Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2013, 8:59   #961
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

I dalje razmatras zamenu svog Kindle-a zesto sa osvetljenjem?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2013, 19:48   #962
Amarilis
Član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Samo osvetljenje, ne. Upgrade je uvek moguc . Cekam da vidim sta ce ostali proizvodjaci da urade, nadam se necemu sa ekranom Aure HD
Amarilis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2013, 21:50   #963
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Meni bi odgovaralo nesto sto nudi ergonomiju Nook Touch-a, pouzdanost Kindle-a i jednostavnost modifikovanja fontova koju nudi Kobo
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:44   #964
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Amazon takodje izbacuje novi Paperwhite koji donosi unapredjeni kontrast, bolje reseno osvetljenje, kao i brze okretanje strana i celokupnu navigaciju. Pored toga dodata je i integracija sa popularnim Goodreads servisom koji je Amazon pre nekoliko meseci kupio.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 18:48   #965
Amarilis
Član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Videla sam da su ubacili i memo kartice za ucenje reci, i opciju prelistavanja knjige, sto meni nedostaje na ereaderu u odnosu na papirne knjige. Ali pretpostavljam da ce updejtovati i prethodni model.
Sony Prs t3 je takodje objavljen.
Sad samo da vidimo poredjenja.
Amarilis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 19:01   #966
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ma Sony je pukao nacisto, umesto frontlit ekrana, oni daju skupu futrolu sa lampicom, fazon koji je Kindle gurao pre par godina.
Prosto je neverovatno da kompanija koja je bukvalno izmislila e-reader u formi u kojoj ga danas koristimo, tehnoloski uvek bila ispred svih spadne na ovo...
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 20:54   #967
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Novi Kindle Paperwhite u akciji:
http://www.engadget.com/2013/09/05/k...hite-hands-on/
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2013, 10:32   #968
chegirl
Novi član
 
Član od: 5.10.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Planiram da dam negde oko 10 000din za neki pristojan e-reader, na njemu bih čitala obične knjige, bez grafikona i slika. Bilo bi dobro i da podržava audio knjige kao i da se skenirane knjige iole mogu čitati. Što se tiče beleški, zanima me da li ih mogu organizovati kako hoću i da li postoji razlika kod modela u brzini njihovog učitavanja? S obzirom da izvlačim mnogo stvari kad čitam, trebao bi mi neki e-reader koji neće bagovati u tom segmentu.

Koliko sam dosad pronašla, za ove pare se mogu nabaviti Kindle5, Kindle touch 3g, Noook simple touch i ovi prestigio modeli. Šta mi vi preporučujete od toga?
chegirl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2013, 0:42   #969
Milosh1992
Novi član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

Evo i ja da se javim posle duze vremena.

Bio sam u Americi i kupio polovan Kindle Touch preko Amazona za 55 dolara. Uredjaj je kao nov. Sve savrseno radi, a cak sam i dobio cover uz njega, kao i usb kabl i dodatak na taj kabl za punjenje preko uticnice. Za sad sam veoma zadovoljan. Imao sam i srece da dobijem uredjaj koji uz Wi-fi ima i 3G.

Garantujem vam da je ovo trenutno najisplativija ponuda. Ako neko moze iz USA da vam donese procicete dosta jeftinije.

Gledao sam i polovne kao i nove Kindle Paperwhite. Polovan tesko moze za ispod 100 dolara i to sve bez covera, cini mi se i dodatka za punjenje preko uticnice. Lepa je stvar imati svetlo, nema sta, ali odnos cena je bio takav da mi jednostavno nije bilo isplativo da kupim Paperwhite. Uz svu propratnu opremu pukao bih mozda i 3 puta vise novca.

Ako pak kupujete nov uredjaj, na Kindle Touch od 100 dolara dodajte jos 20 pa kupite Paperwhite a ne Touch.
Milosh1992 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2013, 10:01   #970
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
chegirl kaže: Pregled poruke
Planiram da dam negde oko 10 000din za neki pristojan e-reader, na njemu bih čitala obične knjige, bez grafikona i slika. Bilo bi dobro i da podržava audio knjige kao i da se skenirane knjige iole mogu čitati. Što se tiče beleški, zanima me da li ih mogu organizovati kako hoću i da li postoji razlika kod modela u brzini njihovog učitavanja? S obzirom da izvlačim mnogo stvari kad čitam, trebao bi mi neki e-reader koji neće bagovati u tom segmentu.

Koliko sam dosad pronašla, za ove pare se mogu nabaviti Kindle5, Kindle touch 3g, Noook simple touch i ovi prestigio modeli. Šta mi vi preporučujete od toga?
Skenirane knjige ni na jednom 6" modelu nece izgledati dobro, a usput su i daleko nezgrapnije jer zahtevaju skrolovanje po stranici umesto okretanja strana.
Prestigio zaobodiji, osim ukoliko ti ta podrska za audio knjige nije presutna, pazari Kindle 4 u crnoj boji(u domacim oglasima ga krstavaju kao Kindle 5).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2013, 19:29   #971
chegirl
Novi član
 
Član od: 5.10.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

A kakav je ovaj NOOK?
chegirl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 7:30   #972
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Po meni Nook ima bolju ergonomiju od Kindle-a, tj. bolje lezi u ruci ukoliko ga koristis bez futrole. Ima slot za SD kartice, sto ti mozda znaci ako bas planiras da trpas desetine hiljada knjiga, mada je realno pitanje kome to zapravo treba.
Obican Nook Simple Touch je ok ako mozes da ga nadjes za neke male pare, Nook Glow je po meni besmislica jer nema frontlit ekran kao na Kindle Paperwhite-u vec klasicno pozadinsko osvetljenje koje daleko vise zamara.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 16:31   #973
chegirl
Novi član
 
Član od: 5.10.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Hmm, sad se dvoumim između njega i polovnog Paperwhite-a.
chegirl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 17:09   #974
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ako su slicni iznosi, i Paperwhite je dobro ocuvan, onda savetujem njega, osvetljenje zaista ume da znaci u mnogim situacijama, citanje u uglu sobe koji nije dobro osvetljen, citanje u krevetu gde ne zelis da ometas druge, citanje u prevozu...
Na strani Nook-a je po meni jedino ergonomija, bolje lezi u ruci i ima tastere za promenu strana sto je nekima bitno.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 17:32   #975
chegirl
Novi član
 
Član od: 5.10.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Najviše mi treba za prevoz, pošto dugo putujem do faksa. Jedino me buni to što sam čula da na Paperwhite-u često pobrljavi ovaj touch i ne reaguje na komande. Ako se pokvari, da li se može popraviti negde u Bg-u ili je u potpunosti neupotrebljiv?
chegirl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 6:52   #976
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Nisam cuo da je iko imao takvih problema sa njime, licno ga korisitm, a koristio sam i predhodni Kindle sa touchscreen-om.
Ne, niko ga ovde ne moze popraviti, pa cak ni preko jer se mora menjati ceo ekran a gotovo ga je nemoguce naci, tj. i ako se iskopa negde cena mu je obicno kao 2/3 uredjaja.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 13:01   #977
MadProfessor
Novi član
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

@chegirl: Slažem se s Mariom. Imam Nook Simple Touch i veoma sam zadovoljan, ali nedostatak osvetljenja jeste bitan nedostatak i tu Paperwhite prednjači. Takođe i kvalitet slike je na strani Paperwhitea, što zbog osvetljenja, rezolucije, što zbog boljeg kontrasta. Međutim, ono što je je meni presudilo da uzmem Nook je znatno manja cena (sada se u Americi može naći za smešne novce) kao i to što može da se rutuje, pa se dobija android uređaj na koji možeš da instaliraš neki kvalitetniji pdf čitač (ja koristim ezPDF reader). Ako ti ove stvari nisu bitne (root i cena), bolja je kupovina Paperwhitea, makar i polovnog.
MadProfessor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 13:42   #978
chegirl
Novi član
 
Član od: 5.10.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Hvala vam, verovatno ću uzeti danas Paperwhite. Samo me još brine da će brzo da se pokvari, onda sam bacila 100e ni za šta.
chegirl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 21:36   #979
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Da li je neko nedavno kupovao Kindle da mu stigne direktno u Srbiju? Pitam zbog toga što ne znam da li se nešto promenilo u vezi sa carinjenjem.

Pre tri godine sam kupio svoj Kindle 3 (i dalje radi kao nov!) i država me je odrala oko 8500 dinara za carinu, porez i špediciju. To je tada bilo preko 100 dolara dažbina za uređaj koji je koštao 140 dolara. Ludilo. Pisao sam tada u ovoj temi o tome kako sam prošao.

Da li se nešto promenilo u međuvremenu? Da li i dalje obavezno zaračunavaju onu glupu špediciju ako vam nešto stigne preko ekspresne pošte (DHL, UPS, FedEx)? Nije mi problem da platim PDV i carinu kako i jeste po zakonu, ali me zaista nervira ta stavka špedicije koja je baš u sivoj zoni, a veoma je skupa za male narudžbine, a i sasvim je besmislena (istu sumu za špediciju platite ako "uvozite" jedan Kindle kao i kada uvozite šleper građevinskog materijala).

Razmišljam o kupovini Kindle Paperwhite. Stari K3 i dalje odlično radi, ali mi baš fali osvetljenje u mraku, pa i bolja rezolucija i kontrast koje donosi Paperwhite - ima dovoljno razloga za prelazak na novi uređaj. Pogotovo je unapređena ova najnovija verzija iz 2013.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 21:54   #980
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Evo i ja da javim utiske o Kindle citacu. U julu sum u Austriji kupio Kindle 4 (ako se ne varam). Platio sam ga 60 eura. Video sam prosle nedelje da je cena spustena na 50E. Jako sam zadovoljan. Imam puno knjiga na racunaru koje sam prebacio u odgovarajuci format. I dosta toga sam procitao. Cak sam se bacio u kostac sa Wheel of Times.

Najbolje potrosene pare ikad.

Jos samo da nadjem nesto za citanje PDF-a. Ali imam utisak da tu necu proci tako jeftino. Sacekacu predstavljanje novog Nexusa 10 i iPad-a. Da znam da bih lako prebrodio iTunes i jos neka ogranicenja ispruzio bih se za Apple.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
leopulp (12.12.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com