Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2007, 22:04   #1
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Pomoć oko dizanja novog kompa

Uh, rekoh ajd da probam i ovo na kraju, šta da kažem. Dakle, posle dosta kupovine nakraju sam skupio sve komponente za novi komp na jednom mestu i lepo ga sklopio. Matična Biostar 570 ultra, procesor Athlon 64 dula core 4000+, 2 giga Take MS memorije, grafička Zotac 7600gt sa dva DVI izlaza, napajanje LC power 6550G 550w, 250 Gb WD sata, DVD rezač Nec 7170A. Sad, za novi monitor i nije baš bilo para pa ostao stari crt 17 inča. Pošto je on VGA povežem lepo grafičku preko DVI to VGA konvertora. Sve lepo povezano i tu nastao problem. Startujem komp, kad monitor kaže No Signal. Rekoh, ima dva ulaza pa da vežemo na drugi port. Ista priča. I sad je tu problem, nešto nevalja a šta to je pitanje. Kako da to nađem kada nemogu u BIOS računara? Komp je nov pa je HD prazan. Koliko sam mogao da vidim onako odokativno i da oslušnem, svi kuleri rade,i na matičnoj i na grafičkoj, čuje se i HD da okreće. Ali zato DVD nema pokazatelja da radi i da ima napajanje. Probam da ga vežem bez data kabla, on radi i otvara se. Kada je vezan neće. Sad, da li je to zbog BIOSa ili ne, nemam pojma. Dakle, šta da vam kažem, poludeo sam naveliko Sad bi ga bacio ali sam već dao tolike pare pa nije mi do takve egzibicije. Eno sam ga sklonio sa vida pa pišem ovde. Da vidim ima li ko neke ideje, Ako ima dajete.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 23:23   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Pomoć oko dizanja novog kompa

E sad ja bih ti rekao da konvertor za DVI > D-Sub [VGA] ne valja , za početak nađi još koji komad (pozajmi , kupi) oni u principu nisu skupi , par stotina dinara (možda i manje) . Druga varijanta je da probaš tu novu karticu kod nekog ortaka da vidiš kako će da se ponaša . To su ti u principu te dve mogućnosti ili je adapter loš ili kartica zeza . Jedino što mi još pada na pamet je da si kojim slučaje zaboravio da utakneš dodatno napajanje u grafičku pa da zbog toga nemaš sliku na monitoru . Probaj ovih par varijanti koje sam ti predložio pa javi .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 6:10   #3
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko dizanja novog kompa

Pa idem sada na posao, ali sutra ćemo da vidimo šta i kako. Inače na grafičkoj nema dodatnog napajanja, tako da nije ni priklučivano. Nekako i meni to palo na pamet, ali rekoh možda ja negde grešim. Iskreno, i pomalo sam se i iznervirao. Sada, ujutru malo lakše razmišljam. Videćemo da odnesem komp kod jednog ortaka pa da tamo ako treba proverimo okmponentu po komponentu. Pa šta bude.

Dakle, da ne pravim novi post, došao ortak i sve proradilo. Pre njegovog dolaska proverio sam DVD i napajanje na mom starom kompu i kada je došao uboli njegovu grafičku karticu. I dobio sliku E tada smo proverili i moju karticu sa drugim DVI-VGA konverterom i proradilo. E, da mi je neko pričao da će jedna takva glupost da mi pojede živce rekao bi mu da je lud Ali eto, i to se desilo. Na svu sreću dobro je prošlo, jer sam se već spremio da jurim po gradu i reklamiram šta ne valja.

Poslednja ispravka: vasiljevic (6.5.2007 u 23:08) Razlog: Dopuna
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Temperatura kompa zanzi52 Osnovne komponente 3264 30.12.2023 21:24
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29
konekcija preko drugog kompa NoYes Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 8.8.2006 17:17
dva kompa na tft Rockford Rock Grafika 2 7.7.2006 9:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com