Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2011, 19:39   #2341
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Sto sa obzirom na kolicinu aviona kod nas, broja zainteresovanih i alavosti drzave i nije cudno. Ili gresim?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2011, 20:05   #2342
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
^ Je l' to važi i za one koji hoće da postanu vojni piloti?
Ne, to ne vazi za vojne pilote. Za vojne pilote vazi veza, sreca i znanje.

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Sto sa obzirom na kolicinu aviona kod nas, broja zainteresovanih i alavosti drzave i nije cudno. Ili gresim?
Gresis. Na jedan avion ide 30 pilota...Drzava ne igra ulogu tu, jer polaganje za komercijalnog nije drzavno. Cenu odredjuje trziste, firma, gorivo...mozda ova sa gorivom i ima neke veze
To sto imamo samo JAT igra ulogu mozda na zainteresovanost, ali na cenu i ne.

Polaganje na zapadu kosta jeftinije. Mada samo zbog stanja kursa, dolara recimo kako bi ja laicki reko.

Jer ovde obuka kosta 42 hiljade evra, a u USA kosta isto...samo u dolarima....42 hiljade dolara ali kad se pretvori to dodje 30 hiljada evra u americi. Ako imate rodjaka, tamo ispadne jeftinije i bolje za pronalazak posla.

Naravno postoje one igre na srecu, ono sto dolaze emirati, ili lufthansa pa ako "polozite" ili vas "izaberu" idete besplatno sve...

Izuzetno sam ne zadovoljan koliko nijedna ustanova u Srbiji nije tu da izadje u susret. O pilotima se ne prica, mnogi i ne znaju da to nije samo obican fakultet sa 1500 evra godinom. Kada im kazete da ovde sve kosta 20+ hiljada evra samo se sokiraju.

Trebam doci do nekih informacija, ja treba da krenem da polazem.....pa cu da vidim koliko mi neko, recimo banka moze izaci u susret, danas sam bio, nepotpune informacije... To jos necu pisati, kad dobijem nesto, reci cu vam dal je moguce, neki drugi nacin...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2011, 20:38   #2343
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Sta treba da krenes da polazes? I gde?
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2011, 20:47   #2344
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Sta treba da krenes da polazes? I gde?
Sve, od PPL do ATPL sa FI po mogucstvu. A gde, to jos moram da vidim. Kad bi hteo sve u jedno, nasta sam razmisljao - Prince Aviation ispadne mnogo skupo kako mi je reko instruktor kod njih oko 40 hiljada evra komplet. A onda mi je jedan stari iskusan covek u aeroklubu Flight, gde je i nedavno prince drzao PPL, rekao da je moguce sve za tipa nekih 25k evra. bez FI. Recimo kod njega sat letenja cesna 152 tad bilo 75 evra a prince-ova 172 120 evra. Tako da to gde, moram dobro jos da se raspitam. Ukoliko bi uspeo da dignem veliki kredit, uz vec postojeci kapital od 25 hiljada evra, znaci fali mi jos, onda bi mozda i hteo u Prince sve, da bi, sad pricam napamet, mozda od njih dobio posao kao FI tu gde sam. Uglavnom trazim sto jeftinije, al kompletno. Imam nesto pocetno para, i devojka iz banke ce razgovarati sa cak mozda direktorom, znaci lol, svako joj cast da vidi dal mogu na to da dodam jos, nesto kao kredit...tu je sad stvar komplikovana, da ne duzim...al banka hoce da izadje u susret, sad necu reci koja.

Uglavnom, imam i neke stare kontakte od nekih aeroklubova na koje sam slucajno naleteo.(ne znam ljude, samo imam brojeve) Jedan pri otvaranju pa bih pozvao kad bi nesto kesa bilo spremno na placanje.

Problem je u tome sto moram da znam unapred, situacija da moram da budem sto deset posto siguran da cu imati dovoljno za sve sto mi treba, da bi posle mogao da nadjem ok posao. Jer za type-rating nemam...a cuo sam nesto kao da ako postanete FI pa onda radite, nabijete 1000 sati i vise, mozete ukoliko prodjete intervju, dobiti besplatnu obuku za konkretan avion. Sto je cini mi se i uradio jedan mladi instruktor u Princu.

Svaka informacija dobrodosla ...

Poslednja ispravka: Iceman_37 (19.10.2011 u 21:00)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2011, 21:04   #2345
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Avioni

Za vojne pilote ti treba završena vojna akademija, i to samo da bi leteo na skolskom G2 i G4 avionu...za 29-ke ti treba usavršavanje. A inače nemoj ni da pomišljaš da probaš da upišeš ako nemaš perfektan vid, pritisak, krvnu sliku, i zdravu psihu...a opet i ako imaš možda te obore na test G sile...zato od prošlogodišnjih 80 kandidata, samo su 3 upisala
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2011, 22:54   #2346
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

U pravu si da PPL moze da se nadje jeftinije, pogotovo na cesni 150, i da se posle samo polaze za 172 sto je smesna stvar za poloziti kad vec imas PPL.

u Princu za ATPL treba da se polaze prijemni (fizika, mata i engleski), i ima generalno dosta da se uci.

FI nije obavezno, mada vole ljudi i to da odrade, svakako moras da napumpas neke sate da bi odmrzao ATPL.

Type bi trebalo da plati kompanija za koju radis bar inicijalno, mislim da je to previse novca da se placa iz svog dzepa.

Naravno, pre svega ovoga trebalo bi da ides na pregled za klasu 1 i prodjes to.

Vojna akademija je veliko cimanje, skoro ko zatvor, ja to nikad ne bih mogao, pogotovo sto ne trpim da mi bilo ko skace nad glavom.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 15:41   #2347
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke

Ono sto postoji na zapadu, primera, USA, gde vam drzava ukoliko zadovoljavate skromne uslove isplati skolovanje, nebitno koje, u ovom slucaju pilota do cak i 100% vrednosti iznosa, a posle da otplacujete buducim primanjima....nazalost...ne postoji u zemlji Srbiji.

http://www.usatoday.com/money/perfi/...ebt/50818676/1
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 16:10   #2348
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Nema veze sa avijacijom, necu da zalazim u politiku s obzirom da je zabranjena, ali zbog takvih pozajmica (studenti su samo kap u moru) je svet tu gde je danas (a nije bas da tece med i mleko)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 17:06   #2349
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

@PeTkO:

Upisana 3 kandidata jer nama trenutno ne treba pilota. I prema brojkama aviona i helikoptera koje opadaju, trebaće nam ih sve manje. Oni su upisani najviše jer nam treba da se opravdaju plate nastavnog kadra koji nema šta da radi. Tužna istina naše situacije.

Ili još bolji je opis koji je dao jedan prijatelj na jednom drugom sajtu koji je njime tačno opisao situaciju cele naše vojske: "gerilska organizacija zvana Vojska Srbije". Po opremi, broju, obučenosti, zadacima koji obuhvataju sve osim odbrane zemlje .... tačan opis. A gerilcima ne treba avijacija.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 17:19   #2350
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom

Pa košta obuka 40k evra,al se to brzo vrati kroz platu koju na zapadu imaju komercijalni piloti.

Sent from my HTC
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 21:33   #2351
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Ne branim nikoga a i muka mi je od svega. Vojska se ne pita, nije kriva i nema veze ni ovlascenja da gleda gde se pare rasporedjuju. Znate da imamo nekoliko ljudi koji sve pare koje udju u zemlju isisaju. 44 milijarde dinara mesecno ide za penzionere. Svi samo kazu: samo da odem u penziju. Jednostavno nema para. Mi nismo krivi sto neko ne vidi da kupi J-17 sa sve masinama koje bi ovde pravile rezervne delove i uposlile 300 radnika a platili bi mozda samo uno milijardu evra, a pozitivne posledice zbog toga bi bile nesagledive. A sto se pilota tice pa naravno da je na prvom mestu politika jednako zena pilot i veza jednako normalan pilot! Danas slusam gospodina Sutanovca i on kaze da prati sve raspravke sto se ticu vojske po forumima.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 22:47   #2352
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Dotični je poznat po tome da prati sve forume i facebook ali ne zbog onoga što bi neko pomislio već drugih stvari. Recimo da bi kasnije mogao da se žali na to šta je napisano o njemu, i kako se to neko usuđuje, kako sme da se stavi slika koja pokazuje da je malo više popio pa ispada da laže kad je izjavio da on popije samo jednu čašu (jest, nije rekao koliko je litara u njoj ali ...)... I to provereno znam. Mada, i načelnik generalštaba je bio u novinama, i lepo naveo da danas vojsci nije posao da ratuje, a kao poslove naveo sve od pomoći u poplavama pa do zaštite prava marsovaca, ali zaštita zemlje i ljudi na način koji treba da radi vojska i zašta je svuda namenjena, e toga ni u naznakama. Tako da treba da se i to pogleda pre zaključak zašto neće da vide J-17. Do Marsa ima malo više od radijusa dejstva pomenutog pa nam je neodgovarajući za mirovnu operaciju. A i sedište nema odgovarajući komfor pa ...... Innače, zemlje nam je sigurna ko švajcarski sef i niko nas ne dira i ništa ne otima ..... Lepota i divota božija, Švajcarska nam zavidi ...

P.S. : Šta bi dao da se pojavi naš ministar ovde pa da nas obavesti iz prve ruke šta planira i kako. A posebno da dobijem mogućnost da ga malo preispitam o stvarima tipa strategije odbrane zemlje, veličini vojske, razvoju vojne industrije, ulaganjima u istraživanja ...... E to bi bio dan.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 23:12   #2353
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Ni Jugoslav Ćosić nije uspeo a kamo li ti!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2011, 23:38   #2354
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
P.S. : Šta bi dao da se pojavi naš ministar ovde pa da nas obavesti iz prve ruke šta planira i kako. A posebno da dobijem mogućnost da ga malo preispitam o stvarima tipa strategije odbrane zemlje, veličini vojske, razvoju vojne industrije, ulaganjima u istraživanja ...... E to bi bio dan.
Ti bi da prođeš kao ona novinarka iz NS, kojoj će da sude iza zatvorenih vrata zbog odavanja državne tajne?

Manimo se politike momci, nikom ništa dobro nije donela, a i kvarimo ovako lepu temu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2011, 0:15   #2355
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Koje vojne tajne? Da nema ništa spremno u ovoj zemlji? Pa to zna svako ko je iole prošetao po forumima koji se bave vojnom problematikom. Od tačke da se ne zna ko jeste a ko nije rezerva pa do tačke da po firmama ne da nema nijednog plana za rat nego nema ni pomena da se o tome i razmišlja. Stihija na sve stane. Da ima pravde, ili zakona, ili institucija, odgovarali bi oni koji nisu odradili šta treba ne novinar. A sve što sam pomenu je inače javni podatak pa .... .

Ne treba on mnogo da odgovara, neka samo da proračun na bazi kojeg sadašnji sastav armije može da brani zemlju. Ništa više. Crno na belo. To nije tajna, to je pitanje vojne struke i to je nešto što je lako proverljivo na bazi podataka iz udžbenika, nešto što se uči u svakoj vojnoj školi u svetu. Dovoljno za start. Da vidimo cifre pa da poverujemo. Jer podaci koje ja znam, isto javni proračun ali iz drugog vremena, napisao jedan generalštabni oficir sve sa opisom kako treba da je strukturirana vojska u ratu i miru, kaže da nama treba oko 450.000 vojnika u ratnoj armiji. Ili ti 1/4 u mirnodopskom stanju. Etc, etc, etc.... I to po priznatim svetskim računicama. Pa mene malo interesuje alhemija našeg proračuna, a posebno kakvi su ti naši profesionalci jer, bato, za njih i Rambo malo dete. A interesuje me i koju to tehnologiju ima da stavimo na neke hipotetičke nove avione kad je državi za odbranu dovoljno 12 komada. Koliko ja znam, to nije dovoljno ni za 3-4 dana rata sa nekim susednim plemenom, jednostavno, avioni u ratu mnogo brže dolaze do tačke dlaska na remont. Pod uslovom da smo u Africi, gde nas lepo doveli. Ili smo u Evropi... mada tada nam treba više aviona ..... Ma nešto me buni realnost i izjave naših premudrih .

A Jugoslav Ćosić .... koliki mu je ego nije ni čudo kako prođe. Nije cilj nekoga napadati već dobiti odgovor koji ima smisla. I ne lizati se sa onima gore. A to kod nas rade svi novinari, dobro paze šta da pitaju da ne bi bilo ....
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 21:30   #2356
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Zanimljive slike iz Instituta SibNIA u Sibiru.


http://gelio-nsk.livejournal.com/155032.html#cutid1
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 1:26   #2357
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Interesantna slika!
Da i za to sledi kazna.Ja sam nešto čito u vezi tih zakona, i mislim da postoji kazna i ako je nešto javno ili polu javno da ne sme da se širi!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 4:10   #2358
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Za mene ili Vasiljevića ?

U Krivičnom zakoniku postoji član 316. - Odavanje Državne tajne. PDF KZ-a ima na sajtu Skupštine.

Da više ne idemo u OFF.


Poslednja ispravka: lijenština (23.10.2011 u 4:28)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 17:17   #2359
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Kokpit Laste:

U sredini je garmin G-500 ili G-600 https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=195&pID=63598

Sa desne strane redom:
Skroz gore Honeywell Bendix/King KDI-572 DME indikator http://sarasotaavionics.com/avionics/kdi_572,
Honeywell Bendix King KMA-28 audio panel http://www.seaerospace.com/king/kma28.htm,
Garmin GNS 430W https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=194&pID=301,
Honeywell Bendix/King kr 87 ADF receiver http://www.seaerospace.com/king/kr87.htm,
Garmin GTX330 transponder https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=198&pID=201.

Sa desne strane - EI MVP-50 digitalni pokazivac parametara motora: http://www.buy-ei.com/Pages/MVP/MVP-50P_Overview.html

Spoiler za 1:


Spoiler za 2:


Spoiler za 3:
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 17:54   #2360
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Sa tim igračkama se Lasta vozi?! Šta ako... Kako može pilot da preživi pogodak? Iračani su verovatno tražili borbene verzije koje bi napadale pustinjske bunkere i konvoje. Jeftino i lako, na prvi pogled. Kako uopšte na takom lakom avionu može da stane svo ono naouružanje koje je predviđeno za nju?! Pa makar bilo i pojedinačno jer nema logike uopšte da se išta tu može upariti. Kakva je zaštita od Igle u našem slučaju ili nekog Stingera?! Auu, baš interesantno... Najviše mi se dopale podvezne bombe koje su izbacivane za vreme II svetskog rata!
Hehe!!! Garmin is Legend!!! Mislim na moju omiljenu marku odevanja!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com