Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2014, 1:47   #8821
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah danas Hobitta,zadnji dio.Nisam neki fan gospodara prstenova ni hobitta ali sam ogdleao sve dijelove i svidjaju mi se i kao takvom gledaocu mi se svidio i ovaj zadnji dio hobbita,efekti super,nemam nekih primjedbi,jednostavno film je super a mislim da ce se jos vise svidjeti fanovima knjige/filmova,spominje se i prikazuje dosta stvari vezano za gospodara prstenova (isao sam sa prijateljicom inace ne bih primijetio) 10/10
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 4:14   #8822
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je Hobit katastrofa. I to kaze neko kome je GP bila okej trilogija.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 14:56   #8823
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
Meni je Hobit katastrofa. I to kaze neko kome je GP bila okej trilogija.
Meni je bio dobar jer nisam previse ocekivao a i nisu mi neke gluposti smetale iako mi obicno smetaju
Spoiler za Npr:
(kako oni orkovi lagano umiru npr,ili zasto one crve nisu iskoristili da ubiju patuljke i vilenjake)
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 16:06   #8824
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Po mom misljenju, prva dva Hobita su prosecni filmovi, ali ovaj treci... Bilo mi je zao sto je 3D jer zbog naocara nisam mogao da lupam facepalmove sve vreme Tacno se vidi da je snimljen samo zbog para i da je vestacki produzen. 90 odsto filma se sastoji od tuce i pateticnih klise scena. Tolika zastupljenost tuce bi bila okej da film otvoreno priznaje da je "glup", ali ovde ima i tih debilnih cheesy scena i recenica, kao i neke minimalne kvazi-razrade teme i likova. Film se pravi da je epski i dubok, a u stvari je neverovatno prizeman.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 17:46   #8825
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic

"Бољи од првог дела.."

E vazi brate


Shalu na stranu , Alien je najbolji film (vreme izlaska uticaj na SF zanr i slicno ) tu nema diskusije (po meni ) ,a Aliens je svakako najbolje 'bioskopsko iskustvo' u serijalu, dok sto se tice turobne mucne atmosfere Alien 3 (da da) nema konkurenciju... (meni je 3 ka odlicna veci deo filma)


Prometeja i slicne izrode ne komentarisem vise... nije vredno pomena. (oh pomenuo sam )


Gone Girl 2014

Ne znam tacno sta da kazem o ovom filmu, donosi neke nove momente u zanru (skoro se uzeli sad zivimo zajedno lel ) , Ben Aflekova uloga (muz) je krajnje zbunjujuca da ne kazem losa (mada verovatno namerno) dok je Rosamund Pike (supruga) odigrala odlicno,film bi preporucio pretezno samo zbog njene uloge, i generalno njena uloga vadi prosek celog filma.... (tu je blizu nominacije za oskara po meni)

Svakako vredi pogledati...

6.8/10 (visokih 8.4 na IMDB ,verovatno jer je svez)

Poslednja ispravka: Markonije (13.12.2014 u 17:53)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 21:21   #8826
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja planiram da puknem neku kintu u bioskopu, razmisljam da gledam ili Interstellar ili Hobita, sta mi preporucujete?

ontopic

Malopre odgledah November man, nije los film, cak sam se iznenadio kako dobro izgleda iako je sniman u Bgu (ali ono na pocetku kada su prikazivali Bg i tvrdili da je Moskva, to me je totalno zbunilo ). Najveci problem filma je sto ga svi porede sa Bourne-om, ko nije gledao Borna, bice mu OK film, a ko jeste, delovace mu malo neispoliran. Svakako preporuka da se pogleda, najvise zbog Bga i Olge Kirilenko
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 21:28   #8827
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Ben Aflekova uloga (muz) je krajnje zbunjujuca da ne kazem losa (mada verovatno namerno)
Zbunjujuća je jer je njegov lik u filmu zbunjen, kao što bi bio svaki muškarac da se nađe u takvoj bračnoj papazjaniji. Imao je rašta, što kaže Njegoš.

Maestralan film, na kraju sam provalio da sam ostavio punu kesu kokica netaknutu pored.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2014, 2:01   #8828
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ako zelite da film shvatite kao zabavu,da vas opusti,uveseli ili nasmije znate otprilike kakav film da odaberete.Ali ako na film gledate iz ozbiljnijeg skoro poetskog ugla onda trazite nesto drugacije.Naime ovaj kineski film je omaz takvoj vrsti filma i jedna jako duboka prica o ljubavi i gubitku iste na jako drugaciji rekao bih filozofski nacin.Muzika u filmu je savrsena.Glumci takodje.Odaberite pravi trenutak za gledanje ovog remek djela i uzivacete kao u citanju najvoljenije knjige.
http://www.imdb.com/title/tt0118694/
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	download.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	9,3 KB
ID:	51134  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2014, 13:32   #8829
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Odgledah danas Hobitta,zadnji dio.Nisam neki fan gospodara prstenova ni hobitta ali sam ogdleao sve dijelove i svidjaju mi se i kao takvom gledaocu mi se svidio i ovaj zadnji dio hobbita,efekti super,nemam nekih primjedbi,jednostavno film je super a mislim da ce se jos vise svidjeti fanovima knjige/filmova,spominje se i prikazuje dosta stvari vezano za gospodara prstenova (isao sam sa prijateljicom inace ne bih primijetio) 10/10
Video sam ovaj tvoj post i sa velikim ocekivanjima otisao u bioskop. Da li zbog tih ocekivanja ili neceg drugog, totalno sam izasao razocaran. OCAJ ljudi moji. Sto neko rece prva dva dela su i ok, ali ovo je daleko ispod tog nivoa. Obecavali silne borbe, a ono su izgleda na brzinu sklepali sekvence, ostatke od prvog snimanja. Cim sam izasao rekao sam da je film u najboljem slucaju 6/10...

@dreamfall, Interstellar for sure...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Dreamfall (14.12.2014)
Stara 14.12.2014, 15:18   #8830
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Sabotage




Сваки филм (осим "Херкулеса у Њујорку") са Арнолдом Шварценегером аутоматски има највишу оцену код мене и пре гледања филма, а то је случај и са Саботажом, упркос евидентним недостацима:

-неоригиналан, чак и позајмљен сценарио (да не кажем украден и то од једног баш познатог филма, наравно да не очекујем 100% оригиналност са малтене 70-годишњим Шварцијем)
-ужасна продукција, јефтина, у рангу модерног Стивена Сигала.


Неко ће се пожалити и на глуму, али не и ја - да је филм урађен као што су филмови Арнолда Шварценегера раније и рађени, био би ово још један класик. Повремено филм јасно евоцира једна друга, стара, лепша и искренија времена, иако "бруталност" делује вештачки и дегутантно, дакле, није то лепо уклопљено.

Али, ако сте фан Шварција - па, вероватно сте овај филм већ одгледали. Стварно не знам како ми је промакао. Жив био Арнолде још сто година!
Ih bre... ala nagaravi dedu Šta ako je snimio jedan jeftin i u retro fazonu? Pa to je plus ko vrata... I otišo, onako, ko CAR, s metkom u srcu, viskijem, cigarom uz krš-dobar soundrack(nekim notama čak malo podseća na Terminatora).

Čisto da podkrepim navod u zagradi - znam da ima zaseban topic... fala moderacijo

Poslednja ispravka: ColdBoot (14.12.2014 u 15:26)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2014, 17:33   #8831
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Msm da malo preterujete sto se tice Hobita. Ok, nisam ni ja prezadovoljan, ali ni preterano razocaran. Film je po meni solidna osmica.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
ezenkiel (14.12.2014)
Stara 14.12.2014, 21:16   #8832
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

All About My Mother (1999)
Todo sobre mi madre



Gledanje radnje na IMDB-u ovde ne pomaže. U pitanju je jako fina drama koja polako odmotava neku svoju nefokusiranu priču, uvodeći u par navrata nove i neočekivane momente, baš kao što i sam život često ume. Tu je nekoliko odličnih glumica koje oživljavaju svoje likove. Muzika je takođe odlična i u više navrata gradi odličnu atmosferu. Od mene preporuka i možda jedna jaka 8-ica.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ezenkiel (16.12.2014), goranmax (16.12.2014)
Stara 14.12.2014, 21:28   #8833
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ja planiram da puknem neku kintu u bioskopu, razmisljam da gledam ili Interstellar ili Hobita, sta mi preporucujete?
Meni se Hobit dopada iako sam dosta čitala Tolkina, a novi Nolanov film mi uopšte nije legao, Za moj ukus ima previse patetike. Pravi novopečeni američki film, sjajni specialni efekti i ljubav, ljubav na sve strane. Kad sam krenula iz bioskopa mislila sam da me je drmno strujni udar, a onda sam shvatila da me to ljubav prožima. To isto možeš da kažeš i za Hobita, ali on ima i magiju, mačevanje, čarobnjake ...E sad, ukusi su različiti.

P.S. I po meni je prvi Alien ubedljivo najbolji zbog svega što je Bezimeni rekao.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Dreamfall (14.12.2014)
Stara 15.12.2014, 2:44   #8834
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Equalizer - Najlosija stvar kod ovog filma su akcioni elementi, ali zato je sve ostalo fantasticno. Denzel fantastican glumac, rodjen za man on fire uloge 7/10

Gone Girl - Interesantan od pocetka do kraja, sto je za svaku pohvalu. Neocekivano i nepredvidivo. Najcudniji film koji sam gledao ove godine. 8.5/10
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 3:46   #8835
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
The Equalizer - Najlosija stvar kod ovog filma su akcioni elementi, ali zato je sve ostalo fantasticno. Denzel fantastican glumac, rodjen za man on fire uloge 7/10

Gone Girl - Interesantan od pocetka do kraja, sto je za svaku pohvalu. Neocekivano i nepredvidivo. Najcudniji film koji sam gledao ove godine. 8.5/10
Slazem se za Equalizer. Tipican Denzelov film, sto znaci da je bas onakav kakav i ocekujes.

Spoiler za mali spojler:
Nego mi nije jasno sto stalno meri vreme u nekim situacijama ima smisla ali u nekim izgleda bezveze.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 9:35   #8836
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za zato:
Opsesivno kompulsivni poremećaj
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Kidja (15.12.2014)
Stara 15.12.2014, 16:27   #8837
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E sinoc pogledah Byzantium (2012) i osim Saoirse Ronan koja je neverovatnno lepa (makar meni) sjajna je glumica i ima mozda i najlepse oci u Holivudu sve ostalo je uzasno lose i dosadno.
I onda resim da odgladam nesto bolje i pustim Third Person (2013) kad ono jos gore, koje pretenciozno sran*e i jos treje preko 2 sata ovo samo po kazni mogu nekom da preporucim.
Sjajna kritika

Poslednja ispravka: Nestor (15.12.2014 u 18:06)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 21:18   #8838
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Isto i ja, pustio Upstream Color, pročitao negde da je SF i da nije loš, kad ono... gledati zblanutu foka facu Amy Seimetz i čekati da se razjasni jel alien neki virus?, crv?... lud zbunjenog, nije za preporuku.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 21:21   #8839
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gone Girl

За једног Финчера, ово је поприлично "излет" у комерцијалније воде, јер је сам филм далеко приступачнији, комуникативнији, допадљивији од неких својих ранијих радова, али након 24 сата схватам да ми се заправо допао. Заборавите да је ово Дејвид Финчер, заборавите "Седам", "Борилачки Клуб" итд.

Тема је заправо љубав и мржња, што објашњава Бена Афлека, који ми је пола филма био тотално ван домета, али на крају се све то лепо сложи.
Филм краси напредна наративна техника, али као и сав "поп", сценарио је једноставно "лаган" и делује некако "плитко", што није случај. Морате мало да попустите. Битан је тај утисак на крају. Сасвим ОК.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2014, 18:09   #8840
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Red Tent (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3068894/



Based on Anita Diamant's bestselling novel; the story of the twelve tribes of Israel is told through the eyes of Jacob's only daughter, Dinah.

Sve je rečeno ovime. Mislim da je vredno gledanja. Pouke su mnogobrojne...
Častim vas mojim titlovima, nisu baš najbolji, ali verujem da će poslužiti.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Red Tent - 01 - Parts 1,2.zip (59,3 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (17.12.2014 u 1:59)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com