Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2007, 22:49   #201
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Mislim da se balans klasa ne ogleda u tome sta klasa moze da uradi u 1 na 1 okrsaju protiv druge.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 0:15   #202
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim da se balans klasa ne ogleda u tome sta klasa moze da uradi u 1 na 1 okrsaju protiv druge.


mozda se nisam dobro izjasnio.

poenta moje price je:ja i kelgar smo cistili sve pred sobom dok su drugi likovi bili podrska a ne glavni akteri borbe...


npr.da imam u grupi cetiri fightrera igra bi bila prelaka a npr. da imam 4rangera bilo bi zaista tesko...takodje mi se cini da za male clasu postoji mnogo vise itema nego za druge clase sto daje dodatnu car igranju sa tom clasom...

nije sad da ja potcenjujem ostale klase ali stvari tako stoje bar kad se ja pitam
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 0:23   #203
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Ne bih se bas u potpunosti slozio sa tobom.
Ja uvek igram sa fighterom, ali u pojedinim situacijama kada su me dobro stisli, da nisam imao wizarda ili sorcerera kraj sebe da mi pomogne svojim magijama ne bi mi se bas dobro pisalo.
Kao sto je vec receno - svaka klasa ima svojih prednosti i mana, tako da iako je fighter moja omiljena klasa nikako ne bih potcenjivao ostale klase.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 1:47   #204
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ne bih se bas u potpunosti slozio sa tobom.
Ja uvek igram sa fighterom, ali u pojedinim situacijama kada su me dobro stisli, da nisam imao wizarda ili sorcerera kraj sebe da mi pomogne svojim magijama ne bi mi se bas dobro pisalo.
Kao sto je vec receno - svaka klasa ima svojih prednosti i mana, tako da iako je fighter moja omiljena klasa nikako ne bih potcenjivao ostale klase.
Ja isto tako. Gotovo uvek igram sa fighter-om ali ma koliko ja nabudžio moga baju, mag istog nivoa (a bogami i nižeg) moze uvek da dodje i da mi nalupa šamare samo tako. Eh ali ako i ja na svojoj strani imam dobrog castera da me nafiluje sa protective spelovima onda odem lepo i isecem maga na froncle.

Što se tiče rengera, jeste oni su slabiji u 1 na 1 sa fighterima ali poenta rangera i nije jurišanje i primanje batina nego range podrška/stealth koja u osudnom trenutku i te kako moze da preokrene tok borbe.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 4:01   #205
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

pa ne znam ja nisam ima takih problema...ja i kelgar smo rusili sve pred sobom...jeste da sam imao u ekipi uvek drudida(elenu) nije nista narocito i rouga*-nesku(koja je po meni beskorisna u borbi)nisam imao nikakvih problema u igri osim sa onim crvenim zmajem kojeg sam ubio iz 6 puta...ali on je najtezi protivnik u igri ubedljivo...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 4:56   #206
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

@ Ekiman
Poenta D&D-a nije u borbi već, kao što i ime kaže u uživljavanju u samog lika i družinu sa kojom igraš! Možda bi ti bilo lakše, što se tiče borbe, ako bi vodio 5 fightera, ali bi time izgubio niz drugih važnijih iskustva! Drugim rečima, vođenjem 5 fightera ti nebi igrao FRP već običan hack&slash... Po men, u RPG igrama borba je sporedna stvar


A takođe se ne slažem da je fighter najači već su sve klase specializovane i dobre u svojim oblastima... Zamisli naprimer situaciju gde se biju lvl 20 fighter protiv lvl 17 Wizard\Sorcerer. Fighter jedino što moše da uradi je da juriša u napad, dok wizard prvo stvori nekog da ga pokriva (summon creature level x), i dok se fighter bije sa tim creaturom, wizard mu prvo nekim spellom oslabi fortitude save (koji je potreban za odbranu od death magija) pa mu posle baci neku Death magiju i fighter sad sa smanjenim fortitudom padne save i umre! To je pobeda wizarda u samo 3 koraka...
Naravno sve to može i drukčije da se reši, ako se naprimer fighter odbrani od spella otvara se niz novih mogućnosti za napad i odbranu.... Zato su po meni klase u D&D-u dosta balansirane...


Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 12:27   #207
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
@ Ekiman
Poenta D&D-a nije u borbi već, kao što i ime kaže u uživljavanju u samog lika i družinu sa kojom igraš! Možda bi ti bilo lakše, što se tiče borbe, ako bi vodio 5 fightera, ali bi time izgubio niz drugih važnijih iskustva! Drugim rečima, vođenjem 5 fightera ti nebi igrao FRP već običan hack&slash... Po men, u RPG igrama borba je sporedna stvar
Pravo zboris guardianu!
Poenta D&D igara jeste u ostvarivanju interakcije izmedju kako clanova druzine, tako i sa ostalim NPC-jevima. Treba zadobiti poverenje clanova druzine i treba ostvariti pravilan odnos sa NPC-jevima, a ne samo preklati svakog ko naidje. Za tako nesto postoje shooteri.
Takodje puno je zanimljivije voditi u grupi likove koji su razlicitih klasa. Tako npr. ja iako vodim fightera, volim kada bacim neku magiju i onesposobim protivnika kako bi fighter mogao da ga dokrajci ili ga cak i dokrajcim magijom.
Zbog svega recenog (interakcija izmedju likova, razliciti likovi i klase koje se vode i sl.) BG serijal je bio i ostao neprevazidjen i nesto na sta se trebalo ugledati prilikom pravljenja igre, a za sta smatram da su svakim novim delom tvorci NWN i NWN2 serijala apsolutno na pravom putu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 13:15   #208
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

slazem sa ja sa svima vama,ali vi izgleda da pogresno tumacite moje stavove!

upravo sam i presao sa fightera na rengera da istrazim nove mogucnosti ali se ipak ne mogu porediti sa cistom ''snagom''.npr kod rengera sad punim opciju diplomacy i efekat je vise manje isti kao intimidate*!nisam siguran samo da li inteligencija lika daje neke nove opcije razgovoru...

ali da se NE LAZEMO ljudi nw2 kao i 99% rpgova svodi se na ubijanje protivnika trazenja itema,unapredjivanje skilova koji sluze da budete jaci! gde?naravno u borbi!naravno da tu ima i drugih opcija osim borbe ali one su ipak u drugom planu...tj.ne postoji rpg koji se moze zavrsiti bez kapi krvi prolivene tj.da se koristi samo razgovor,sunjanjem etc.
a kada je u pitanju nw2 i kada dodje do borbe fighter dobija!(ako me razumete sta hocu da kazem!)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 13:29   #209
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
a kada je u pitanju nw2 i kada dodje do borbe fighter dobija!(ako me razumete sta hocu da kazem!)
Bas naprotiv, dovoljna je jedna magija od vizarda i da pogines za sekund (npr phantasmal killer na tvoj ocajni will save), ili dva tri backstab-a od thief-a dok si stunovan. Fighter je jedna od najbitnijih klasa ali druzina je u srzi DnDa. Tandem Fighter, Rogue, Cleric, Wizard + jos neka klasa je klasicna DnD "jedinica".

Problem je sto ti ocigledno nisi igrao protiv ljudskog oponenta koji zna sta treba da se uradi za razliku od debilnog kompjutera, koji stoji i ceka da ga koknu ili baca pogresne magije. NWN2 je toliko laka igra da sam je prelazio bez imalo truda sa Warlockom koji je klasa za smek a ne za igranje, tako da je svaka diskusija sta radi a sta ne radi u NWN2 bespredmetna.

Igraj malo BG pa ce da vidis koliko ces sa fighter druzinom dogurati.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
no729 (11.11.2007)
Stara 11.11.2007, 13:33   #210
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
ali da se NE LAZEMO ljudi nw2 kao i 99% rpgova svodi se na ubijanje protivnika trazenja itema,unapredjivanje skilova koji sluze da budete jaci! gde?naravno u borbi!naravno da tu ima i drugih opcija osim borbe ali one su ipak u drugom planu...tj.ne postoji rpg koji se moze zavrsiti bez kapi krvi prolivene tj.da se koristi samo razgovor,sunjanjem etc.
Zapravo postoji. Torment. U njemu ima toliko malo borbe i toliko je nebitna da se ne moze govoriti o tome da je to okosnica doticne igre.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 13:40   #211
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
@ Ekiman
Poenta D&D-a nije u borbi već, kao što i ime kaže u uživljavanju u samog lika i družinu sa kojom igraš! Možda bi ti bilo lakše, što se tiče borbe, ako bi vodio 5 fightera, ali bi time izgubio niz drugih važnijih iskustva! Drugim rečima, vođenjem 5 fightera ti nebi igrao FRP već običan hack&slash... Po men, u RPG igrama borba je sporedna stvar


A takođe se ne slažem da je fighter najači već su sve klase specializovane i dobre u svojim oblastima... Zamisli naprimer situaciju gde se biju lvl 20 fighter protiv lvl 17 Wizard\Sorcerer. Fighter jedino što moše da uradi je da juriša u napad, dok wizard prvo stvori nekog da ga pokriva (summon creature level x), i dok se fighter bije sa tim creaturom, wizard mu prvo nekim spellom oslabi fortitude save (koji je potreban za odbranu od death magija) pa mu posle baci neku Death magiju i fighter sad sa smanjenim fortitudom padne save i umre! To je pobeda wizarda u samo 3 koraka...
Naravno sve to može i drukčije da se reši, ako se naprimer fighter odbrani od spella otvara se niz novih mogućnosti za napad i odbranu.... Zato su po meni klase u D&D-u dosta balansirane...



hmm pa ne bi se bas slozio sa ovim iz vise razloga!

1.ako wizardi samonuju creature ja naravno necu napadati creature nego wizarda tj. onog koje je samonovo zivotinju! ona pada kad je on mrtav+creatri su uglavnom slabi dok se na njih ne pobacaju razni enchentovi a i onda nisu neka pretnja za jakog fihtera

2.u pravu si da duzina puta koju fighter mora da predje dosta utice na ishod bitke posto su tu wizardi u prednosti ali i njihov range za bacanje magija je ogranicen+treba im vremena da bace magiju a kad mu se fighter skroz prilizi i upotrebi npr.knockdown za koje wizardi i nemaju bas neku odbranu to je kraj price.

3.zavisi i od clase fightera...npr. neki imaju odredjene spel rezistove na odredjene magije +zavisi i od itema ako imaju neki imunity!

mislim da fighteri dobijaju 1v1 i 5v5

ja bi najvise voleo da druidi budu najjaci ali u nw2 to nije slucaj
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 13:42   #212
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Zapravo postoji. Torment. U njemu ima toliko malo borbe i toliko je nebitna da se ne moze govoriti o tome da je to okosnica doticne igre.
znao sam da ces to reci zato sam stavio 99%

borba nije okosnica ali ipak postoji i ne moze se izbeci ...


i rest may case!
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 13:55   #213
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Bas naprotiv, dovoljna je jedna magija od vizarda i da pogines za sekund (npr phantasmal killer na tvoj ocajni will save), ili dva tri backstab-a od thief-a dok si stunovan. Fighter je jedna od najbitnijih klasa ali druzina je u srzi DnDa. Tandem Fighter, Rogue, Cleric, Wizard + jos neka klasa je klasicna DnD "jedinica".

Problem je sto ti ocigledno nisi igrao protiv ljudskog oponenta koji zna sta treba da se uradi za razliku od debilnog kompjutera, koji stoji i ceka da ga koknu ili baca pogresne magije. NWN2 je toliko laka igra da sam je prelazio bez imalo truda sa Warlockom koji je klasa za smek a ne za igranje, tako da je svaka diskusija sta radi a sta ne radi u NWN2 bespredmetna.

Igraj malo BG pa ce da vidis koliko ces sa fighter druzinom dogurati.

1.nemoj da zaboravis da wizard treba da baci tu magiju i to vise od 3puta da bi me ubio pod uslovom da ga ja ne dokacim

2.kako ceme thief stunovat

3.kao znas da je moj will safe ocajan,mozda imam 2ringa koji mi daju +3universal safe?i sta onda?

4.mozete da igrate sa warlocima,thiefom,wizardom etc. ali kada bi se sreli u nw2-dnd svetu dobili bi ste po lobanji osim ako nemate nekog red dragona u igri kao peta

''savrsena 'dnd' '' igra ne nazalost ne postoji(znam da ces reci da postoji >bg2< i ako ta igra za mene ima dosta tehickih mana-ne racunajuci pricu likove etc) i to je realnost!mozda u savrsenom dnd svetu thief dobija fightera ali u nw2(koja je po meni i mnogima najbolja dnd igra) to je jednostavno ne izvodivo

btw.stvarno se preterali sa tim bg2 ja ne pricam o bg2 nego o nw2!


Poslednja ispravka: Ekiman (11.11.2007 u 14:13)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 14:42   #214
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
1.nemoj da zaboravis da wizard treba da baci tu magiju i to vise od 3puta da bi me ubio pod uslovom da ga ja ne dokacim

2.kako ceme thief stunovat

3.kao znas da je moj will safe ocajan,mozda imam 2ringa koji mi daju +3universal safe?i sta onda?

4.mozete da igrate sa warlocima,thiefom,wizardom etc. ali kada bi se sreli u nw2-dnd svetu dobili bi ste po lobanji osim ako nemate nekog red dragona u igri kao peta

''savrsena 'dnd' '' igra ne nazalost ne postoji(znam da ces reci da postoji >bg2< i ako ta igra za mene ima dosta tehickih mana-ne racunajuci pricu likove etc) i to je realnost!mozda u savrsenom dnd svetu thief dobija fightera ali u nw2(koja je po meni i mnogima najbolja dnd igra) to je jednostavno ne izvodivo

btw.stvarno se preterali sa tim bg2 ja ne pricam o bg2 nego o nw2!

1. mozda uspe iz prve a mozda ne uspe iz 5og pokusaja, ali zato imam stoneskin, mage armour, haste, mirror image i jos koliko hoces zastitnih magija i dok ti prodjes kroz njih bices prah i pepeo

2. Moze na nekoliko nacina, thief moze da koristi magicne stapice, neke presitz klase thief-a imaju otrov, stun

3. A mozda i nemas uostalom to ne sme da se stackuje tako da imas +3 najvise. Ako se stackuje ond je bag.

1.Prvo dnd ima stotine knjiga i mnogo pravila, igraj jos vise pa ces mozda nesto i nauciti umesto sto se blamiras pred ostalima koji ne crpe svoje znanje samo iz NWN2 nego iz prehodnih dnd igara, rulebookova... NWN2 nije nikakav primer dobrog koriscenja dnd pravila niti uopste primer kako dnd treba da izgleda
2.Takodje bih ti savetovao da se ne blamiras kritikujuci BG2 koji je svojevremeno dobio 98 i nikako i nikad, u najvecem pijanstvu, nigde u univerzumu ne moze da se poredi sa NWN2 jer je to prosto uvreda za sam BG2

Mrzi me da se prepucavam a secam se da si do skora hvalio Diablo II kao bog zna kako dobar RPG tako da necu da upadam u n-tu po redu diskusiju sa nekim ko je odigrao 5 RPGova i odjednom drzi sva pravila u malom prstu
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 15:08   #215
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Ajd ovako.
Ako bi mogao da biram da mi se grupa sastoji od 3 fightera ili 2 fightera i jednog wizarda, izabrao bi drugu opciu, jel onda mogu dobro da nabafujem te fajtere koristeci spelove, plus gomila area spelova koje moze wizard da iskoristi da borba bude jos laksa (kao mass kill sa Wail of Bansee).

Slicno tako, ako mogu da biram izmedju te druge grupe i grupe sa jednim fajterom, clerikom i wizardom, birao bi ovu trecu, jer onda it mogu dobro da nabafujem i clerika i fightera, imam podrsku wizarda, plus lecenje od strane clerika.

Sve u svemu najbolja klasa, u cisto meta-gamingu (znaci: ako zanemarima role-play), zavisi od toga koga oces da imas ko kompanjone, da bi dobio izbalansiranu grupu.

.

Eto na primer dobar deo prvog Act-a u ekspanziji si u drustvu samo jednog NPC wizarda. Ne treba govoriti koliko je takva grupa slabija u odnosu na grupu koja ima umesto toga jednog fightera ili clerica. Ali cim dobdju drugi NPC-evi stvari se menjaju.

.

E sad... NWN2 pravila se u nekim stvarima razlikuju od stonih, sto moze da ide na ruku fajteru.

.

Prvo, kampanja (i osnovna i MotB) je prepuna "uber" oruzija (ili mogu da se ukraftuju), sto ocigledno vise godi borcima, nego casterima.

Druo, u odnosu da stona pravila likovi imaju vise HPa (uvek maximum za klasu, umesto u proseku pola od toga), sto cini spellove koji daju damage manje efektivnim.

Trece, save bonus itemi se stackuju, tako da su save-ovi veci i manje je brige od save-or-fail magija. S dobre strane, protivnici nisu nakukljani takvim predmetima, pa i nije toliki problem u kampanji.


P.S.
DnD pravila, ama nikad nisu pravljena da budu izbalansirana za 1vs1 okrsaje.
Pa cak ni za 5vs5 (tada clerici prave cuda, a gube se neke prednosti rogue-a).

Nego za ono sto WoW-ovi zovu PvE. Iliti grupa protiv monstera (u pecini tamnici, sta god).

Grupa od 4 fightera ce mnogo losije proci od balansirane grupe.

Poslednja ispravka: player1 (11.11.2007 u 15:19)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 15:17   #216
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Niko ne spori da je NWN2 okrenut vise sibanju nego role play-u i da su dnd pravila u njemu iskrivljena. Ali to je vise mana nego prednost u svakom smislu.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 15:54   #217
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

1.pitanje je da li ces doci do 5pokusaja,a i za ove druge magije treba vremena da se bace pod uslovom da ih ne prekinem, znaci nemas vremena, tako da mislim da nisi u pravu i veruj mi nebi me ubio posto nosim universal ringove jel se najvise isplate
2.ti u opste ne citate sta sam ja napisao nego odmah pobijas moje stavove!ja sam rekao da figheter dobija thifa ko je spomino neke prestizne claseo kakvim magicnim stapicima pricas?trapovima?to ne postoji kod obicnog rouga..
3.sto se ovog tice totalno nisi u pravu u nw2 armor i stacovi(str,dex,int) se ne stakuju a universali savovi se stakuju!slobodni proveri!2universal ringa od 3universal save ringa ti daju6 save na sve!ne verujem da je to bag jel bi to bilo vec odavno ispravljeno...a u najgorem slucaju i da jeste to ja nisam kriv nego ko je pravio igru a posto se moje izlaganje iznosi na NW2 i ako ti ulazis u rasprave o drugim igrama potpuno nepotrebno posto ja pricam o nw2

1.izvini ali ti si se opet izblamiro posto mi prosipas pamet o dnd i generalno o rpg-u!ja ne kazem da ti nisi bolji poznavalac dnd o mene ali ti konstantno zaboravljas jednu stvar!ja pricam o NW2 ne o diablu,ne o bg2 ne o stonom dnd ect.
ja takodje nisam rekao da je nw2 najbolji primer dnd ali trenutno kako stvari stoje jeste!daleko je od savrsenstva ali boljeg dnd(kada je u pitanju kreiranje lika)nema...
2.ja se blamiram sto kritikujem bg2?ko je kritikovo bg2?ko je poredio bg2 sa nw2*ti stalno spominjes bg2,ne ja? opet pogresno tumacenje mojih reci!ja sam rekao da mi se igra ne svidja zbog nekih tehnickih resenja osim toga to je moje licno misljenje...stvarno mi je zao sto ne misli svi isto kao ti!ali ja ne govorim ostalim ljudima da se ''blamiraju'' zato sto ne misli kao ja!takodje ne pokusavam da im nametnem moje misljenje kao jedino ispravno,za razliku od nekih i kao sto svi znamo o okusima se ne vredi raspravljati,ja samo dajem moje argumente

i ako te bas zanima diablo I za mene jeste najbolji rpg svih vremena dok je diabloII odmah tu ali ipak ne najbolji.samo razlika izmedju mene i tebe sto ja ne pokusavam da ubedim druge ljude da je diablo najbolji,najlepsi,najpametniji (i ne potpisujem se kao Tyrael ) rpg svih vremena(i ako on to za mene jeste)nego to cuvam za sebe.takodje ja ne spamujem diabla po svim drugim rpg topicima nego se drzim teme...

takodje ne zanima me da li je dobio 98 ili 150 posto mi to nije merilo da li ce mi se igra svideti ili ne,to je samo jos jedan utisak u moru drugih...

i jos jedna informacija za tebe odigrao sam bukvalno sve rpg(osim tormenta-kojeg sam probao ali sam odustao zbog razloga koje necu da ponavljam i fallouta kojeg nisam imao priliku da nabavim...bg2 sam odigro i nije mi najbolji rpg...ali ne idem okolo i nabiljam to drugima u lice)tako da ne pametujem(drzim pamet u malom prsu) i ne drzim predavanja nego iznosim cinjenice utiske koje sam dozive igranjem NW2(ne bg2,ili nekog drugog dnd-a)

Poslednja ispravka: Ekiman (11.11.2007 u 16:20)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 16:00   #218
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Niko ne spori da je NWN2 okrenut vise sibanju nego role play-u i da su dnd pravila u njemu iskrivljena. Ali to je vise mana nego prednost u svakom smislu.

sada se u potpunosti slazem sa tobom do zadje recenice.sto dokazuje da sam bio u pravu i da si me bez razloga,bahato napadao!

u svakom slucaju
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 16:04   #219
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke

E sad... NWN2 pravila se u nekim stvarima razlikuju od stonih, sto moze da ide na ruku fajteru.
.

Prvo, kampanja (i osnovna i MotB) je prepuna "uber" oruzija (ili mogu da se ukraftuju), sto ocigledno vise godi borcima, nego casterima.

Druo, u odnosu da stona pravila likovi imaju vise HPa (uvek maximum za klasu, umesto u proseku pola od toga), sto cini spellove koji daju damage manje efektivnim.
Trece, save bonus itemi se stackuju, tako da su save-ovi veci i manje je brige od save-or-fail magija. S dobre strane, protivnici nisu nakukljani takvim predmetima, pa i nije toliki problem u kampanji.

Grupa od 4 fightera ce mnogo losije proci od balansirane grupe.
u potpunosti se slazem sa ovim milsljenem i to sam hteo da kazem samo sto nisu svi shvatili moju poruku mesajuci nw2 sa drugim igrama i stonim dnd!
takodje i ja bi se uvek odlucio za raznoliku grupu umesto 4fightera(najvise volim igrati sa druidom) ali mi se cini da je sa njima najlakse zavrsit igru i da su najaci u igri i u medjusobnim duelima(NE racunajuci barbarina i neke druge prestizne clase posto sa njima nemam iskustva ali uprao zato pitam vas za misljenje)takodje govorim 1v1 posto bi svako od nas da igramo preko neta ili u lanu izaso u dvoboj


Poslednja ispravka: Ekiman (11.11.2007 u 16:12)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 17:24   #220
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

U AD&D klase i ne treba da budu balansirane. Nije to MMO. Poenta je da se one koriste u kombinaciji a ne uporedjuje jedna naspram druge.

Sve kompjuterske rpg igre su osakacene, tj. nemas dovoljno slobode, gde one dodatne sposobnosti drugih likova dolaze do izrazaja, a sa druge strane nabudzena oruzja i oprema i gomila neprijatelja dozvoljavaju fajterima da iskoriste sve vestine. Plus su takve igre i krcate suvise mocnim napicima, pa kad zagusti moze da se popije nesto. Secam se kad sam igrao NWN u mrezi sa drugarima, jedan od njih je vodio fajtera i iznevirao se do besvesti kad nije mogao da pridje mummy lordu zbog fear aure. Pre toga je igrao diablo i slicne igre i navikao je samo da klikce na sve sto vidi. Naravno zakljucak je bio da je igra "glupa". Kako to da on ne moze da pridje???

Druga cinjenica je da bi ubacivanje elemenata koji bi omogucili drugim klasama da dodju do izrazaja odnelo toliko vremena i truda da se jednostavno pravljenje igre ne bi isplatilo. Cak i takticka borba, kakva je u BGu, favorizuje fajtera bez obzira sto je igra kudikamo teza i vernija AD&D svetu od NWN-a

Poslednja ispravka: Sarmatian (11.11.2007 u 17:48)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
no729 (11.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mask of the betrayer, neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com