Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koju muziku najviše slušate / preferirate?
Metal 337 18,54%
Rock 561 30,86%
Punk 63 3,47%
Rap/Hip-Hop 211 11,61%
Narodna 79 4,35%
Techno/Electro 315 17,33%
Ostalo 167 9,19%
Ono što puštaju na radiju 85 4,68%
Glasova: 1818. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2008, 17:50   #6021
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
...nepoštovanje muzičke umetnosti slušati jedan te isti pravac....
Znaci ako neko ne slusa metal ili industrial ili pravce koji se nekom drugom svidjaju ni on ne postuje muzicku umetnost jer se pak on drzi drugih pravaca koje on slusa/preferira?
Interesatno (sarkazam) rezonovanje
Ah da-metal ne spada u muziku (darn, opet sarkazam),kako neki alaudiraju ovde,vec izgleda samo ono sto oni vole da slusaju-umalo da zaboravim
Ujeee, al' si ti neki sarkastican lik! sala mala...
Ne znam da li je to bilo namenjeno meni (ili nekom drugom, ovde se bas raspisao narod ), ali nije na odmet i nesto drugo poslusati, bar 2-3 pesme, cisto covek da vidi. Ja sam vise mislio na onu grupu ljudi koja slusa jedno te isto, a na spomen neceg drugog kaze bljak, a da nije ni slusala. Sem toga, muzicki ukusi coveka se vremenom menjaju, zato nije na odmet cuti i nesto drugacije, jer ti se mozda ponesto i svidi. Pa bre, video slucaj da covek slusa samo Cecu, i sve govori "necu slusam Iron Maiden"...ljudi mu donesose za rodjendan disk "Iron Maiden". Dve nedelje kasnije, covek nosi one crne majice sa kosturima i natpisom benda, a Cece ni od korova (e to je bila drasticna transformacija).
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 17:55   #6022
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Ne nisi ti
Slusam ja i druge stvari sem metala
Sem sto sam prilicno uveren da za njih(skoro)niko nije cuo na ovom forumu
A jazz,soul i sl stvari bas slabo,ali se opet ne pravim pametan pa ne komentarisem o stvarima o kojima sam slabo informisan
Slusao sam malo blues-a doduse-BB Kinga i Jeff Beck-a a pomalo i americki kantri
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 18:07   #6023
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da, ako je on mislio na grupe kao što su The Strokes, The Rapture, The Hives, Artic Monkeys... Muse, možda?? Mada su mi oni više alternativa nego indie rock, ali ko će se snaći u svemu tome.
Pa da, verovatno kao najbolje predstavnike indie rocka na prvom mestu Franz Ferdinand i Arctic Monkeys. Sto se mene tice to je prilcino komercijalan mainstream rock koji delom ima svoje korene u alternativnom rocku. Sto ne znaci da je nuzno los, daleko bilo.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 21:38   #6024
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

***** li ti sunce kakva je perverzija Damnation...

Samo sam to morao da kažem.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
Borowatz (16.11.2008), Covenant (16.11.2008), goodlikesweeper (15.11.2008)
Stara 15.11.2008, 21:48   #6025
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Welcome to the club....
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
steve89 (15.11.2008)
Stara 15.11.2008, 21:52   #6026
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Da...upravo slusam. Moram malo da odmorim od Dream Theatera (mada mi njih nikada nije dosta!) pa rek'o da uzmem nesto u tom pravcu. Citam - progressive death metal i ocekujem nesto melodicnije od npr. Control Denied-a... Uzimam Damnation prvi da odslusam (na preporuku kolege goodlikesweepera sa MF-a, pozdrav kolega ) i ...
Prvih nekoliko pesama sam ocekivao kad ce da krene growl, distorzija ili nesto slicno. Onda sam mislio kako sam pustio nesto drugo.
Medjutim, bas mi je "selo"... Metal bendovi ne mogu da napisu ovakve pesme, uvek tu mora biti masnog gaina, zescih riffova, heart-stopping solaza i visokih nota. Mozete zakljuciti da sam prijatno iznenadjen! Kad se izgustira Damnation, na sta da predjem? Deliverance (da ostanem u tom studijskom sessionu)?

Covek ima izuzetno lep glas... Odusevljen sam!

Poslednja ispravka: Mithrandir (15.11.2008 u 21:59)
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 21:53   #6027
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

@Covenant: joj bre, sto si naporan...
1.ti si rekao da su gay, ja sam samo to opsorio...nisam rekao da su zato bolji od Opetha...samo da nisu gay...
2.cinjenica je da je gitara bitan instrument u metalu (bar onom koji sam ja cuo), a isto tako je cinjenica da je '50-ih bila na repu desavanja... verovatno bi i ostala na repu desavanja, ali onda su dosli Bitlsi, koji su bili prvi mega popularni gitarski bend...da nije bilo njih, pojam gitarista (u smislu Kleptona, Noflera...) ne bi postojao...isto kao sto je Jelly Roll Morton izvukao klavir iz ritam sekcije i prikazao ga kao solisticki instrument, tako su i Bitlsi ucinili sa gitarom...
3.hard rock nastao iz bluza? ok, jedna od vecih gluposti koje sam cuo u skorije vreme...
4.evo, ako hoces iskreno (kad vec prozivas), ja licno ne smatram metal muzikom (a kamoli umetnoscu)... smatram ga bukom... isto kao i tehno... ali ja slusam jazz, i moje misljenje po pitanju metala je krajnje nebitno, i ne pljujem po necemu sto ima neprikosnovenu muzicko-istorijsku vrednost...Ako za 50 godina ljudi i dalje budu slusali Opeth, ja cu onda imati postovanja za Opeth...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 22:03   #6028
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Bio je pre Bitlsa Cak Beri.

Ne, ozbiljno, koliko ja znam Bitlsi nisu bili nista gitarskiji od ostalih bendova tog vremena, poznatijih (poput sta ja znam Stonsa) ili manje poznatih.
A sto se metala i tehna tice, poredbe nema pre svega jer je tehno u dobroj meri muzika za igranje, sto metal nikako nije. Od ostalih evalutivnih komentara cu se zasad uzdrzati.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Father Jape na korisnoj poruci:
Covenant (16.11.2008)
Stara 15.11.2008, 22:09   #6029
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Zanimljivo, dosta jazzera tako prica o metalu... Postujem ja jazz - smatram da su jazz muzicari jedni od najkvalitetnijih, ako ne i najkvalitetniji, ali ga ne slusam. Opet, zbog tog postovanja necu nikada reci da jazz smatram smorom. Ali ok, svi imamo razlicite stavove.
(inace, metal slusam verovatno najmanje od svih rock-like pravaca, tek u poslednje vreme i to progressive)

Sto se tice Beatles-a, taj koji pljuje ili nipodastava iste a slusa bilo sta vezano za gitaru treba da se zamisli. Procitajte biografije poznatih gitarista '70-ih, '80-ih, '90-ih i kod vecine cete videti da su gitaru ucili tako sto su skidali Beatles-e. Ako nije taj neki vas gitarista, verovatno je neki njegov influence, sto mu dodje na isto.

Slazem se da je blues koren dosta "guitar-based" pravaca. Medjutim, ne bih rekao za Hard Rock da je direktan derivat.
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mithrandir na korisnoj poruci:
Ketchua (15.11.2008)
Stara 15.11.2008, 22:09   #6030
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

@Jape: Jesu... One godine kada su Bitlsi izdali prvi singl, gitarska muzika (tj. gitarska rok muzika) je bila na izdisaju...Cak su se izmrcvarili ko nezdravi dok su ga snimili, posto niko nije hteo to da radi, iz razloga sto to vise nije "in"...e, onda je neko rizikovao...ima lep dokumentarac o svemu tome, iz 6 delova...ali ne, necemo da slusamo svedocenja ljudi koji su tada radili, nego cemo sami da odredjujemo sta je uslovilo sta...

I rekao sam megapopularni...Cak Beri je bio mnoogo manje popularan od Bitlsa...

E, ljudi, ja se iskljucujem iz ove rasprave, posto ona ne vodi nicemu, a mene boli glava...evo, ako cete se smiriti, reci cu da sam pogresio...

@Mithrandir: hvala...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 22:23   #6031
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Da...upravo slusam. Moram malo da odmorim od Dream Theatera (mada mi njih nikada nije dosta!) pa rek'o da uzmem nesto u tom pravcu. Citam - progressive death metal i ocekujem nesto melodicnije od npr. Control Denied-a... Uzimam Damnation prvi da odslusam (na preporuku kolege goodlikesweepera sa MF-a, pozdrav kolega ) i ...
Prvih nekoliko pesama sam ocekivao kad ce da krene growl, distorzija ili nesto slicno. Onda sam mislio kako sam pustio nesto drugo.
Medjutim, bas mi je "selo"... Metal bendovi ne mogu da napisu ovakve pesme, uvek tu mora biti masnog gaina, zescih riffova, heart-stopping solaza i visokih nota. Mozete zakljuciti da sam prijatno iznenadjen! Kad se izgustira Damnation, na sta da predjem? Deliverance (da ostanem u tom studijskom sessionu)?

Covek ima izuzetno lep glas... Odusevljen sam!
Jeste.A znas sta je ustvari ono sto njegov glas cini tako lepim?Iskrenost.I know I know...gej...ali ozbiljan sam.Mnogo skolovanih pevaca ne moze Mikaelu ni pod prozor da pljune.Mada,Mikael je iskonponovao 90% albuma,ali ja nekako imam utisak kao je Wilson ustvari od albuma npravio remek delo.Sad predji na In Absentia od Porcupine Tree-a.Posle fear of the blank planet.

A sto se opetha tice,deliverence nije los,samo je karakteristican.Hm,tezak je prava rec.Jako tezak za slusanje.Sve pesme su duze od 10 minuta.ako hoces sa njima da nastavis,hm....my arms your hearse je po meni na drugom mestu.Fantastican koncepcijski album,obavezno idi na wikipediu i procitaj sta se sve tu desava kako pesme teku.Trece mesto je Blackwater park.Tu je takodje Stiven bio producent,jedna pesma je cak duet(Bleak).I obavezno odmah sad poslusaj harvest.Jedna od najboljih akusticnih balada ikada.Ikada.IKADA!!!!

I uzmi u obzir da je Damnation one and only.Znam,znam, tih 8 pesama nije dosta,znam da bih jos jedan dva ili cak tri takva albuma,ali nema.Nista od toga.Mikael je veoma ponosan na njega zbog cinjenice d je to akustican album napravljen od strane death metal benda i hoce da ga zadrzi kao exclusivu.A ako hoces jos melodicnih balada od opetha,toga ima.Na svakom albumu po neka.Znas kako,nadji ti ceo mp3 pa udri!Kad nadjes losu pesmu javi mi,castim te picem...

I da,ako ponovo krene jazz vs. metal rasprava,I SWEAR TO GOD!!!!!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 22:40   #6032
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Ah, navikao je mene Dream Theater na pesme od 20+ minuta a ne 10
Hocu da preslusam sad barem neki deo Opeth-a pre nego sto predjem na Porcupine Tree (i oni su mi na to-listen listi).

Odoh da uzivam
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:11   #6033
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
@Jape: Jesu... One godine kada su Bitlsi izdali prvi singl, gitarska muzika (tj. gitarska rok muzika) je bila na izdisaju...Cak su se izmrcvarili ko nezdravi dok su ga snimili, posto niko nije hteo to da radi, iz razloga sto to vise nije "in"...e, onda je neko rizikovao...ima lep dokumentarac o svemu tome, iz 6 delova
Sad se setih, jel' bese ima onaj cuveni katastrofalni citat nekoga iz Deka Recordsa koji je izjavio komentarisjuci Bitlse da je gitarska muzika ionako 'on its way out'?
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:15   #6034
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Yup..FAIL!
ali i jeste bila, to je najcrnje od svega...zato su i imali probleme...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:17   #6035
Marvojed
Novi član
 
Član od: 21.1.2007.
Lokacija: Uljma
Poruke: 21
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Bio je pre Bitlsa Cak Beri.

I The Ventures, Shadows, Link Wray(sad bih mogao da se ukljucim sa onom mojom pricom kako je on stvorio metal i to sve, ali neka)...
Marvojed je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:23   #6036
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke

I da,ako ponovo krene jazz vs. metal rasprava,I SWEAR TO GOD!!!!!

Isti je problem sa svim krajnje suprostavljenim pravcima . U muzičkim školama većina školovanih muzičara jednostavno ne razume kako pojedinci mogu da slušaju punk ili metal kada, zaboga, to nije muzika! Isti ti muzičari su slušali Makarenu, ali bože moj...

Naravno, ima i onih koji ne mogu da smisle klasiku ali to je stvar ukusa i neiskustva (majke su ih verovatno terorisale samo operom i Mocartom u kući), i u to neću ulaziti.

Stvar je u tome da je teško razumeti da svaka vrsta muzike sadrži minimum 80% sr... pa je teško prosejati prave dragulje. Sa metalom žestoko možeš da nadrljaš ako nema nekoga ko će te uputiti! I klasična muzika ima svoje uspone i padove, komercijalna kao i izuzetno kvalitetna dela, ali je stvar u tome da je VEOMA teško uopšte znati komponovati, čitati i pisati partiture za simfornijski orkestar od oko 90 muzičara, paziti na raspone instrumenata, zakone harmonije i disharmonije, istoriju muzike itd. Slično je i sa džezerima. I kada na takav način misliš decenijama, naravno da muzikom ne smatraš nešto što se može napraviti sa dva rifa na gitari, u jednom tonalitetu i za "samo" 4-5 instrumenta.

I tu je osnov problema... većina samo treba da proširi vidike, što je najteže

Što se Bitlsa tiče, to u mom slučaju nije pomoglo - i dalje ih smatram samo produktom propale ekonomije Liverpula iz koje su se čupali time što su postali prvi "boys bend" na svetu. Iako su zaradili silne pare, ne smatram ih muzičkom revolucijom - naprotiv!

Poslednja ispravka: Iris (15.11.2008 u 23:31)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (15.11.2008), Ketchua (15.11.2008), Mithrandir (16.11.2008)
Stara 15.11.2008, 23:39   #6037
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Jeste,bas tako!Ja uopste ne razumem zasto su suprotstavljeni!Nemaju veze jedno sa drugim...nek slusa ko sta hoce i gotovo,a ove rasprave se uglavnom svode na "Moj tata bi istukao tvog tatu",kako bi neko,ne secam se vise ko,sa MF rekao...u-z-a-s!

I da,ono sto sam primetio je da je uvek najlakse omalozavati.Ja se ubih pricajuci kako treba postovati trud pa makar i nije tvoj cup of tea ali ne vredi!
"Ovaj basista svira trzalicom-aj da ga omalovazavam!"
"Ja bih ovde,da sam na mestu ovog gitariste, stavio neki drugi akord-aj da ga omalovazavam!"
"Betoven mozart i bah su morali pisati podosta komercijalne muzike da bih imali para da prezive-aj da omalovazam klasicnu muziku,ko ih je*e!Sto nisu isli na srednjovekovnu gradjevinu umesto toga!"
"To nije muzika,to je samo buka!I to tvrdim iako mi je veoma jasno da to ne spada pod muzicki ukus sa kojim sam rodjen i ako ja to nisam nikad ni slusao!"
"Vau vidi,oni ne koriste distorziju na tim trubama-ala oni nemaju pojma!"

itd itd.

itd itd.

...ma bre,jedino kad ja pocnem da obracam paznju na neke druge muzicke pravce je kad zelim da pocnem da ih slusam.A dotle bas me zabole.Ne razumem se, ne slusam,i kad pocne rasprava cutim lepo ko zaliven!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2008, 0:26   #6038
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

@goodlikesweeper:
Ma jesam slusao, ne preterano, ali nesto malo jesam...

Ali, ti si bolji covek od mene, i skidam ti kapu...
Sve sto si rekao je tacno, ali mora se napraviti razlika izmedju ukusa i neukusa...koliko god da ne volis Bitlse, neukusno je reci da su gay... Zato sam reagovao (priznajem, preostro)...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Iris (16.11.2008)
Stara 16.11.2008, 1:01   #6039
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Pa jeste.Forum je ovo,covek se zanese.A i na nesto neukusno se uglavnom odgovara necim neukusnim,sem ako covek nema bas potpunu kontrolu nad sobom...

Samo hocu da kazem da muzika treba da se slusa i iskustva i preporuke treba da se razmenjuju.Treba biti open minded,treba postovati sav trud koji su muzicari ulozili,pa makar ti se na kraju to ne svidelo.Aj stavite se u njihovu kozu.Sta bi vam garantovalo da ce se to sto vi napravite svakom svideti?

I naravno,da raspravama tipa ovi su gej,oni su kul,ovo je bolje od ovoga,ono je bolje od onoga, stvarno nema mesta!Muzika nije takmicenje.Vec nesto,mozda, ako ne najlepsena svetu,onda nesto vec tome blizu.A upravo njena car sto je svako dozivljava na svoj nacin.Sasvim individualna stvar.A zasto bi moj dozivljaj bio vazniji od tvog,i obrnuto...
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Iris (16.11.2008), Ketchua (16.11.2008), Mithrandir (16.11.2008)
Stara 16.11.2008, 1:56   #6040
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Šta slušate od muzike...

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
2.cinjenica je da je gitara bitan instrument u metalu (bar onom koji sam ja cuo), a isto tako je cinjenica da je '50-ih bila na repu desavanja... verovatno bi i ostala na repu desavanja, ali onda su dosli Bitlsi, koji su bili prvi mega popularni gitarski bend...da nije bilo njih, pojam gitarista (u smislu Kleptona, Noflera...) ne bi postojao...isto kao sto je Jelly Roll Morton izvukao klavir iz ritam sekcije i prikazao ga kao solisticki instrument, tako su i Bitlsi ucinili sa gitarom...
Ne bi rekao
Chuck Berry?Prvi Elvisovi radovi?
Kakvi bre Bitlsi

Citat:
3.hard rock nastao iz bluza? ok, jedna od vecih gluposti koje sam cuo u skorije vreme...
Upotrebio sam nesrecan izraz
Ne nastao-ali koreni su mu jaki upravo u blues-u
Wiki

Citat:
Stylistic origins
Blues-rock, Garage rock, Psychedelic rock, Rock and roll

Hard rock is strongly influenced by blues music; the most frequently used scale in hard rock is the pentatonic, which is a typical blues scale. Unlike traditional rock and roll (which takes elements of the "old" blues), hard rock incorporates elements of "British blues", a style of blues played with more modern instruments such as electric guitars, drums, keyboards and electric bass. A notable departure from traditional blues forms is that hard rock is seldom restricted to the I, IV, and V chords prevalent in twelve or sixteen bar blues, but includes other chords, typically major chords rooted on tones of the minor scale.
Citat:
4.evo, ako hoces iskreno (kad vec prozivas), ja licno ne smatram metal muzikom (a kamoli umetnoscu)... smatram ga bukom... isto kao i tehno... ali ja slusam jazz, i moje misljenje po pitanju metala je krajnje nebitno, i ne pljujem po necemu sto ima neprikosnovenu muzicko-istorijsku vrednost...Ako za 50 godina ljudi i dalje budu slusali Opeth, ja cu onda imati postovanja za Opeth...
Poslusaj ti lepo Dream Theater i Symphony X(imaju jednu lepu pesmu zvanu Odyssey od 20-ak minuta koja je ustvari jedan vrlo dugi gitarski solo)pa onda nesto nazivaj bukom
Metal nije samo Cannibal Corpse-to je jedan od retkih muzickih pravaca koga karakterise dosta raznovrsnosti/zanrova
Ja jazz nisam prozivao-ali iskreno,smara me i nesto ga ne nalazim preterano interesantnim
Inace na vrlo fin nacin i suptilno si,kao i Iris,popljuvao metal a vamo kako ja mogu da kazem za Bitlse da su gay-a bre pa kako to,pa ja makar kazem otvoreno za nesto da mi je njesra

Poslednja ispravka: Covenant (16.11.2008 u 2:13)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
metalsucks, muzika, satana, \m/


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Kazna od 222.000$ zbog skidanja muzike Bryan Fury Opšta kultura 23 13.11.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com