Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2016, 10:14   #1
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Da predjem na stvar, imam bezican internet (zbog nemogucnosti koriscenja bilo kakvog adsl-a i sl u selu), antena na terasi na drugom spratu, LAN kabl dugacak oko 15 metara ide skroz do prizemlja gde je povezan za prijemnik, a od prijemnika drugi kabl koji ide u ruter (a iz rutera u racunar). E tu nastaje problem, kabl koji je povezan sa ruterom iz nepoznatog razloga gubi kontakt.
Znam da nije problem u kablu jer sam ga vise puta menjao (a stari zatim prebacio da ide od rutera u kompjuter, gde nije pravio nikakve probleme). Isto tako znam da nije problem u ruteru jer isti problem nastaje i kad prijemnik povezem direktno u kompjuter, jer se opet desava da izgubi kontakt iz nekog razloga. Jos cudnije je da ima perioda kad skroz normalno, najnormalnije funkcionise ceo sistem, kao i perioda kad treba izbosti-ubosti kabal svakih 5 minuta.
Ovo mi nije predstavljalo problem do danas jer sam koristio racunar koji je odmah uz ruter, a sada sam dovukao drugi racunar koji sam smestio u potkrovlje, pa ako nikoga nema za racunarom dole ja moram da trcim gore-dole i da namestam.
Ako postoji ikakvo resenje, ili bar objasnjenje ovakve pojave, bio bi veoma zahvalan,
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 11:45   #2
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Ja sam imao taj bežični internet (takođe sam na selu) ali kabal je iz antene (šipka jedno 8m dugačka) direktno išao u ruter bez tog prijemnika koji očigledno sam po sebi pravi problem.... Ako nećeš da vučeš kabal direktno kao ja probaj zameni prijemnik sa recimo nekim switchem ili tako nešto. I jesi li siguran da nije do providera jer u mom slučaju ako ne radi net bio je kriv provider 100%, ili sevanje munje, nestanak struje na sekund dve...
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 12:12   #3
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Probao sam da bez prijemnika prikljucim direktno u ruter i nista se ne desava, konekcije nema. Probacu da nabavim kakav-takav switch pa da isprobam tako. Kao nekakvo resenje sam nasao da iskljucim prijemnik na 2 minuta, a zatim opet ukljucim. Onda nemam problema neko vreme. Inace ovakav problem ima nekoliko nas koji koristimo ovakav internet.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 12:18   #4
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Takodje sam 100% siguran da nije do njih jer kabal treba izbosti pa ubosti ponovo da bi se dobila konekcija
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 20:49   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Kabal ili fizička konekcija ti sigurno nisu problem. Možda taj prijemnik baguje, ili je jačina signala nestabilna pa izazove zaglupljivanje da negde na relaciji prijemnik-ruter napravi lažni prekid konekcije.

Pričam ovo zato što je meni zadnjih mesec dana bio očajan kablovski internet, padao je signal često na kratko i onda hoće da se zaglupi svašta na relaciji modem-ruter-računar. Čim su popravili signal, ista ta oprema sada radi kao sat.

Kad ti se desi taj "prekid" probaj bez ikakve fizičke intervencije samo na računaru u - Control Panel\Network and Internet\Network Connections - da disable-uješ i ponovo enable-uješ network, pa vidi da li tada proradi veza.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2016, 18:27   #6
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Konekcija izmedju racunara i rutera je ok jer ne prestane da svetli lampica koja oznacava konekciju racunara i rutera, vec "internet" lampica (druga sa kraja, nisam kod kuce pa ne mogu da slikam) i tad nemam konekcije dok fizicki ne iskljucim-ukljucim kabel. Probao sam x puta enable-disable i ne pomaze, ovo je jedino resenje :/
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2016, 20:50   #7
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Da li ti je user name i pasvord u ruteru kao kod mene tako da sam uvek na internetu ili praviš vezu u windowsu... Jer ako ti je pasword u ruteru i ti moraš da vadiš i ubadaš kabal fizički to bi značilo da te provider isključi sa mreže pa je potrebno ponovo proslediti user name i pasword za konekciju. Pozajmi pa probaj neki drugi ruter.....

""""""Kad ti se desi taj "prekid" probaj bez ikakve fizičke intervencije samo na računaru u - Control Panel\Network and Internet\Network Connections - da disable-uješ i ponovo enable-uješ network, pa vidi da li tada proradi veza."""""

Time se samo enebluje mrežna kartica a on ima problema sa ruterom.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2016, 19:46   #8
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Probao sam i drugi ruter i isto. I ne moram nikakvu vezu da pravim, samo bocnem prijemnik direktno u komp ili u ruter. Isto i kada direktno ubodem javi se problem. Zvao sam ih da pitam u cemu je stvar i samo su mi rekli da promenim kabal, a to nije pomoglo. Zvao sam opet i oni su mi rekli da je opet to nesto do mene i da ne mogu da mi pomognu.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 8:38   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Očigledno je da nije do tebe. Insistiraj da reše problem i pripreti ako treba.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 14:35   #10
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Moraš tražiti da pošalju ekipu na licu mesta pa im pokaži. Znači zvekne intrenet oni dođu i traže uzrok zašto je zveknuo nema ti druge.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 15:37   #11
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Prosle godine sam se tako zalio i oni dosli, uzeli 1500 dinara i zamenili zabicu na kablu. I opet isto i zvao sam da im kazem, a oni ce "pa nije to do nas ne mozemo da pomognemo". Svu sam opremu posteno platio jer je samo tako moglu, a da dodju i zamene uzece mi jos 3-4 hiljade sigurno.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 16:46   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

a koliko ti je jak signal oće to ako je slab signal
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 22:31   #13
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Normalan signal, 6/1 brzina, ona koju i placam.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2016, 1:26   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Meni to najviše deluje kao da ima dropova u jačini signala, ruter tada ispusti vezu sa prijemnikom pa ga ti raskačinjanjem i ponovnim uključivanjem kabla nateraš da ponovo uspostavi vezu.

Ne znam stručnije da objasnim ali kažem, vrlo slične probleme sam imao na kablovskom netu između modema i rutera svaki put kada signal ima drop za 10-15 dBmV. Signal se onda vrati u normalu ali meni veza ostane prekinita dok ne restartujem ruter ili modem, nebitno koji od ta dva.

Prvo sam sumnjao na ruter pa ga isto kao i ti izbacio iz lanca ali onda je nastajao prekid između modema i kompa. Pa sam zvao podršku, oni menjali prigušnice na kablovima, razvodnik na spratu, pa i ceo modem na kraju. Ništa nije pomoglo i tek nakon moje 3. žalbe su poneli neki tablet na kom su jasno videli te kratkotrajne dropove signala u grafiku za nekoliko prethodnih dana. Tek kada je to sređeno prestalo je pucanje konekcije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2019, 17:51   #15
NeverSayNeverAgain
Član
 
Član od: 28.8.2017.
Poruke: 119
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Prinudjen sam da "podignem" temu iz mrtvih. Da li mi pokretac teme moze reci kako je resen problem? Wireless internet 20/2 uz D-Link GO-RT-N150. Varijacije brzine interneta su prisutne. Kontaktirao sam provajdera. Komentar koji je ostavio Aibo do detalja opisuje stanje.
NeverSayNeverAgain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2019, 11:18   #16
NeverSayNeverAgain
Član
 
Član od: 28.8.2017.
Poruke: 119
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Ili bilo ko drugi. Nisam mislio bukvalno.... Hvala.
NeverSayNeverAgain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2019, 20:01   #17
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Smile Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

И, шта каже провајдер?
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2019, 13:11   #18
NeverSayNeverAgain
Član
 
Član od: 28.8.2017.
Poruke: 119
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Provajder je pretpostavio da je do rutera, izasli su na teren, potvrdivsi (uz licnu asistenciju) da nije. Stari ruter je ispravan, a vec je za penziju i zamenjen je novim: ASUS RT-AC51U AC750.
Fizicka prepreka izaziva varijacije signala, zaobici je nije moguce. Izvinili su se kazavsi da stabilnije od toga ne moze. Zahvalio sam im se na iskrenosti kao i dosadasnjim uslugama.
Narednog meseca menjam provajdera.
NeverSayNeverAgain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2019, 17:02   #19
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: LAN kabl gubi kontakt sa ruterom

Problem sam resio tako sto sam u medjuvremenu dobio mogucnost koriscenja kablovskog interneta preko fiksnog telefona. Sve dok sam koristio bezican internet, gubio sam signal i verujem da je do ovoga sto je Aibo rekao. Medjutim i sad ima problema jer su telefonski kablovi kroz selo krpljeni bezbroj puta, a to, na zalost, ne moze niko da resi.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa ruterom pajkosaur Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 26.10.2012 17:45
Cudna situacija sa modemom i ruterom!?! anonimus Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 28.4.2012 3:55
Problem sa ruterom (i wirelessom) Macak Mackin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 17.10.2011 12:39
PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN) star-duster Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 26.2.2011 23:04
Ostvaren kontakt sa game developerima Markonije O igrama uopšte 20 15.4.2009 15:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com