Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2010, 23:09   #181
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Nezameri,ali napajanje je prilicno jadno za tu mashinu .

Za pocetak,proveri da li je svaki kabal od napajanja dobro utaknut u komponentu.
Detaljno proveri svaku zicu u svakom utikacu jer se na tim low budget napajanjima uvek klimaju.Lako se desi da su plasticni dzekovi utaknuti a jedna od 4 zice (u molex-u npr.) nije usla na svoje mesto vec se delom izvukla iz svog lezista u dzeku i ... Marfi kuca na vrata .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 23:22   #182
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
aconi kaže: Pregled poruke
imam problem komp radi dobro i odjednom primetim da crveno svetlo za hard sija ali ne treperi a onda dvd nece da mi pokrene,restartujem komp crveno pocne da treperi i dvd proradi.probao sam da prodrmam kablove i onda je isto proradio. da li je do kablova ili je mozda ploca u pitanju. amd phenom x4,ge force 9800gt,3gb ram,mb msi 520 T C 35 ,napajanje 500 w kme
Kupi sebi napajanje od 50e+ snage 500W+, odnosno neko kršteno napajanje a ne to đubre jeftino koje može samo da ti ubije komp obzirom na komponente koje imaš.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 11:21   #183
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

zaboravio sam reci kad mi tako svetli crveno sve ostalo radi i igrice mogu da igram samo nece dvd da pokrene.a kad ostavim cd unutra ne mogu ni da ga restartujem jer izbaci setap meni ili boot meni. a ako pre izvadim cd samo ga restartujem i proradi
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 15:53   #184
Melody
Član
 
Član od: 17.6.2006.
Poruke: 55
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ovo je jedan od čestih problema. U slučaju da ste menjali nešto od hardvera ili rasklapali kompjuter, prvo proverite da li ste sve uređaje dobro priključili. Kada to proverite, trebalo bi da vratite podešavanja BIOS-a na default. Ovo ćete uraditi tako što ćete skinuti bateriju sa matične ploče i sačekati par trenutaka. Ako ni to ne pomogne postavite pitanje i obavezno navedite koju konfiguraciju imate, ali pre toga pročitajte temu i vidite da li neko od već ponuđenih rešenja može da vam pomogne. U slučaju da vaš kompjuter pišti kada se uključi, pogledajte Beep Codes temu.
Kako skinuti beteriju sa maticen ploce. Gde je ona? Hvala unapred.
Melody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 15:57   #185
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pa na ploci, mala okrugla litijumska baterija, ne mozes da je promasis kad otvoris stranicu kucista. Zabodes srafciger u onu zabicu sto je drzi i sama ce iskociti.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 21:10   #186
Mustapha
Član
 
Član od: 12.8.2009.
Poruke: 45
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Da vas pitam, jel bi maticna trebala da pisti ako se pokrene bez procesora ?
Mustapha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 22:09   #187
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Valjda da...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 9:57   #188
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Moze a i ne mora.. a zavisi i od toga dali su ti kablici od kucista za pc speaker spojeni na maticnu.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2010, 2:01   #189
NukeR
Novi član
 
Član od: 17.5.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Ovako: Pre par dana sam isprobavao nesto i posto to nisam radio pre, pokusao sam da vidim da li moze BIOS da se upali kada hard nije povezan sa maticnom, otkacio sam kablove od harda i kada sam upalio komp on se posle 2 sekunde sam ugasio kao da je nesto "pregorelo" i posle toga nije mogao da se upali na dugme mozda 2 minuta, a kada se konacno upalio monitor je bio na stand by, povezao sam kablove od harda ponovo ali ostalo je isto, jednostavno monitor je stand by...pokusavao sam sve i svasta ali uvek je isto...zna li neko sta bi mogao da bude problem, inace komp je dosta star nekih 6 godina ali se nista nije kvarilo do sad...ja mislim da je crklo napajanje ili maticna, ali na maticnoj svetli lampica, sve radi kao normalno ali "pacijent je u komi" I da, kada je upaljen komp i kada izvucem traku od harda tad se cuje zvuk hard diska, ovako dok je povezan kao da je mrtav, ali 99% nije problem u njemu...
NukeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2010, 2:29   #190
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
NukeR kaže: Pregled poruke
Ovako: Pre par dana sam isprobavao nesto i posto to nisam radio pre, pokusao sam da vidim da li moze BIOS da se upali kada hard nije povezan sa maticnom, otkacio sam kablove od harda i kada sam upalio komp on se posle 2 sekunde sam ugasio kao da je nesto "pregorelo" i posle toga nije mogao da se upali na dugme mozda 2 minuta, a kada se konacno upalio monitor je bio na stand by, povezao sam kablove od harda ponovo ali ostalo je isto, jednostavno monitor je stand by...pokusavao sam sve i svasta ali uvek je isto...zna li neko sta bi mogao da bude problem, inace komp je dosta star nekih 6 godina ali se nista nije kvarilo do sad...ja mislim da je crklo napajanje ili maticna, ali na maticnoj svetli lampica, sve radi kao normalno ali "pacijent je u komi"
Trebalo bi da BIOS prijavi nepostojanje sistemskog diska ako je kabal od diska iskjlučen ... Znači,trebalo bi da imaš "sliku" na monitoru.
Nadji/skini Linux Knoppix Live CD pa probaj da butuješ sa njega.Ako je sve ostalo OK Knoppix će se podići čak iako u kompu nepostoji HDD .

Citat:
NukeR kaže: Pregled poruke
I da, kada je upaljen komp i kada izvucem traku od harda tad se cuje zvuk hard diska, ovako dok je povezan kao da je mrtav, ali 99% nije problem u njemu...
Ee super si to uradio,čupao kablove dok je komp bio u radu .

Probaj otkači sa ploče sve i povadi sve kartice.Neka ostane samo cpu sa kulerom,utaknuto napajanje i žičice od kućišta (on/off button,...).Uradi onda Clear CMOS pa potom upali komp u takvom stanju.Posle minut dva ga ugasi.Montiraj nazad sve kablove i komponente,upali ga i učitaj defaults u BIOSu ako dobiješ prikaz na monitoru.
Ako nedobiješ prikaz,msm da ćeš morati metodom zamene da tražiš šta je vrisnulo.Btw,sumnjam na ploču .

Koji je sastav kompa btw ??
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2010, 5:04   #191
NukeR
Novi član
 
Član od: 17.5.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Probao sam ovo sa clear CMOS ali nista, i dalje isto...inace imam jos jedan komp kuci, drugov, isto star kao ovaj i isti problem ima, tako da ili su crkla oba napajanja ili obe maticne, inace bi jedan radio posto sam ukrstao napajanja sa maticnim, a koliko mi se cini, dok je radio ovaj moj, povezao sam bio napajanje iz drugog i radio je sto znaci da su najverovatnije riknule obe ploce...
NukeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2010, 11:51   #192
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Baš čudno da su u isto vreme crkle ili obe ploče ili oba napajanja ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 16:44   #193
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Evo i mog problema:

juce mi se u sred rada zatamni monitor. Iskljucim komp pa ga ponovo ukljucim i on lepo zavrti kulere ali nema slike. Primetim da se HDD cuje ali lampica ne svetli. Primetim i da DVD ne reaguje na pritisak dugmeta. Ikljucim HDD i opet isto - pali kulere ali nema slike. Iskljucim DVD a ukljucim HDD i ponovo nema slike ali sada radi lampica za HDD samo ne kao obicno vec konstatno svetli. Izbacim VGA pa zatim i RAM ali nema onih beep zvukova. Probao sam VGA, RAM, DVD i napajanje na drugom kompu i sve radi. Plocu, procesor i HDD ne mogu da testiram zbog razlicitog standarda.

Ja tipujem na plocu ili procesor ali mi treba i vase misljenje.

Inace, u pitanju je ASUS P4P800-x, Celeron 2.6 (s478), WD Caviar 160GB, Kingston VR 512MB...
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 22:43   #194
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Probaj i sa zamenom napajanja iz tog kompa gde si probao RAM i grafiku .

Ako ne radi opet,mislim da je ploča geknula .
Onda probaj i sledeće.
Dakle,nek ti bude sve spakovano i povezano kako treba.Onda izvadi grafičku i resetuj BIOS jumperom.Onda uključi komp,tako bez grafike.Posle minut-2 ga isključi na dugme.Vrati grafiku i uključi ga ponovo.Ako dobiješ sliku,udji u BIOS i sve redovno posle.Ako opet nema slike,neka ti još neko potvrdi al msm da je ploča mrtva .

Ovo moje zvuči možda bzvz,no,meni je pomoglo oko jedne Asus i865 ploče .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 15:26   #195
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pokusacu, nista me ne kosta. Tesko je ovih dana naci polovnu P4P800-x
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 16:34   #196
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Malko sam čuknuo kućište , nesrećan slučaj je u pitanju, i desilo se to da su navoji na napajanju prošlajfovali(vađenje napajanja x puta) i napajanje je sletelo iz ležišta a bilo je na donjoj strani (cm690). Pokušao sam da uključim komp ali sam samo cuo zujanje iz zvučnika odnosno brujanje. Odmah sam ištekao komp sa el.mreže. Sta moze biti kvar? Desilo se pre par dana, a jos nisam otvarao komp.
p5q pro t.
520w
e7400
9800gt
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 20:04   #197
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Otvori brate prvo kućište i vidi ima li štete od pada napajanja
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 20:16   #198
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Otvori brate prvo kućište i vidi ima li štete od pada napajanja
sve je citavo, sem jednog nzm kako se zove na ploci, npr:
dva kraja od jednog reda vodova, e pa jedan kraj jednog voda je "spojen" sa krajem drugog voda. vidi se da nije "normalno" vec kao da je udareno...srafcigerom. dali smem ukljucit komp ili ....
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 20:20   #199
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Hmm ... pa probaj da rastaviš taj spoj.Posle toga msm da bi mogao da uključiš komp.
Neznam šta drugo da ti kažem ovako,na neviđeno ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 20:21   #200
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Hmm ... pa probaj da rastaviš taj spoj.Posle toga msm da bi mogao da uključiš komp.
Neznam šta drugo da ti kažem ovako,na neviđeno ...
probao sam da slikam i ispada mutno. plocica je pod garancijom, i sta biva ako je odnesem
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada uključim kompjuter: CMOS SEting Wrong! Melody Kvarovi 12 3.8.2008 17:50
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com