Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2010, 19:38   #1101
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
Stari poznanici ce se malo lepse ophoditi onda? Posto vidim da me Tali oladila na startu...Garusa sam pridobio, Esli - do nje sam dosao pa tju videti.
znaci preporucujes mi da obrnem keca prvo?
Ako te mrzi da prelazis opet, mogu da ti posaljem mog Adept 60 level ,paragon. Ionako mozes da biras klasu na pocetku igre ,pa ne moras da budes adept. Ali ces imati sve moje paragon odluke, savet spasen itd
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GordoN na korisnoj poruci:
Pile_glodje_kost (21.2.2010)
Stara 21.2.2010, 22:25   #1102
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Imaš i par linkova na nekoj od predhodnih strana ove teme za sajtove sa gomilom sejvova iz prve igre, verovatno ćeš naći i svoju kombinaciju.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 23:32   #1103
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
... Moje pitanje je, da li vredi preci ponovo Mass Effect pa imoprtovati save u Mass Effect 2? ...
Kratko i jasno: NE. Bolje ti je da na netu nađeš neki sejv iz predhodnog dela.

Pošto sam odigrao na oba načina reći ću vam koje su razlike.
Spoiler za razlike:
Ovo su razlike ako ste u prvom delu u konverzacijama sa sledećim osobama koristili Paragon opcije i sačuvali Council.

Urdnot Wrex je sada lider klana Urdnot. Ujedinio je neke klanove u borbi protiv genophage i srećan je što vas vidi.

Helena Blake (član nekog kriminalnog sindikata u prvom delu) se nalazi u prolazu između gornjeg i donjeg dela kluba Afterlife (Omega). Reći će vam da je sada socijalni radnik.

Gianna Parasini (sekretarica administratora Anoleasa na Noveriji) sada juri neke švercere na Iliumu. Zamoliće vas za pomoć i ispuniće obećanje iz prvog dela i kupiti vam pivo.

Conrad Verner (tražio vam je autograme i fotografije u predhodnom delu) sada izigrava Alliance oficira u klubu Eternity na Iliumu i pokušava da ubedi vlasnicu kluba da ga proda. Ako prihvatite da pomognete vlasnici, u pokušaju da odgovorite Conrada od njegove namere dobićete popust na kiosku
Gateway Personal Defense na drugom spratu. Ovo je jedini način da se dobije popust na ovom kiosku.

Rana Thanoptis (doktor u Sarenovoj bazi na planeti Virmire). Nju srećete na putu u potrazi za doktorom Okeerom. Zažaliće što vam se ponovo našla na putu i zbrisati.

Shiala (Asari; na Feros;, Thorian je od nje pravio klonove) pokušava da poništi neke ugovore na Iliumu koje su potpisali Zhu's Hope kolonisti. Možete joj ponuditi pomoć. Ovaj zadatak postoji i ukoliko niste učitali starog karaktera, samo je na njenom mestu neki drugi predstavnik kolonije sa Ferosa.

Fist (sitan kriminalac i, sada već bivši, vlasnik kluba Chora's Den na Citadeli). Naći ćete ga u donjem delu kluba Afterlife. Reći će vam da ste mu zagorčali život i pomisliće da ga pratite po galaksiji samo da bi ste ga uznemiravali.

Rachni Queen (glavni zadatak na Noveriji) se naravno ne pojavljuje u nastavku, ali ćete na Iliumu naići na Asari osobu koja je, nakon što su joj pirati oštetili brod, pala na planetu na kojoj je pobegla kraljica sa Noverie. Ona će vam preneti poruku u kojoj se kaže kako kraljica prenosi informaciju o Šepardovoj dobroti na svoja pokolenja, i nudi pomoć od "dolazeće tame", ali ne otkriva na kojoj se planeti nalazi.

Takođe će vam Council vratiti status Spectre iako ovo nema nikakvog uticaja na dajlu priču.

Svakoj od navedenih stavki dodajte par dijaloga i to vam je cela razlika izmedu ubacivanja starog karaktera i "igranja od početka".

Ovo je sve čega sam se setio, ali sumnjam da sam nešto propustio.

Edit:
Propustio sam da kažem da su galaktičke vesti malo drugačije.
p.s. Možda je ovo neko već napisao, ali me mrzi da listam 50 predhodnih strana.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku PDarko na korisnoj poruci:
Pile_glodje_kost (22.2.2010), player1 (21.2.2010)
Stara 21.2.2010, 23:51   #1104
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Kratko i jasno: NE. Bolje ti je da na netu nađeš neki sejv iz predhodnog dela.

Pošto sam odigrao na oba načina reći ću vam koje su razlike.
Spoiler za razlike:
Ovo su razlike ako ste u prvom delu u konverzacijama sa sledećim osobama koristili Paragon opcije i sačuvali Council.

Urdnot Wrex je sada lider klana Urdnot. Ujedinio je neke klanove u borbi protiv genophage i srećan je što vas vidi.

Helena Blake (član nekog kriminalnog sindikata u prvom delu) se nalazi u prolazu između gornjeg i donjeg dela kluba Afterlife (Omega). Reći će vam da je sada socijalni radnik.

Gianna Parasini (sekretarica administratora Anoleasa na Noveriji) sada juri neke švercere na Iliumu. Zamoliće vas za pomoć i ispuniće obećanje iz prvog dela i kupiti vam pivo.

Conrad Verner (tražio vam je autograme i fotografije u predhodnom delu) sada izigrava Alliance oficira u klubu Eternity na Iliumu i pokušava da ubedi vlasnicu kluba da ga proda. Ako prihvatite da pomognete vlasnici, u pokušaju da odgovorite Conrada od njegove namere dobićete popust na kiosku
Gateway Personal Defense na drugom spratu. Ovo je jedini način da se dobije popust na ovom kiosku.

Rana Thanoptis (doktor u Sarenovoj bazi na planeti Virmire). Nju srećete na putu u potrazi za doktorom Okeerom. Zažaliće što vam se ponovo našla na putu i zbrisati.

Shiala (Asari; na Feros;, Thorian je od nje pravio klonove) pokušava da poništi neke ugovore na Iliumu koje su potpisali Zhu's Hope kolonisti. Možete joj ponuditi pomoć. Ovaj zadatak postoji i ukoliko niste učitali starog karaktera, samo je na njenom mestu neki drugi predstavnik kolonije sa Ferosa.

Fist (sitan kriminalac i, sada već bivši, vlasnik kluba Chora's Den na Citadeli). Naći ćete ga u donjem delu kluba Afterlife. Reći će vam da ste mu zagorčali život i pomisliće da ga pratite po galaksiji samo da bi ste ga uznemiravali.

Rachni Queen (glavni zadatak na Noveriji) se naravno ne pojavljuje u nastavku, ali ćete na Iliumu naići na Asari osobu koja je, nakon što su joj pirati oštetili brod, pala na planetu na kojoj je pobegla kraljica sa Noverie. Ona će vam preneti poruku u kojoj se kaže kako kraljica prenosi informaciju o Šepardovoj dobroti na svoja pokolenja, i nudi pomoć od "dolazeće tame", ali ne otkriva na kojoj se planeti nalazi.

Takođe će vam Council vratiti status Spectre iako ovo nema nikakvog uticaja na dajlu priču.

Svakoj od navedenih stavki dodajte par dijaloga i to vam je cela razlika izmedu ubacivanja starog karaktera i "igranja od početka".

Ovo je sve čega sam se setio, ali sumnjam da sam nešto propustio.

Edit:
Propustio sam da kažem da su galaktičke vesti malo drugačije.
p.s. Možda je ovo neko već napisao, ali me mrzi da listam 50 predhodnih strana.
Možda je čovek samo tražio razlog da ponovo pređe odlični prvi deo, i zato kažem da ga treba ohrabriti.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 0:55   #1105
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

http://www.annakie.com/me/mps.htm
ovde se moggu naci sve kombinacije sto se tice sejvova..Ne, mrzelo bi me da opet prelazim prvi deo ali slazem se da je oodlican.
Nego, opet sam zapao u probleme..Do juce sam na kompu kod brata igrao ME2, komp nista spec., 8400gs, amd athlon 4000+, 2gb ddr2...xp service pack 3..i sve je lepo radilo, ne na fullu ali je radilo.
Sada stavih kod sebe igru, probah da importujem sejv - kasnije sejvove koje skinuh sa gore pomenutog sajta i igra prosto zamrzne na loading ekranu..Proobao sam i novog lika da napravm - opet smrz na loading..
Moj komp je jaci, Ati 4850 je graficka, ali mislm da je problem sto mi je Win 7 instaliran..pokusao sam da podesim kompitabilnost sa win XP serv.pack 3, sa vistom, sa XP2 i netje ni da cuje...jednostavno zakuca na prvo loading.
jel ima ko sllicnih problema na win7?
shizim vetj 2h
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 1:17   #1106
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Stvar sredjena.All thanks to player1.
Nego nakon postavljanja fixa u igri mi se javljaju lag koji je dovodio igru do slide showa.To mi je predstavljalo jedan problem ali to nije nista sto se ne moze rijesiti.
Jedina stvar koji treba uraditi jeste dodati u propertiesu izvrsnog fajla komandu
-nomoviestartup tako da linija exe fajla treba da izgleda ovako
...MassEffect2.exe" -nomoviestartup i obavezno razmak.Eto to je to za sve koji maju single core i probleme sa igrom.
Fix cu dat naknadno
Proradilo pomocu ovoga.... uhhh
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 10:57   #1107
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Stize patch, uskoro:
Citat:
On Monday February 22nd at 1 pm Bioware will release the first official patch for retail and Digital Download SKUs.

Changes to 1.01

* Fixed video hitching and crashes related to single core machines.
* Single core users may experience short periods of black screen that may last up a few seconds between level loads, cinematic transitions or movies.
* In rare cases, some single core users may notice dialog lines in certain conversations may be delayed up to a few seconds.
* - Fixed an issue where it appears ammunition can be picked up, but can't.
* - Fixed an issue where all Codex entries were marked as 'viewed', even if the player chose not to view them.
* - Fixed an issue where weapon icons are re-organized after downloadable content is used.
* - Fixed an issue where pressing F9 after the mission completion screen reset Shepard to Level 1.
* - Fixed an issue where remapping the right mouse button blocks camera control in the command HUD.
* - Fixed an issue where remapping the 'use' command affects the decryption minigame.
* - Fixed an issue where users were not prompted to restart when logging in to a different EA Online account.
* - Fixed an issue where movies do not play in DLC.
* - It is recommended that players reset their keyboard mapping to default values to ensure proper vehicle control.
* - Added useful messaging during the ME1 save game import.
* - Weapon icon for henchmen never changes from Collector Assault Rifle.
* - Czech language – Issues with Czech localization (subtitles) were amended, all text was corrected and improved.
* - Fixed an issue where the Mass Effect 2 launcher was being associated with files that have no extension.
* Fixed an issue where uninstalling the game under Windows Vista or Windows 7 might uninstall Mass Effect 1.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
White Ripper (22.2.2010)
Stara 22.2.2010, 11:44   #1108
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ovo mi je podstrek da igru odigram jos koji put
Pogotovu ono single core black screens fixed
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 13:18   #1109
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Dodatan komentar za patch, od strane developera:
Citat:
Again, I have to explicitly call out that single core machines are below min-spec, and while we feel the patch addresses the majority of the single-core issues, we cannot guarantee that all users on single core machines will have an optimal experience. We put this fix in because we wanted to help as many users as possible run the game.
Sve u svemu, lepo od njih sto su se setili, dok su realno mogli da iskuliraju, da su hteli.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 15:27   #1110
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Mehh sad sam stigao na citadel kao onaj rosavi crnac kapetan nije senator u cuncilu nego onaj odbojni politicar koga sam najurio bas mi je zao zbog te nepravde...Inace sad sam kupio hrcka za moju kabinu predpostavljam da ovo ima veze sa BG-serijalom i ako ga nisam odigrao
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 15:33   #1111
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Go for the eyes Boo

Ima.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 15:50   #1112
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

"Go for the optics!", u slicaju Tali-inog drona.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 16:36   #1113
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Mass Effect 2

a koje oni vreme gledaju za taj patch,jer je 1 proslo,a pecha nema nidje..
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 16:39   #1114
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Pa valjda americko istocno (6h kasnije od nas).
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 17:56   #1115
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

znaci kod njih sada 10 pre podne....fino, sada ce pauza za dorucak a ja cekam patch jos od sinoc...
neka stavi neko link ako ga vidi negde.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 18:33   #1116
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Mass Effect 2

http://www.wuala.com/!!QL/Spiele/ME2...CustomSettings

Modovi za ME2. Nisam ih jos isprobao ,ali onaj infinite running out of combat deluje jezivo dobro!!
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 20:35   #1117
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Dodatan komentar za patch, od strane developera:


Sve u svemu, lepo od njih sto su se setili, dok su realno mogli da iskuliraju, da su hteli.
Meni je igra isla perfetktno a prvi put sam nakon dosta godina uzivo u igri sa full garfikom
Kad izadje patch volio bi da dokrajcim igru do 100% sa svim zavrsenim questovima.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 23:04   #1118
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Patch je dostupan, velicina 42 MB

http://social.bioware.com/page/me2-p...er/banner3/en/
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2010, 0:02   #1119
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Zanima me ima li kakvih DLC paketa?
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2010, 8:37   #1120
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Zanima me ima li kakvih DLC paketa?
Ja ti mogu reci ono sto nude na Cerberus mrezi e sad da li se to racuna kao DLC proceni sam.

Spoiler za Cerberus:
1. Blood Dragon Armor
2. Zaeed - The Price of Revenge
3. Cerberus Weapon and Armor
4. Normandy Crash Site
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com