Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2012, 0:41   #1141
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Windows 8

Nije mi jasno u cemu je vas problem, meni barem se svidja to sto rade, mozda nece uspeti iz prve da sve srede kako je zamisljeno, ali ideja je za buducnost! Posebno sad kad telefoni i tableti mogu da teraju boga oca i kad su jaci od kompova od pre samo 6-7 godina. Vec vidim primenu u mom poslu i kako bi ubrzao rad sa doticnim, odnosno vec vidim sta bi sve od programa na tabletu bilo korisno sto ne postoji za android i ios a postoji za win. Sto se tice izgleda, nista specijalno, ko voli da menja izgled ne sumnjam da ce biti gomila prostora i modova za to, tako da je to bulsit, meni na sedmici stoji windows classic skin i dojajan je! Mnogo je bitnija stabilnost i brzina rada, da su malo vise iskopirali apple odma bi krenula halabuka na drugu stranu, sto bi rekli nikad ne moz' svima udovoljiti! Zelim im svu srecu u buducnosti!
DonCorleone91 je offline  
Stara 17.6.2012, 0:49   #1142
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
wolfgm kaže: Pregled poruke
Ljudi Windows 8 je poput Viste "minor" izdanje-Apple ima OS X za mac računare a iOS za tablet i iPhone, M$ pokušava da objedini i dominira tržištima na taj način što će uvesti kompatibilnost i destop i prenosnim (čitaj notebook i tablet) računarima na taj način što je uvesti neku kakvu-takvu kompatibilnost (preko clouda) bar što se dokumenata tiče a ne preko programa-tako da je ovo više eksperiment.
Zato su čvrsto odlučili da nema edicija i da metro je novi start u win 8 ..oni će pokušati da proguraju objedinjući os jer misle da samo preko njega mogu uspeti da dominiraju u svim segmentima..Ako eksperiment "propadne" tek onda će razdvojiti ..
Treba reći da Windows RT sem što izgleda isto kao win 8 i nije više windows jer sve aplikacije koje će imati su one ugradjene uključujući office i nema kompatibilnosti sa x86 aplikacijama i neće ni biti dozvoljeno da se instalira nešto izvam windows store i metroa čak i ako je kompatibilno sa ARM arhikteturom .Windows RT će na ići gro tableta a win 8 je namenjen za sve pa i deskop i laptop .Očigledno eksperimentišu po principu ako prodje prodje..
DAKINS je offline  
Stara 17.6.2012, 1:20   #1143
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Pa ako svi programi koji rade na desktopu budu radili i na tabletima biće ovo jako dobra stvar.
SirDuck je offline  
Stara 17.6.2012, 1:36   #1144
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Pazi da nece . Bas cu da vidim cubase,acid pro i ostale ozbiljne programe. Ili npr programs za 3d modelovanje .

Jedino sta mogu da urade jeste da imaju mobile verzije tih programa ...
Samo ne znam kako ce se programeri snaci sa tim..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline  
Stara 17.6.2012, 2:00   #1145
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Windows 8

Mozda ne sad, ali sto da ne za par godina? Jel si pre deset godina mislio da ce svako drugi na svetu imati tablet? Predpostavljam da ne Ti programi se mozda nikad nece ni koristiti na tabletima, kao sto se ni ne koriste na vecini laptopova, ali vec vidim primenu, recimo Adobe onLocation-a, privezes ga na HD kameru ili bilo koju drugu, na neki eksterni hard i sijes ko lud, ili za fotografe, da mozes da imas pregledniji pogled na slike pod rukom itd. Za recimo manja snimanja isto je praktican, recimo neki koncerti kamerne muzike gde ima par mikrofona, dusu dao. Bolje da nosim tablet pod miskom nego laptop u rancu. Mislim da je najveci problem to sto su ljudi uglavnom zatvorenog uma i ne podnose promene, makar one bile i na bolje, za 2,3 godine svi ce koristiti to, i bice zadovoljni, a kad dodje opet nsto novo svi ce da se bune jbt tako je

Eventualno na cemu bi mogli da porade je na konektovanju samih uredjaja medjusobno, da recimo dva tableta sa windowsom moz da povezes preko usb-a i da to radi odma bez dodatnih podesavanja i tako neke sitnice...
DonCorleone91 je offline  
Stara 17.6.2012, 3:26   #1146
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

A sta cemo za tacskrin desktop racunare all in one tj. ?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline  
Stara 17.6.2012, 9:03   #1147
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Sa stanovista performanisi XP je i dalje neprevazidjen kao igracki OS. Na Windows 8 ce preci samo ljudi koji pate od toga da imaju najnoviji OS (kad samo pogledam silne diskusije kako je bitan update svih programa) ili pak vlasnici laptopova sa ekranima osetiljivim na dodir / tabletima. Bice lose ,ako u neki buduci OS, koji ce imati Metro (kapiram da ce se zadrzati) ,jednog dana ubaci neki Direct X 12 ili 13, pa ce ljudi zbog igara (kao danas Battlefield 3), morati da predju na novi OS da bi igrali igru.Najveci bezobrazluk Microsofta je upravo Direct X i on time vezuje gejmere za nov OS, koji ne mora biti bolji od starog. Neko je gore rekao da Windows 8 nema nista da bi on presao na njega.Slazem se.Da li ce tako biti i sa Windows 9 ? ili 10 ? Posto ne verujem da je Metro i ovaj sistem desktopa ,pravljen kao Special Edition samo za Win 8. To je ulaganje u buducnost.
Sladjan85 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
sale94 (11.8.2012)
Stara 17.6.2012, 10:22   #1148
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Tableti su namenjenji ljudima koji zele dobru autonomiju,koriste dosta mail,igre (kratke za razbrigu mada ima i dobrih kompleksnih tipa max payne),citaju novine,za slike i koriste dosta net. Oni su to mesto izmedju mobilnog i laptopa.Sad ja ne znam sto bi neko stavljao tako kompleksan OS samo zbog toga. Ima dosta programa koji rade posao ali meni je to sve nekako ... prosto i nije mi to. Mada mozda gresim pa razviju stvarno dobre programe koji pariraju desktop varijantama.

Ali ipak gde cete sve ti na 10' da kuckatr


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline  
Stara 17.6.2012, 11:47   #1149
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
hd3650 kaže: Pregled poruke
Sa stanovista performanisi XP je i dalje neprevazidjen kao igracki OS. Na Windows 8 ce preci samo ljudi koji pate od toga da imaju najnoviji OS (kad samo pogledam silne diskusije kako je bitan update svih programa) ili pak vlasnici laptopova sa ekranima osetiljivim na dodir / tabletima. Bice lose ,ako u neki buduci OS, koji ce imati Metro (kapiram da ce se zadrzati) ,jednog dana ubaci neki Direct X 12 ili 13, pa ce ljudi zbog igara (kao danas Battlefield 3), morati da predju na novi OS da bi igrali igru.Najveci bezobrazluk Microsofta je upravo Direct X i on time vezuje gejmere za nov OS, koji ne mora biti bolji od starog. Neko je gore rekao da Windows 8 nema nista da bi on presao na njega.Slazem se.Da li ce tako biti i sa Windows 9 ? ili 10 ? Posto ne verujem da je Metro i ovaj sistem desktopa ,pravljen kao Special Edition samo za Win 8. To je ulaganje u buducnost.
Windows 7 ima odlične performanse i duže ''traje'' od XPa- govorim iz mog idiotskog iskustva- XP bi se prirodno nakon nekoliko mjeseci usporio, da prostite s*ebao na jedan ili drugi način, reinstalacije su bile veoma česte, dok 7 koji imam na drugom kompjuteru 3 godine radi, bez reinstaliranja.
Windows XP bi se prvih nekoliko dana palio kao munja dok bi se nakon nekoliko mjeseci vukao ko magarac, dok 7ica radi i dalje istom brzinom, a nije da ne radim svašta na kompjuteru, puno programa imam , puno stvari skidam, ali opet drži manje više istu brzinu.
federer je offline  
Stara 17.6.2012, 11:52   #1150
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Windows 8

E to za sedmicu je tacno, da ne mora da se reinstalira, barem kod mene vec 2 godine stoji, malo ima problem kad se pali, treba mu poprilicno jer nisam pogasio servise i startup programe, ali boze moj, komp skoro ni ne gasim, odnosno gasim ga samo kad nestane struja.

@Starface
Mislim da ti nece biti problem da kucas na tabletu od 10'' ako mozes da kucas poruke na forumu preko iPhonea malo licemerno aa?
DonCorleone91 je offline  
Stara 17.6.2012, 11:59   #1151
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Čačkao sam iPad 2 nedelju dana i na njegovoj on-screen tastaturi, kad držim tablet u krilu, mogao sam da kucam skoro isto kao npr na laptop tastaturi. To sve naravno zavisi od proizvođača i softvera, ne može se isto očekivati od kineskog tabeta od 150 evra, ali uglavnom moguće je.
voodoo_ je offline  
Stara 17.6.2012, 13:11   #1152
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Windows 8

Meni samo nije jasno sta to ovaj metro donosi novo, u sustini to je samo jos jedan desktop sa fancy velikim ikonicama. Da je iko smatrao da je taj nacin rada funkcionalan mogao je lepo u windows 98 da napravi web page sa slicicama igara/programa koje koristi i linkuje ka tim programima, i onda tu stranicu postavi kao desktop pozadinu. I onda lepo umesto paljenja metro ui gluposti samo ides na minimize all. Apsolutno isto, ustvari ovako je cak i bolje posto mozes bolje da prilagodis taj html background svojim potrebama od metro ui.

Ja sam mislio da samo u Srbiji nesposobni kumovi i braca od tetke dobijaju odgovorne poslove u drzavnim preduzecima ali izgleda da je tako svuda u svetu. Koji mozak je ovo smislio, i ko ga je zaposlio u Ms
Apostrof je offline  
Stara 17.6.2012, 13:46   #1153
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ako MS odluči da ostavi Metro u finalnoj verziji za desktop svakako će neko napraviti aplikacije za njegovo gašenje, kao što već postoji programčić koji vraća klasičan Start meni. Isto važi i za Aero, ako budu baš tvrdoglavi i izbacili ga i to će biti rešeno nekim custom temama.
Picard je offline  
Stara 17.6.2012, 13:47   #1154
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ja sam mislio da samo u Srbiji nesposobni kumovi i braca od tetke dobijaju odgovorne poslove u drzavnim preduzecima ali izgleda da je tako svuda u svetu. Koji mozak je ovo smislio, i ko ga je zaposlio u Ms
Jaoj, sve sami eksperti ovde

Smislili su ljudi na osnovu utisaka korisnika iPad-a, Android tableta i Windows Phone sistema, eto. Mada izgleda su se zeznuli, trebalo je da pitaju Srbe koji ništa osim desktopa nisu koristili al' eto oni sve znaju.
voodoo_ je offline  
Stara 17.6.2012, 13:57   #1155
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Srbija do tokija!!!

Ja mislim da će jednostavno u SP2 za sedmicu ubaciti sve opcije za povezivanje sa mobilnim uređajima koje će imati i osmica.
SirDuck je offline  
Stara 17.6.2012, 14:16   #1156
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ako MS odluči da ostavi Metro u finalnoj verziji za desktop svakako će neko napraviti aplikacije za njegovo gašenje, kao što već postoji programčić koji vraća klasičan Start meni. Isto važi i za Aero, ako budu baš tvrdoglavi i izbacili ga i to će biti rešeno nekim custom temama.
Objektivno nije Metro loš a nije ni kombinacija sa deskopm koju su smislili ali je sve to sklepano na brzinu i radi se cela stvar na brzinu..Mada bih sačekao finalnu verziju za konačnu ocenu jer najavili su neka poboljšanja

Prosto nije odgovarajuće za laptop/dekop kako sada izgleda...
Pošto moraju da žure zbog tableta na kome će raditi okej moraju završiti ubrzo ali ono što su objavili kao cilj "objedinjuči" os koji radi dobro i na deskopu/laptopu(laptop je samo deskop sa autonomijiom) nije postignut još uvek....
U svakom slučaju prepraviće sve u win 9..

@voodoo_ mnogi ovde imaju smartphone ,tablete imam i ja android imam i laptop imam i deskop par tableta sam samo probao pa priznajem za razliku od smarphona da mi je oko tableta iskustvo ograničeno ..Bez obzira Ja win 8 neću ni na laptopu ni deskopu u ovom stanju kao što nisam hteo vistu a win 8 mi liči na eksperiment kome treba popravka da bi zaživeo na tržištu od 1.3 milijarde deskop/laptop uredja koje nisu tablet...Cilj koji su zacrtali objedinjući os je manjkav sa deskop/laptop strane
DAKINS je offline  
Stara 17.6.2012, 14:20   #1157
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
E to za sedmicu je tacno, da ne mora da se reinstalira, barem kod mene vec 2 godine stoji, malo ima problem kad se pali, treba mu poprilicno jer nisam pogasio servise i startup programe, ali boze moj, komp skoro ni ne gasim, odnosno gasim ga samo kad nestane struja.

@Starface
Mislim da ti nece biti problem da kucas na tabletu od 10'' ako mozes da kucas poruke na forumu preko iPhonea malo licemerno aa?
Hahaha,pa ja otkucam po koji poruku a nr kotistim ga stalno kao sto bih koristio tablet :P. A jednom kad sam bas kucao ko lud dobio sam upalu palceva. Znas li kako to boli a joooj


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline  
Stara 17.6.2012, 14:41   #1158
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ja skinuh Win8 i probah da instaliram obe verzije na jednoj particiji laptopa cisto da vidim kako radi kad dobijam poruku da moj hardver ne zadovoljava potrebe za Win8 (C2D procesor, 4 GB RAM, 35 GB particija, graficka sa sopstvenih 256 MB VRAM...)!?

Ajd, kad tako kazu - prezivecu i bez te osmice, al' ne kontam sta im je fazon...
Marti Misterija je offline  
Stara 17.6.2012, 14:52   #1159
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Jaoj, sve sami eksperti ovde

Smislili su ljudi na osnovu utisaka korisnika iPad-a, Android tableta i Windows Phone sistema, eto. Mada izgleda su se zeznuli, trebalo je da pitaju Srbe koji ništa osim desktopa nisu koristili al' eto oni sve znaju.
Nesto nisam primetio da samo Srbi kukaju na novi win al ajde. A to sto su novi desktop os smisljali na osnovu iskustava ljudi sa tableta i pametnih telefona ih opravdava kako ?
Apostrof je offline  
Stara 17.6.2012, 14:55   #1160
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Tako što to nije desktop OS nego OS pravljen upravo za tablete.
voodoo_ je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com