Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2010, 23:50   #3201
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nije izazov gaziti nekog bez muke ali kad igras neku igru ocekujes da ti s' vremenom nailaze neki novi i tezi protivnici a ne da se protivnici sa pocetka igre auto-leveluju isto kao i ti. Ono sto ja hocu da ti kazem da je meni normalno da se na pocetku zlopatim sa nekim tamo pacovima i blago opremljenim banditima a da se na recimo dvadesetom nivou zlopatim sa nekom gadnijom zivuljkom (recimo zmajem gde ga ima ili nekim vecim trolom) ili nekim dobro opremljenim bosom a ne sa pacovima i banditima koji su levelovali uporedo samnom.
Ne smeta mi da se zlopatim, niti da ginem ali bi to trebalo da bar ima nekog smisla a sa ovakvim sistemom auto-levelovanja u Oblivionu to ipak gubi taj smisao, zar ne mislis tako? Ili ti se taj sistem auto-levelinga cini sasvim normalnim?

Razumem sta hoces da kazes, ume stvano da iznervira kad se na 25-om koljem sa glupim medvedom pola sata... Nekako mi odgovara vise, jer u standarnim igrama ili mi je islo previse tesko ili previse lako, a ovo mi je kao neka sredina . Vise mi se svidja da mogu da radim bilo koji quest kad hocu, a ne da cekam da dodjem do odredjenog lvl-a.
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 23:55   #3202
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Aman covece, ti da bi dosao do kraja igre, moras prvo da resis gomilu drugih kvestova, da pozatvaras sve kapije.. Za sve to dobijas iskustvene poene, znaci levelujes..

Pa znam sta treba da uradis da bi presao glavni quest, presao sam ga 100 puta. Ne dobijas ti nikakve iskustvene poene, nego budzis skilove koje si odabrao na pocetku. Ako ne spavas, i dalje si na prvom levelu.
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 0:01   #3203
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
balu kaže: Pregled poruke
Pa znam sta treba da uradis da bi presao glavni quest, presao sam ga 100 puta. Ne dobijas ti nikakve iskustvene poene, nego budzis skilove koje si odabrao na pocetku. Ako ne spavas, i dalje si na prvom levelu.
Nemoj da pricas da nisi ni jedanput spavao.. Pa dobro, onda si ti namerno 'varao' igru da je predjes na prvom levelu. Tako je mozda i moguce, ako ne postoje neki kvestovi gde trebas da odspavas, a ja se ne secam da ih ima..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 0:08   #3204
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Nemoj da pricas da nisi ni jedanput spavao.. Pa dobro, onda si ti namerno 'varao' igru da je predjes na prvom levelu. Tako je mozda i moguce, ako ne postoje neki kvestovi gde trebas da odspavas, a ja se ne secam da ih ima..

Hahaha, sad smo se razumeli , imao sam ja npr. blade skill na 50, ali sam bio prvi lvl .
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 12:34   #3205
Juventino
Član
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 43
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

pozz ljudi ako mi mozete pomoci:

1.Koliko je dobarbattle mage?
2.Koja rasa je najbolja ako zelite da postanete battlemage?

ako mi ne preporucujete battlemage koju mi preporucujete combinaciju (rasu i classu)
Juventino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 13:40   #3206
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Ma pricajte sta hocete igrica je vrh....sta sad baljezgate o lvlovanju kao da je to sustina igre...igram oze da se predje na 1. lvlu kad ne spavas uopste,ali kakva je poenta?
Inace bas mi je drago sto ce biti nastavka... i pitanje,koji su dobri modovi?
Ja znam 2,ali ima li jos nekih?
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 13:41   #3207
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Juventino kaže: Pregled poruke
pozz ljudi ako mi mozete pomoci:

1.Koliko je dobarbattle mage?
2.Koja rasa je najbolja ako zelite da postanete battlemage?

ako mi ne preporucujete battlemage koju mi preporucujete combinaciju (rasu i classu)
1. sta podrazumveas pod battle mage?
2. isto pitanje kao i za 1.
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 15:14   #3208
Juventino
Član
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 43
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Lazar95 kaže: Pregled poruke
1. sta podrazumveas pod battle mage?
2. isto pitanje kao i za 1.
Able to resolve most conflicts with either spell or sword. They are a deadly mix of scholar and soldier.
Juventino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 16:17   #3209
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Uzmi šta hoćeš, kakvog si lika zamislio, ovo je RPG ne treba da tražiš najbolju moguću kombinaciju, već da igraš onako kako ti želiš. Ako želiš Battlemage klasu, samo naprijed.

Citat:
Lazar95 kaže: Pregled poruke
Ma pricajte sta hocete igrica je vrh....sta sad baljezgate o lvlovanju kao da je to sustina igre...

To i jeste suština RPG-ova između ostalog (priče, atmosfere itd.), i jedna od rijetkih stvari koja donekle i valja u Oblivionu (bila bi još bolja kad se svako nebi levelovao sa tobom).
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 17:17   #3210
Juventino
Član
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 43
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Uzmi šta hoćeš, kakvog si lika zamislio, ovo je RPG ne treba da tražiš najbolju moguću kombinaciju, već da igraš onako kako ti želiš. Ako želiš Battlemage klasu, samo naprijed.




To i jeste suština RPG-ova između ostalog (priče, atmosfere itd.), i jedna od rijetkih stvari koja donekle i valja u Oblivionu (bila bi još bolja kad se svako nebi levelovao sa tobom).
slazem se ali ja volim magove i warriore pa mu ovo dodje neka kombinacija koju mnogo volim, e a sad voleo bih rasu koja najvise odgovara tome... magovi dosta zavise od mane pa mi ratnik dodje nesto kao alternativno oruzje ))
Juventino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 18:28   #3211
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Biraj Bretona ili Norda.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (14.7.2010)
Stara 14.7.2010, 20:19   #3212
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Iskreno u oblivionu nije mnogo ni bitno koju klasu biras, sve warrior klase mogu da se razvijaju u pravcu magije(Ilussion,Restoration,Destruction itd...), kao i sto svi magovi mogu da razvijaju svoju ratnicku stranu(Blade,Blunt,Block itd...).Jedino se izborom klase na pocetku dobijaju bonusi u pojedinim skilovima, kao i mana kod magova odnosno stamina kod ratnika, i da bi napredovao po nivoima moras da napredujes u tim skilovima.Mage moze da uzme mac i da udara i udara po protivnicima i tako dobija blade poene, isto kao sto ratnik moze da uzme fireball i gadja u prazno i tako dobija Destruction poene.Licno svidja mi se ovaki nacin napredovanja jer ako koristis dugo mac logicno je da napredujes u tom pravcu isto se odnosi i na luk i strelu,sekiru kao i magiju za razliku od drugih RPG-ova gde dobijas poene i rasporedjujes ih gde zelis.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 21:41   #3213
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Najbolje je uzeti kombinaciju rase i znakova za mage-a, zbog sto veceg nivoa Magicke a za primarne poene uzeti klasu/napraviti svoju koja ce koristiti vestine koje su trenutno najnize (tipa 15 sa datom klasom). Tako se najvise izvuce iz atributa i moze se dostici vise levela.

PS Koristiti OOO naravno
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 10:56   #3214
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Najbolje je uzeti kombinaciju rase i znakova za mage-a, zbog sto veceg nivoa Magicke a za primarne poene uzeti klasu/napraviti svoju koja ce koristiti vestine koje su trenutno najnize (tipa 15 sa datom klasom). Tako se najvise izvuce iz atributa i moze se dostici vise levela.

PS Koristiti OOO naravno

Tako je! Npr. ja sam probao to sa nordom, ima dosta helta u startu, a mege mu samo doda magicke, mozes da mu das blade, blunt, armourer, hevy armor, block, conjuratoin, destructon. Ja sam dogurao do 48-og nivoa sa slicnim likom.

edit e da, da li je neko primetio bilo kakvu razliku kad ima vise luck-a?

Poslednja ispravka: balu (15.7.2010 u 10:58) Razlog: pitanje
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 11:03   #3215
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Da.
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Luck
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
balu (15.7.2010)
Stara 15.7.2010, 21:11   #3216
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Lazar95 kaže: Pregled poruke
Ma pricajte sta hocete igrica je vrh....sta sad baljezgate o lvlovanju kao da je to sustina igre...
1. Mi ne baljezgamo, nego komentarisemo.
2. Niko nije rekao da je to sustina igre, vec da je to jedna od stvari koju subjektivno (pazi podvuceno je subjektivno kao kljucna rec) smatramo oredjenim nedostatkom igre. Opet, sa druge strane ne znam sta ti podrazumevas pod sustina ali levelovanje jednim svojim delom i predstavlja srz RPG igara, narocito onih sa DnD sistemom pravila - iako Oblivion to nije, jer nacin na koji izlevelujes tvog lika odredjuje neke dalje poteze u igri. Bar bi trebao u onim kvalitetnim RPG-ovima. Tako da tvoj komentar o levelovanju definitivno nije na mestu. Svejedno voleo bih cuti sta ti, kao iskusan igrac, podrazumevas pod sustinom RPG-ova.
3. Kad te vec niko u ovoj krajnje korektnoj diskusiji nije prozivao niti rekao ista ruzno (stavise nije nista rekao o tebi) mogao bi i ti da se ponasas bar priblizno kulturno i da za ljude koje inace i ne poznajes, niti imas ikakvog razloga za to, kazes da baljezgaju - narocito ne prilici nekom u tvojim godinama da se tako obraca dosta starijima. Ne trazim da mi se kao starijem klanjas, mi svi ovde pricamo/diskutujemo kao ravnopravni, ali jednostavno takvo obracanje bilo kome (nezavisno od godina) pa makar i indirektno, nikako ne spada u domen kulturnog ponasanja i prilicno je neumesno i uvredljivo.
To sto ti mislis da je igra vrh je opet tvoje misljenje koje za razliku od tebe ja postujem, jer je to opet tvoj subjektivni dozivljaj igre i na tako nesto ne zelim da uticem a narocito ne da ti se obracam na nacin kojim si se ti obratio.
Nadam se da si razumeo sta sam zeleo ovim da ti kazem.

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
...bila bi još bolja kad se svako nebi levelovao sa tobom.
Upravo na to sam i mislio kada sam pomenuo nedostatak kod levelovanja - to sto se svi leveluju sa tobom, sto je apsolutno nelogicno i bez veze. Nacin na koji se lik leveluje uopste nisam pominjao kao nedostatak jer tu nisam nasao neki bitniji nedostatak.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Psycho13 (17.7.2010), shrafko (17.7.2010), Vulee (15.7.2010)
Stara 15.7.2010, 21:22   #3217
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

I piše se baljezgariti...
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 21:33   #3218
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Semantika je u citavoj ovoj prici apsolutno nebitna, poenta je u necemu drugom.

Inace baljezgati nije nepravilno i obicno, u najkracem, znaci pricati gluposti.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 0:25   #3219
sklopa
Novi član
 
Član od: 24.1.2009.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Za Juventina. Ne bih se složio sa gore navedenim, jer mislim da je važno koja si rasa i klasa. Ako voliš warriore izaberi Redguard – a, bolji je od Norda jer u startu ima resist poison 75 i resist disease 75, dok Nord ima resist frost 50 što po meni nije od nekog velikog značaja.
Mana warriora je to što imaju malo mane za magiju pa je odličan balast Breton koji u startu ima 50 Fortify Magicka i 50 Resist Magic. Sve atribute i skilove kod svih rasa ćeš kad tad da unaprediš ali magiju nećeš, zato je važno ako hoćeš da budeš dobar battlemage, imaš u samom startu što više Mane.
A za Birthsign naravno Mage jer i tu ima imaš dodatnih Fortify Magicka 50 points.
Inače za veličinu mane direktno igra ulogu atribut Intelligence, a za njenu brzinu regeneracije
Willpower. Što se tiče klase po meni napravi sam. Ja lično startujem ovako 1.Alteration, 2.Armorer, 3.Blade, 4.Block, 5.Heavy Armor, 6. Destruction, 7. Restoration, gde mi je ova zadnja najvažnija pa Destruction. Ako si više posmatrač nego učesnik onda ubaci Illusion i Conjuration.
Trenutno Oblivion igram kao Altmer, Atronach, gde je u početku težak do bola zbog spella Stunted Magicka, ali mi je trenutno i najzanimljiviji jer se najviše razvija skill Mysticism sa magijama Dispel, Reflect Spell i Spell Absorption koji su važni za Atronach – a. Gde nivo mane podignem i preko 2500. Pa napraviš veoma moćne Destruction – spellove gde od jednog udara leti sve u nebo. Obavezno instaliraj Overhaul mod jer mi se čini da posle dugih sati igranja Oblivion izgleda vrlo siromašno bez ovog moda.........
sklopa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 7:16   #3220
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: ElderScrolls Oblivion

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
1. Mi ne baljezgamo, nego komentarisemo.
2. Niko nije rekao da je to sustina igre, vec da je to jedna od stvari koju subjektivno (pazi podvuceno je subjektivno kao kljucna rec) smatramo oredjenim nedostatkom igre. Opet, sa druge strane ne znam sta ti podrazumevas pod sustina ali levelovanje jednim svojim delom i predstavlja srz RPG igara, narocito onih sa DnD sistemom pravila - iako Oblivion to nije, jer nacin na koji izlevelujes tvog lika odredjuje neke dalje poteze u igri. Bar bi trebao u onim kvalitetnim RPG-ovima. Tako da tvoj komentar o levelovanju definitivno nije na mestu. Svejedno voleo bih cuti sta ti, kao iskusan igrac, podrazumevas pod sustinom RPG-ova.
3. Kad te vec niko u ovoj krajnje korektnoj diskusiji nije prozivao niti rekao ista ruzno (stavise nije nista rekao o tebi) mogao bi i ti da se ponasas bar priblizno kulturno i da za ljude koje inace i ne poznajes, niti imas ikakvog razloga za to, kazes da baljezgaju - narocito ne prilici nekom u tvojim godinama da se tako obraca dosta starijima. Ne trazim da mi se kao starijem klanjas, mi svi ovde pricamo/diskutujemo kao ravnopravni, ali jednostavno takvo obracanje bilo kome (nezavisno od godina) pa makar i indirektno, nikako ne spada u domen kulturnog ponasanja i prilicno je neumesno i uvredljivo.
To sto ti mislis da je igra vrh je opet tvoje misljenje koje za razliku od tebe ja postujem, jer je to opet tvoj subjektivni dozivljaj igre i na tako nesto ne zelim da uticem a narocito ne da ti se obracam na nacin kojim si se ti obratio.
Nadam se da si razumeo sta sam zeleo ovim da ti kazem.



Upravo na to sam i mislio kada sam pomenuo nedostatak kod levelovanja - to sto se svi leveluju sa tobom, sto je apsolutno nelogicno i bez veze. Nacin na koji se lik leveluje uopste nisam pominjao kao nedostatak jer tu nisam nasao neki bitniji nedostatak.
1. Ok moja greska,ruzno sam se izazio.Izvinjavam se
2.Pa znam da je sustina vecine RPG igara lvlovanje,ali ovde nije...Lvlovanjem dobijas poene za atribute.
Evo ovde pise koje su prednosti : http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Leveling
po meni sustina Oblivion jeste prica tj. Main Quest...
3.Znam,nisam se lepo ubacio u diskusiju...izvinjavam se jos jednom svima koji su se uvredili mojim komentarom
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrolls, oblivion, tes


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com