Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2008, 17:43   #1
ShonEPFC
Član
 
Član od: 29.5.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Laptop sleep problem ili...?

Skoro sam kupio dell inspirion 1525 i zadovoljan sam kako radi uopste....Samo imam jedan problem...Kada je upaljen i kada ga zaklopim podeseno je da ode ne sleep ,eh sad kada ga posle toga otvorim on je i dalje na sleep,ekran crn i ne pojavljuje mi se nista na njemu tj. ne vraca se na normalan mode ili kako se to vec zove...Ne desava mi se to svaki put ali recimo 50% puta mi se desi da nece da se "probudi",sve lampice gore sve radi samo ekran se ne pali,i uvek moram da ga ugasim pa upalim i onda ono uvek mi kaze nije pravilno ugasen pa opcija da ga pokrenem u safe mode itd...

Eh sad drug ima neki compaq i kaze da se i njemu nesto slicno desava pa eto da pitaj jel se jos nekome ovo desava i u cemu je problem....

Jos nesto,posto mi je ovo prvi laptop ne znam koliko je normalno da se greje...Ovaj se nekad bas ugreje i onaj mouse pad bude vruc da mi cak i smeta kad drzim prst na njemu
ShonEPFC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2008, 18:38   #2
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: Laptop sleep problem ili???

to se meni desavalo ali ja tada nisam imao drajvere instalirane....tako da proveri da li su ti svi drajveri dobro instalirani i da li su uopste instalirani..
ako nije do drajvera onda podesi da ti bude 'do nothing' umesto 'sleep' (properties-screen saver-power) i tu ga podesis..sa vistom bi trebalo dobro da ti radi posto je vista preporucen os od proizvodjaca...a poruku da nije pravilno ugasen nije cudno sto izbacuje jer si ga iz 'sleep-a' ugasio na dugme .....a za grejanje lt ne znam da li je normalno..posto je nemam inspirion nego studio...meni se licno nikad ne ugreje toliko da ne mogu da drzim ruke na njemu (mada desi se i da po 2h igram need for speed) pogledaj malo na google-u to za grejanje
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 16:06   #3
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Laptop sleep problem ili???

ShonEPFC, to sa ekranom se i meni po neki put desi! S' tim da ga ja ne gasim nego ga opet "pošaljem" u Sleep mod pritiskom na dugme za
Sleep ili sklapanjem ekrana, i onda kad se opet upali bude sve Ok!

Inače imam Acer i imao sam ranije neki Acerov software za kontrolu Power Options-a (kada ide na sleep, nakon koliko se gasi ekran, hard...) i sada kad
sam deinstalirao taj software i kada koristim Windows-ova podešavanja za sve to, taj problem se vrlo rijetko javlja!
Ukoliko i ti koristiš neki Dell-ov software za kontrolu Power Options-a probaj sa deinstalacijom tog programa, ako te taj problem baš toliko smara...
(Power Options se nalaze u Control Panel-u)

A reci mi kako ga gasiš kada ti se to dogodi? Da li držiš par sekundi dugme gdje se lap top pali
pa ga resetuješ, pa ti se zato javlja ta poruka? Ako tako radiš nemoj, nego podesi isto u Power Options da ti se lap top gasi
kada pritisneš to dugme (ali samo jednom pritisneš, znači ne držiš!) i onda će ti se lap top normalno ugasiti ukoliko se sistem podigao
kao što kažeš a samo ekran "ne radi"...



Što se tiče grijanja, lap topovi znaju da se greju! Neki modeli više neki manje.!
Skini Everest pa vidi kolike su ti temperature CPU-a i HDD-a, i nadji negdje na netu koje su normalne temp za tvoj lap top!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2008, 7:14   #4
ShonEPFC
Član
 
Član od: 29.5.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop sleep problem ili???

Hvala puno,za sada cu ga staviti da ne radi nista kad se sklopi jer uglavnom sklopim ga kad ga nosim u drugu sobu ili napolje a to je minut....Za drajvere hm...Dobio sam par cd-ova iz njega i na svakom pise da je sve vec instalirano...
ShonEPFC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 18:15   #5
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: Laptop sleep problem ili?

pise i na **** sala.. ja sam dobio moj laptop bez instaliranog OS-a a na cd-ovima mi je isto kao i tebi pisalo da su drajveri instalirani..ne znam kako, ali tako je pisalo...pa to ti je najbolje ako ka ne nosis duze od 30min onda ga namesti na 'do nothing' i tada kad ga sklopis samo ugasi ekran....a ako ga nosis 'na duge staze' onda ga gasis i to je to...ili ne moras ga ni gasiti nego samo u hibernaciju....i onda se pali u roku od nekoliko sekundi
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa combo drive-om laptop Compaq Presario 705ea LMiodrag Prenosni računari 2 18.11.2008 1:00
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53
Laptop - Ogroman problem hocukuci Operativni sistemi 3 7.10.2007 0:41
Sveže instaliran Windows XP Pro SP2 i sleep problem urke Operativni sistemi 5 5.8.2007 17:58
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com