Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2007, 13:39   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Pre neki dan mom drugu je pao sistem, kad se ukljuci racunar Windows XP ne moze da startuje normalno vec daje mogucnost ulaska u Safe Mode (koji takodje ne moze da pokrene)i jos neke mogucnosti, kada pokusam na Start Windows normaly podizanje sistema dodje do ucitavanja bootscreen-a i onda se pojavi Blue screen of Death sa porukom da je neki novi Software ili Hardware napravio neko s***nje, i nijedan mod nece da se pokrene cak i kad iskljucim boot sa Hard diska i pokrenem instalaciju sa butabilnog WinXP diska dodje do faze kad treba da pritisnem F8 za agree i tad ponovo BSOD. E sad takav slican problem sam resio tako sto sam taj prethodni Hard disk stavio kod mene na moj kompjuter, prebacio bitne fajlove iz njega, formatirao C, vratio ga na njegov kompjuter i instalirao Windows, e sad posto se ovaj drugi ortak boji otvaranja kucista zbog garancije a nije mu jednostavno da nosi komp u servis posto je kupio masinu u drugom gradu, mene zanima da li je NEKAKO MOGUCE PRISTUPITI MS DOS-u i iskopirati preko njega neke fajlove sa C na D particiju ( koja je komanda za to , recimo da iskopiram folder MY Documents) i onda formatiram C. Pozdrav i srecna nova 2007
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 14:04   #2
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
...mene zanima da li je NEKAKO MOGUCE PRISTUPITI MS DOS-u i iskopirati preko njega neke fajlove sa C na D particiju ( koja je komanda za to , recimo da iskopiram folder MY Documents) i onda formatiram C. Pozdrav i srecna nova 2007
Vidi, MS-DOS ima dve prepreke u obavljanju posla koji tražiš od njega:
1. imena datoteka (i foldera) su ograničena na samo 8 karaktera + 3 karaktera za ekstenziju. Dakle ostaćeš bez originalnih (dugih) naziva dokumenata i posle se treba snaći u tome.
2. MS-DOS (bez dodatnih drajvera/alata) uopšte ne vidi NTFS particije (možda je ta FAT32 pa će moći).

Predlog:
Ako uspeš da osposobiš njegovu mašinu, My Documents obavezno stavi na drugu particiju (na kojoj nije Windows). Tako ćeš osigurati da sledeći put kad mu se takvo nešto desi ne ostane bez dokumenata.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 15:10   #3
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
mene zanima da li je NEKAKO MOGUCE PRISTUPITI MS DOS-u i iskopirati preko njega neke fajlove sa C na D particiju ( koja je komanda za to , recimo da iskopiram folder MY Documents) i onda formatiram C.
Kao što ti je dbaja rekao, problem sa DOS-om bi bila kratka imena i sa fajl sistemom (ako nije FAT32). To možeš da rešiš tako što ćeš da koristiš butabilni CD koji na sebi ima "operativni sistem" (najčešće se radi o Linux kernelu, iako okruženje veoma podseća na Windows). Ja u te svrhe koristim Windows Preinstallation Environment. Kad se sistem podigne sa CD-a, vidiš sve diskove (bez obzira da li se radi o FAT32 ili NTFS), kao i duga imena.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 15:50   #4
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Kao prvo da vas ispravim, iz dos-a je moguce videti ntfs, pomocu jednog malog programcica, mislim da se zove ntfs for dos, tako nesto, nisam siguran, uglavnom, moguce je. A sto se tice resavanja tvog problema, uzmi instaliraj xp na drugu particiju, pa posle lepo natenane iskopiras ko covek iz xp-a sve. Nadam se da imas dve particije.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 16:36   #5
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Citat:
Master Neo kaže:
Kao prvo da vas ispravim, iz dos-a je moguce videti ntfs, pomocu jednog malog programcica, mislim da se zove ntfs for dos, tako nesto, nisam siguran, uglavnom, moguce je. A sto se tice resavanja tvog problema, uzmi instaliraj xp na drugu particiju, pa posle lepo natenane iskopiras ko covek iz xp-a sve. Nadam se da imas dve particije.

Masteru, verovatno nisi dobro pročitao ono što sam rekao
Citat:
dbaja kaže:
MS-DOS (bez dodatnih drajvera/alata) uopšte ne vidi NTFS particije
pa me zato ispravljaš.
A ovo što ti preporučuješ čoveku ne bih mogao da se složim da bi bila dobra varijanta. Imaće kasnije problema sa mnogo čim ako tako uradi.
I verovatno će morati da napravi još jednu particiju (kad mu "crkne" ovaj drugi Windows da instalira i treći)
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 17:08   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Sorry nisam video ono. A ovo sam predlozio ako vec hoce da spase podatke, ako su mu toliko vazni. Inache moze on i da formatira c: pa onda, ajmo Jovo nanovo...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 12:18   #7
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Thumbs up Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Citat:
Master Neo kaže:
Kao prvo da vas ispravim, iz dos-a je moguce videti ntfs, pomocu jednog malog programcica, mislim da se zove ntfs for dos, tako nesto, nisam siguran, uglavnom, moguce je. A sto se tice resavanja tvog problema, uzmi instaliraj xp na drugu particiju, pa posle lepo natenane iskopiras ko covek iz xp-a sve. Nadam se da imas dve particije.
Nece moci tako, covek naravno ima 2 particije ali "cak i kad iskljucim boot sa Hard diska i pokrenem instalaciju sa butabilnog WinXP diska dodje do faze kad treba da pritisnem F8 za agree i tad ponovo BSOD", da napomenem da sam pokusao da pristupim svim mogucim modovima ali uvek isti problem. E sad posto tako stoje stvari sa MS DOS-om i kopiranjem fajlova i foldera i ne prepoznavanjem NTFS-a, trebalo bi da postoji neki butabilni program koji moze da se pokrene sa CD-a ili flopija da bi moglo nekako da se obavi kopiranje fajlova. Ako neko zna za tako nesto neka da neki link. Poz
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 12:55   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Probaj sa live cd-om (miniPE i sl.), ako imaš dovoljno brzu konekciju da ga skineš (ili ga pozajmi od nekog).
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 13:13   #9
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Cim ti iskace BSOD, imas neki hardverski problem, mozda memorija ili HDD nisu kako treba. A sto se tice bootabilnog OS-a, imas Knoppix.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 14:43   #10
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Citat:
Master Neo kaže:
Cim ti iskace BSOD, imas neki hardverski problem, mozda memorija ili HDD nisu kako treba. A sto se tice bootabilnog OS-a, imas Knoppix.
Ma nije Hardverski problem verovatno je neki zesci Registry ili System error, znam zbog toga sto sam vec resavao skoro identicne probleme reinstalacijom sistema, pre ce biti da je neki virus ili neki program doveo do toga.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 15:45   #11
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Mislim da kompjuter treba odneti u servis jer je pod garancijom,pošto je najverovatnije reč o nekom hardverskom problemu.
Već instalirani windows ne može da pravi probleme ako se sistem butuje sa cd-a,i ako reinstalacija još nije ni započela.
Može se pokušati sa brisanjem foldera windows iz ms dos-a sa ntfs podrškom ili neke live distribucije,bez formatiranja same particije,tako da svi podaci ostanu netaknuti i onda ppokušati sa ponovnim butovanjem sa cd-a i ako onda izbaci bsod,to isključuje mogućnost da installirani windows pravi problem.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 12:55   #12
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Thumbs up Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Bilo kako bilo ja sam druga ubedio da skine hard disk i donese kod mene, njegove podatke sam prebacio na drugu particiju i onda formatirao njegovu C particiju, posle toga je instalacija Windowsa kod njega prosla bez ikakvih problema, i sve je ispalo OK, samo mi nije jasno kako je bilo moguce da se pojavi BSOD kad se sistem boot-ovao sa CD-a, a boot sa Hard diska je bio iskljucen
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 16:08   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pristup MS DOS-u i kopiranje fajlova u njemu

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
Bilo kako bilo ja sam druga ubedio da skine hard disk i donese kod mene, njegove podatke sam prebacio na drugu particiju i onda formatirao njegovu C particiju, posle toga je instalacija Windowsa kod njega prosla bez ikakvih problema, i sve je ispalo OK, samo mi nije jasno kako je bilo moguce da se pojavi BSOD kad se sistem boot-ovao sa CD-a, a boot sa Hard diska je bio iskljucen
Windows, izgleda, proverava da li na particiji na koju treba da se instalira već postoji neka instalacija Windowsa, da bi mogao da ti ponudi i njenu popravku kao mogućnost. E, tokom te provere, pošto na toj particiji nešto nije valjalo, instalacija se šlogirala i otuda tvoji problemi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Odeljenje fajlova hacker_aca Zanimljive Web lokacije 1 22.6.2006 11:10
Pristup forumu kao NEWS serveru nikolam Forum o forumu 7 28.1.2006 17:42
Cupanje izbrisnaih fajlova sa hard diska NenadN Aplikativni softver 10 7.12.2005 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com