Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2010, 15:47   #1
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Lost Horizon



Preko search-a nisam nasao temu...pa reko da otvorim...


Gledao sam neke naslove na http://www.adventuregamers.com

i naletim na preview ove igre...deluje mi zanimljivo...


Btw igra izlazi 27. avgusta, znaci krajem sledeceg meseca, pa cemo da vidimo kakva je.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 17:42   #2
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

I ja naleteh na review Meni izgleda odlicno, svidjaju mi se ovakve "avanture", da citiram "Težina prepreka je različita, ali uopšteno gledano, dovoljno su teške da ne dosade iskusnijim igračima, a opet dovoljno lake da ne oteraju početnike". Ja sam tu negde izmedju Samo zar nije trebalo da izadje 20 avgusta?
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 18:42   #3
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Citat:
Azazel kaže: Pregled poruke
I ja naleteh na review Meni izgleda odlicno, svidjaju mi se ovakve "avanture", da citiram "Težina prepreka je različita, ali uopšteno gledano, dovoljno su teške da ne dosade iskusnijim igračima, a opet dovoljno lake da ne oteraju početnike". Ja sam tu negde izmedju Samo zar nije trebalo da izadje 20 avgusta?
Hmm..rekao bih da je ovo demo a ne cela igra? Gde je Ketchua sada ? 'bem mu misa, ne pravi se review na osnovu demoa
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 18:44   #4
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Khm "Kopiju igre za testiranje ustupio Deep Silver" Citaj i ono pisano sitnim slovima
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 18:48   #5
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

^^
Upravo sam to hteo da napisem

Svejedno, hvala za PREVIEW
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 18:52   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Testirana je puna verzija igre, na engleskom.

Dobili smo je još 17. avgusta, ali je izdavač prvo nametnuo embargo do 20, a zatim smo čekali sledeći termin, jer objavljujemo recenzije na svaka četiri dana...

Teško da će se Ketchua javiti, upravo testira

pa je malo... zauzet
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Laskaris (25.8.2010), Wolverine (1.9.2010)
Stara 25.8.2010, 19:04   #7
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^^
Upravo sam to hteo da napisem

Svejedno, hvala za PREVIEW
Je si li ti uopste procitao recenziju, stvarno te zanima ova igra, ili samo trolujes?
Inace ima i da se kupi ( vidoh da se neko raspitivao u temi "sta ima novo") ovde
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Azazel na korisnoj poruci:
Laskaris (25.8.2010)
Stara 25.8.2010, 19:15   #8
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Citat:
Azazel kaže: Pregled poruke
Je si li ti uopste procitao recenziju, stvarno te zanima ova igra, ili samo trolujes?
Inace ima i da se kupi ( vidoh da se neko raspitivao u temi "sta ima novo") ovde
Pazi stvarno - izvinjavam se zaista. Zasto bih trolovao, pa ocekujem dosta od igre i dopada mi se taj "setting". Na zvanicnom sajtu vidim samo demo pa kad videh potpis "ustupio .." misljah da je testiran upravo on. Procitao sam REVIEW dakle - nisam ocekivao da izadje tako brzo... Hvala, meni bas odlicno izgleda i vrlo je moguce da je avantura godine. Gledacu da nabavim ovih dana i pocnem (edit: nabavka u toku)

Poslednja ispravka: Laskaris (25.8.2010 u 19:26)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 19:21   #9
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Narodne verzije jos nema - osim na Njemackom jeziku...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 19:30   #10
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

^^
U pravu si, nemacka je verzija. Nema veze, meni ne smeta mada cu verovatno sacekati englesku verziju da bas igram..navikao sam ipak...
edit: izasla i engleska verzija za narod.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.8.2010 u 20:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 23:41   #11
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Lost Horizon

Što su dobre ove sluške, ne znam šta bih pre slušao.

Elem, @Laskaris: Kao što je Eni rekao, svi zainteresovani novinari (tu i mi spadamo) dobijaju kopije igara za testiranje unapred (uz neke izuzetke, kao što je SC2). Nama je rečeno da će igra izaći 17.09 u UK, a 20.08 u ostatku Evrope. Ne znam zašto joj je ovoliko trebalo, i zašto je nema u većini online prodavnica, ali to već i nije toliko bitno. U svakom slučaju, kada vidiš u dnu članka (bez obzira na to gde je članak objavljen i ko ga je napisao) da je neko ustupio kopiju, to znači da sigurno nije u pitanju demo, jer je on obično dostupan svima. Da je u pitanju bio preview (prvi utisci?), tako bi i pisalo u naslovu.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Laskaris (26.8.2010)
Stara 25.8.2010, 23:56   #12
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Uglavnom, kad dobijete nesto tako socno da za par dana mora review da se odradi... Obavijesti, cisto da znamo da izlazi i igra i review za par dana
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2010, 8:26   #13
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Što su dobre ove sluške, ne znam šta bih pre slušao.

Elem, @Laskaris: Kao što je Eni rekao, svi zainteresovani novinari (tu i mi spadamo) dobijaju kopije igara za testiranje unapred (uz neke izuzetke, kao što je SC2). Nama je rečeno da će igra izaći 17.09 u UK, a 20.08 u ostatku Evrope. Ne znam zašto joj je ovoliko trebalo, i zašto je nema u većini online prodavnica, ali to već i nije toliko bitno. U svakom slučaju, kada vidiš u dnu članka (bez obzira na to gde je članak objavljen i ko ga je napisao) da je neko ustupio kopiju, to znači da sigurno nije u pitanju demo, jer je on obično dostupan svima. Da je u pitanju bio preview (prvi utisci?), tako bi i pisalo u naslovu.
Pa igru ne videh nigde u online prodavnicama dok Azazel nije okacio link.Svaka vam cast - koliko vidim prvi ste napravili review.. cak i pre, u svetskim razmerama, velikih sajtova koji se time bave. Zbog svega navedenog pomislih da je preview . Na osnovu vaseg (tvog) review-a rekao bih da je igra vrh. Hvala puno!
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2010, 18:49   #14
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Ne znam koga zabavlja da stavi ENG oznaku na nemacku verziju igre..tako da engleske verzije za narod jos nema. Probana zato nemacka i mogu samo reci da je igra SJAJNA! Atmosfera najvise podseca na prvi deo Indiane Jones-a, graficki je igra jako jako dopadljiva a muzika i "voiceover" tj glasovi junaka apsolutno sjajni. Narocito je zanimljivo slusati Nemce (koji su ovde naravno negativci (za sada) na nemackom. Zagonetke nisu teske uopste ali sve do sada su imale duha i nema nelogicnih. Mogucnosti dijaloga su prilicno velike ali nisam primetio da ima neke razlike u odvijanju radnje (sumnjam) (ok, trebalo bi snimati i ucitavati poziciju pre price sto me mrzi). Zanimljivo je bilo muvanje devojke i mogucnosti ponudjenih odgovora negativcima kada djavo dodje po svoje . Zaplet je super, a razvoj neocekivan. Po svemu sto cete videti i cuti u igri od spice do uvodnog ekrana preko same igre..grafika i zvuk..zakljucicete da je rec o igri koja je pazljivo pravljena i u koju je ulozeno i vremena i novca, a rekao bih da je radjena i sa nekom posvecenoscu a ne samo golim profesionalizmom jer se to ipak vidi i oseti.. Igra nije zahtevna i sa maksimalnim detaljima i ponudjenim maksimumom za FSAA od 4x ide odlicno i izgleda sjajno u 1366x768 na laptopu sa ATI 5145 grafikom. Medjusekvence su takodje jako lepo uradjene.
Mozda imam nekih sat vremena igranja iza sebe i nadam se da ce igra ostati ovako kvalitetna do kraja. Nabavicu svakako i englesku verziju..bas me zanima da li Nemci pricaju engleski sa nemackim akcentom u igri ili domicilno stanovnistvo sa svojim kineskim sto bi svakako doprinelo atmosferi. Verujem da ce engleska verzija za nekoliko dana biti u "radnjama". Iskreno, vec posle sat vremena igranja razmisljam da kupim ovu igru. Apsolutna preporuka od mene.

pozdrav
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Azazel (26.8.2010), Emx77 (26.8.2010), ezenkiel (27.8.2010), Shlaymara (26.8.2010)
Stara 31.8.2010, 19:18   #15
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Videh da se na nekim sajtovima pored igre moze skinuti i engleski prevod. Ako neko ima volje, neka proveri kakvog je kvaliteta.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 20:14   #16
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Pa bolje sacekaj do 17og kad definitivno izlazi verzija na engleskom
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 20:53   #17
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Procitao sam na netu (nekoliko ljudi je pisalo) da je engleski voiceover uzas sto me uopste ne cudi od Nemaca -videcemo vec. Ocekujem da ce biti losiji od nemackog.. Ja je igram na nemackom i mogu reci ono sto sam i pre - zagonetke su dosta lake ali je igra dinamicna i drzi paznju (sada sam se malo zaglavio u jednom manastiru na Himalajima ali do sada je islo bez problema). Malo mi je pocetno odusevljenje splasnulo (nikad me ne drzi dugo) pa igru gustiram polako. Ono sto u nemackim avanturama nedostaje (mozda i najmanje u the Lost Horizon) je humor koji je prisutan u anglosaksonskim igrama koji je dosta bezobrazniji - Nemci su tu uvek nekako "na liniji". Cini mi se da su se u ovoj igri malo oslobodili konacno . Videcete po komentarima glavnog junaka vec da to ipak nije anglosaksonski humor (iako ima par vrlo duhovitih opaski glavnog lika koje ce, verujem, bolje zvucati na nemackom nego na engleskom).
Uzeo sam i odlicni Broken sword director's cut - u prvih 15 posto igre je jedna nefer zagonetka gde se mora dobro poznavati grcki alfabet inace su zagonetke lake (tj u novom delu- onaj sa Nico i ubistvom a stare su mi vec predobro poznate jer sam igru presao vise puta) i ponovo the Whispered World koja mi se sada mnogo vise dopada nego prvi put kada sam pokusao da je igram.
Black sails (na nemackom) sam ostavio za neka druga vremena a i Book of unwritten tales (isto na nemackom) mada je igra simpaticna.
Eto, nema bas sve veze sa the Lost Horizon ali sada znate sta mi je na srcu

Poslednja ispravka: Laskaris (31.8.2010 u 21:09)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Azazel (31.8.2010), getawayblues (31.8.2010)
Stara 1.9.2010, 1:39   #18
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Znachi vredi uchiti nemachki
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 8:28   #19
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

To si ti rekao . Meni je potreban jer u De zivim. Zbog avantura ga ipak ne bih ucio ikao nije tako los kako se cini na prvi pogled
Resih zagonetku u manastiru - malo je nefer jer zahteva samo pazljivo gledanje a ne razmisljanje sto je tip zagonetki koje bas ne volim..Radnja se posle duze animacije i sekvence u engine-u igre (traju izmedju poglavlja i po 10 i vise min ) seli u
Spoiler za spoiler:
Marakes u Maroku.
Tu vec ima dobrih fora - narocito na racun trgovine u islamskom svetu "prijatelju, samo za tebe koji odajes utisak coveka koji zna da ceni kvalitet i lepe stvari ovo kosta bednih 100 .." (tako sam se zaista osecao u Turskoj cenkajuci se oko svega sto se prodaje) ali i malo bzvz zagonetki koje se svode na "donesi ovo i ovo odavde i odavde i primeni na tom i tom predmetu". Ipak, igra odise dobrom atmosferom a ima stvarno nekoliko bas duhovitih mesta. Posle toga radnja se seli u
Spoiler za Spoiler:
Berlin u "lavlju jazbinu" tj u jedan muzej
gde glavnog junaka ocekuju nova iskusenja. Uzgred, u toku su
Spoiler za Spoiler:
Olimpijske igre
u tom gradu pa mozete pretpostaviti tj pogoditi koja je godina.


pozdrav

Poslednja ispravka: Laskaris (1.9.2010 u 13:35)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 18:28   #20
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom

Upravo sam presao Lost Horizon, igrao sam nemacku verziju ali sa umetnutim engleskim voice overom i prevodom koji moze da se nadje. Glavni meni igre, opcije, subtitle i glasovi su na engleskom osim prerenderovanih filmova koji su na nemackom ali i sa engleskim prevodom ispod tako da mozete vec sad da igrate.

Ja nemam zamerke na glumu na engleskom, nisam igrao secret files igre pre (ipak sam jos uvek newb avanturista ) pa ne mogu da uporedim ali gluma glavnih junaka je odlicna po meni, nemam vecih zamerki. Jedina veca zamerka u igri mi je malo spora reakcija na kilk tj. kad se lik prvo okrene kao tenk pa onda tek hoda ili potrci sto mi je nekako bilo bezveze i deluje mi lose u odnosu na ostalo. Sve ostalo mi je bilo perfektno, grafika, backgroundi su jako lepo uradjeni, art stil mi je fenomenalan. Na mnogim mestima lepo koriste zumiranje, pomeranje lejera za efekat dubine, zamucenje pozadine i druge animirane detalje tako da igra ne izgleda uvek staticna.

Cak mi se svidja sto su u nekim vaznijim dijalozima menjali ugao kamere i davali krupan kadar na lice cisto da ne gledam sve vreme beskonacno dug razgovor iz jednog jedinog ugla kao u vecini avantura. Usne su sinhronizovane tek onako ali i to je bolje nego nista. Vidim da se ne svidja to svima ali meni je bilo ok i promena od uobicajenog. Mozda su modeli osim glavnih mogli da imaju za nijansu vise detalja na sebi a opet da izgledaju stilizovano kao i pozadine ali nije ni ovako lose.

Same zagonetke su uglavnom logicne mada sam mrzeo nekoliko, kao npr onu kad se sa

Spoiler za opcija:
Cepom od sampanjca gadja jedno dugme na konzoli koje je udaljeno jedno 15 metara od lika. Vise mi je to bilo glupo nego tesko

Ima jos nekih mesta koja mi nisu bila sasvim jasna ali uvek petljanjem po inventaru moze nesto da se iskombinuje i da se dobije ideja sta bi moglo dalje da se radi.

Kad se zavrsi igra kao bonus se dobija zahvalnica ako ste...

Spoiler za opcija:
vratili frulu snake charmeru na sta vam develepori cestitaju na postenju porukom


Tu je i slagalica koja kad se slozi otkriva
Spoiler za opcija:
poster sa Ninom i Maxom u pozi iz "Titanika" i najavu za Secret Files 3

A moze da se odigra i prototip demo iz 2008 koji su prikazali izdavacu a koji je zanimljiv jer objasnjava poreklo i proslost jednog od glavnih junaka na lokaciji koja se nasla i u zavrsenoj igri.

Sve u svemu, preporuka svima, meni je igra bas legla posle Alter Ego-a i njegovog ocajnog kraja igre.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MGarret na korisnoj poruci:
Laskaris (1.9.2010), Shlaymara (1.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lost - diskusija o seriji Hephaestus Brbljaonica 164 20.1.2012 14:37
NecroVisioN: Lost Company Uros12 Akcione igre 16 20.1.2011 12:12
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02
Lost Planet lucifer Akcione igre 55 30.1.2008 14:17
The Museum of Lost Wonder steve89 Zanimljive Web lokacije 0 7.11.2007 0:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com