Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.9.2015, 15:14   #21
Miljankg
Član
 
Član od: 7.8.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini nove konfiguracije

Ja sam resio da uzmem non-K CPU iz prostog razloga sto mislim da za moje potrebe overclock nece trebati. Cak i da uspem da nateram ionako mocan CPU da radi brze, sta cu konkretno imati od toga? Da bih ozbiljan overclock uradio treba mi i bolje hladjenje a sve izmedju je samo kompromis koji kosta celu mesecnu platu

Hocu reci, isao bih i ja na K, ali samo ako bih ozbiljno hteo to da radim, a ne svega za par stotina mhz-a. To je onda i jos skuplje. U prilog ovome ide i prica da gtx970 nije super high end i da, ako zelim zaista super mocnu masinu, treba da idem sa 980 ili 970 SLI.

Verujem da cu sa non-k varijantom naredne 3-4 godine cepati igre na high, a da cu narednih 10 moci da radim na njemu

Konacna konfa je:

ASUS H97-PRO (mada gledam i PRO - GAMER jer je skuplja svega 2 soma, a barem deluje kvalitetnije)
Kingston 16 GB RAM na 1600
Napajanje cu SuperFlower 650 ili Seasonic 620GB (zavisi od par faktora)
HDD WD Blue 1TB + SSD koji vec imam
GTX 970 MSI TwinFrozr
Miljankg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2015, 16:54   #22
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini nove konfiguracije

Citat:
Miljankg kaže: Pregled poruke
Hvala zaista, svi odgovori su pomogli. Napajanje i kuler su ok, tako da cu verovatno ici na predlozene.

E sada, pitao me je prijatelj za savet, obzirom da mu se dopadaju vasi predlozi, on hoce istu konfu, "samo" zeli K CPU.

Rekoh mu da ide na 4790K i Z97 cipset. Medjutim, iskrsla su 2 pitanja:

1. Napajanje sam mu savetovao da ide 650 wat-i (kao ovo), pa me zanima da li su predlozena (SuperFlower, Antec) dovoljna ako se uzme u obzir da ce se verovatno odmah klokovati CPU na 4400, 4500 (koliko vidim, to moze bez podizanja voltaze), a u buducnosti mozda koju stotinu vise.

2. Izbor ploce je nocna mora. Prvi izbor je bio ASUS Z97-a, ali sam video da se 50% ljudi na nekim sajtovima zali da im je ploca crkavala, da je lose radila itd itd. Cena ploce je oko 18 soma, par hiljada gore dole nije problem. Moze li neko da kaze da li je ova ploca ok ili da predlozi neku drugu, kvalitetniju plocu. U prilog ovoj ASUS ploci je isla i cinjenica da ima SATA Express opciju (nije lose za buducnost).

Kuler CM 212 je predpostavljam takodje ok? Ostale komponente su iste ( slicne )...
1. Nece imati nikakvih problema sada ni u buducnosti.
2. Izbor ploce vise nije nocna mora. Imate dva odlicna predloga. (Gigabyte z97 gaming 5 i Msi z97 gaming 5....) Uzivajte u odabiru. Sa pomenute dve ploce siguno ne mozete pogresiti.
3. Cooler Master 212 je odlican izbor u istom cenovnom rangu. U firmi na "E" je jeftiniji u odnosu na "WW".
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2015, 17:15   #23
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini nove konfiguracije

Citat:
Miljankg kaže: Pregled poruke
Ja sam resio da uzmem non-K CPU iz prostog razloga sto mislim da za moje potrebe overclock nece trebati. Cak i da uspem da nateram ionako mocan CPU da radi brze, sta cu konkretno imati od toga? Da bih ozbiljan overclock uradio treba mi i bolje hladjenje a sve izmedju je samo kompromis koji kosta celu mesecnu platu

Hocu reci, isao bih i ja na K, ali samo ako bih ozbiljno hteo to da radim, a ne svega za par stotina mhz-a. To je onda i jos skuplje. U prilog ovome ide i prica da gtx970 nije super high end i da, ako zelim zaista super mocnu masinu, treba da idem sa 980 ili 970 SLI.

Verujem da cu sa non-k varijantom naredne 3-4 godine cepati igre na high, a da cu narednih 10 moci da radim na njemu

Konacna konfa je:

ASUS H97-PRO (mada gledam i PRO - GAMER jer je skuplja svega 2 soma, a barem deluje kvalitetnije)
Kingston 16 GB RAM na 1600
Napajanje cu SuperFlower 650 ili Seasonic 620GB (zavisi od par faktora)
HDD WD Blue 1TB + SSD koji vec imam
GTX 970 MSI TwinFrozr
Lepo je sve uklopljeno.
Procesor bez "K" oznake, h97 maticna ploca. Naravno.
WD Blue, kvalitetan hdd sa dovoljno prostora za skladistenje, a jos imas i SSD.
GTX 970 msi TF sjajna graficka karta.
16 gb ram memorije, nesumnjivo dovoljno.
Napajanje, koje god da odaberes neces sigurno pogresiti, iako ja preferiram Super Flower.
No, to je vec licna preferencija.

Pro Gamer h97 ploca
Odlicna je, ima je moj prijatelj sa i5 4460. Nikakvih problema nema.

Poslednja ispravka: JaImojiProblemi (14.9.2015 u 17:23) Razlog: link samo
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Molim za pomoc pri kupovini, dvoumim se danima Zoran Milic ŠDK - Prenosni računari 5 28.7.2015 18:47
Molim za pomoc pri kupovini, dvoumim se Zoran Milic Prenosni računari 1 13.7.2015 15:51
pomoc pri kupovini, Koliko vredi ovaj LAPTOP ??? dikinson Prenosni računari 19 16.8.2012 0:49
Pomoc oko nove konfiguracije Emix ŠDK - Osnovne komponente 61 17.2.2012 22:48
Pomoc pri kupovini laptopa - raznorazni zahtevi :) Ivan452 ŠDK - Prenosni računari 9 11.10.2011 20:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com