Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2009, 12:30   #1
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Kako napraviti modifikovan windows?

Da li neko zna gde se moze naci tutorijal kako da se modifikuje windows xp,da se ubaci sp3 i svi dodatni programi a izbaci sve sto ne treba?Da li je potrebno veliko znanje za ovo sto pitam,ili se moze uraditi uz tutorijal?
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 12:39   #2
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Koristi nlite. http://www.nliteos.com/
Jednostavno je, nije ti potrebno neko expertsko znanje, prebacis ceo xp cd u neki direktorijum na hard disku, skinesh program odozgo, prebacis u neki drugi direktorijum sp3 i ostale stvarcice koje hoces da ubacis, pokrenes nlite, pazljivo citas sta pise na ekranu, bukvalno next next finish varijanta.
http://www.winaddons.com/nlite-addons
sa ovog sajta skinesh programe koje hoces da ubacis da se automatski instaliraju uz windwos (mp3, divx, firefox...)
Ako ti ne ogovara izbor, mozes sam da pravis add-on-ove sa
http://virtualltek.mgbr.net/inicial....wns&lang=pt-br
ne brini se, program je na engleskom
i za njega imash tutorijal, jednostavno je, skinesh program koji hoces da ubacis, pretvoris ga sa tim programom u .cab file i on se automatski instalira sa windowsom.
sa Nliteom mozes da ukucas i cd key za xp i tako bukvalno instaliras windwos xp kao da je ubuntu linux (toliko lako). Ubacis cd, skuvas kafu, popijes je i gotovo
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Salito na korisnoj poruci:
$tef@n (22.4.2009), DobroslaV (27.4.2009), saleSK (27.7.2009)
Stara 22.4.2009, 12:39   #3
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Program za tu svrhu se zove nLite . Doduše , jedina stvar koju valja dodavati u službenu M$ instalaciju su Service Pack-ovi , update-i i SATA/RAID drajveri . Ostalo se može kasnije...
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 12:50   #4
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

U sushtini, OK je dodati samo to, ali posto imam kolekciju programa koje obavezno instaliram, dodao sam je u instalaciju.
Moj custom xp je sledeci:
- Windows XP Home(R) SP3, ukucan cd key, podesena tema royale noir by oddbasket
- AIMP2 za mp3, k-lite codec pack 4.x(valjda 8), The KMPlayer za divx, VLC kao backup i za DVD.
- Ashampoo free cd/dvd burner za rezanje,
- Firefox 3.x(najnoviji je bio 3.05)
- AVG 8.5 free edition
- Open Office 3.01
- 7Zip kao izuzetno fantastican program koji zamenjuje winrar i ekvivalente.
- obrisani praistorijski driveri, nepotreni jezici, tweakovan izgled (prva ikonica je my computer, nema na ikonicama one ruzne strelice za shortcut, nema prefixa shrotcut to ..., malko modifikovan start meni (obrisane nepotrebne gluposti) podesen system restore na 2% za C, iskljucen za ostale particije

Instalacija traje oko 40ak minuta, i kliknem 2-3 puta samo.
Stabilan je, radi brzo, nema gusarskog software-a, ali uspeo sam da napravim dobar disk tek iz 3-4 puta. Prva 2-3 su isto radila super, ali su ponekad programi pravili probleme pri instalaciji (morao sam da im kazem gde da se instaliraju i tako to) i kada sam stavljao preveliku kompresiju, neki nisu hteli da se instaliraju, ali to nije omelo instalaciju windows-a niti bilo kako ostetilo sistem, samo sam programe instalirao naknadno.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:49   #5
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Hvala mnogo na isrpnom odgovoru,ovo je ono sto mi treba.Dosta mi je onih arapskih krivina i gluposti.Sad cu da skinem pa da vezbam dok ne napravim ono sta zelim.Hvala jos jednom.

Jos jedno pitanje.Dali moram skidati programe sa http://www.winaddons.com/nlite-addons jer ja imam vec ono sto mi je potrebno skinuto sa drugih sajtova?
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 15:35   #6
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

@Salito:
Ima li na tom sajtu i da se ubaci neka vista tema,ili slicno sto prebaci sve sistemske ikonice u vista look?
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 8:29   #7
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Hvala mnogo na isrpnom odgovoru,ovo je ono sto mi treba.Dosta mi je onih arapskih krivina i gluposti.Sad cu da skinem pa da vezbam dok ne napravim ono sta zelim.Hvala jos jednom.

Jos jedno pitanje.Dali moram skidati programe sa http://www.winaddons.com/nlite-addons jer ja imam vec ono sto mi je potrebno skinuto sa drugih sajtova?
Ne moras da koristis te ad-onove, mozes sam da ih pravis sa aplikacijom addon maker, imash dole u postu link.
Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
@Salito:
Ima li na tom sajtu i da se ubaci neka vista tema,ili slicno sto prebaci sve sistemske ikonice u vista look?
Shto se tiche teme, probaj da ubacis http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.130.htm ovu aplikaciju koja pretvara look and feel xp-a u vistu, ne kochi sistem nikako i radi extra. a kad ti dosadi, jednostavno je obrishesh. (mada nisam siguran da ce moci tako da radi. temu mozes da promenish jednostavno, a ikonice mozda neces moci (a mozda ces moci, ne znam nisam probao tako). temu mozes da ubacis i preko nlite programa, ako na tvom racunaru imash neke teme, mozes da ubacis sve lokalne teme u novu instalaciju.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 15:39   #8
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Treba li da obratim paznju na opciju "command for silent installation"?Nekako mi se cini da je bitna,a mozda i gresim.Reci mi molim te,da li ce se ti programi koje napravim sa addon-makerom sami instalirati sa windowsom,ili cu morati opet rucno da ih instaliram?
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2009, 9:50   #9
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Reci mi molim te,da li ce se ti programi koje napravim sa addon-makerom sami instalirati sa windowsom,ili cu morati opet rucno da ih instaliram?
add-on koji napravis sa addon makerom se sam instalira kada se instalira windows. ne bi trebalo da postoje problemi oko instalacije. Cak i ako se desi da se neki program ne isntalira, on se jednostavno preskoci i windows se instalira bez njega. Onda, kada se zavrsi instalacija, jednostavno instaliras taj program "ruchno", mada ne bi trebalo da imash takve probleme. Sve zavisi koji program pravish u add-on.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2009, 12:19   #10
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

A zašto da pravim addonove kad mogu i .exe fajlove da ubacim?
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2009, 15:15   #11
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

@Salito,zaista si mi puno pomogao oko ovoga,i hvala ti puno.Zamolicu te jos samo za kraj da mi kazes ako zelis,da li wallpapere da stavim u jedan folder pa da i njega pretvorim u .cab da bi se oni isto integrisali u win,ili ima drugi postupak?Isto pitanje vazi i za temu.Skinuo sam win7 transformation pack.Da li i njega da pretvorimu .cab da bi dobio win7 look?To je jedino sto ne znam,i nadam se da mi mozes pomoci oko toga.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2009, 8:56   #12
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Izvinjavam se, imao sam puno obaveza ovih dana, nisam mogao da pisem...
Elem, naisao sam na ovaj tutorijal, lepo je sve sa screenshotovima kako se radi i ima i video tutorijala
http://www.winaddons.com/nlite-14-tutorial/
Hope this helps. Ima opcije i da se ubaci tema i da se ubace pozadine. u delu gde se kuca cd-key, samo drugi tab.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2009, 13:28   #13
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Uh Salito,ovaj tutorijal ti zlata vredi Hvala to od srca,zaista si mi puno pomogao,a nadam se i drugima koji zele da rade isto sto i ja.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 1:15   #14
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Talicni , dodavanjem kojekakvih estetskih elemenata poput Transformation Packova izgubićeš na stabilnosti instaliranog windowsa . Primjer : Windows XP Black Edition .
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 9:37   #15
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Talicni , dodavanjem kojekakvih estetskih elemenata poput Transformation Packova izgubićeš na stabilnosti instaliranog windowsa . Primjer : Windows XP Black Edition .
Nije istina. Ako se promeni IZGLED necega, ne menja se njegova stabilnost. XP Black Edition ima gomilu registry tweakova isto kao i MHAAEW edition koji lici na vistu, ali ima gomilu registry kljuceva koji se menjaju nakon instalacije i alteruju sistem od default podesavanja. A sa tim sto se promeni msstyles i dll sa ikonicama se ne menja stabilnost sistema. Nacin na koji sistem funkcionise se menja u registry bazi. A sto se tice transformation pack-a, treba da se vidi sta se sve menja kada se instalira. Npr, ako se stavi BricoPack sa CrystalXP sajta, on menja ikone, temu, logon/logoff screen. Ne menja ni na koji nacin nacin rada sistema, vec samo njegov izgled. Samo zameni windowsove fajlove sa ikonama i temu. Ostalo sve radi bez ikakvog usporavanja sistema. Ali, postoji MacOS transformation pack koji menja nacin rada sistema, i njega sam jednom isntalirao i napravio gresku, kad sam ga obrisao, ostali su "delovi" koje nisam mogao da obrisem, pa sam morao reinstall. sa CrystalXP temama je uvek OK, siguran izbor.
@ Talicni
Ae baci link tog vista (win7) transformation packa pa da vidimo sta radi.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 17:55   #16
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Da, ali seti se Vista tranformation pack-a za XP i uticaja na stabilnost. Ako je to samo Vistin skin za XP, sta ce devet verzija istog softvera? Verzija za Win7 je preimenovani VTP.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2009, 21:42   #17
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

E ovako imam jedno pitanje. Imam DVD i imam windows xp sp3 iso file. E sad kako da nliteujem uspesno, jel isto kao i sa sp2 i kojom brzinom da narezem dvd da but bootabilan?
Takodje da li je nlite stabilan?
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 19:45   #18
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

@Salito izvini na cekanju,imao sam gomilu poslova pa nisam nekoliko dana bio na netu.Evo linkova ka sajtovima da vidis odmah i kako izgleda tema od win7 pre nego je skines.

http://techfreaks.in/forum/f7/window...on-pack-40356/

http://www.mechodownload.com/forum/d...-xp-3-0-a.html

I da napomenem.Probao sam da napravim windows po svojoj zelji,medjutim-cvrc!Nece!Sve odradim po koracima koje sam ispratio(cak sam skinuo i neke tutorijala sa youtubea),ali kad snimim iso u ashampoo nece da butuje Probam da pokrenem setup,krene u instal i onda mi izbaci poruku da mi fale neki fajlovi.... Bas sam se s*****o da budem iskren.Voleo bih da napravim win sa svim programima koje mi trebaju,da ne moram uvek sve rucno da instaliram,ali eto,ne da se.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 11:47   #19
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Poslednja stavka u nlite-u je make bootable iso. moras to da ukljucis da bi napravio bootabilan cd/dvd (sve jedno je).
Rezes na nekoj manjoj brzini, npr 4x ili 8x, e sad, posto moze i na dvd, nemoj da koristis kompresiju add-onova, sa tim sam imao problema. nLite je stabilan, ne puca program, ako se pazljivo prate uputstva, trebalo bi da radi kako valja.
Bilo bi dobro da se pocne sa nekim diskom za xp koji je provereno OK.
Mozda ne radi kako treba ako si brisao neke fajlove koje nije trebalo. probaj da ne brises nista nego samo da ubacis service pack, za skin koristi ili crystalxp bricopack ili skini neku temu sa npr deviantart.com, i addon-ove ubaci bez kompresije. Trebalo bi da radi ako ti je radio xp disk od koga pravis nLite-ovan disk.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 11:50   #20
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti modifikovan windows?

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Da, ali seti se Vista tranformation pack-a za XP i uticaja na stabilnost. Ako je to samo Vistin skin za XP, sta ce devet verzija istog softvera? Verzija za Win7 je preimenovani VTP.
Verovatno je to zbog toga shto vtp tj win7tp imaju u sebi kod koji menja nacin funkcionisanja sistema.
Shto se tiche Bricopack-a i promene visual style-a, tj msstyles-a, to ne menja nacin funkcionisanja sistema.
Taj VTP fala bogu nije hteo da se instalira kod mene kad sam probao jednom
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Detaljno objašnjenje - kako napraviti forum i sajt miša topola Web dizajn 32 2.1.2011 14:12
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Kako napraviti funkcionalan web templejt PeTkO Web dizajn 4 5.7.2009 2:09
Šta da izbacim (services, BHO, ActiveX, hotfix, startup) kako bih ubrzao windows archmage333 Operativni sistemi 3 12.8.2008 2:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com