Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.10.2006, 18:56   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

Ne znam u cemu je prob! Mislio sam da je windows zavrsio svoje pa sam ga reinstalirao (format C i install), ali on se i dalje tripuje najbolesnije do sada!!!

Kada god ga resetujem, sledeci put kada se dize- neki drugi drajver ne radi! Npr. imao sam samo 16 boja posle jednog reseta i sredio to instaliranjem drajvera za graficku, ali posle prvog reseta ne radi modem! Sredim to sa drajverom, ali posle reseta ne radi zvuk!!! Sredim to, i posle reseta komp previse spor!!! I tako u krug!! UVEK!! ?!?!?

Neki put kada se dize, sam komp mi pominje kako je povracen neki fajl u system registry!! Ovo mi se desava inace od treceg dana posto sam uzeo jos 512 ddr (u trenutku kada mi se skrsila neka igrica)!? Jel sam morao ili mogao tu nesto da podesim? Imam memoriju istog proizvodjaca i brzine, koju su mi uostalom dali posto sam i trazio istu kao onu koju vec imam, i koju sam cak odneo u radnju da pokazem...

POMAGAJTE, NE ZNAM STA CU!!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 23:33   #2
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

Ovako:
1. Da li je Windows prs'o zbog virusa?
2. Izvadi novu memoriju pa probaj samo sa starom (ako radi, reklamiraj RAM).
3. U kakvom je stanju HDD? Bad sektori ne drže upisane fajlove !
4. Daj malo po higijeni kompa, ne škodi a vredi !
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 1:19   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

NE znam sta je to bilo.. Nesto fantomsko... Eh....Kakogod- sada sve samo od sebe radi.... Probao sam memoriju samo svoju i sve je radilo... Vec sam se spremao da vratim novu i odlucio da je isprobam jos jednom... Od tada radi savrseno! Cak je prosla i goldmemory test... doduse ne ceo ali pola- mrzelo me da cekam do kraja kada sam video da sve radi do tada normalno, a i iovako nista ne bih dobio osim nerviranja da sam cekao i video neku bezveznu greskicu
POZ
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 1:43   #4
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Lightbulb Re: Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

Citat:
polarnimeda kaže:
NE znam sta je to bilo.. Nesto fantomsko... Eh....Kakogod- sada sve samo od sebe radi.... Probao sam memoriju samo svoju i sve je radilo... Vec sam se spremao da vratim novu i odlucio da je isprobam jos jednom... Od tada radi savrseno! Cak je prosla i goldmemory test... doduse ne ceo ali pola- mrzelo me da cekam do kraja kada sam video da sve radi do tada normalno, a i iovako nista ne bih dobio osim nerviranja da sam cekao i video neku bezveznu greskicu
POZ
Goldmemory je dobar test program. Mozda ne bi bilo lose da pustis ceo test da ti odradi, cisto da budes 100% siguran. Ne brini se, ako je sve u redu nece ti prijaviti ni najmanju gresku.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 23:53   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

Ako me opet nesto bude zezalo... Cim posumnjam pokusavam sa goldmemory! Mada mislim da nema sta- on konstantno testira i realnu brzinu memorije- i cak je veca od 1024 MB TNX!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:30   #6
emily
Novi član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

imam jedan problem,donedavno sam kupila komijuter,ali jos uvek nisam UPS,posto zivim na kosovu,imamo problema sa strujom,stalno je iskljucuju,i kad ode struja kompijuter se iskljuci na nelegalan nacin,tako nekoliko puta,i sve je bilo u redu do juce kad sam htela da instaliram neki program i posle instalacije bilo je potrebno restartovati kopmijuter,ali nije moglo da mi se otvori normalinim putem,pisalo je da se izvinjava sto windows nemoze da se otvori uspesno,iskljucila sam iz struje i opet isto pise,kako mogu da vratim da predjasnje stanje ili moram da formatizujem kompijuter,molim vas da mi neko odgovori
emily je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 16:07   #7
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

Hm... Emili da li mozes da nam napises kakva ti je konfiguracija da mozemo detaljnije biti upuceni u problem.

Sinopsis:
Instalirala si program > Program pitao za reset > Resetovao se > Nije Windows mogao da se podigne?

Predlog on the fly:
Drzi F8 pri paljenju racunara i to ce te odvesti u SafeModEkran gde ces imati par opcija. Izaberi RETURN TO LAST KNOWN GOOD CONFIGURATION. To nije 100% sigruno resenje da ce se vratiti sve u normalu, ali vredi pokusati.

PS
Samo nisam razumeo to OTVORI. Jel mislis na podizanje Windowsa ili na otvaranje programa. Posto to moze da napravi malu zbrku.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 16:37   #8
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!!

Emily, verovatno si vrlo mlada (nigde tačke u onolikoj rečenici ), i nemaš mnogo iskustva sa kompom. Dobila si dobar savet, ali ako ne pomogne, isto probaj sa ulaskom u Safe mod. U njemu probaj da deinstaliraš zadnju aplikaciju koju si instalirala. Možda je taj program problem.
P.S. Ako tražiš pomoć pomoglo bi ako nam napišeš šta ti se tačno ispiše na ekranu prilikom pokušaja bootovanja .
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com