Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2009, 21:00   #1
kalikali
Član
 
Član od: 18.3.2008.
Poruke: 97
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom svetleća tastatura

kao sto naslov kaze gde ima kod nas da se uzme tastatura kojoj dugmici svetle i valjaju li takve tastature
treba mi jedna jer nocu mi je svetlo ugaseno u sobi zbog dece pa ovako nista ne vidim
e da i koju mi predlazete
kalikali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 0:00   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: svetleća tastatura

Recimo :Razer Lycosa™ Gaming Keyboard , ima je kod nas i košta tričavih ~11.500 dinara .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 0:04   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: svetleća tastatura

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...leca+tastatura
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 0:12   #4
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Recimo :Razer Lycosa™ Gaming Keyboard , ima je kod nas i košta tričavih ~11.500 dinara .....
evo sad kucam na njoj
ako imas para uz'i neces se pokajati
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 0:15   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Ja sam video Saitek Eclipse, pa se razmishljam i da je kupim Celih 40e, nije neka velika para a sasvim dobra tastatura, josh i izgleda skroz dobro
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 2:32   #6
Veliki Strumf
Novi član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 22
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Ja sam uzeo sajtek cyborg malo veca cena ali tastatura je za mene ok + sad se klinci igraju sa njom zanimljivo im da menjaju boje
Veliki Strumf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 19:14   #7
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Citat:
Veliki Strumf kaže: Pregled poruke
Ja sam uzeo sajtek cyborg malo veca cena ali tastatura je za mene ok + sad se klinci igraju sa njom zanimljivo im da menjaju boje
Derane,nije Sajtek nego Saitek inace imam je i ja, zaboravio si da kazes da ima usb port,izlaz za slusalice i mikrofon.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 19:17   #8
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Imam ja kuci (ne znam oznaku) oko 30-ak je kostala,ali pozadinsko svetlo je izdrzalo koji mesec....i ...ugasilo se...sada je ruzna tastatura
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 19:45   #9
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Jeste da bas nema veze sa svetlecom tastaturom ali da pitam. Da li neko zna da li ima kod nas da se kupi neka n-key rollover tastatura, ali da nije skupa?
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 14:33   #10
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Bilo par tema o ovome i dato vise predloga. Ono sto ja mogu ovde da pomognem je da kazem iz prve ruke kakva je Saitek Eclipse II, koju ja imam i mislim da je slican opis i onih EclipseI modela, bar sto se tica kvaliteta. Prvo, uzmes je u ruku i vidis da je to kvalitet, od plastike pa do mase. A ima je i po masi, dakle nije laka. Na njoj nema sarenisa kao na Cyborg modelu, vise je klasican izgled, kome to odgovara ili tako nesto trazi to je pravi izbor za njega. Jedina razlika u odnosu na klasicne tastature je da je njena veza sa kompom USB, i ne trazi drajvere za rad, sto takodje nekome moze biti prednost ( a nekome i mana). Ima 4 moda rada sto se tice svetla, po def je plava boja tastera, ima jos i crvena, neka ljubicasta i mod bez svetla. Preko potenciometra se lako podesava jacina osvetljenja tastature. Ima sa zadnje strane podesavajuce nozice u tri polozaja (uvuceno, jedan nesto nizi i jedan visi polozaj tastature). Napred je oslonac za ruke koji imma tri polozaja duzine pa se lako podesi koji ti polozaj najvise odgovara. Tasteri su dosta meksi od klasicnih tastera, vrlo tihi, dakle nema onog kliktanja i sl, vrlo brzo reaguju pa ce sigurno traziti malo vremena da se priviknes na njih, ali posle ce skoro svaka tastatura biti za nju malo dete. Posto sam pre nje imao zao tastaturu Logitech Media model (doobra tastatura iskreno) ono sto sam odmah pri kuckanju primetio je da na Logitech tastaturi ako pritisnem taster malo pod uglom dodje do kacenja sa susednim tasterom i njegovog usporavanja i podizanja sile, toga na Saitek EclipseII nema ni pod razno. Kako god ga kliknes on ce ici kako je predvidjeno. Takodje masa tastature kobinovana sa donjim gumicama stvarno spreci tastaturu da se mnogo seta po stolu (iskreno, ne mogu da se setim da mi se to desilo, kako je stavim ona tako stoji). Inace, raspored slova na njoj nije US vec UK, dakel neke manje razlike i ima mali ENTER u dva reda. U igricama (koliko je koriscena), radi kako treba, bez problema. I posle skoro godinu dana upotrebe imam utisak da radi ko da je juce kupljena, nista nije razglavljeno ili sl. Jedina mana koju ja ima na spisku je da ne pamti boju svetla koju si koristio pre gasenja kompa, dakle po def se budi sa plavim svetlom, to moze biti nekome ko koristi drugu boju tastera malo iritirajuce, ali iskrenom meni je ta boja i najprijatnija pa meni i nesmeta.

Sad, iskren savet, ko zeli da je kupi, neka je prvo dobro pogleda, i neka ako moze proba rad tastera. Nekome se nece dopasti ovakav rad tastera, to je vrlo individualna stvar pa neka to proveri na mestu. Meni posle ovoliko koriscenja vrlo odgovara, mali pritisak i odradi posao, dakle nema potrebe za velikim hodom prstiju.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Doomche (12.2.2009), ukimafija (12.2.2009)
Stara 12.2.2009, 19:17   #11
kalikali
Član
 
Član od: 18.3.2008.
Poruke: 97
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

video sam ovu svetlecu tastaturu
MEDIA-TECH M-GLO MT1217
cena mi je prihvatljiva pa ako je neko ima mogao bih malo i da je opise
ono za i protiv ako nije problem
citao sam o njoj ali me ipak vise zanima licno iskustvo forumasa
kalikali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 20:59   #12
boska
Novi član
 
Član od: 10.2.2009.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Logitech g15 new keyboard i milion modova.
boska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 21:20   #13
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: svetleća tastatura

Kakve veze ima Logitech G15 sa ovim dole ispisanim porukama?I tema je koliko ja vidim 5 skoro 6 dana neaktivna sto je ovde mnogo.Inace po mom misljenju Saitek Eclipce(1,2 i 3)i Saitek Cyborg su bolje tastature od G15:
1.Po dizajnu(barem meni)
2.G15 ima 1.1 USB port dok Cyborg ima 2.0 USB port,izlaz za slusalice i mikrofon
3.Ima Cyborg mod koji iskljucuje windows dugme sto pomaze nespretnim igracima
Jedina prednost G15 je u tome sto ima mali ekran koji po mom misljenju nije potreban jer o podacima o broju preostlih zivotnih bodova i metaka mozes lakse da vidis na monitoru.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bežična tastatura + USB Receiver + USB to PS2... Maverick Ostale komponente 10 10.1.2009 20:37
Ne rade mis i tastatura sasha015 Kvarovi 6 16.9.2008 20:39
Tastatura ne radi potpuno gogs Ostale komponente 4 30.5.2008 10:57
Koja „daktilo/media/mikro“ (Logitech?) tastatura urke ŠDK - Osnovne komponente 1 23.5.2008 14:57
Svetleća tastatura JoKeR `90 ŠDK - Ostale komponente 25 5.2.2008 22:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com