Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2013, 22:57   #5881
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Support Your Local Sheriff! (1969)



Odlična parodija vesterna, možda će nekome biti "mlak" (bez preteranog nasilja, upinjana da bude smešan) ali u tome je njegova draž. Jedan od onih filmova koje kada krenete da gledate ne očekujete ništa posebno (nisam video naslov, pretpostavio sam da je neki trash iz zlatnog doba westerna), a nakon završetka ostaje onaj prijatan osećaj (k'o da sam našao 'iljadu kinti na ulici).

Sledeće je ovaj film, sa sličnom glumačkom postavom, iz opisa nazirem parodiju na Fistful of dollars.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 0:49   #5882
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
The Night of the Hunter


Čitajući o ruskim zatvorskim tetovažama i njihovom značenju, našao sam da je LOVE and HATE tatu preko prstiju, postao popularan kod ruskih kriminalaca posle ovog filma link. I to je bila dovoljna preporuka da pogledam ovo filmsko remek delo.
Starinski triler sa puno religijskih referenci kojeg vreme nije oštetilo. Velika preporuka.
Muzika u ovom filmu je takođe fantastična.
Dream Little One Dream
Hvala za preporuku a kad si vec kod ruskih zatvorskih tetovaza secam se da je i David Cronenberg istrazivao iste za svoj Eastern Promises pa ako slucajno nisi obavezno ga pogledaj.
I jos samo moram da se osvrnem na "Starinski triler" i da citiram Peter Bogdanovicha "Jedino filmove često označavaju kao stare. Nikada se ne kaže: „Da li si pročitao staru knjigu Dostojevskog?“ ili „Da li si video onu staru sliku Rembranta?“ ili „Da li si čuo staru simfoniju Mocarta?“. Ako niste videli neki film, on je za vas nov"
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 10:09   #5883
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Triler je poprilično evoluirao od 50ih do danas. Ono što je nekada bio triler ili horor danas je, često, obična drama. Tako da nisam ni nazvao film starim već njegovu podvrstu.
Ah da, jesi li čitao stari zavet ili video one praistorijske slike?

Poslednja ispravka: hate (30.3.2013 u 10:43)
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 14:20   #5884
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kad već pominjete stare filmove, da li je neko gledao H-8?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 15:19   #5885
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sinoc Jagten



Dobar danski film o tome kako jedna mala sitnica u potpunosti moze da ti promeni zivot. Film se bavi jako problematicnom temom. Preporuka 7/10

Spoiler za OGROMAN spoiler:
Mislio sam da ce ga roknuti na kraju, mada je ovako jos bolje jer verovatno ceo zivot ce ga pratiti taj problem.


Takodje preporuka za jos jedan film sa na neki nacin tematikom koji sam ranije gledao Festen Sjana gluma i atmosfera.

A sto se tice Djanga verovatno film koji sam najvise ocekivao i poprilicno se razocarao. Ne volim to preterivanje u filmovima (krv i sl.) 6/10 i to samo zbog glume Christoph Waltz-a.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 16:02   #5886
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jagten (2012)
Bas sam hteo da dam komentar, film je fenomenalan ja sam bukvalno sanjao da sam u slicnoj situaciji sto znaci da je na mene ostavio jak utisak.
A za Festen isti je reditelj u pitanju samo sto je da kazemo kontra prica.

@hate ono nisam uputio kao kritiku usmerenu tebi vec sam hteo da paznju usmerim na taj fenomem koj se cesto javlja kad se opisuju filmovi stariji od 15/20 god. Nema potrebae da se opravdavas i branis i ja sam licno te filmove nazivao starima dok mi neko nije ukazao na citat Bogdanovicha pa sam shvatio koliko je covek u pravu.

Poslednja ispravka: Nestor (30.3.2013 u 18:36)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 16:12   #5887
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Jagten ima neubedljiv rasplet ali je inače dobar film.

Kad pomenu krv, meni je u Đangu ono završno puškaranje u Candyland vili bilo najzabavnije baš zbog onog lika kojeg svaki kuršum dokači, a on tako vrišti da sam se valjao od smeha. Podseti me na Harlem Nights i Quick-ov obračun sa onom trojicom zbog bate.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2013, 16:55   #5888
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pre neki dan sam i ja odgledao film Jagten.
Podsetio me je na dve stvari.
Prva je da ne treba pokazivati posebnu paznju prema tudjoj deci, narocito ako se radi sa njom.
Druga stvar je da ako nekoga proglase ludim u maloj stredini, posle mu je vrlo tesko da dokaze da je normalan.

Sto se Djanga tice, jasno je da Tarantino nikada nece dobiti oskara za najbolji film, jer su njegove krvave scene u filmovima preterane, a i humor u njegovim filmovima je jednolican i nista posebno sto se ne moze videti i u nekom drugom filmu.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 1:31   #5889
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Artist




Odavno mi nije prijao neki film kao ovaj prosto sam uzivao gledajuci ga, komotno je mogao tri sata da traje ne bi mi smetalo. Gluma Jean Dujardin i Bérénice Bejo me je prosto odusevila kao da ceo zivot glume u ovakvim filmovima.
Od mene velika preporuka za filma posto predstavlja suprotnost onom sto se danas snima a dosta je kvalitetnije, drugacije, zanimljivije.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Miki1987 (1.4.2013)
Stara 31.3.2013, 8:40   #5890
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.259
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Nikada se ne kaže: „Da li si pročitao staru knjigu Dostojevskog?“ ili „Da li si video onu staru sliku Rembranta?“ ili „Da li si čuo staru simfoniju Mocarta?“. Ako niste videli neki film, on je za vas nov[/I]"

Preporucio bih ti The Ox-Bow Incident i The Hill ako ti se gledaju dobro rezirani "stari" filmovi.

p.s. Obicno se i igrice dele na stare i nove a neki smatraju da pojedini naslovi predstavljaju umetnicka dela.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Nestor (31.3.2013)
Stara 31.3.2013, 15:12   #5891
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Preporucio bih ti The Ox-Bow Incident i The Hill ako ti se gledaju dobro rezirani "stari" filmovi.

p.s. Obicno se i igrice dele na stare i nove a neki smatraju da pojedini naslovi predstavljaju umetnicka dela.
Hill sam gledao ovaj prvi nisam pa cu pogledati,
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2013, 18:33   #5892
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam i ja Life of Pi....ja sam zaista odusevljen filmom, prepun metafora, emotivnih scena, predivna muzika i odlicna prica. Jedan od boljih u poslednje vreme, od mene ogromna preporuka ja sam bio prikovan za ekran tokom citavog trajanja. Odgledao sam u 3D varijanti, 3D nije presudan da se odgleda ovaj odlican film, ali ako jos ima projekcija preporucio bih u bioskopu (sa ili bez 3D nije bitno). Oskara da dobije Argo pored ovog filma.....za mene je Oskar sada izgubio i ono malo kredibiliteta koji je imao (ako ga je uopste i imao vise se i ne secam, ali nekada davno nisam imao prevelikih neslaganja sa nomiacijama i nagradjenima). Stvarno sa njihove strane.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 16:37   #5893
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobar je Jagten. Odlicna anti-lovacka propaganda!
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 20:35   #5894
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film ništa posebno, al kad je toliko smeća na tržištu, i ovo dijeluje kao remek dijelo.

Od mene preporuka - END OF WATCH.
http://www.imdb.com/title/tt1855199/

Film prati dvojicu LA policajaca i njihovu dnevnu rutinu. Zanimljiva glumačka ekipa, dobre scene, ima par fora.. neka vas ne zavara ovo shot documentary-style, nije onaj klasičan film gdje kamera lošeg kvaliteta trese kao luda.
m512pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 23:09   #5895
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah trilogiju Milenijum, svedsku verziju. Prvi film u serijalu je sjajan i natera te da gledas druga dva (kad vec znas da postoje), ali nisu ni blizu kvalitetni kao prvi film. Cisto eto da se sklopi cela prica o Lisbeth... Ali nekako je traljavo to uradjeno. Prilicno neubedljivi negativci, lik doktora i neki njegov odnos sa Lisbeth je nekako obesmisljen, sudjenje i razvoj situacije, akcija u filmu, sve nekako neubedljivo. I na kraju besmislen, nikakav, kraj filma (i cele trilogije)... Prvi film svakako treba pogledati, druga dva bolje da mi je neko prepricao sta se desilo.

Män som hatar kvinnor (2009) - 8/10
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2013, 23:26   #5896
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Exclamation Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Kad već pominjete stare filmove, da li je neko gledao H-8?
Jesam ja !!!
Sto pitas , da ti ne treba mozda recenzija ???

Ps. Ne mogu se samo sjetiti na cijoj televiziji sam ga gledao ,bese to prije par vekova. Mada film kao film , mi je vrlo frisak u ram-u.


Onim gore sto su malo razglabali o "starim" filmovima neka krenu za pocetak sa "evergreen-om" ili vam klasikom...

...Prohujalo sa vihorom !

Pa kad to pogledate onda pod obavezno potrazite dokumentarac o ovom filmu i nacinu odnosno istoriji snimanja ovog filma
kako bi ste na pravi nacin shvatili istinsku tezinu datog filma ;-] .

Poslednja ispravka: Mac4LiF (1.4.2013 u 23:42)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2013, 12:02   #5897
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Eega (2012), http://www.imdb.com/title/tt2258337/

Sudeep is a high profile industrialist who gets whatever he wants and he has a special eye for beautiful women. To get them, he will not hesitate to do anything. That desire gets triggered when Sudeep sees Bindu, a micro artist who runs a non-profit organization. However, Bindu is loved by Nani who keeps following her everywhere. Though Bindu loves him, she doesn't express it to him and enjoys the attention. The story takes a turn when Sudeep discovers the feelings of Bindu for Nani and is unable to digest his defeat. He kills Nani.

A murdered man is reincarnated and seeks to avenge his death.



Sasvim pristojna indijska komedija (proizvod "Tolivuda", ne "Bolivuda"!), sa dobrim specijalnim efektima. Posebno mi se sviđa što nema mnogo onih besmislenih muzičkih sekvenci.

Sve u svemu: preporuka!
Moram priznati da si me zaintrigirao ovim filmom te se usudio da ga pogledam.
Svijetle strane ovog filma su koloritet,animacija i specijalni efekti koji su u sustini prva liga(gledanje HDrip-a is a must). Sam razvoj filma bih okarekterisao kao hindu komercijala.
Sto bi reklo da je evropljanima priblizeno da bude gledljivo. Klisea ima na tone stim da u ovom filmu sluze svrsi da vas nasmije i zabavi te sluze svrsi. Antijunak mi je takodje zanimljiv jer mi se po samom pocetku stekao utisak da gledam Sly-a u negativnoj ulozi.

Dovoljno dobar da se jednom pogleda.Ako ne zbog price onda zbog koloriteta i FXa.

Ps. E da nema "onih besmislenih muzickih sekvenci" koje su inace bit filma, sem jedne.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 15:49   #5898
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hotel Rwanda



Ne znam da li je neko spominjao ovaj film. Odgledao sam ga na B92 pre neki dan u ranim jutarnjim satima, i mogu samo da kažem - odličan film rađen po istinitom događaju, za vreme (građanskog) rata u Ruandi.

Preporuka.

Poslednja ispravka: Maverick (4.4.2013 u 15:59)
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 20:24   #5899
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

After the Wedding

Dobar film. Definitivno postajem ljubitelj danske kinematografije, iako svaki film ima karakter ili scene s kojima tesko mogu da se identifikujem ili da ih razumem, a da to ne bude suva filozofija.

U ovom filmu srecom nema filozofiranja.

Poslednja ispravka: Iris (4.4.2013 u 20:46) Razlog: ispravljen link
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
bela lampa (4.4.2013)
Stara 5.4.2013, 0:29   #5900
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
After the Wedding

Dobar film. Definitivno postajem ljubitelj danske kinematografije, iako svaki film ima karakter ili scene s kojima tesko mogu da se identifikujem ili da ih razumem, a da to ne bude suva filozofija.

U ovom filmu srecom nema filozofiranja.
Mene je taj film odusevio...... ako ti se taj dopao, obavezno odgledaj Jagten, vrlo dobar film (mozda si i ti preporucio taj film, nisam siguran)....Takodje mozes i malo da se opustis uz Adams æbler, a i En kongelig affære moze da zabavi. Mads Mikkelsen polako ali sigurno postaje jedan od mojih najomiljenijih glumaca. I ranije sam ga gotivio, ali u poslednje vreme skoro svaki njegov film je odlican (i naravno gluma).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com