Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2016, 5:57   #1
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Kućište do 10k

Glavni problem je R9 290x OC koji ima skoro 30cm u dužini, i jako se teško hladi, tako da bi mi trebalo kućište sa ugrađenim ventilatorima ili sa dovoljno mesta da se ventilatori naknadno ugrade. Takođe, dovoljno mesta da mogu da se sakriju kablovi i obezbede dovoljno mesta za vazduh. Na procesor bih takođe stavio neki poveći aftermarket cooler tako da i za to treba imati dovoljno mesta.

Izgled apsolutno nije bitan, samo da nije bele boje.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 9:01   #2
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Fractal design define s

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Joca90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2016, 9:26   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Ili CM Storm Enforcer.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 17:19   #4
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

јел би ти баш да потрошиш 10.000 на кућиште или..?
не мораш толико да платиш да би ти 290x стала унутра ваљда знаш то
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2016, 18:19   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

gledaj da bude što više provetreno to će bolje da se hladi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 2:37   #6
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
јел би ти баш да потрошиш 10.000 на кућиште или..?
не мораш толико да платиш да би ти 290x стала унутра ваљда знаш то
Naravno, ali već godinu dana unazad imam velike poteškoće sa hlađenjem, trenutno kućište mi stoji otvoreno od početka jer drugog izbora nemam, pa brišem prašinu svakih nedelju-dve (koje ima MNOGO), pa i dalje imam problem sa hlađenjem. A budžet mi je do 10 hiljada, znači može biti i 5-6, samo da kućište radi posao.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 3:03   #7
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Pogledaj raidmax scorpio v od jeftinijih.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Joca90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 5:01   #8
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

не могу никако да нађем тачан модел тог твога кућишта. и сам имам aero cool један вентилатор напред убацује хладан ваздух,горе два избацују топао који производи графичка и наравно задњи избацује такође..
290х се охлади у моменту па ми ни то није јасно код тебе...
можда да средиш cable management пробаш са додатним вентилаторима
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 11:50   #9
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

drugi put kupi Nvidia graficku kartu, a tu zadrzi za zimu. Posluzice umijesto radijatora naravno. GTX 970, zelena kao ovaj smajli.

od pet do deset hiljada, pa odaberi. http://emmi.rs/konfigurator/proizvod...pajanje=&boja=

i od deset i vise. pazi moze kostat 800 ili 1000 dinara vise a da ti iz nekog razloga odgovara. zato ti dajem ovaj link. http://emmi.rs/konfigurator/proizvod...boja=&offset=0
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 13:02   #10
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
не могу никако да нађем тачан модел тог твога кућишта. и сам имам aero cool један вентилатор напред убацује хладан ваздух,горе два избацују топао који производи графичка и наравно задњи избацује такође..
290х се охлади у моменту па ми ни то није јасно код тебе...
можда да средиш cable management пробаш са додатним вентилаторима
Ja na ovom mom kućištu imam samo zadnji ventilator, i to neki jako slabi, jedva izvlači nešto, i to je sve. Ovaj moj R9 290x overklokovani dostiže do 95C često, a na 80 i nešto fan speed već ide na 100%. Sa otvorenim kućištem. Verujem da je i do prašine jer se u mom stanu jako lako skuplja, ali tu već ne mogu ništa sem da nabavim dobro zaštićeno kućište.

Citat:
s[C]ream Zombi[E] kaže: Pregled poruke
drugi put kupi Nvidia graficku kartu, a tu zadrzi za zimu. Posluzice umijesto radijatora naravno. GTX 970, zelena kao ovaj smajli.
Rekao sam ja već sebi pre par meseci, AMD nikad više neću. A sve konfiguracije koje sam U ŽIVOTU imao su AMD/ATI, stvarno je vreme da ih batalim.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 14:28   #11
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
Nashud kaže: Pregled poruke
Rekao sam ja već sebi pre par meseci, AMD nikad više neću. A sve konfiguracije koje sam U ŽIVOTU imao su AMD/ATI, stvarno je vreme da ih batalim.
to je pametno i drzi se toga. drugi put kad ti se ukaze prilika samo Nvidia i uzivaj. ja po drugi put u zivotu koristim amd kartu, dobio sam je na poklon a tad joj se ne gleda u zube, barem ne na pocetku. uskoro ide na dobos, a te pare cu ulozit u zelene. 970 najvijerovatnije. koristim priliku.
ako mozes tu 'tutnut' nekome za dobre pare, prodaji. a vijerujem da mozes, popularna je ta verzija r9 290x.


jesil' pronaso neko kuciste koje ti odgovara?
pronadji neko kvalitetno sa filterima za prasinu, ako vec nisi, posto imas u stanu problema sa njom.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 18:44   #12
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
s[C]ream Zombi[E] kaže: Pregled poruke
jesil' pronaso neko kuciste koje ti odgovara?
pronadji neko kvalitetno sa filterima za prasinu, ako vec nisi, posto imas u stanu problema sa njom.
Za sada mi se mnogo sviđa ovaj Raidmax Scorpio V zbog mnogo filtera i ventilatora i mogućnosti nadogradnje, možda mi se i više sviđa od ovih skupljih varijanti koje su mi predložene. Mada možda uzmem i ovaj CM Storm Enforcer, zbog više mesta za protok vazduha. Imam još nedelju-dve da razmislim.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2016, 23:42   #13
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
s[c]ream zombi[e] kaže: Pregled poruke
970 najvijerovatnije.
видиш тако се графичка не купује,фаворизовањем произвођача.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2016, 13:00   #14
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
видиш тако се графичка не купује,фаворизовањем произвођача.
kakvo ba favorizovanje proizvodjaca.
nvidia jest skuplja, ali je bolja. nema kod mene licnih preferencija vezanih za brendove, vec samo interes. mucio sam se godinama sa jednom raspalom amd kartom. nije mi trebala neka jaca tad. temperature, gluposti sa drajverima, kocenje, lagovanje. jedino rijesenje je bio prelazak na neku od grafi od zelenih. otkad sam to uradio, progledo sam. dobijem na poklon nedavno r9 380x 4gb, zahvalim se. sacekam da oni koji su mi je poklonili odu, prodam je. sad imam novce za gtx 970 i kupujem je bez okljevanja. zasto? zbog brenda, boje? ma kakvi, kupujem zato sto sve radi glatko pa makar dao i hiljadu il dvije vise. vizuelnost i brendovi me ne interesuju, vec samo produktivnost, kvalitet.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku s[C]ream Zombi[E] na korisnoj poruci:
Nashud (4.2.2016)
Stara 4.2.2016, 13:02   #15
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
Nashud kaže: Pregled poruke
Za sada mi se mnogo sviđa ovaj Raidmax Scorpio V zbog mnogo filtera i ventilatora i mogućnosti nadogradnje, možda mi se i više sviđa od ovih skupljih varijanti koje su mi predložene. Mada možda uzmem i ovaj CM Storm Enforcer, zbog više mesta za protok vazduha. Imam još nedelju-dve da razmislim.
imas dovoljno vremena da dobro razmislis. dobar je taj Raidmax u svom cijenovnom rangu. i vise od toga. al dobro razmisli prije nego sto kupis njega il neko drugo. pogledaj recenzije.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 1:23   #16
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
s[C]ream Zombi[E] kaže: Pregled poruke
kakvo ba favorizovanje proizvodjaca.
nvidia jest skuplja, ali je bolja.
ко то каже да је боља?
да си му пре који месец предложио 970 био би то најбољи омер уложено-добијено,сад више није...

ха,каже какво фаворизовање а горе напише само nvidia... ба...
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 11:39   #17
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
ко то каже да је боља?
да си му пре који месец предложио 970 био би то најбољи омер уложено-добијено,сад више није...

ха,каже какво фаворизовање а горе напише само nvidia... ба...
naslov: 'bre'
ja kazem da je bolja Nvidia. Uvijek ce biti. takvo je moje objektivno iskustvo. a i procentualno, u mnogo vise konfiguracija se nalaze Nvidia karte.
AMD je u prednosti samo zbog cijene, odnosno nekih povoljnijih modela. prije svih powercolora, koji je solidnog kvaliteta. a ni kod AMDa odnos cijena-kvalitet nije vise srazmijeran kako je nekad bio. garancija od dvije godine na vecinu ili sve powercolor i sapphire modele dovoljno govori.
svakako je sapphire kvalitetniji.

da, predlazem mu i sad gtx 970, ako vec nece da ceka Pascal. pod uslovom da se odluci za zamijenu karte pored zamijene kucista. moze pronac i polovne koje su jos pod garancijom.
po pitanju stabilnosti temperatura, samim tim ulaganja u hladjenje, napajanja, da ne nabrajam dalje, Nvidia je bolja. i on je naso da pise o favorizovanju od strane drugih. niko tebi ne brani da zadrzis svoju furunu, sluzice odlicno naredne zime.
jednostavno je, proda tu svoju, predje na Nvidiu 970 ili neku drugu i rijesi se problema. i sam je nezadovoljan.

ponavljam BA, kakvo favorizovanje? objektivno iznosenje stanja ti smatras favorizovanjem? ovdje postoji daleko veci broj ljudi koji su upuceniji od tebe i u 80 posto slucajeva preporucuju Nvidiu. Zato sto je favorizuju jer su fanovi? Ne, vec zato sto je to u interesu kupca. samo lud covijek licne preferencije moze postavit iznad licnog interesa.
kad AMD bude presto da proizvodi furune u 90 posto slucajena, oni koji se vode interesom ce njih i predlagat, 'bajo moj'.
ako ne vidis razliku izmedju objektivnosti i favorizovanja, nemoj ni komentirat.

a to sto sam ja bosanac i tebi smeta, iskreno interesuje me koliko i pucanje vodenjaka u bolnici.
naviko sam vec na to. "zive na nas racun, oduzimaju nam radna mijesta, uticu negativno na nasu kulturu, gastronomiju, bukvalno mi ih hranimo". meni niko ne smeta. nevazno mi je dal' pise 'ba' ili 'bre', a ni 'aman'. to je isuvise povrsno za 21 vijek.

jos mu predlozi Raidmax napajanje i AMD procesor, bice odlicno.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 11:58   #18
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

ти са графике прешао на социјалну правду... чињеница је да му ниси препоручио најбоље за паре које има,то је то. то што си ти имао лоше искуство са АМДом не значи да су они бољи или лошији.

сад ћу да ти објасним како сам ја узео с воју карту... било је или да чекам 970 два месеца,јер тада још није изашла или да узмем 290x која је тада била best buy.. и ја узмем тренутни best buy.. да је 970ка била у продаји узео бих њу јер би то била та карта онда,разумеш..
у тренутку у којем узимаш компоненту,узимаш најбоље за паре којима располажеш,једноставно је.

п.с. изразити сам националиста,не делим србе тако
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
Ziginho (8.2.2016)
Stara 5.2.2016, 13:46   #19
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
ти са графике прешао на социјалну правду... чињеница је да му ниси препоручио најбоље за паре које има,то је то. то што си ти имао лоше искуство са АМДом не значи да су они бољи или лошији.

сад ћу да ти објасним како сам ја узео с воју карту... било је или да чекам 970 два месеца,јер тада још није изашла или да узмем 290x која је тада била best buy.. и ја узмем тренутни best buy.. да је 970ка била у продаји узео бих њу јер би то била та карта онда,разумеш..
у тренутку у којем узимаш компоненту,узимаш најбоље за паре којима располажеш,једноставно је.

п.с. изразити сам националиста,не делим србе тако
nisam samo ja lose iskustvo imo sa AMD procesorima ili grafickim kartama, vec vecina korisnika koji su sad postali bivsi il se i dalje pate. po losem iskustvu koje nije izolovan slucaj sudimo o proizvodu il proizvodjacu, a ne po boji il imenu.
cinjenica je da ne mozes pronac bolju graficku za 39-40k od gtx 970. ta furuna od r9 290 ili r9 290x je dobra samo kad je sirova snaga u pitanju, a da bi tu sirovu snagu pravilno kanaliso, moras dodatno ulagat. cista glupost. fps prednost skoro i da ne postoji il je toliko zanemarljiva da ne vrijedi o tome ni razmisljat. toliko o tome.

cuj njega: "razumijes".
niko ti ne govori da si pogrijesio po pitanju performansi, vec dodatnog ulaganja. za tu furunu je potrebno jace napajanje, jer trosi vise, grije se ko luda, i da bi je obuzdo potrebno je pristojnije kuciste. a ti imas srece sto si ubo sapphire, koja je koliko toliko manja furuna u poredjenju sa drugim. ali ja je, opet, pored Gigabyte gtx 970 g1 ili neke druge verzije ne bih ni omiriso da je ukrasena Koko Sanel aromama. AMD je toliko jak na papiru, da bi kad bi sudili po tome svako njih samo kupovo.
i jest jednostavno, ti si pogrijesio sa kupovinom globalno gledajuci, a ja bih uzeo gtx 970 i uzivo. sto sam i ucinio.
al', svakako, dok se nisi ubacio niko o tebi nije ni piso. pronaso si se uvrijedjenim kao svaki fanboy koji pocne 'filozofirat' bez ikakvog razloga.

opet 'filozofiras'.
kazes: 'ne dijelim srbe tako'. ne bi trebalo da dijelis srbe nikako. a posto nacionalizam definise privrzenost sopstvenoj naciji, kulturi i interesima zanemarujuci, koristeci druge, ja ti preporucujem da se vise ne macujes sa tolerancijom. nije ti ona neprijatelj. ovo je 21 vijek.
ti si nacionalizam pomijeso sa sovinizmom. al ajde.

imas ovde onih na koje bi trebalo da se ugledas po nacinu ponasanja i mnogo od njih naucis. citaj mareta037, picarda, lexa, decoya i jos neke. usmijerice te pravilno sigurno.

care, tebi se prepire. aj ti polako samo. cao-zdravo.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 14:01   #20
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kućište do 10k

проблем је што ти мислиш да ја причам о мојој карти
r9 390 је у питању...дакле,куповином те карте добија 970 (па и нешто бржу) са 8 GB видео меморије
тренутно је у w...w.. иста цена као и 970
толико од мене на ову тему,овај други део доказујем на другим местима и на друге начине..
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gamer DO 450€ Flavio ŠDK - Konfiguracije 12 4.1.2014 23:54
Koje kućište bez napajanja do 60€... alexandar87 Ostale komponente 65 30.5.2011 8:34
Kućište sa napajanjem do 60 € cimbo007 Šta da kupim? 14 12.5.2009 14:31
Kućište sa napanjem, do 100 evra Axsusill ŠDK - Ostale komponente 7 28.9.2008 6:13
Koje kućište predlažete do 70 evra? zvicko ŠDK - Ostale komponente 1 4.9.2008 14:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com