Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2020, 23:30   #4101
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

^^
RR


Ne mogu da nađem video u kojem je Linus Sebastian postavio (čini mi se) 4 prekrivena monitora (osim ekrana) različitih frekvencija sa jednom istom igrom i doveo 5-6 svojih ljudi da pogađaju koji je koji. Dakle, ljudi kioji se bave time i imaju pristupa svoj mogućoj tehnici. Samo dvojica su uspeli da pogode koji monitor je na 60Hz i po jednu drugu frekvenciju, verovazno slučajno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 1:21   #4102
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
^^


Ne mogu da nađem video u kojem je Linus Sebastian postavio (čini mi se) 4 prekrivena monitora (osim ekrana) različitih frekvencija sa jednom istom igrom i doveo 5-6 svojih ljudi da pogađaju koji je koji. Dakle, ljudi kioji se bave time i imaju pristupa svoj mogućoj tehnici. Samo dvojica su uspeli da pogode koji monitor je na 60Hz i po jednu drugu frekvenciju, verovazno slučajno.
Sve zavisi i ko je vise upucen i ima trenirano oko.
bio je takodje video gde je bio 60hz sa 60 fpsa, 60hz sa 144+ fpsa *trocifreni broji preko 144, ne znam tacno koji, i kombinacije 144hz sa 60 fpsa, 144hz sa 144+ fpsa , i nisam siguran ali mislim i da je bilo 240 fpsa/hz al nemogu da se setim, ali uglavnom, ljudi koji su znali da primete razliku, primetili su, i mnogo pomaze,

mrzi me da gledam sad, ali sta god da je, onaj ko ne igra igre svaki dan, nece primetiti, onaj koji igra, itekako ce primetiti
OX31kZbAXsA
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 14:57   #4103
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
Sve zavisi i ko je vise upucen i ima trenirano oko.
Naravno, ko je profesionalni igrač verovatno primećuje razliku. Ako dnevno provodi 6+ sati igrajući CS:GO, na primer, moguće je da će videti razliku između 60 i 120hz, ali sve ostalo je samo marketinški "gimmick" i stvar autosugestije. Jednostavno, biologija ljudskog oka ne može da "pohvata" toliko suptilne razlike.

Uostalom, na ovom videu koji si postavio sa Lajnusom, lik koji igra na 60Hz monitoru je popeglao one koji su igrali na većim osvežavanjima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 15:14   #4104
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Није све у оку, има нешто и у "осећају". Чак и код нас, непрофесионалних играча.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 21:06   #4105
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Drugar mi nudi GTX 560 2GB i GTX 650 2GB. Koju da uzmem?
Gledao sam na youtube, mogu da teraju GTA 5 na normal i poneki high settings.
Deluje mi da su ove dve grafe slicne jacine...

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ali razlika u Red Dead Redemption između 30 FPS i 60 FPS je itekako primetna, počev od animacija jahanja konja (90% igre), poimanja okoline, do nišanjenja i korišćenja Dead Eye (preostalih 10% igre)
Da. Konkretno RDR2 na 27 fps mi je bas spor i veoma naporan za gledanje i igru, dok vec na 37 fps lepo sljaka. Onda sam stavio na 60 fps i nisam primetio razliku izmedju 37 fps i 60 fps u ovoj igri. To je vrv i malo individualna stvar...
HDZ mi je na 30 fps radio bez ikakvih usporenja i trzavica. Nisam ni znao da je tako nizak fps dok nisam upalio merac
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 21:49   #4106
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Drugar mi nudi GTX 560 2GB i GTX 650 2GB. Koju da uzmem?
Gledao sam na youtube, mogu da teraju GTA 5 na normal i poneki high settings.
Deluje mi da su ove dve grafe slicne jacine...


Da. Konkretno RDR2 na 27 fps mi je bas spor i veoma naporan za gledanje i igru, dok vec na 37 fps lepo sljaka. Onda sam stavio na 60 fps i nisam primetio razliku izmedju 37 fps i 60 fps u ovoj igri. To je vrv i malo individualna stvar...
HDZ mi je na 30 fps radio bez ikakvih usporenja i trzavica. Nisam ni znao da je tako nizak fps dok nisam upalio merac
Zavisi koji je proizvodjac i da li je ddr3 memorija, posto dosta kartica iz tih generacija je imala ddr3

i gtx 560 bolja , al cisto poredjenja radi, odprilike je ista sto i gt 1030, samo sto jede vise struje

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Naravno, ko je profesionalni igrač verovatno primećuje razliku. Ako dnevno provodi 6+ sati igrajući CS:GO, na primer, moguće je da će videti razliku između 60 i 120hz, ali sve ostalo je samo marketinški "gimmick" i stvar autosugestije. Jednostavno, biologija ljudskog oka ne može da "pohvata" toliko suptilne razlike.

Uostalom, na ovom videu koji si postavio sa Lajnusom, lik koji igra na 60Hz monitoru je popeglao one koji su igrali na većim osvežavanjima.
Naravno , onaj koji je pro igrac, ce da osuri sve ostale, ali cinjenica je da na vecim refresh-rate monitorima je mnogo udobnije i vece je uzivanje igrati FPS igre, i kombinacija monitora, misa, i performansi kompa moze da znaci razliku u ranku igraca.
al za normalno igranje, sve preko 120 fpsa je overkill , za one koji su osetljivi na razliku fpsa , a za one koji nisu, 60 je sasvim ok.
a iz licnog iskustva , ne ide mi u glavu kako bilo ko moze da kaze da je bilo sta ispod 60 fpsa ok, za bilo koju igru
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 21:58   #4107
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Obe su ddr3. Znaci prednost gtx 560... Jesu slabe, ali za gta 5 i slicne, bice ok.
A sta bi dobio da na plocu stavim i 560 i 650? Jel to preporucljivo?
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 0:51   #4108
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

8GB RAMA, Xeon E5450 na 4GHz, R9270X i SSD teraju GTAV na najvisim podesavanjima u fullhd na pristojnom fps-u (teksture i senke na high i iskljuceni oni specijalni efekti u Advanced Graphics Settings)
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 2:25   #4109
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Obe su ddr3. Znaci prednost gtx 560... Jesu slabe, ali za gta 5 i slicne, bice ok.
A sta bi dobio da na plocu stavim i 560 i 650? Jel to preporucljivo?
ne uzimaj ddr3 ni u kom slucaju.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 5:16   #4110
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Pardon, ram je ddr3, provericu za grafu...
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 6:35   #4111
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

za 560 ti treba kvalitetno napajanje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 8:13   #4112
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
Naravno , onaj koji je pro igrac, ce da osuri sve ostale, ali cinjenica je da na vecim refresh-rate monitorima je mnogo udobnije i vece je uzivanje igrati FPS igre, i kombinacija monitora, misa, i performansi kompa moze da znaci razliku u ranku igraca.
Pa, u onom videu je i bila reč o profesionalnim igračima, njima trojicom ili četvoricom. Sve ih je popeglao onaj koji je igrao na monitoru od 60Hz i o tome je bio video.

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
al za normalno igranje, sve preko 120 fpsa je overkill , za one koji su osetljivi na razliku fpsa , a za one koji nisu, 60 je sasvim ok.
a iz licnog iskustva , ne ide mi u glavu kako bilo ko moze da kaze da je bilo sta ispod 60 fpsa ok, za bilo koju igru
I ja mogu da pričam samo iz svog ličnog iskustva. Ne igram pucačine, niti ih volim, ali kod igara kao što su Red Dead Redemption 2, Witcher 3 ili novi Creedovi primećuje se razlika između STABILNIH 30FPS i 60FPS SAMO ako se zagledaš dobro. Da, vidi se razlika u brzom pomeranju slike i znam da je to potrebno za pucačine, jer je mnogo bolji osećaj nišanjenja, ali kod ovakvih igara to nije...hmmm, toliko "ometajuće". Verujem da postoje neki profi igrači koji mogu da osete (ne i da vide) razliku između 60 i 120FPS, ali sve preko toga je biološki nemoguće. Monitori od 240Hz ili 360Hz su samo "šarena laža" za navlačenje para.
Naravno, ovo je samo moje mišljenje zasnovano na onome što sam video na YT i kod jednog ortaka koji ima 144Hz monitor. Ali, u pravu si što se tiče toga da je 60 FPS ipak minimum. Da igram Samo RDR2 i Witcher 3 ne bi mi ni najmanje smetalo stabilnih 30 FPS (valjda je tako na konzolama, koliko znam), ali ope tu su GTA igre ili uskoro CyberPunk 2077 gde će ipak značiti tih 60FPS...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 18:59   #4113
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Pa, u onom videu je i bila reč o profesionalnim igračima, njima trojicom ili četvoricom. Sve ih je popeglao onaj koji je igrao na monitoru od 60Hz i o tome je bio video.



I ja mogu da pričam samo iz svog ličnog iskustva. Ne igram pucačine, niti ih volim, ali kod igara kao što su Red Dead Redemption 2, Witcher 3 ili novi Creedovi primećuje se razlika između STABILNIH 30FPS i 60FPS SAMO ako se zagledaš dobro. Da, vidi se razlika u brzom pomeranju slike i znam da je to potrebno za pucačine, jer je mnogo bolji osećaj nišanjenja, ali kod ovakvih igara to nije...hmmm, toliko "ometajuće". Verujem da postoje neki profi igrači koji mogu da osete (ne i da vide) razliku između 60 i 120FPS, ali sve preko toga je biološki nemoguće. Monitori od 240Hz ili 360Hz su samo "šarena laža" za navlačenje para.
Naravno, ovo je samo moje mišljenje zasnovano na onome što sam video na YT i kod jednog ortaka koji ima 144Hz monitor. Ali, u pravu si što se tiče toga da je 60 FPS ipak minimum. Da igram Samo RDR2 i Witcher 3 ne bi mi ni najmanje smetalo stabilnih 30 FPS (valjda je tako na konzolama, koliko znam), ali ope tu su GTA igre ili uskoro CyberPunk 2077 gde će ipak značiti tih 60FPS...
Sve zavisi kakav si tip igraca, ja ako ne mogu da izvucem stabilnih 60 fpsa, ja ne mogu da igram.
Razliku izmedju 60 i 120 fpsa je moguce osetiti ako znas kako da pogledas... recimo sad ja mojoj majci od 54 godine da postavim da gleda witcher 3 u 60 fpsa, i u 120 fpsa (na 120hz ekranu), verovatno bi rekla ne vidi razliku, cak i u pokretu ili jahanju konja, ali ja bih video cim se budem pokrenuo.

slazem se, preko 144hz je bezkorisno za sve sto nije veoma visoki level esport igranja, ali nije "sarena laza" , samo jednostavno je ekstremno tesko primetiti razliku. To sto bolji igrac u proseku moze da pobedi bilo koga na 60 fpsa, to jeste, ali zamisli sad global elite ranked u csgo ili neki remote turnir gde nemaju svi istu opremu, imas 360hz ekran, i zbog te mikrosekunde uspes da odreagujes i pogodis sa awpom u rame nekoga, i zbog toga pobedite
da imam para ja bih licno isao na 4k 120hz ekran, i igrao sve u tome.
u igrama na konzolama je ok 30 fpsa, jer je uglavnom stabilno i optimizovano + gledas sa metar-ipo daljine (prosek), pa nije kao da mozes da vidis vrh geraltovog maca kako nije prosao kroz vrat drownera, nego se teleportovao od jedne strane vrata, to druge, ne dodirujuci ga

uglavnom, ja se nadam da sve jedno nece stati sa unapredjivanjem tehnologije prikazivanja slika, i da cemo za 10-15 godina svi igrati na 4k monitorima sa 120hz , ko od sale
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2020, 23:12   #4114
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
8GB RAMA, Xeon E5450 na 4GHz, R9270X i SSD teraju GTAV na najvisim podesavanjima u fullhd na pristojnom fps-u (teksture i senke na high i iskljuceni oni specijalni efekti u Advanced Graphics Settings)
Tera 1080p sa rx 550, ryzen 3, 8gb, ssd, bez ikakvog kocenja i seckanja. Na high. Od opcija iskljuceno msaa, anisotropic i advanced graphics settings stavljeno na off. Probacu kako radi na very high, mada ne znam koliko se primeti razlika u grafici izmedju high i very high...
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2020, 21:04   #4115
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Aj pošto je ova tema aktivna, pitaću na njoj - kako se instaliraju HQ roads/textures modovi za Liberty City Stories? Mislim na ove u prvom postu na temi sa linka.
https://gtaforums.com/topic/887066-r...ries/#comments
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2020, 21:54   #4116
AleksandarPocetnik86
Novi član
 
Član od: 12.8.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Cao svima


Da li neko moze da mi napise kako na berzi LCN u GTA 5 mogu da se zarade pare, da napomenem to je story board offline znaci nije online fazon,znaci koja je fora


Izgubio sam 2 sata i vise cekajuci da se skala digne, a ulozio sam milion i recimo i ako skoci skala tu je zarada od 50000 sto je nelogicno pa me zanima jer to moze vise kako to uopste radi, ako moze neko da mi pomogne bio bih mu zahvalan.


Hvala unapred svima na odgovoru
AleksandarPocetnik86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2020, 16:10   #4117
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ovo ti jednostavno googlanje odradi.
Kada završiš igru i imaš najviše novca, ulažeš sve što imaš u Franklinove asasinacije za Lestera. Obavezno ulaži sa sva 3 lika.
na linku ispod imaš opis šta gdje i kako.
https://www.eurogamer.net/articles/2...cn-lester-5115

Imaj u vidu da je na mnogim od krekova narodne igre ovaj čitav sistem zabagovan, i da ti neće raditi kako treba. Pošto sam ja narodni čovjek, koristio sam trainer za spawnanje novca.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2020, 15:11   #4118
volf
Banned
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku volf Slanje poruke preko AIM-a korisniku volf Slanje poruke preko Yahooa korisniku volf
Određen forumom Re: GTA V za PC

Na CDkeys trenutno ispod 8e:

GRAND THEFT AUTO V 5 (GTA 5): PREMIUM ONLINE EDITION PC
volf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2020, 20:11   #4119
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ovaj Rockstar mi je tolko konfuzan u poslednje vreme. Zaleteli se na twitteru sa dj-jevima i muzickim numerama za Gta Online heistove samo tako. Imam utisak da ce se pretvoriti u novi spotify za koju godinu i bataliti igre skroz haha

Ali ova nova numera od Badbutnotgood za Cayo Perico heist je ludilo kolko je dobra, da podelim ko nije cuo.

https://youtu.be/xQsSAaRUJyU
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2021, 16:47   #4120
Breshkovac
Banned
 
Član od: 27.7.2019.
Lokacija: GB
Poruke: 96
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Breshkovac Slanje poruke preko AIM-a korisniku Breshkovac Slanje poruke preko Yahooa korisniku Breshkovac Slanje poruke preko Skypea korisniku Breshkovac
Određen forumom Re: GTA V za PC

Imam na Epic game story GTA V i koristio sam neke čiteve da nabudžim lika.I od tad kad uđem u online samo me posle par sekundi izbaci.Ja sam htio ako nekako može da se resetuje taj karakter ali ne znam kako.Ili da neko drugi uđe na akaunt i nekako ga sredi ako zna.Znači akaunt nema ban već uđe u online i već posle par momenata izbaci me iz igrice jer sam očigledno preko onih čiteva add all ubacio što ne treba
Breshkovac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com