Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2010, 16:36   #1
RedDevil86
Član
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Wordpress instalacija

Potrebna mi je pomoć oko instaliranja wordpressa. Imam vbulletin forum i hoću da umesto njegovog CMS-a koristim wordpress. Znam kako da ga uploadujem i instaliram kao nazivsajta.com/wordpress, ali ne znam kao početnu stranicu. Gde tačno treba da uploadujem na server /, /www/ ili /public_html? I da li će wordpress i vbulletin smetati jedno drugome jer su na istom serveru?
Druga stvar, šta treba da napisem kao database name i host(verovatno adresu sajta)?
RedDevil86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2010, 23:13   #2
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Wordpress instalacija

Citat:
RedDevil86 kaže: Pregled poruke
Potrebna mi je pomoć oko instaliranja wordpressa. Imam vbulletin forum i hoću da umesto njegovog CMS-a koristim wordpress. Znam kako da ga uploadujem i instaliram kao nazivsajta.com/wordpress, ali ne znam kao početnu stranicu. Gde tačno treba da uploadujem na server /, /www/ ili /public_html? I da li će wordpress i vbulletin smetati jedno drugome jer su na istom serveru?
Druga stvar, šta treba da napisem kao database name i host(verovatno adresu sajta)?
www je precica do public_html
Da bude kao pocetna,to namestis u njegovom cp-u(General Settings).
Nece smetati jedno drugom iako su na istom serveru ali moraju da koriste razlicite baze.
Da bi napravio bazu ides u control panel tvog hostinga.Prvo napravi bazu sa nekim imenom i to ime upises gde se trazi u toku instalacije.Sto se tice hosta(nisam siguran) to bi trebao da bude tvoj sajt.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorijal: Instalacija Windows XP-a AkulM Operativni sistemi 584 9.12.2015 21:17
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Tutorial: instalacija Windows viste iz XP-a DonCorleone91 Operativni sistemi 1 10.8.2008 9:12
Problem nforce 3 instalacija i .. nikos Kvarovi 6 25.10.2007 23:48
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com