Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2016, 13:17   #1
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom The Legend of Zelda 30th Anniversary



The Legend of Zelda je 30 godina stara (21. februara 1986 je Zelda za NES izašla u Japanu).
Jedna od najboljih i najuticajnijih gaming franšiza u istoriji, takođe uključuje igru koja se po nekim merilima vodi kao najbolja igra ikada napravljena (Ocarina Of Time).
Franšiza koja već 30 godina kostantno ima sjajne i visoko kvalitetne igre.




https://www.youtube.com/watch?v=ak8jzShE3Vk


Prva igra i ono što stiže krajem godine




Iako Zelda kod nas nikada nije bila popularna zato što smo prvo bili Sega pa posle Sony PlayStation zemlja, ova franšiza definitivno zaslužuje posebnu temu.

Meni lično najbolja franšiza bez ikakve konkurencije, a Zelda Ocarina Of Time najbolja igra koju sam igrao.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
dragomix (23.2.2016), simke85 (23.2.2016)
Stara 22.2.2016, 21:07   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Kratak pregled starijih Linkovih avantura...

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=24733
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 0:59   #3
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Wind Waker je za mene bolja igra od Ocarine. Mada s'obzirom kad je Ocarina izasla i kakve je impresivne velicije, sigurno jedna od najboljih igara svih vremena. Impresivan poduhvat u najmanju ruku.

Mozda je glupo poredjenje, ali recimo The Witcher 3 je na neku ruku ono sto je Zelda OOT bila svojevremeno. Igra koja toliko odskace u kvalitetu da kad covek odigra neko vreme batali gaming jer je sve ostalo dosadno u poredjenju sa doticnom igrom. Ja sam nazalost OOT odigrao tek relativno skoro i posle par Zeldi posle nje, prvenstveno Twilight Princess, koja je na neku ruku OOT remake. Slicne je strukture. Mada sto se tice price, OOT je definitivno najbolja zelda, potpuni mindblown i puna neverovatno odraslih i teskih tema...

Sve u svemu, ko nije probao, pokajao se!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 1:46   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Džabe, meni nijedna 3D Zelda nije ni prineti 2D izdanjima. Link to the Past definitivno najbolji deo u serijalu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 12:14   #5
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Wind Waker je za mene bolja igra od Ocarine. Mada s'obzirom kad je Ocarina izasla i kakve je impresivne velicije, sigurno jedna od najboljih igara svih vremena. Impresivan poduhvat u najmanju ruku.

Mozda je glupo poredjenje, ali recimo The Witcher 3 je na neku ruku ono sto je Zelda OOT bila svojevremeno. Igra koja toliko odskace u kvalitetu da kad covek odigra neko vreme batali gaming jer je sve ostalo dosadno u poredjenju sa doticnom igrom. Ja sam nazalost OOT odigrao tek relativno skoro i posle par Zeldi posle nje, prvenstveno Twilight Princess, koja je na neku ruku OOT remake. Slicne je strukture. Mada sto se tice price, OOT je definitivno najbolja zelda, potpuni mindblown i puna neverovatno odraslih i teskih tema...

Sve u svemu, ko nije probao, pokajao se!
Nisi svestan koliko grešiš kada porediš Ocarina of Time i Witcher 3.
Witcher 3 je samo sjajna igra i ništa više, postoji gomila sličnih igara na tržištu iako su lošije.
Dok kada je Zelda Ocarina of Time stigla na tržište (govorimo o prvoj generaciji 3D igara), donela je toliko novih stvari i mehanika koje nisu viđene nikada ranije i koje su postale standard u industriji, to u kombinaciji sa odličnom grafikom i muzikom, sjajnim mehanikama, pričom, svetom, gameplayom...jednostavno igra je bila savršena. To ti govori neko ko je igrao sjajne igre na PS1 par godina pre nego što sam negde oko 99" igrao Ocarinu Of Time.
Ocarina of Time je sjajna igra i danas čak i po modernim standardima, a sad probaj da zamisliš kakva je igra bila pre 17-18 godina praktično u prvoj generaciji 3D igara.

Nije slučajno to što se Zelda Ocarina of Time zvanično vodi kao najbolja igra ikada.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...dered_the_best
http://www.metacritic.com/browse/gam...l/all/filtered


Twilight Princes je u suštini neka vrsta nastavka Ocarina of Time (nakon inicijalnog lošeg prijema za Wind Waker, Nintendo je ciljao nešto slično Ocarini) ali igra nije mogla da ima ni blizu efekta i veličine kad je izašla 2006. u poređenju sa Ocarina Of Time, iako je naravno opet u pitanju sjajna igra.



Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Džabe, meni nijedna 3D Zelda nije ni prineti 2D izdanjima. Link to the Past definitivno najbolji deo u serijalu.
Ima ljudi koji preferiraju iz nekog razloga 2D Zelde (iako lično više volim da ih zovem top down Zelde), ima sjajnih 2D Zelda igri, A Link To The Past, Link's Awakening, Minish Cap i A Link Between Worlds su sve fenomenalne igre.
Lično mislim da 3D Zelde najbolje dočaraju Zelda svet i najbolje uvuku igrača u taj svet, plus što ne volim da igram na handheld uređajima, tako da sam uvek više preferirao 3D Zelda igre.

Poslednja ispravka: vetar. (23.2.2016 u 12:21)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2016, 17:22   #6
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Pazi, PS1 generacija je trenutno, a sigurno i u buduce, jedina generacija konzola na kojoj su igre totalno ne igrive po danasnjim standardima. Postojanje ne samo OOT nego i Marija 64 koji su i po danasnjim standardima totalno igrive igre i kvalitetnije od 90% igara koje izlaze, govori o dostignucu koje je Nintendo uspeo da postigne sa ranom 3D grafikom. Potpuno se slazem sa tobom da je OOT igra koja je postavila neke standarde u idustriji koje su posle svi pratili. OOT je direktni razlog zasto igre kao sto su The Witcher 3 uopste postoje. Tako da mozda i jeste nezahvalno porediti dve igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
vetar. (23.2.2016)
Stara 24.2.2016, 18:36   #7
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Koja hiperbola, vecina igara sa PS1, N64 i Saturna je savrseno igriva i danas.

Anyway, A Link to the Past je najbolji. Nisam igrao ove Wii Zelde, mada mi i nije zao kad se setim motion kontrola. Mozda na emulatoru jednog dana.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 10:33   #8
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Koja hiperbola, vecina igara sa PS1, N64 i Saturna je savrseno igriva i danas.

Anyway, A Link to the Past je najbolji. Nisam igrao ove Wii Zelde, mada mi i nije zao kad se setim motion kontrola. Mozda na emulatoru jednog dana.
Ne bi baš rekao da je većina sa PS1/N64 savršeno igrivo i danas, ali ne bi rekao i da su totalno ne igrive. Činjenica je da su igre iz te prve 3D generacije najlošije ostarile.

Motion kontrole kod Twilight Princes su vrlo slabe iskorišćene, dok su kod Skyward Sword-a maksimalno iskorišćene, neko je bio oduševljen kontrolama u SS a nekome su nisu svidele, lično nisam oduševljen ali mislim da su ok.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 22:00   #9
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Ono sto je tad bilo dobro, i sad je. Jedino mozda sto se tice grafike, rana 3D grafika je najgore zastarela.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 12:30   #10
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Nije u pitanju samo grafika, već i kontrole i kamera.
Uzmimo kao primer MGS1 jednu od najboljih igara te generacije, ne samo da je grafika užasno ostarila već su kontrole i kamera skoro podjednako loše.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 13:29   #11
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Pričaj u svoje ime. U MGS Twin Snakes su dodali kameru iz prvog lica i igra je postala prelaka.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 14:14   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

I meni je sad prilično mučno da igram rane 3D naslove, pogotovo jer mi u sećanju to sve ostalo mnogo bolje. Hteo sam npr. prošle godine da odigram Mario 64 ali stvarno nisam mogao da se nateram da uživam. A sa SNES igrama npr. nemam problem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2016, 19:58   #13
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda 30th Anniversary

Fenomenalan fan video povodom 30. godišnjice Zelde

https://www.youtube.com/watch?v=ca90_OOZ69s
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Legend of Zelda DeCoy Stare igre 14 14.12.2019 19:07
Brutal Legend Mobius Konzole 65 13.2.2013 21:01
Okay, ko od vas je fan Legend of the Seeker Aleksandra Sendi Opšta kultura 6 12.5.2010 3:07
The Legend of Zelda: Twilight Princess Hippy Tesla Konzole 22 26.9.2007 7:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com