvar kad neko ko se bakće računarima i voli te stvari a oće top PC kad pogleda Cooler Master Cosmos SE a posebno dvojku, sva ostala kućišta djeluju smiješno.
Na takvu konfiguraciju niko neće stavit napajanje od 500w nego bar od 700 i to neko tipa Seasonic ili Corsair.
SSD obično ide uz ovakvu konfiguraciju jer je grijeh stavit operativni na mehanički disk s ovakvom mašinom.
A staviti neki I7 na neku ploču s "B" ili "H" oznakom bi bilo ravno ludosti.
I3 i I5 nemaju isti broj jezgara ali s HT I3 se ponaša kao da ima isto jezgara kao I5 i igre ga prepoznaju kao quad core CPU.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 12:29   #44
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Evo ovako :

Sto se tice finansija ja raspolazem sa 3K evra, ALI mora postojati neka mera racionalnosti ! Zato sam se odlucio do 1K evra za racunar jer bi iznad bilo jednostavno perverzija ! Da sam imao i podrsku caleta pa i da mi se brat prikljuci u finansiranju ja bih strpio CPU od 1K evra,pa onda dve gtx 990 (koji nije ni izasao) pa onda full vodeno hladjenje monitor ko zid neki sa onim 4K cudesima i ostalo ...

Licno zahvalan sam na svacijem misljenju ali imas li neke konkretne argumente,testiranja,merenja za perfomanse i7 CPU sa i5 CPU.Mislim ne znam za koje si ti konkretno igrice mislio ? Ja planiram ovo za BF 3/BF 4 i naredne serijale i slicne igrice ne za neke faggot assasine,vicere i ostale za*****cije.
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 12:33   #45
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
Evo ovako :

Sto se tice finansija ja raspolazem sa 3K evra, ALI mora postojati neka mera racionalnosti ! Zato sam se odlucio do 1K evra za racunar jer bi iznad bilo jednostavno perverzija ! Da sam imao i podrsku caleta pa i da mi se brat prikljuci u finansiranju ja bih strpio CPU od 1K evra,pa onda dve gtx 990 (koji nije ni izasao) pa onda full vodeno hladjenje monitor ko zid neki sa onim 4K cudesima i ostalo ...

Licno zahvalan sam na svacijem misljenju ali imas li neke konkretne argumente,testiranja,merenja za perfomanse i7 CPU sa i5 CPU.Mislim ne znam za koje si ti konkretno igrice mislio ? Ja planiram ovo za BF 3/BF 4 i naredne serijale i slicne igrice ne za neke faggot assasine,vicere i ostale za*****cije.
Ako planiraš za to sme-će od igre, slobodno uzmi I5 i te ostale pare pokloni u humanitarne svrhe.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 12:35   #46
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Battlefield smece od igre ?
Zbog cega ? zbog bugova koji su popravljeni ili zbog neceg drugog ?
Nesto mi mirise da si COD fan,inace koje ti igrice pikas ako smem pitati ?
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 12:39   #47
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
Battlefield smece od igre ?
Zbog cega ? zbog bugova koji su popravljeni ili zbog neceg drugog ?
Nesto mi mirise da si COD fan,inace koje ti igrice pikas ako smem pitati ?
Ne, ne, ne.
Ne volim ni COD.
Više su mi presmerđeli ti nastavci COD 15 i BF 16, sve na istu foru.
Više volim originalnije igre poput: Halo, Alien, Wolfenstein (iz 2001-e) i Far Cry, tako nešto.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 12:59   #48
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

U pa dobro klasika nije lose,vise volis SP vidim ...
Ako si igrao STALKER probaj sad Survarium koji je sad tek u beta izdanju (ali igrica je besplatna skini je sa sajta) !
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 15:06   #49
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Eto kazes da bi bf3 i bf4. Ja sam bas zbog toga presao sa fx6300 na i5 4460 i prezadovoljan sam. fps ne pada ispod 65.
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 15:32   #50
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Intel i5 4690 BOX - 175e
ASUS H97-PRO GAMER - 112e
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GTX970 4GB GDDR5 OC - 332e
HyperX 8GB Fury DDR3 1600MHz CL10 KIT - 70e
ANTEC VP700P 700W - 65e (ovaj je 88+ nije bilo slabijeg)
COOLERMASTER RC-430-KWN6 Elite 430 - 46e
SAMSUNG SH-224DB/BEBE -14e
KINGSTON 120GB SSDNow V300 SV300S37A/120G - 55e
Hitachi HDS721010CLA332 SATA Device 1TB- ovo je moje

TOTAL: 869e (1050e je kod nasih u proseku ispala ova konfa)
Nadimak mu je na Kupujem/Prodajem Norbert
https://www.kupujemprodajem.com/3073...svi-oglasi.htm

Ako nesto ne bude bilo ok kako ste mi preporucili bice ovako !
https://www.youtube.com/watch?v=jZOywn1qArI
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 15:41   #51
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Mogao bi da prođeš bo5e s napajanjem i kućištem...koje još opcije imaš tu?
Dodao bih još malo za Samsung 840 EVO ili neki drugi SSD...taj Kingston je meh...ali ako ti odgovara cena...

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Ja opet kažem za ove "stručnjake" s foruma vezano za "extra gejming PC" niko ne kupuje I5 pored I7 jer je I7 top ponude i ne bih ga ni ja kupio I5 kad se već skoro 1000 Eura daje i definitivno je bolji u svakom pogledu od I5, a ubrzo i dolazi njegovo vrijeme (naredne igre će to i dokazati) a to je rekao i @pacsle.
Druga stvar kad neko ko se bakće računarima i voli te stvari a oće top PC kad pogleda Cooler Master Cosmos SE a posebno dvojku, sva ostala kućišta djeluju smiješno.
Na takvu konfiguraciju niko neće stavit napajanje od 500w nego bar od 700 i to neko tipa Seasonic ili Corsair.
SSD obično ide uz ovakvu konfiguraciju jer je grijeh stavit operativni na mehanički disk s ovakvom mašinom.
A staviti neki I7 na neku ploču s "B" ili "H" oznakom bi bilo ravno ludosti.
I3 i I5 nemaju isti broj jezgara ali s HT I3 se ponaša kao da ima isto jezgara kao I5 i igre ga prepoznaju kao quad core CPU.
Alienware i njima slični, koji mlate pare na naivčinama koji bi kupili i go*no ako na njemu piše "gaming", zahva5uje Bogu na likovima poput tebe...pošto mi se uopšte ne ulazi u rasprave s nekim ko, izgleda, nije dovo5no informisan o stvarima koje priča, reći ću samo ovo: izvini, ali pričaš iz rektuma. Ukratko. No, lako je iživ5avati svoje snove preko tuđih para...

Poslednja ispravka: Morca (17.1.2015 u 15:53)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
altec.gs (17.1.2015), Dr.Thrax (17.1.2015), Helldiver (17.1.2015), tomas (19.1.2015)
Stara 17.1.2015, 16:00   #52
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Al cek zar mi nisi preporucio Antec napajanja ? Jel ovaj model losiji od onog od 550W ? Rece covek da nemaju slabije pa mi je ovo preporucio ... A sta je bilo sa kucistem ?

Ajde ako mozes da mi preporucis napajanje,kuciste i SSD u tom rangu cena moze i skuplje,samo ne preterano !
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 16:24   #53
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Prvo, ne znam šta taj lik ima na raspolaganju. Drugo, niko nije rekao da moraš sve da uzmeš kod njega, je li...možeš da uzmeš onog Anteca koji ti preporučih (nisu sva napajanja ista, nevezano da li je iste firme) u Monitoru, vredi male razlike u ceni.

Što se kućišta tiče...Fractal Design Core 2500 je solidan, bo5i izbor od tog Cooler Mastera...naravno, ima i bo5ih i skup5ih...bitno je samo da ima filtere za prašinu, USB 3.0 konektore i bar 2 venta.

SSD...Intel 520 ili Samsung 840 EVO od 120GB su provereni. Za nekih 4000 više imaš Crucial MX100 od 240GB...da li bi dodao 35-40e za duplo veći kapacitet, odluči sam...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 16:40   #54
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

A jel imas da mi preporucis neku alternativu za to napajanje slicne cene posto me mrzi sad da jurcam i po Beogradu jos

A jel ima ovo kuciste port za ovaj moj stampac hp deskjet 845c ?? I znaci ima integrisane kulere u njemu ?

Ali ja nisam nameravao da stavljam nista posebno u SSD sem softvera ... posto vec nema nikakav uticaj za igre i ostalo pa nisam ni mislio da uzimam neki veceg kapaciteta.
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 16:48   #55
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Ja opet kažem za ove "stručnjake" s foruma vezano za "extra gejming PC" niko ne kupuje I5 pored I7 jer je I7 top ponude i ne bih ga ni ja kupio I5 kad se već skoro 1000 Eura daje i definitivno je bolji u svakom pogledu od I5, a ubrzo i dolazi njegovo vrijeme (naredne igre će to i dokazati) a to je rekao i @pacsle.
Druga stvar kad neko ko se bakće računarima i voli te stvari a oće top PC kad pogleda Cooler Master Cosmos SE a posebno dvojku, sva ostala kućišta djeluju smiješno.
Na takvu konfiguraciju niko neće stavit napajanje od 500w nego bar od 700 i to neko tipa Seasonic ili Corsair.
SSD obično ide uz ovakvu konfiguraciju jer je grijeh stavit operativni na mehanički disk s ovakvom mašinom.
A staviti neki I7 na neku ploču s "B" ili "H" oznakom bi bilo ravno ludosti.
I3 i I5 nemaju isti broj jezgara ali s HT I3 se ponaša kao da ima isto jezgara kao I5 i igre ga prepoznaju kao quad core CPU.
Nikada nisam razumeo ljude (sa ogranicenim budzetom) koji potrose na kuciste velike pare, a posle nemaju za dobro napajanje ili graficku .
To sto na nalepnici nekog napajanja stoji 700W ne znaci nista, bolje je uzeti kvalitetnih 550W nego neki krs od 700w, ali sa druge strane nema potrebe ni uzimati Seasonic od kilovat i po, jer masina koju planira nece trositi ni 300W (GTX 970 nije veliki potrosac). Jos jednom ti kazem, na 99% stranih foruma ce ti preporuciti za gaming i5 4690 umesto i7, ne zato sto je bolji, vec ima bolji odnos ulozeno/dobijeno. Za 1080p mu ne treba jace od Haswell i5 + GTX 970, ali to nekima ne vredi govoriti. To sto je on napisao u naslovu "ekstremni gaming", a planira da igra na 1080p i da potrosi do 90k je druga prica. Pricas o strucnosti a stavljas i3 i i5 u isti kos, ali zato izdvajas i7 kao da je 10 puta bolji od i5. E vidis, bas je suprotno, i5 je u nekim igrama prilicno jaci od i3, jer simulirati quad-core nije isto sto i pravi quad-core, dok je sa druge strane i7 za nijansu bolji od i5, i to se primecuje na sintetickim testovima (u gejmingu na 1080p ta razlika je smesna). Po tvojoj logici je bolje uzeti i7 + GTX 760 nego i5 + GTX 970. Naravno, kada bi pare brali sa drveta, svako bi uzeo i7 ali covek je prvo rekao da mu je budzet 90k i ono sto je Morca predlozio je najbolje za taj novac. Te "B" i "H" ploce su za ljude koji znaju sta hoce, jer ne zele da plate za nesto sto nece nikada iskoristiti. Slazem se za SSD, tu si u pravu, ali to zavisi od budzeta. Bolje je da sada uzme GTX 970, SSD moze da doda kasnije.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
nikola s (17.1.2015)
Stara 17.1.2015, 17:09   #56
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
Dr.Thrax kaže: Pregled poruke
A jel imas da mi preporucis neku alternativu za to napajanje slicne cene posto me mrzi sad da jurcam i po Beogradu jos

A jel ima ovo kuciste port za ovaj moj stampac hp deskjet 845c ?? I znaci ima integrisane kulere u njemu ?

Ali ja nisam nameravao da stavljam nista posebno u SSD sem softvera ... posto vec nema nikakav uticaj za igre i ostalo pa nisam ni mislio da uzimam neki veceg kapaciteta.
Zašto da jurcaš? Naručiš preko sajta i poslaće ti na kućnu adresu, samo proveri prvo da li ga imaju...

Štampač povezuješ preko USB-a, pretpostav5am...naravno da ima. Ali ti štampač ionako kačiš na USB portove na ploči, kućište nema ništa s tim. Da, kolik osam video, taj FD ima jedan vent napred i jedan pozadi, dovo5no za početak...uvek možeš dodati još koji, matična ima 2 konektora za ventove od CPU kulera i još 3 konektora za ostale ventilatore.

U suštini, 120GB je dovo5no. Na mom držim Windows, programe i 26GB igara, sve ukupno zauzima 60GB...Ako ti budžet predstav5a problem, dodaj SSD kasnije, što reče Lex.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 18:02   #57
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Ja opet kažem za ove "stručnjake" s foruma vezano za "extra gejming PC" niko ne kupuje I5 pored I7 jer je I7 top ponude i ne bih ga ni ja kupio I5 kad se već skoro 1000 Eura daje i definitivno je bolji u svakom pogledu od I5, a ubrzo i dolazi njegovo vrijeme (naredne igre će to i dokazati) a to je rekao i @pacsle.
Tebi izgleda još uvek nije jasno da je čovek zacrtao 90 000 dinara kao granicu. i7 5820K koji ti preporučuješ košta oko 60 000, dakle 2/3 budžeta. Na šta tačno treba da liči ostatak takve konfiguracije? Na ciganski vašar? Kristalne kugle su već tu, što da ne
Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Druga stvar kad neko ko se bakće računarima i voli te stvari a oće top PC kad pogleda Cooler Master Cosmos SE a posebno dvojku, sva ostala kućišta djeluju smiješno.
Što se praktičnih stvari tiče kućište treba da ispuni samo dva uslova - da bude dovoljno veliko i da ima dovoljno otvora za pravilnu cirkulaciju vazduha. Sve ostalo je stvar ukusa. Ja prvi kad biram kućište tražim da bude kockasto a ne da izgleda kao da je upravo izvršen egzorcizam na njemu.
Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Na takvu konfiguraciju niko neće stavit napajanje od 500w nego bar od 700 i to neko tipa Seasonic ili Corsair.
Napajanje od 550W sa Gold sertifikacijom je sasvim dovoljno ali ne i optimalno za slučajeve kada recimo električna mreža često ima varijancije u naponima (650W Gold može bez problema da izdrži totalni ispad mreže od 800-1000ms). Inače, Antec od kad postoji stoji rame uz rame sa vrhunskim napajanjima tipa Corsair. Jedino što je mala nepoznanica na ovim prostorima iz prostog razloga što je malo ljudi zainteresovano za tako kvalitetna napajanja pa se onda samo vrte alternative tipa Seasonic.
Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
A staviti neki I7 na neku ploču s "B" ili "H" oznakom bi bilo ravno ludosti.
Isto kao što je preporučivanje preskupih čipsetova namenjenih isključivo overklokovanju za procesor koji na kraju neće biti overklokovan.

@Dr. Thrax
Battlefield 4 koji pominješ može vrhunski da radi čak na tom tvom i5 750 koji imaš. Znaš kako znam? Pa po tome što i njega imam. Mašina sa i5 750, P55-UD3 pločom, 8GB RAM-a i GTX 570 TwinFrozrIII može bez problema da tera Battlefield 4 na sasvim zadovoljavajućim vizuelnim podešavanjima (mid to high na 50-60FPS). E sad zamisli neki i5 iz generacije 4xxx pet godina kasnije i probaj da nađeš bar jedan validan argument zašto bi baš sada voleo da baciš novac na i7.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 18:25   #58
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Mislim da je Jovas zamerio sto je covek stavio naslov "ekstremni", jer ta rec je vise za konfiguracije koje je on stavio kao primer, nije mu rekao da kupi te delove, hteo je vise da ispadne sarkastican na njegov naslov.
Inace, za "ekstremni", u koji spada sli, 4k i gomila sirove snage procesora da taj kombo isprati , kako je Jovas rekao, to je vise za ljude koji su PC entuzijasti i koji imaju novca da za tako nesto izdvoje i verujem da to njima i tekako ima smisla, al mi to sa ovakvim uslovima verovatno necemo nikad iskusiti. Pogledaj samo asus-ovu zver od monitora, ROG. Samo izracunaj sta ti treba za 144hz/fps-a, a koliko sam cuo rade na 4k verziji. Veruj te,van Srbije i te kako ima puno ljudi koji tako nesto koriste.
Da ne idem previse u off.
Za njegov budzet, slazem se, ono sto je Morca preporucio je najbolje ulozeno/dobijeno.
Opet kazem, za pristojan 1080p gaming, niko normalan to ne bi preporucio, pa bi mogli malo da smirimo raspravu u ovoj temi, ponavljamo se i odmazemo coveku.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
nikola s (17.1.2015)
Stara 17.1.2015, 18:59   #59
Dr.Thrax
Član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 44
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfa za ekstremni Gaming

Ljudi !
Prvo,dacajak,ne odmazete mi ,sve ovo shvatam kao savetovanje i sukob razlicitih misljenja !
Drugo,nemojte mi zameriti na naslovu,nisam mislio da kupujem perverzije od PC-jeva,zato se izvinjavam !
Trece posto vidim da striktno idete po budzet limitu i ako mislite da ako ubacim jos jednog zelembaca da udarim 1K za budzet,da li mogu dobiti nesto znacajnije vise ?
Cetvrto manite se vise price za i7,licno sam se ovde,u Obrenovcu odakle sam,posavetovao sa svima koji se razumeju u kompjutere, da je i7 suvisan za ono sto meni treba !

I peto ako stvarno mislite da preterujem oko ove teme ja cu kontaktirati moderatora da se izbrise tema ...
Izvinjavam se na ometanju ali i HVALA puno svima za korisne savete i predloge za moj novi PC !

Poslednja ispravka: Dr.Thrax (17.1.2015 u 19:37)
Dr.Thrax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dr.Thrax na korisnoj poruci:
nikola s (17.1.2015)
Stara 17.1.2015, 22:42   #60
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Talking Re: Konfa za ekstremni Gaming

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Ja opet kažem za ove "stručnjake" s foruma vezano za "extra gejming PC" niko ne kupuje I5 pored I7 jer je I7 top ponude i ne bih ga ni ja kupio I5 kad se već skoro 1000 Eura daje i definitivno je bolji u svakom pogledu od I5, a ubrzo i dolazi njegovo vrijeme (naredne igre će to i dokazati) a to je rekao i @pacsle.
Druga stvar kad neko ko se bakće računarima i voli te stvari a oće top PC kad pogleda Cooler Master Cosmos SE a posebno dvojku, sva ostala kućišta djeluju smiješno.
Na takvu konfiguraciju niko neće stavit napajanje od 500w nego bar od 700 i to neko tipa Seasonic ili Corsair.
SSD obično ide uz ovakvu konfiguraciju jer je grijeh stavit operativni na mehanički disk s ovakvom mašinom.
A staviti neki I7 na neku ploču s "B" ili "H" oznakom bi bilo ravno ludosti.
I3 i I5 nemaju isti broj jezgara ali s HT I3 se ponaša kao da ima isto jezgara kao I5 i igre ga prepoznaju kao quad core CPU.
Samo po ovoj poruci mogu da vidim koliko si strucan

Razlika izmedju i7 i i5 procesora u igrama je zanemarljiva naspram recimo GTX 970 i GTX 760. I reci mi molim te, sta ce mu Seasonic od 700W za ovu konfiguraciju tacno?
Druga stvar, zasto bi iko normalan dao 250+E na kuciste ako ima budzet od 90k dinara?
Sa trecim se slazem, SSD je obavezan u danasnje vreme.
Cetvrto, ne vidim zasto neko ne bi stavio zakljucan i7 procesor na B85 ili neku ekvivalentnu plocu.
Peto, i najvece sto si lupio ujedno je to da i5 i i3 imaju isti broj jezgara. Mozda u mobilnoj verziji.

Pozz
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfa za gaming do 65000din ilija ŠDK - Konfiguracije 15 15.1.2015 19:54
Gaming konfa do 800 eura MirkoCema ŠDK - Osnovne komponente 1 17.4.2013 22:02
gaming konfa THRILL Šta da kupim? 5 24.11.2011 22:33
Gaming Konfa do 45 K ! (bez mon.) LazarC94 Šta da kupim? 8 8.9.2011 16:38
Gaming konfa za oko 800e bez monitora Nole Šta da kupim? 6 4.11.2010 12:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com