Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2009, 15:49   #1
bozabaksuz
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 22
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Sindrom srpskog DVD čitača

Imam problem sa svojim uredjajem marke LG u properties je obelezan kao HL-DT-ST DVDRAM GSA-H62N. Tj 16x SATA DVD-RW... Doticni udario u strajk vise nece da prepozna ubacene orginalne diskove... samo "narodske"... Inace i dalje reze kako treba... Jedini orginal disk koji je uspeo da procita je Sold-Out-ov Clive Barkers Undying... Diskove koje nije hteo da procita (ako nesto znaci ikome) su:Battlefield 2 Deluxe edition (BF2 + Spec Forces), Fallout collection (skoro se pojavio uz sk) i Neverwinter Nights 2... Inace ako nesto znaci i HDD mi je SATA...
bozabaksuz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 15:58   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srbskog DVD citaca

Bocni ga u drugi SATA port i eventualno stavi zadnji firmware, ako vec nisi, mozda pomogne.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 16:03   #3
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srbskog DVD citaca

Poslednji pravi DVD rezac je Pioneer 107D koji i dan danas mom ortaku radi dok sam ja od tada promenio 3 rezaca...
Sto ce reci rezaci su bili pravi i pravljeni kako treba dok su kostali 50-60e,a danas ih kupis za male pare i rade dok rade pa ih posle bacis i kupis drugi...

Mogao bi eventualno da probas da flesujes firmware rezaca,mozda se tad dozove pameti
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 16:12   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srbskog DVD citaca

Možda ti diskovi nisu više upotrebljivi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 23:33   #5
bozabaksuz
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 22
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Diskovi su novi/maltene novi, osim onog koji hoce da bude procitan (unduying)... jedina pretpostavka je da nije mogao da se nosi sa sistemom zastite na disku ili sl... Firmware sam updateaovo nije ni to, a sto se tice sata portova imam samo 2 primarni za HDD a sekundarni je za rezac... tako da mi ni to ne zvuci kao dobro resenje, pre svega sto mi je na HDD na particiji i linux instaliran a i njegov grub boot manager, pa bi zamena verovatno zeznula dizanje sistema... dakle problem je da sve vreme (desetak + sekundi) rezac kao da pokusava da procita sta ima na disku i onda samo zataji, mada mi se cini i da ne cujem rad motora u njemu... Inace pre par nedelja sam ga otvorio posto nista nije hteo da cita i reze i nasao parce otopljenog silikona na nosacu diska (ne fioci, vec maloj plastici na osovinici motora), koji kad sam odstranio uzrokovao ispravan rad rezaca... tako da stvarno nemam ideju sta moze da mu bude... osim sto nece da cita orginale
bozabaksuz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 15:57   #6
rista1986
Novi član
 
Član od: 24.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Ja imam lg dvd rezac i nece da izbacuje fioku za disk normalno osim ako disk nije u njemu , ako slucajno zaboravim da stavim disk u fioku onda se teze zabaguje i nece da je otvori.E sad kad se to desi ja stisnem eject i cekam da krene otvaranje, u trenutku kad blokira udaris ga malo (jace) sa strane i on onako mucenicki izadje.Naravucenije je , ako nece da radi onda udri po kicmi pa nek se pusi
rista1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 16:11   #7
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Citat:
rista1986 kaže: Pregled poruke
Ja imam lg dvd rezac i nece da izbacuje fioku za disk normalno osim ako disk nije u njemu , ako slucajno zaboravim da stavim disk u fioku onda se teze zabaguje i nece da je otvori.E sad kad se to desi ja stisnem eject i cekam da krene otvaranje, u trenutku kad blokira udaris ga malo (jace) sa strane i on onako mucenicki izadje.Naravucenije je , ako nece da radi onda udri po kicmi pa nek se pusi
Nista bez cekica.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 16:36   #8
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Nista bez cekica.
Ma ne mora cekic...bitno da se otkljucaju vratanca, onda moze i rukom da se iscupa...posle toga je velika verovatnoca da citac nece bti ispravan, ali bar ste izvukli disk , i ovako je nov DVD rezac oko 20E, pa i nije shteta...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 21:00   #9
bozabaksuz
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 22
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Citat:
rista1986 kaže: Pregled poruke
Ja imam lg dvd rezac i nece da izbacuje fioku za disk normalno osim ako disk nije u njemu , ako slucajno zaboravim da stavim disk u fioku onda se teze zabaguje i nece da je otvori.E sad kad se to desi ja stisnem eject i cekam da krene otvaranje, u trenutku kad blokira udaris ga malo (jace) sa strane i on onako mucenicki izadje.Naravucenije je , ako nece da radi onda udri po kicmi pa nek se pusi
Kada nece da se otvore vratanca od uredjaja najbolje nabij iglu (zihenadlu ili mozes da razvuces spajalicu u svakom slucaju neku duzu od par cm) u rupicu pored lampice doticnog citaca, debljina je tek tolko za iglu da prodje i gurni malo jace (tu je mehanicka poluga koja pokrece otvarajuci mehanizam, zato koristi zihenadlu da se ne bi uboo). I gle cuda izadje drzac za zoljicu nekih 2 cm taman tolko da ga rukom izvuces do kraja :P
bozabaksuz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 23:34   #10
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srbskog DVD citaca

Citat:
matke kaže: Pregled poruke
Poslednji pravi DVD rezac je Pioneer 107D koji i dan danas mom ortaku radi dok sam ja od tada promenio 3 rezaca...
Sto ce reci rezaci su bili pravi i pravljeni kako treba dok su kostali 50-60e,a danas ih kupis za male pare i rade dok rade pa ih posle bacis i kupis drugi...

Mogao bi eventualno da probas da flesujes firmware rezaca,mozda se tad dozove pameti
S ovime bih mogao samo delimicno da se slozim.Cak i za tu cenu se kupovao uredjaj upitnih karakteristika.U to vreme sam ja uzimao prvi dvd i svi prodavci su mi savetovali da zaobidjem tog pionira 107 sto je recimo meni i pasovalo posto sam se bio nameracio na nec 4550.Nijedan prodavac nije umeo da mi objasni zasto zaobici pionira 107 .
Uskoro sam utvrdio da je nec 4550 krsina i u garantnom roku sam promenio 4 uredjaja od kojih je poslednji 4570.Uglavnom su posle dva meseca nastavljali da rezu ok ali im je citanje dvd-r diskova predstavljalo problem.Iste su rezali bez problema i uvek su bili odlicno citljivi na drugim uredjajima.O ovom nec problemu postoji cak i diskusija na cd freaks forumu.Takodje je izrazeno i odbijanje citanja orginalnih diskova.S druge strane doticni pionir,iako je imao isti cipset,nije imao tih problema??? Barem meni nije poznato da se ovo javno pominje.
Sto bi rekli s trece strane danasnji uredjaji od 20e ,pa dok radi radi.... mada ovo samo pospesuje kolicinu otpadaka.
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2009, 12:23   #11
rista1986
Novi član
 
Član od: 24.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Citat:
bozabaksuz kaže: Pregled poruke
Kada nece da se otvore vratanca od uredjaja najbolje nabij iglu (zihenadlu ili mozes da razvuces spajalicu u svakom slucaju neku duzu od par cm) u rupicu pored lampice doticnog citaca, debljina je tek tolko za iglu da prodje i gurni malo jace (tu je mehanicka poluga koja pokrece otvarajuci mehanizam, zato koristi zihenadlu da se ne bi uboo). I gle cuda izadje drzac za zoljicu nekih 2 cm taman tolko da ga rukom izvuces do kraja :P
Zanimljivije je ovako , ionako je spreman za zamenu tako da nije neka steta .Ne znam dal ste me shvatili al nemam ja problem kad je disk unutra , onda radi savrseno normalno , problem je kad se za***** pa ne stavim disk e onda nece.
rista1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 9:50   #12
bozabaksuz
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 22
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sindrom srpskog DVD čitača

Citat:
rista1986 kaže: Pregled poruke
Zanimljivije je ovako , ionako je spreman za zamenu tako da nije neka steta .Ne znam dal ste me shvatili al nemam ja problem kad je disk unutra , onda radi savrseno normalno , problem je kad se za***** pa ne stavim disk e onda nece.
Kapiram ja da je tebi zanimljivije da se fizički svetiš na slabijem od sebe (u ovom slučaju dvd-rom), ali zapamti da svaki jači udarac dok ti HDD radi (piše/čita) rizikujes fizičko oštećenje istog (vibracije se prenose direktno pošto udaraš u kantu).... pa ga ti sad šamaraj žešće
bozabaksuz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista - prebacivanje sa srpskog na engleski ns_atina Operativni sistemi 5 21.5.2009 17:57
Elektronski testovi iz srpskog jezika za osnovce bosibosi Aplikativni softver 5 21.4.2008 23:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com