Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2020, 23:10   #7501
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
RPG se igre da se igra ponovo. Otherwise... you are doing it wrong.
RPG se igra da bi imao izbor kako ćeš da ga igraš a ne koliko ćeš puta da ga ponoviš. U suprotnom bi se žanr zvao Replayable Play Games a ne Role Play Games.

Ponavljanje do zore si mogao da radiš kod originalnog D&D tabletopa jer je narativ bio potpuno otvoren, ravan sandboxu sa unapred definisanim pravilima.

Kompjuterski RPG je sa druge strane u najbolju ruku aproksimacija sa unapred zacrtanim putanjama, čitaj klasičan theme-park, koliko god se developer trudio da naglasi "slobodu izbora".

Čak i taj nadaleko hvaljeni Dragon Age Origins sa još nahvaljenijim origin pričama je ništa drugo do šest (jel šest beše?) uvodnih zona koje sve konvergiraju u jednu te istu tačku - Ostagar. Nakon toga, kao i da nisu postojale...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 0:42   #7502
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
RPG se igre da se igra ponovo. Otherwise... you are doing it wrong.
I da se odigraju identično opet
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
voodoo_ (1.12.2020)
Stara 1.12.2020, 9:11   #7503
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
RPG se igra da bi imao izbor kako ćeš da ga igraš a ne koliko ćeš puta da ga ponoviš. U suprotnom bi se žanr zvao Replayable Play Games a ne Role Play Games.
Pa imao si izbor kako ces da ga igras. Da li ces pomoci pobunjenicima ili spec opsu. U odnosu na tu odluku dobijes dalje racvanje. U prakticno svim cRPGovima vrednih pomena imas content locking u vidu questova, opreme, ili neceg treceg, u zavisnosti od svojih odluka. U TW2 su otisli korak dalje, i umesto par questova, dobio si content lock celog poglavlja. Princip je i dalje isti, ako hoces da vidis sve, moraces da odigras vise puta. Samo postojanje mogucnosti izbora ti postavlja ceo sistem content locking-a (jedan izbor iskljucuje drugi), a da li ce to biti drugi dijalozi, oruzje/armor, ili ceo chapter ako je u pitanju igra podeljena na chaptere je apsolutno svejedno, na isto se svodi.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 13:15   #7504
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
I da se odigraju identično opet
Podseti me na jedam meme. Steta sto ne mogu da ga nadjem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 13:32   #7505
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3



Savršeno objašnjava moje lično ponašanje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
BigYak (2.12.2020), JzmA (2.12.2020), Mocko (1.12.2020)
Stara 1.12.2020, 14:42   #7506
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Slobodno završi osnovnu priču (kako si ti nazvao orginal questpack) pa onda kreni lagano Hearts of Stone pa posle Blood and Wine.

Bez obzira kakav budeš imao kraj osnovne igre, nema nikakve razlike što se tiče mape ili likova.
Ima ima.

Meni odmah pada na pamet 1 quest iz HOS. Dobro mozda jeste uglavnom narativ. Ali definitivno nije bas sve isto.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 17:06   #7507
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ajde neka neko ko je citao knjige objasni na koju foru je Wild Hunt toliko OP da je za njih zmaj smejurija?
Geralt je sam opeglao trojicu njihovih baja u glavnoj igri. Ili je u knjigama nesto drugacije?
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 18:10   #7508
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

U knjigama ne saznajemo koliko je Wild Hunt OP, ne konkretno, ako se dobro sećam. Ali ako je suditi po jednom delu u poslednjoj knjizi, ja bih rekao da nisu uopšte OP.

Otprilike znamo samo da je Ciri (potencijalno) za ceo univerzum OP.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 21:10   #7509
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
U knjigama ne saznajemo koliko je Wild Hunt OP, ne konkretno, ako se dobro sećam. Ali ako je suditi po jednom delu u poslednjoj knjizi, ja bih rekao da nisu uopšte OP.

Otprilike znamo samo da je Ciri (potencijalno) za ceo univerzum OP.
Bas zato mi je bilo cudno, jer Geralt sam po sebi uopste nije OP u igri (dva puta ga je spasio plot armor, oba puta dok je bio
Spoiler za spoiler:
bespomocno zaledjen
.

Ciri je generealno game/world/universe breaking. Mislim, sta nju sprecava da se jednostavno teleportuje iza bilo kog negativca i presece mu grkljan? Ali isti problem ima i Flash u DC-u. Nemoguce je napisati tako OP lika a da ga svesno ne nerfujes na neki nacin...

I Eredin je meni u TW3 bio zestoko razocaranje. I Imlerith i Karantir su bili tezi protivnici, a da ne spominjem kako je kralj Wild Hunta ispao majmun i
Spoiler za spoiler:
Avalah ga preveslao kao obicnog tutu...
.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2020, 21:51   #7510
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne mogu da pišem sve ponovo jer je forum prsao sa redirekcijama...

Elem, nemojte mnogo da povezujete knjige i igre. CDPR je i više nego očigledno uzeo dosta umetničke slobode u interpretaciji knjiga, čak do te mere da su neke stavke potpuno izmenjene.

A za Crvene jahače, neću da spoilujem zbog onih koji možda potencijalno reše da čitaju knjige ali ću reći samo...



Ko razume, shvatiće
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Mocko (1.12.2020), Shadowfax (2.12.2020)
Stara 29.12.2020, 15:35   #7511
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

HD Reworked Project NextGen
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
NastyB (29.12.2020)
Stara 30.12.2020, 0:49   #7512
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^
Graphics - Effects - Cows: Ultra
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2021, 11:31   #7513
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke


Savršeno objašnjava moje lično ponašanje.
Takođe. Jedino sam Star Wars : Knights of the Old Republic igrao na dva načina... Ni u jednoj drugoj igri nisam video da se lik avatara kojeg vodite postepeno menja kako postajete sve "pokvareniji i zlobniji". Bilo mi je zanimljivo da gledam kako se menjaju face likova koje vodim kada sam "badass"...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2021, 13:40   #7514
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Forum je pukao sa redirekcijama, bruka. Na poslednju stranu teme nece da ode ali na pretposlednju (koja je zapravo poslednja) 388 hoce..



Citat:
Elem, nemojte mnogo da povezujete knjige i igre. CDPR je i više nego očigledno uzeo dosta umetničke slobode u interpretaciji knjiga, čak do te mere da su neke stavke potpuno izmenjene.
Najbolje stvari iz knjiga su ili izmenjene ili dovedene do neprepoznavanja. Witcher knjige su ipak daleko bolji nacin zabave od igara. Nemam nista protiv radnje i likova u igrama ali, to jednostavno nije to. Ko nije citao knjige bas ga je briga, uziva u igrama. I u seriji je dosta toga izmenjeno i to, po meni bar, nagore. Jako je tesko kada jednom procitas knjige da ih ne uporedjujes sa igrom ili filmom-serijom...
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2021, 16:10   #7515
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Eto ti ga, sad radi... videćemo šta će biti kad pređemo na sledeću stranu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Laskaris (8.1.2021)
Stara 11.1.2021, 19:48   #7516
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Najbolje stvari iz knjiga su ili izmenjene ili dovedene do neprepoznavanja. Witcher knjige su ipak daleko bolji nacin zabave od igara. Nemam nista protiv radnje i likova u igrama ali, to jednostavno nije to. Ko nije citao knjige bas ga je briga, uziva u igrama. I u seriji je dosta toga izmenjeno i to, po meni bar, nagore. Jako je tesko kada jednom procitas knjige da ih ne uporedjujes sa igrom ili filmom-serijom...
Drugačija vrsta medija pa zato dolazi do toga. Tolstoj je u prokletoj "Ani Karenjinoj" čitavih 48 strana opisivao jedan jedini hebeni prsten. Kako to da staviš u igru. Kad bi se pravila igra po toj knjizi bilo bi dovoljno tri minuta igre da se prođe 300 strana kao od šale, ali ne može da se igrom opiše onako kako je u knjizi. I ne samo što se te knjige tiče...

Ne znam koji kreten je hteo "Autostoperski vodič..." da pretvori u JEDAN film!!! Pa u toj knjizi (tačnije pet knjiga) ima toliko dobrog materijala za najmanje deset filmova od tri sata i da ne budu dosadni!

Nisam čitao knjige Šapkovskog, ali on može na 30 strana da piše kako je Geralt ušao u Vizimu, ali u igri to može da traje traje par minuta, jer kako u igri prikazati misli i druge stvari koje možeš u knjigama?? Jer kad bi to radili u vidu oblačića to bi bilo beskrajno dosadno!

A porediti knjige i igre i filmove je kao porediti fudbal, košarku i golf. Sva tri su sportovi i igraju se sa loptom. Isti je slučaj i sa ovime - knjige opisuju ono što igre i filmovi ne mogu. Filmovi i igre mogu da prikažu ono što je bitno bez nepotrebne gnjavaže. I kako se kome sviđa.

Čitao sam Silmarilion, Hobita i Gospodara Prstenova i zaista mi se sviđa šta je Džekson uradio sa filmovima - sve bitno je ubacio, napravio i sredio kako treba, jedina lična zamerka je nedostatak Toma Bombardilja i nedovoljno objašnjenja kako je Sauron postao to što jeste...

Ali se to možda čuva za film ili seriju Silmarilion...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2021, 21:17   #7517
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ali zato postoji nekoliko odlicnih filmova po Tolstojevim delima: "Ana Karenjina", "Rat i mir". I to nisu obicni filmovi vec klasici filmske umetnosti.
Tolkinova dela su daleko zahvalnija za ekranizaciju jer je sadrzaj ogroman, treba samo izabrati sta zelis da ekranizujes - potrebno je imati novca za efekte da to ne izgleda jeftino nego kako treba. I Dzekson je generalno u svim filmovima dobro obavio posao. Mala ispravka: Tom Bombadil.
Koliko god ja voleo serijal o Vescu, ipak su Tolkinova dela klasik svetske knjizevnosti a dela Sapkovskog nisu niti ce to ikada biti. Isto vazi i za serijal Pesma leda i vatre, cak je Vestac, po meni, bolje strukturiran roman, sa bolje vodjenom i koherentnom radnjom.

Atmosfera u igrama Dvojci i u Trojci je meni nekako "blago promasena". U Jedinici su bili na dobrom putu ali posle nekako..tja... Nije da je lose, prosto nekako ne mogu da odvojim svoj utisak iz knjiga (koji je odlican) i da ne ocekujem tako nesto u igrama. Kad si vec pomenuo Tolstoja: raznovrsnost radnje u knjigama o Vescu tj prelazak sa obicnih ljudi na kraljeve i generale, opis toka rata i bitaka podseca na strukturu "Rata i mira". To knjigama o Vescu i daje kvalitet. Takve raznovrsnosti u igrama nema.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 19:52   #7518
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Najbolje stvari iz knjiga su ili izmenjene ili dovedene do neprepoznavanja. Witcher knjige su ipak daleko bolji nacin zabave od igara. Nemam nista protiv radnje i likova u igrama ali, to jednostavno nije to. Ko nije citao knjige bas ga je briga, uziva u igrama. I u seriji je dosta toga izmenjeno i to, po meni bar, nagore. Jako je tesko kada jednom procitas knjige da ih ne uporedjujes sa igrom ili filmom-serijom...
Ja se npr. ne slažem da su knjige bolje od igara (izuzetak od pravila što se mene tiče), a znam i još ljudi koji su tog mišljenja.

Knjige su puki prosek, u najboljem slučaju. Na momente jednostavno loše. Purely subjective, naravno
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 23:10   #7519
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Knjige su puki prosek, u najboljem slučaju. Na momente jednostavno loše. Purely subjective, naravno
Ma jesu, to ne sporim. Ipak, nekako su mi legle. Verovatno sam se zeznuo sto sam ih citao pre igranja...
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2021, 19:48   #7520
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Mala ispravka: Tom Bombadil.
Greškom sam zakačio R kad sam hteo da otkucam D u brzini. Samo da kažem da sam čitao neko hrvatsko izdanje, ako se ne varam, u kome je preveden kao Bombadiljo. Davno bilo, ali se toga sećam.
Takođe mi je žao što sam nekome dao hrvatsko izdanje "Autostoperskog vodiča..." sa Pahekovim ilustracijama, jer je to prevodio neko ko zaista voli tu knjigu, a ne samo prevod radi prevoda na izdanju koje sada često čitam.

A što se tiče filmova po Tolstoju, da li su klasici ili ne, nisam nikada mogao da ih gledam, za razliku od Bunjuela, na primer. A danas pogotovo. Kad gledam bilo šta što počne da nadugo i naširoko gnjavi i smara u glavi mi se momentalno stvori slika koliko je zabavnije igrati RDR2, na primer, od gledanja ovog davljenja.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com