Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2006, 15:44   #1
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koje VST plugin-ove koristite

Posto sam pocetnik u svetu muzike, interesuje me koje VST plug-inove koristite i za koji program i vrstu muzike?
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 1:24   #2
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Uh ja mislim da si pogrijesio forum, ovdje se bas slabo prica o VST koliko vidim do sad.Bolje da probas na elitesecurity.org forumu na muzickoj produkciji (valjda me nece izbaciti odavde zbog reklamiranja drugog foruma ).
Ja sam prije bas bio zaludjen tim music making softverom,sad me to pustilo nema se toliko vremena za to a koristio sam uglavnom sve do cega sam mogao da dodjem ali sam ipak najvise volio PROPELLERHEADS REASON.To mi je ipak bila prva ljubav i on ti je sasvim dovoljan za pocetak,dok se ne uozbiljis i dok ti ne zatreba nesto za bolji zvuk/produkciju...(ako do toga uopste dodjes).
Od VST-a sam najvise koristio Albino,N.A Absint i FM7 koliko se sjecam i to u Cubase-u a na kraju sam poceo da koristim i Fruity Loops i ako mi se cinio kao program za djecicu uspio sam par dobrih pjesmica da zapocnem u njemu a da to kasnije dovrsim i obradim u Cubase-u.RAdio sam tj. pokusavao sam da radim hause stvari a ponekad i po neku stvar koja bi bila sa real instrumentima tipa klavir,gitara(Real Guitar),sample trube itd...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 16:18   #3
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

E pa vidis ja koristim za sada Fruity Loops, a planiram nesto ubuduce i u Cubase-u. Iako ima onih koji kazu da je to "program za zabavu" ja mislim da je FL savrsen program za sve one koji se pocinju baviti muzikom, a koriste ga i neki profesionalni muzicari. Sto se tice VST instrumenata takodje koristim Absinth i jos neke standardne plugin-ove u FL-u. Medjutim zanima me koji se VST koriste za Psychedelic Trance i uopste elektro muziku? Unapred hvala.
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 1:13   #4
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

sto se tice muzike, ako hoces da napravis pesmu, koliko se ja trenutno bavim sa muzikom ipak treba koristit najmanje 3-5 programa. definitivno ne moze jedan pokriti sve zahteve
jedan od kvalitetnijih je Fruity Loops al u principu i jedan od tezih a jedan od naj tezih i naj gluopljih je reason, znam da ce me neko napast zbog ovoga al ja mislim da kod produciranja ne treba i nije cilj prijavljivat recimo muzicku ili kopcat kablobe (duga prica)
ja koristim fruity za pravljenje melodija, ritma i bitova drugi program, produciranje i sklapanje u cool edit-u pro
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2006, 15:20   #5
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Citat:
jonathan kaže:
sto se tice muzike, ako hoces da napravis pesmu, koliko se ja trenutno bavim sa muzikom ipak treba koristit najmanje 3-5 programa. definitivno ne moze jedan pokriti sve zahteve
jedan od kvalitetnijih je Fruity Loops al u principu i jedan od tezih a jedan od naj tezih i naj gluopljih je reason, znam da ce me neko napast zbog ovoga al ja mislim da kod produciranja ne treba i nije cilj prijavljivat recimo muzicku ili kopcat kablobe (duga prica)
ja koristim fruity za pravljenje melodija, ritma i bitova drugi program, produciranje i sklapanje u cool edit-u pro
Znaci ti mislis da tako rade profesionalni muzicari ? Pa mozda i jesi u pravu. Ja npr. u Fruity Loops-u 5 pri sklapanju kompozicije u playlist-u uopste ne mogu da podesim da se loop-ovi nalaze precizno u jednom kvadraticu. Zato moram da koristim FL 4, a u njemu opet ne mogu da otvorim bas sve plugin-ove. Tako da svaki program ima neki nedostatak. Medjutim to za sada i nije toliki problem, jer me trenutno vise zanimaju pluginovi koje koriste trance kompozitori. Ako neko zna gde mogu da pronadjem te podatke na internetu neka slobodno kaze.
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 2:56   #6
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Citat:
jonathan kaže:
jedan od kvalitetnijih je Fruity Loops al u principu i jedan od tezih a jedan od naj tezih i naj gluopljih je reason, znam da ce me neko napast zbog ovoga al ja mislim da kod produciranja ne treba i nije cilj prijavljivat recimo muzicku ili kopcat kablobe (duga prica)
Evo prvi ja ,Reason jeste malo komplikovan ali kada ga skapiras ostali programi ti ne predstavljaju bas nikakav problem.Tvrdim da je Reason mnogo bolji program od Fruity Loops-a,u pravu si kada kazes da ti je za bavljenje muzikom malo samo jedan program ali kada bi imao na koriscenje samo Reason ili samo F.L. mnogo bolju pjesmu bi mogao da uradis sa Reasonom tu za mene nema dileme.Sinth-ovi koje ima Reason i uopste zvuci koje moze da proizvede su mnogo bolji od F.L.,jedina prednost F.L. je sto moze da koristi plug in-ove a Reason je zatvoren sistem ali zato Reason+Cubase rewire+VST,tu F.L. nema sta da trazi.
Plus sto ne moze da se uporedi osjecaj dok radis u Reasonu i F.L.-u, u F.L.-u meni sve to djeluje smijesno.

Poslednja ispravka: Marko 0401 (13.12.2006 u 18:48)
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 2:57   #7
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Citat:
Acid burn kaže:
Znaci ti mislis da tako rade profesionalni muzicari ? Pa mozda i jesi u pravu. Ja npr. u Fruity Loops-u 5 pri sklapanju kompozicije u playlist-u uopste ne mogu da podesim da se loop-ovi nalaze precizno u jednom kvadraticu. Zato moram da koristim FL 4, a u njemu opet ne mogu da otvorim bas sve plugin-ove. Tako da svaki program ima neki nedostatak. Medjutim to za sada i nije toliki problem, jer me trenutno vise zanimaju pluginovi koje koriste trance kompozitori. Ako neko zna gde mogu da pronadjem te podatke na internetu neka slobodno kaze.
da upravo to, svaki program ima neke nedostatke
a to za pluginove za trance kako mislis, gotove melodije, ritmove i zar to nemozes napravit u Fruity-ju
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 15:54   #8
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Citat:
jonathan kaže:
da upravo to, svaki program ima neke nedostatke
a to za pluginove za trance kako mislis, gotove melodije, ritmove i zar to nemozes napravit u Fruity-ju
Mogu da napravim, to inace i radim ali me zanima koji VST instrumenti su dobri za to. Ja imam na stotine plugin-ova, ali neznam da li su to sve plugin-ovi za trance muziku. Za sad koristim Absinth i Sytrus. Takodje me posebno zanima da li se za pravljenje ritmova iskljucivo koristi neki poseban plugin ili su za to dovoljni standardni kick-ovi, snare, hits u FL?
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 16:35   #9
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

pazi, ja odredjene zvukove skidam s nekih pjesama, tonove... preradim ih u jednom programu, zvuk po svojoj zelji i onda ubacujem u FL i koristim taj ton za melodiju il bilo sta... ne koristim gotove tonove jer mi nije orginalno

a sad dali su neki plugin-ovi od trance ili neke druger muzike onda, moras slusat i razumit trance muziku pa da znas razlikovat od hausa, techn-a, goa i kojih jos elek. muzickih pravaca
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 17:30   #10
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Citat:
jonathan kaže:
pazi, ja odredjene zvukove skidam s nekih pjesama, tonove... preradim ih u jednom programu, zvuk po svojoj zelji i onda ubacujem u FL i koristim taj ton za melodiju il bilo sta... ne koristim gotove tonove jer mi nije orginalno

a sad dali su neki plugin-ovi od trance ili neke druger muzike onda, moras slusat i razumit trance muziku pa da znas razlikovat od hausa, techn-a, goa i kojih jos elek. muzickih pravaca
Nisi me razumeo. Znam ja koji su plugin-ovi od trance muzike, ali mene zanima koje tacno plugin-ove koriste trance muzicari?
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 18:47   #11
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Citat:
Acid burn kaže:
Znam ja koji su plugin-ovi od trance muzike, ali mene zanima koje tacno plugin-ove koriste trance muzicari?
Taj odgovor ces da pronadjes na chillout.co.yu forumu na Software,sjecam se da je tu bila tema u kojoj se pricalo bas o Sinth-ovima za trance.E sad tema je starijeg datuma moraces da kopas malo po istoriji...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2006, 15:16   #12
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

U svakom slucaju, hvala!
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 2:15   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

Meni trebaju semlovi za Sytrus u FL Studiu.
Probao sam sa google,ali svaki rezultat me odvodi ka sajtovima na kojima se KUPUJU tzv. Sytrus presets (ritmovi i boje preuzete sa nekog od poznatih sintisajzera i prebacene u Sytrus da se moze svirati sa datim ritmom/bojom u FL Studiju)
Ima li neko link za besplatan download Sytrus semplova?
Hvala.
Btw,guglao sam free Sytrus presets download.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 10:59   #14
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

He, Acid, ajde ako dolazis do Nisa, ponesi hard da ti prebacim negde oko 350gb VST instrumenata iz mog studia pa uzivaj i nadji sta ti treba.

Poslednja ispravka: optimus_prime (11.8.2007 u 11:00) Razlog: Gutam slovca
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 12:15   #15
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje VST plugin-ove koristite

E likovi, ja sam se posle duge pauze od skoro godinu dana ponovo vracam na forum. Posle svakakvih iskustava sa muzickim programima, konacno sam nabavio jednu Roland Klavijaturicu. Rec je o starom modelu D-50. Jeste da sada malo iskacem iz teme ali me zanima kako i da li mogu da je prikljucim na racunar. Hocu da navedem da ima MIDI out na sebi, ali ne znam koji mi kabl za to treba i da li moze na integrisanu karticu?!
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje operativne sisteme koristite? bobzilla Operativni sistemi 271 14.11.2008 17:09
Koje zvučnike koristite ? liddhaal Zvuk na računaru 141 11.4.2008 21:58
Koje igre vise volite? Starije ili novije? madsrdjan O igrama uopšte 20 10.11.2006 13:27
koje programe koristite n6600 Empire Earth Programi za mobilne telefone 10 18.10.2006 14:37
Koje programe koristite za DTP? NoYes Grafički softver i radovi 13 11.1.2006 14:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com