Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2008, 1:08   #1
iluminatorbg
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa Genius GENIUS SW-HF5.1 5005 i Neo DVD-PDX77 playerom!

Imam veliki problem..kupio sam Genius SW-HF5.1 5005 ozvucenje i prikacio sam ga za Neo DVD-PDX77 pleyer i kada pustim muziku....uopste mi se ne cuje centralni zvucnik,subwoofer i sateliti..vec samo dva front zvucnika...Kada izvadim chincheve iz DVD-a gde su prikljuceni ti front zvucnici i ubacim ili subwoofer ili centralni ili visikonce oni rade...znaci meni od onih 6 rupica za chincheve propusta zvuk prema zvuchnicima jedno na onim rupicama za front zvuchnike.Da li je to neki problem do DVD playera ili treba nesto da se podesi oko njega da bi on pustio zvuk preko svih zvucnika ili treba nesto drugo da uradim???

Unapred mnogo hvala na pomoci !!
iluminatorbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 20:33   #2
iluminatorbg
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Genius GENIUS SW-HF5.1 5005 i Neo DVD-PDX77 playerom!!Pomagajte HITNO :/ !!

Evo sada sam dosao do jos jednog otkrica...u audio meni-u nije bilo prebaceno da vuce zvuk preko subwoofera,centralog i rear zvucnika...sada sam to namestio...ali nece da mi pusta mp3 pesme preko 5.1 vec samo DVD filmove koji podrzavaju 5.1 zvuk....Da li mozda neko zna da uradim povodom toga?Da li postoji neki trik pri rezanju ili jednostavno ovaj DVD ne moze pustati mp3 format preko 5.1 ozvucenja?

Hvala.
iluminatorbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 15:16   #3
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Genius GENIUS SW-HF5.1 5005 i Neo DVD-PDX77 playerom!!Pomagajte HITNO :/ !!

MP3 muzika nije 5.1, već stereo, pa je samim tim plejer ne pušta na sve zvučnike. Trikovi prilikom snimanja ne postoje, postoje trikovi prilikom puštanja. Kada puštaš na kompjuteru, postoje pluginovi, ili plejeri koji puštaju na sve zvučnike. Kada puštaš sa kućnog DVD plejera, trik možeš da potražiš u zvučnicima. Konkretno, Geniusova serija 5.1 zvučnika bi trebalo da podržava da stereo signal koji dolazi na stereo ulaze (kao što su TV, TAPE, CD/VCD/DVD (2CH)) pušta na svih pet zvučnika, tako što se zvuk unutar samog pojačala zvučnika raspoređuje na centralni i zadnje zvučnike. Pokušaj, pa javi da li je tako i kod tebe.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
iluminatorbg (29.12.2008)
Stara 28.12.2008, 21:32   #4
iluminatorbg
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Genius GENIUS SW-HF5.1 5005 i Neo DVD-PDX77 playerom!!Pomagajte HITNO :/ !!

Uradio sam kao sto si mi rekao i prekacio ih na 2CH i ovaj Geniusov 5.1 sistem vuce preko stereo i svi zvucnici mi rade...sem prednjeg desnog i zadnjeg desnog koji se jedva jedva cuju,moram da stavim uvo na njih da bi cuo da rade uopste a pojacano je na max...a centralni,woofer,prednji levi i zadnji levi rade normalno...Da ne znas do cega je sada problem? Hvala za ovu pomoc...sada woofer objasnjava komsijama

Poslednja ispravka: iluminatorbg (29.12.2008 u 16:10)
iluminatorbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 12:23   #5
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Genius GENIUS SW-HF5.1 5005 i Neo DVD-PDX77 playerom!!Pomagajte HITNO :/ !!

Citat:
iluminatorbg kaže: Pregled poruke
sem prednjeg desno i prednjeg levog koji se jedva jedva cuju,moram da stavim uvo na njih da bi cuo da rade uopste a pojacano je na max...
Ako imaš Surround potenciometar proveri da li ti je odvrnut na maksimum. Ako jeste, vrati ga nazad na pola. Taj potenciometar pojačava zadnje zvučnike.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
iluminatorbg (29.12.2008)
Stara 29.12.2008, 16:08   #6
iluminatorbg
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Genius GENIUS SW-HF5.1 5005 i Neo DVD-PDX77 playerom!

Pokusao sam i to...ali nije meni problem samo do njega vec sam ti napisao vec do ZADNJEG DESNOG i PREDNJEG DESNOG,skoro da se ne cuju...a svi ostali rade normalno...
Hvala jos jednom sto si izdvojio vreme za moj problem.
iluminatorbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa obaranjem sistema Tintoreti Kvarovi 2 5.1.2009 0:48
Problem sa 3DSM 8 - problem sa konjem M.A.G.E 3D radovi 7 29.12.2008 11:27
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com