Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2007, 16:04   #1
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Koji je najbolji Firewall za Windows?

Na kompu imam:
Nod 2.5 (FIX)
Ad-Aware SE 1.06
Spybot 1.4
CCleaner
RegCleaner
i sve radi odlicno ali nemam firewall, koji mi treba i to podhitno.
Neko mi je rekao da je Keiro Firewall dobar ali on mi tokom instalacije trazi da unesem Administrator Username i Password, pa ne znam da li ce se oni odnositi na ceo komp (da li ce se pojavljivati pri pokretanju windows-a) ili samo na taj program. Ili mozda znate neko drugo bolje resenje?
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 23:50   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
alradeta kaže: Pregled poruke
Na kompu imam:
Nod 2.5 (FIX)
Ad-Aware SE 1.06
Spybot 1.4
CCleaner
RegCleaner
i sve radi odlicno ali nemam firewall, koji mi treba i to podhitno.
Neko mi je rekao da je Keiro Firewall dobar ali on mi tokom instalacije trazi da unesem Administrator Username i Password, pa ne znam da li ce se oni odnositi na ceo komp (da li ce se pojavljivati pri pokretanju windows-a) ili samo na taj program. Ili mozda znate neko drugo bolje resenje?
Prvo i prvo, nije Keiro nego Kerio.

Drugo i drugo, to su tu username i password za pristup administracionom panelu firewalla. Nema veze sa celim kompjuterom.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 14:13   #3
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Vojo sto si nesto u poslednje vreme nervozan?

@alradeta Probaj ZoneAlarm.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 15:18   #4
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Ja koristim Zone alarm,i dobar je....
Ali mislim da je outpost bolji,samo me mrzelo da se "navikavam" na njega...
A lepe stvari sam cuo i o novom Werboot firewall,kazu ocena 9/10 ,a zauzima samo 4Mb RAM-a...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku next na korisnoj poruci:
alradeta (13.5.2007)
Stara 13.5.2007, 17:37   #5
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Само Windows firewall јер остало прави више штете него користи, а Zone избјегавај у широком луку!
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 19:01   #6
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
NikolaT kaže: Pregled poruke
Само Windows firewall јер остало прави више штете него користи, а Zone избјегавај у широком луку!
E s njim ce da se "usreci"...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 21:15   #7
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Instaliraj fino kerio personal firewall i uzivaj, nije previse komplikovan ne opterecuje sistem a vrsi poso
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 10:43   #8
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Wink Re: Koji je najbolji Firewall?

Filseclab Professional Edition - 100% freeware i 100% pouzdan i ne zadaje glavobolje. Steta sto nije toliko poznat kao ZoneAlarm koji po meni svoju slavu uopste ne zasluzuje.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku noskich na korisnoj poruci:
Peka80 (16.5.2007)
Stara 14.5.2007, 16:09   #9
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

ZoneAlarm Rulez, BTW malo je zahtevniji , ali ko ima jachu mashinu nece ga ni osetiti
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 17:26   #10
Mzlaki
Novi član
 
Član od: 12.9.2006.
Lokacija: Beograd, Boleč
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Čula sam Boga mi i puno loših utisaka o ZA. Ja sam propištala dok sam ga naštelovala da mi rade smajlići po forumima... Sad ga više nemam...
Mzlaki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 0:43   #11
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

E pa ja se ne mogu pozaliti, koristio sam preko 10 verzija ZA i uvek mi je zavrsavao posao stim da sam uvek prilikom instalacije odabirao expert settings, tako da nikakvih problema u zadnje 4 godine nisam imao s njime
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 1:07   #12
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Šta ga znam, ja nikada nisam bio zadovoljan ZA, dok sam koristio fw-ove za win, u pitanju su bili agnitum outpost koji je postao pregolem, a posle sa prešao i na kerio koji je u principu dovoljan i u besplatnoj varijanti (pod uslovom da se ne koristi švajcarski sir od softvera kao IE i OE)...

Sada imam zwerku od rutera čiji fw podseća na iptables pod GNU sistemima, samo ne može da radi u statefull režimu ni pod razno, ali to mi ne smeta preterano...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 11:24   #13
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
noskich kaže: Pregled poruke
Filseclab Professional Edition - 100% freeware i 100% pouzdan i ne zadaje glavobolje. Steta sto nije toliko poznat kao ZoneAlarm koji po meni svoju slavu uopste ne zasluzuje.
E hvala na preporuci! Odličan firewall!!! Do sad sam koristio Kerio, dosta mi je zaglupljivo i usporavo komp. Nemam neku extra mašinu pa verovatno zbog toga. Uključeni su mi DC++ i eMule pa kad hoću da otvorim Keria da vidim kako se kreću stvari, treba mu i do 3-4 minuta (bukvalno) da se otvori da bih mogo nešto i da odradim.
Međutim od kad sam stvio ovaj Filseclab, jednostavno sam prezadovoljan!! Radi ko zmaj! Otvara se za čas posla, lak za upotrebu i daje sve potrebne informacije o kontroli protoka!
Još jednom hvala za ovaj program, koji bih svima isto toplo preporučio!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 13:13   #14
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
noskich kaže: Pregled poruke
Filseclab Professional Edition - 100% freeware i 100% pouzdan i ne zadaje glavobolje. Steta sto nije toliko poznat kao ZoneAlarm koji po meni svoju slavu uopste ne zasluzuje.
pa ja nesto nisam naisao na neke pohvale na racun ovog firewall-a cak sta vise proglasen je za jedan od gorih:
http://www.matousec.com/projects/win...ts-results.php
http://forums.cnet.com/5208-6142_102...sageID=2220154
http://www.firewallleaktester.com/tests.php
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 13:18   #15
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
E hvala na preporuci! Odličan firewall!!! Do sad sam koristio Kerio, dosta mi je zaglupljivo i usporavo komp. Nemam neku extra mašinu pa verovatno zbog toga. Uključeni su mi DC++ i eMule pa kad hoću da otvorim Keria da vidim kako se kreću stvari, treba mu i do 3-4 minuta (bukvalno) da se otvori da bih mogo nešto i da odradim.
Međutim od kad sam stvio ovaj Filseclab, jednostavno sam prezadovoljan!! Radi ko zmaj! Otvara se za čas posla, lak za upotrebu i daje sve potrebne informacije o kontroli protoka!
Još jednom hvala za ovaj program, koji bih svima isto toplo preporučio!
ja ti pre preporucujem kerio 2.15, free i ne oseca se na kompu!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 15:01   #16
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Wink Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
jagodanbg kaže: Pregled poruke
pa ja nesto nisam naisao na neke pohvale na racun ovog firewall-a cak sta vise proglasen je za jedan od gorih:
http://www.matousec.com/projects/win...ts-results.php
http://forums.cnet.com/5208-6142_102...sageID=2220154
http://www.firewallleaktester.com/tests.php

Prvo ga probaj pa prosudi sam/a. Nisam strucnjak za bezbednost mreza, samo kazem da je moje licno iskustvo sa njim jako dobro.
1. Potpuno je freeware i nema nikakav spyware (jedino ima na sebi 3 reklame prozivodjaca u delu prozora).
2. Sadrzi sasvim zadovoljavajuc spektar opcija.
3. Tokom koriscenja nije previse zahtevan za memorijom i zauzimanjem procesorske snage.
4. Ne "brljavi" kao neki drugi.
5. Za godinu dana koliko ga koristim nisam imao bas nijedan sigurnosni problem - btw 24h koristim P2P.

Uz ovaj firewall preporucujem istovremeno koriscenje programa Peer Guardian 2 koji treba podesiti da blokira skeniranje P2P-a i adware-a. Zajedno su kombinacija koja po meni potpuno zadovoljava potrebe za sigurnoscu.

PS Evo jednog od rezultata testova sa Shields up sajta ako vec vise verujes formalnim izvorima informacija nego licnom iskustvu (https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2):
Attempting connection to your computer. . .
Shields UP! is now attempting to contact the Hidden Internet Server within your PC. It is likely that no one has told you that your own personal computer may now be functioning as an Internet Server with neither your knowledge nor your permission. And that it may be serving up all or many of your personal files for reading, writing, modification and even deletion by anyone, anywhere, on the Internet!
Your Internet port 139 does not appear to exist!
One or more ports on this system are operating in FULL STEALTH MODE! Standard Internet behavior requires port connection attempts to be answered with a success or refusal response. Therefore, only an attempt to connect to a nonexistent computer results in no response of either kind. But YOUR computer has DELIBERATELY CHOSEN NOT TO RESPOND (that's very cool!) which represents advanced computer and port stealthing capabilities. A machine configured in this fashion is well hardened to Internet NetBIOS attack and intrusion.
Unable to connect with NetBIOS to your computer.
All attempts to get any information from your computer have FAILED. (This is very uncommon for a Windows networking-based PC.) Relative to vulnerabilities from Windows networking, this computer appears to be VERY SECURE since it is NOT exposing ANY of its internal NetBIOS networking protocol over the Internet.

Poslednja ispravka: noskich (16.5.2007 u 15:23) Razlog: dopuna
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 15:21   #17
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
jagodanbg kaže: Pregled poruke
pa ja nesto nisam naisao na neke pohvale na racun ovog firewall-a cak sta vise proglasen je za jedan od gorih:
http://www.matousec.com/projects/win...ts-results.php
http://forums.cnet.com/5208-6142_102...sageID=2220154
http://www.firewallleaktester.com/tests.php
E ovo već nisam znao! Stvarno ima loše rezultate. Al' ipak moram reći da mi jako paše! Komp mi se primetno ubrzao! Još ću malo razmisliti da li ću ga zadržati ili ga menjati, još ću probati Jetico Personal Firewall. Što se Keria 2.15 tiče, njega sam bio stavio i ok je šljako, međutim na kompu su mi aktivna 2 usera istovremeno, tako da onaj koji se prvi ulogovo može da upravlja njime iz system tray-a, dok ovaj drugi ne može! Dok ovaj Filseclab to radi bez problema.
Ali hvala u svakom slučaju na skrenutu pažnju!
Poz
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 15:45   #18
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Moze li ovaj Filseclab da se update-uje normalno i tako to?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 15:55   #19
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Moze li ovaj Filseclab da se update-uje normalno i tako to?
Moze, mada update nije tako cest. Ipak, aktuelni paket je ovogodisnji ha ha. Nije to antivirus pa da mora da ima update na nekoliko dana. Peer Guardian je druga stvar.
Moja preporuka, ponavljam opet, je koriscenje kombinacije ta 2 programa. Za PG2 imas update skoro svaki dan za blokiranje stetnih IP adresa...
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 16:34   #20
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Koji je najbolji Firewall?

Citat:
noskich kaže: Pregled poruke
Prvo ga probaj pa prosudi sam/a. Nisam strucnjak za bezbednost mreza, samo kazem da je moje licno iskustvo sa njim jako dobro.
1. Potpuno je freeware i nema nikakav spyware (jedino ima na sebi 3 reklame prozivodjaca u delu prozora).
2. Sadrzi sasvim zadovoljavajuc spektar opcija.
3. Tokom koriscenja nije previse zahtevan za memorijom i zauzimanjem procesorske snage.
4. Ne "brljavi" kao neki drugi.
5. Za godinu dana koliko ga koristim nisam imao bas nijedan sigurnosni problem - btw 24h koristim P2P.

Uz ovaj firewall preporucujem istovremeno koriscenje programa Peer Guardian 2 koji treba podesiti da blokira skeniranje P2P-a i adware-a. Zajedno su kombinacija koja po meni potpuno zadovoljava potrebe za sigurnoscu.
da ali koja je poenta da on ne zauzima resurse ili ne usporava komp ako ne radi ono za sta firewall sluzi!? nisam ga probao, niti cu ali prema iskustvima drugih ljudi i testovima vidim da je busan!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori i najbolji filmovi po igrama Marko_L Kompjuteri i film 136 20.11.2009 22:15
koji softver je najbolji za gledanje TV-a? Aleksandar1987 Video/TV softver 15 13.2.2007 23:29
Koji internet je najbolji? LunaticRS Internet usluge 1 30.1.2007 20:05
Tema za one koji koriste Outpost firewall dzambo Aplikativni softver 22 7.9.2006 14:25
Koji je najbolji antivirus Vlado78 Zaštita 3 5.12.2005 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com