Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2012, 13:35   #1
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom HP Compaq 6720s BSOD problem

Dobar dan dobri ljudi.
Dobro bi mi dosla pomoc oko jednog prilicno cudnog problema koji imam sa gore pomenutim laptopom.

Odmah da napomenem da su na laptopu skoro zamenjeni CPU i RAM memorija, mada ne mislim da to ima veze sa problemom ali da ne bude posle da nisam napomenuo. Umesto Celerona koji je fabricki bio na njemu stavljen je Core 2 Duo T5250 i Samsungovi moduli 2x1GB.
RAM je testiran memory testom i prosao je 3 testa bez ikakvih problema, a CPU je prosao 10 rundi Intel burnin testa takodje bez problema.

A sada problem. BSOD mi se pojavi uvek kada restarujem racunar, ili ga ugasim i upalim i izbaci vec poznatu gresku:
"A problem has been detected & windows has been shut down to prevent damage to your computer.
The problem seems to be caused by the following file: igxprd32 .....
The device driver got stuck in an infinite loop. This usually indicates a problem with the device itself or with the device driver programming the hardware incorrectly.....

Technical information:
***STOP: 0x000000ea"

Koliko sam ja uspeo da iskopam po netu greska je vezana za grafiku i to je da kazem OK.
A sada weird part!!!
Kada restartujem racunar, udjem u bios i vratim sve na fabricka podesavanja i sve sacuvam, racunar se podigne najnormalnije i radi fenomenalno sve do sledeceg restarta/gasenja. Nakon toga opet BSOD pa opet vracanje na fabricka podesavanja BIOSa pa radi normalno i tako u krug...

Prvo je bio instaliran Windows XP i Linux Ubuntu i nijedan nije hteo da se butuje pre nego sto se BIOS vrati na fabricka podesavanja. Nije cak hteo ni Ubuntu da se pokrene live sa CDa!!!
Trenutno je intaliran Windows 7.

BIOS je flesovan na najsveziju verziju sa HP sajta.

Bilo kakva pomoc je dobro dosla. Uzdravlje
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa hostom jonathan Web razvoj 8 25.8.2012 0:25
Problem sa novim HDD-om WD Caviar Green WD15EARS (potrebna strucna pomoc) dzambo Kvarovi 18 27.2.2011 2:41
Internet problem simke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 12.6.2010 11:09
Problem sa paljenjem računara Veselko Kvarovi 10 7.6.2010 15:22
Problem sa laptopom HP Compaq nx7400 Haker95 Kvarovi 5 27.12.2007 16:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com