Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2008, 22:55   #1
n1n3
Član
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 38
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Umrezavanje Windows Vista Ultimate/ Windows xp SP2 pomoc potreban hitno

Pomagajte ljudi, ne mogu vise. Toliko sam se iznervirao da mi dodje da polupam sve. Salim se naravno Stvar je u tome sto ne mogu da umrezim dva kompa na jednom vista na drugom xp. Komp na kome je vista je glavni, na njemu je kablovski internet, a na ovom drugom na kom je xp je stampac. e sad, uzeo sam switch Ovislink Air Live FSH5PS, i ustekao sam u njega jedan kabel iz kablovskog modema, jedan kabel iz kompa na kom je vista i jedan kabel iz kompa na kom je xp. Internet radi na oba kompa, ali mreza nece. U sustini mreza mi toliko nije potrebna sto se tice shareovanja ili gejminga koliko mi je potreban stampac, a jako me smara da kopiram sve na flash pa da prenosim, a da zakacim stampac na glavni komp ne mogu posto je velik tj. stampac,skener,kopir..., i nemam mesta za njega
I jednostavno ga ne vidi, shareovao sam stampac ali ga vista ne prepoznaje. Dok sam na oba kompa imao xp sve je bilo spojeno ovako i radilo je bukvalno sve, ali otkako sam instalirao Vistu (razlog je 4gb ram-a) jednostavno mreza nece, napominjem jos jednom da internet radi i to bez ikakvih podesavanja. Ako neko moze da me uputi na neki step by step sajt ili da mi ovde objasni bio bih mu jako zahvalan.
Hvala unapred....
n1n3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 14:07   #2
Lora
Novi član
 
Član od: 29.9.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje Windows Vista Ultimate/ Windows xp SP2 pomoc potreban hitno

Imam isti problem i bila bi ti jako zahvalna ako mi pomognes da ga resim posto verujem da si to do sad sredio.
Lora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2008, 2:56   #3
vladimir.s
Član
 
Član od: 14.7.2006.
Poruke: 84
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje Windows Vista Ultimate/ Windows xp SP2 pomoc potreban hitno

Ja sam imao isti problem do skoro (dok nisam nabavio ruter) i jedino što je dalo rezultat u mom slučaju je reinstalacija XP-a od nule i instalacija SP3.
vladimir.s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Windows Vista sasha vukelic Operativni sistemi 1583 25.7.2012 16:11
Vista 64-bit ultimate oem for dell bad021 Operativni sistemi 18 19.11.2007 0:23
Windows Vista Ultimate Edition... Skotina Operativni sistemi 5 14.12.2006 0:48
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com