Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2008, 20:32   #41
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

@Bryan

Pa cistom logikom.A iskreno nemam pojma sta je Alfova teorija termosa (jer on ismislio termose ), i nisam nikad ni cuo za tu teriju.A ova moja teorija (prosto nazvana "Petkova teorija hranjenja i unistavanja crnih rupa"), je rezultat proste logike.Ako nesto non stop jede, ono ce nesto pojesti i za bilo koji deo vremena.A to nesto moze da se unisti samo ako unistitelj jede vise od prvobitnog "jedaca" . Objasnio sam ga za deset, ali ko razume shvatice

@Miki-car

A zamisli tada da neka manekenka stane na vagu, i kad vaga izmeri ogromnu tezinu padne u nesvest
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 20:43   #42
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
Miki-Car kaže: Pregled poruke
Pa, mozda nisam posetio Pariz, ali cu barem osetiti kako je to biti tezak x*10(56465) N
Ukoliko dođe do crne rupe koja će da pojede zemlju možeš da se raduješ. Ne samo da ćeš da dođeš do Pariza, bićeš Pariz!

Nego, sad malo ozbiljno, za zainteresovane za tematiku fizike elementarnih čestica preporučujem knjige “Prva tri minuta” Stivena Vajnberga i “Božija čestica” Lea Ledermana.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 20:46   #43
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
@Bryan

Pa cistom logikom.A iskreno nemam pojma sta je Alfova teorija termosa (jer on ismislio termose ), i nisam nikad ni cuo za tu teriju.A ova moja teorija (prosto nazvana "Petkova teorija hranjenja i unistavanja crnih rupa"), je rezultat proste logike.Ako nesto non stop jede, ono ce nesto pojesti i za bilo koji deo vremena.A to nesto moze da se unisti samo ako unistitelj jede vise od prvobitnog "jedaca" . Objasnio sam ga za deset, ali ko razume shvatice
Imam bolji naziv - "Pacman teorija", šta kažeš?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:07   #44
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Cek a ako izadjemo u neku dimenziju?Npr Azeroth ili nek tech razvijena planeta?
Pa nisu crne rupe portali .I koliko se secam nama je profesor fizike jednom prilikom rekao da one nestaju uz eksploziju tako da ce da bude stavrno big bang kako oni to zovu .
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:07   #45
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Nemojte da se opterećujete. Ako ne bude smak sveta - super. Ako bude - neće vas biti briga jer vas uopšte neće ni biti.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:22   #46
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Eee, a je l' (ne, ovde ne ide „jer“ već „je l'“!) znate koji OS koriste ove baje u CERN-u za monitoring LHC-a u stanici Atlas?
http://img388.imageshack.us/my.php?i...ed13sepjy2.png
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:32   #47
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Au... KDE okruzenje... ali izgleda kao neki stariji distro...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:36   #48
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
@Bryan

Pa cistom logikom.A iskreno nemam pojma sta je Alfova teorija termosa (jer on ismislio termose ), i nisam nikad ni cuo za tu teriju.A ova moja teorija (prosto nazvana "Petkova teorija hranjenja i unistavanja crnih rupa"), je rezultat proste logike.Ako nesto non stop jede, ono ce nesto pojesti i za bilo koji deo vremena.A to nesto moze da se unisti samo ako unistitelj jede vise od prvobitnog "jedaca" . Objasnio sam ga za deset, ali ko razume shvatice

@Miki-car

A zamisli tada da neka manekenka stane na vagu, i kad vaga izmeri ogromnu tezinu padne u nesvest
Mislim da bi bilo jako glupo da su takvi umovi to prevideli i da nisu razmisljali o tome.
Mislim da te rupe ne rastu, one usisavaju i to prosto nestaje.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:38   #49
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
jbg, ja ga nisam video ni prvi put
Pa zato i kazem, zbog mladjih narastaja!


A sta je sa onim: "Materija se ne moze unistiti, niti ni iz cega stvoriti, vec samo moze prelaziti iz jednog stanja u drugo"?

Ako nas crna rupa usisa, koje ce to stanje biti, nistavila?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:39   #50
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Ako se ne varam, a ne varam se postoji i specijalizovana varijanta RH-a namenjena naučnim institucijama koju zajednički rade CERN i FermiLab pod nazivom Scientific Linux. Doduše default joj je GNOME...

i EDIT: Postoje dokazi da crna rupa zrači, što bi onda značilo da ako vas proguta postoji mogućnost da preživite kao neki oblik energije... masa i energija su nerazdvojne kategorije rekao je čika Ajnštajn...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:42   #51
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Pa zato i kazem, zbog mladjih narastaja!


A sta je sa onim: "Materija se ne moze unistiti, niti ni iz cega stvoriti, vec samo moze prelaziti iz jednog stanja u drugo"?

Ako nas crna rupa usisa, koje ce to stanje biti, nistavila?
Stanje mrtvila? Naravno da nećeš nestati ako te proguta crna rupa, nego ćeš da se zakucaš u nju, samo toga nećeš ni biti svestan. Crna rupa je isto telo, kao i planeta recimo, samo što je nevidljivo jer svetlost ne može da se otisne sa površine zbog jake gravitacije. Dakle, nataložićemo se ''na'' površinu crne rupe, preciznije rečeno (ako uopšte dođe do toga).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:46   #52
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Sve shto usisa crna rupa, to izbaci bela rupa
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:46   #53
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Za koju nije dokazano da postoji.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 21:47   #54
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Za koju nije dokazano da postoji.
Ali nije dokazano ni da ne postoji
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 22:00   #55
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Ni ja ne verujem da ce biti smak sveta A danas jedna u mom odeljenju poshizila, primila SMS poruku od drugarice: '' Ako bude smak sveta, zelim da znas da te volim u svojim zadnjim casovima'' Posle me sve zapitkivala shta ce da se desi, hoce li umreti

Ja kad bih znao da cu da umrem, odma' bi se video sa drushtvom, cepao glasno muziku i napio se k'o stoka. Ali smak sveta je po meni daleko Ko zna, mozda u daljoj buducnosti Vidim, vec ste izneli gomilu teorija,naucnici!

Sve ce to da reshi jedna osoba, GORDON FREEMAN!!!!!!!
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 22:19   #56
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
crazy_LG kaže: Pregled poruke
Ni ja ne verujem da ce biti smak sveta A danas jedna u mom odeljenju poshizila, primila SMS poruku od drugarice: '' Ako bude smak sveta, zelim da znas da te volim u svojim zadnjim casovima'' Posle me sve zapitkivala shta ce da se desi, hoce li umreti

Ja kad bih znao da cu da umrem, odma' bi se video sa drushtvom, cepao glasno muziku i napio se k'o stoka. Ali smak sveta je po meni daleko Ko zna, mozda u daljoj buducnosti Vidim, vec ste izneli gomilu teorija,naucnici!

Sve ce to da reshi jedna osoba, GORDON FREEMAN!!!!!!!
Slazem se sa tobom i ja bih se kada bih znao da cu da umrem pio do besvesti i provodio se sa drustvom.Uostalom ko zna mozda ce nas crna rupa prebaciti u neku drugu dimenziju, u kojoj je srbija najaca nacija na svetu.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 22:24   #57
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Mislio sam da je ono pomracenje Sunca '99. i ljudi koji su se skrivali po stanovima, pa se cak plasili i za svoje papagaje, bilo vrhunac smeha, ali ovo je svakako bolje.

Crna rupa nastaje posle "smrti" jako masivnih zvezda, kada se usled eksplozije unutrasnji deo toliko sabije da se razori i sama struktura nuklearnih cestica. Naravno, nisu sve stvari poznate, ali to je neka osnova. Znaci crpa rupa nastaje od jezgra zvezde koje ima ogromnu masu. Mi bi teorijski mogli da napravimo mini crnu rupu, ali sa njom bi se desilo bas ono sto kazu: isparila bi. Zasto - zato sto bi kao i svaka crna rupa gutala sve zivo, to bi dovelo do povecanja njene energije i onda bi se zbog nedostatka mase raspala. Crna rupa mora imati ogromnu masu sabijenu u jako mali prostor da bi imala dovoljno veliku gravitaciju. U stvari crna rupa nije nista posebno, to je samo telo kod koga je brzina napustanja (escape velocity) veca od brzine svetlosti.

Prolazak kroz crnu rupu - ako pretpostavimo da zaista postoje bele rupe, tj. mesta gde se izbacuje sve sto crna rupa proguta, bilo bi teorijski moguce da crnu rupu koristimo za putovanje u neku drugu "dimenziju". Postoji samo jedan mali problem, ogromna gravitacija crne rupe bi nas pokidala na atome, pa bi cak razorila i atomska jezgra, tako da bi mi mogli da odemo na neko drugo mesto, ali ne u jednom vec u 10e1000 komada.

@AMG - Materija ne moze da se unisti, ali moze da menja oblik, energija je jedan od oblika materije.

@Petko - Ako napravis jednu vecu crnu rupu da bi se resio male verovatno ces uspeti da je unustis, ali sta ces sa onom vecom, mislim, bilo bi zabavno da ja mogu komarca na plafonu da gadjam Tomahawkom, ali mislim da bi mi krov malo prokisnjavao posle toga.

Kraj sveta je jako zanimljiva stvar, a ovo sa crnom rupom je bar malo originalnije nego dosadasnje stvari, pitam se sta ce da izmisle za sledeci kraj sveta?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 22:30   #58
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Eee, a je l' (ne, ovde ne ide „jer“ već „je l'“!) znate koji OS koriste ove baje u CERN-u za monitoring LHC-a u stanici Atlas?
http://img388.imageshack.us/my.php?i...ed13sepjy2.png
A vec mi je laknulo , ja sam mislio da koriste neki Windows. Znaci sigurni smo kolko tolko, evo drugaru windows zeznuo backup fajl dokumenata koje je skupljao poslednjich 5 godina.

I da nemoze nas spasiti Gordon Freeman jer on jos nije resio svoju situaciju ,koju je poceo da spasava posle kako je nastala.

Kako se meni cini crne rupe nastaju usled ogromne explozije zvezda tvz. supernove. Tj. kad dodje trenutka da se usled ogromne explozije pocne desavati obrnuto tj. implozija i sve se pocne sabijati u neku tacku. A ovde kazu da ce se za mesec dana desavati na milion sudara jer mali je broj onih koji ce biti uspesni. A to su sudari malih cestica tako da neverujum da te cesticne crne rupe mogu biti opasne, jer ipak sto veca masa veca je i gravitacija tako da kraj mog filozofiranja,zakljucak :
LHC = BLACK HOLE = OUR DOOM = BIG BULLSHIT

Evo sad se vidi ko je imao 5 iz fizike :
Ja i @nighthawk

Jaoooooo , kuku a sta ako se stvarno desi/nastane neko njesra... nije izasao StarCraft 2 a ni Diablo 3 .... a ja sam jos nevin, OMG.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 22:40   #59
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
.............................

Crna rupa nastaje posle "smrti" jako masivnih zvezda, kada se usled eksplozije unutrasnji deo toliko sabije da se razori i sama struktura nuklearnih cestica. Naravno, nisu sve stvari poznate, ali to je neka osnova. Znaci crpa rupa nastaje od jezgra zvezde koje ima ogromnu masu. .........................
Masu od preko 8 masa našeg sunca (približno) što je poznato kao Čandrasekarova granica. Zvezde ispod ove mase završavaju kao beli patuljak, dok one preko Čandrasekarove granice postaju supernove koje kolabiraju u neutronske zvezde ili crne rupe. Malo astronomije pomešane sa kosmologijom i fizikom... njam njam
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2008, 23:04   #60
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Poceo je najveci eksperiment u istoriji

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
.... a ja sam jos nevin, OMG.
To nismo morali da čujemo, ali ne brini - sve i jedna religija device šalje direktno u raj.

U nekim verskim pogledima imaju i tu čast da služe vernike umrle na bojnom polju, ili terorističkom činu, zavisi od tačke posmatranja.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Eksperiment! todos Brbljaonica 33 24.4.2008 9:35
Najbolji sajtovi o istoriji MilosTintor Opšta kultura 33 3.4.2008 22:10
program o istoriji Iwan88 Aplikativni softver 4 8.3.2007 0:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com