Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2017, 12:56   #1
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Kućište za gejming

Zdravo ljudi,

Trebalo bi da pazarim gejmerski računar koji bi sam sastavio, pa mi treba kućište. Gledao sam ono što se nudi kod nas i imam par pikova, ali bi hteo da čujem i druge predloge.
Evo šta mi je bitno da kućište poseduje:
1. Mogućnost montiranja 5.25 uređaja, jer bih koristio za dvd/blu ray. Jedan, dva max
2. Mogućnost da se montiraju SSD diskovi, mada velika je šansa da uzmem M.2 uređaj, ali neka bude za svaki slučaj tu
3. Što više ventilatora zbog hlađenja
4. Mogućnost da se ugradi dovoljno veća grafička. Svi su mi pričali da na ovo obratim pažnju, ali kako vidim nekih 320mm deluje dovoljno
5. Da ima filter za prašinu. Znam da je malo komplikovano očistiti one bez filtra.
6. Da ima providno staklo, makar sa jedne strane
7. Bilo bi lepo ako ima i neku rasvetu, ali to i nije toliko bitno
8. Ako može da bude nečujno bilo bi isto super
9. Kasnije bih možda ugradio i vodeno hladjene pa bi trebalo da kućište to podrži, ali to je opet opciono
10. Novčani limit je recimo do 20000 dinara.

Pozdrav
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2017, 13:00   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Mrzi me da proveravam, ali H440 valjda ispunjava sve ili veliku većinu zahteva?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
JBlitzkrieg (6.11.2017)
Stara 6.11.2017, 13:06   #3
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Hvala za predlog. NZXT H440 jeste primamljivo kućište (tiho je), ali nema mogućnost ugradnji eksternih 5.25 uređaja.
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2017, 13:17   #4
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Ti bi i providno staklo i da bude tiho. Prosto uvek ce biti glasnije ako ima providno staklo.
Ja imam Fractal Design Define S, bez pleksiglasa, bas zato sto su stranice sa zvucnom izolacijom tisa varijanta. Imas i varijantu sa pleksiglasom. Dolazi sa dva 14mm ventilatora, jedan napred, drugi pozadi, plus sam ugradio jos jednu petn'esticu napred. Filter za prasinu napred i s donje strane. Kuciste je bas prostrano i jedno od najboljih ko hoce da ubacuje radijatore i vodena hladjenja.
Mislim da ispunjava sve zahteve, samo nisam siguran za eksterni 5 koma 25 uredjaj.
Dizajn je minimalisticki i prefinjen, kuciste izgleda profesionalno, kvalitet svedski, i ne svetli kao ciganski vasar, vec deluje ozbiljno.
Cena je oko 115 -120 evra preko KP, kod nas ga nema.
Pozdrav.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
helen (6.11.2017), JBlitzkrieg (6.11.2017), Leonida (6.11.2017), player1 (15.10.2018)
Stara 6.11.2017, 14:38   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Define S nema mesta za 5.25. Define R4 već ima ali vidim da kod nas nude samo varijantu bez prozora iako ima i one sa prozorom u proizvodnji. Možda bi trebalo pitati prodavce da li mogu da ih nabave. Mada nijansu skuplji Define R5 već ima i sa prozorom, ispunjava baš sve i ne probija budžet.

Osvetljenje nemaju, nije u duhu Fractal Design-a ali RGB LED trake barem nikada nisu bile dostupnije i jeftinije. Pa ko voli...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
JBlitzkrieg (6.11.2017)
Stara 6.11.2017, 22:58   #6
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Ima jedno kućište za micro ploče ali ispunjava većinu prohteva - ms cube .
Moje neki predlog, a ima tu još da se predlaže pa ti odluči na kraju.
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2017, 23:25   #7
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Citat:
draganca10 kaže: Pregled poruke
Ima jedno kućište za micro ploče ali ispunjava većinu prohteva - ms cube .
Moje neki predlog, a ima tu još da se predlaže pa ti odluči na kraju.
Kao što je rečeno. MS Cube je izvanredno kućište, imao sam prilike da ga vidim, na fazon je kocke, tj. itx kućišta, ali prima microATX ploče (ne može redovne ATX). Podržava sve opcije eventualne kasnije nadogradnje hardvera, a uopšte nije ni veliko. Košta oko 40 eur u domaćim radnjama. U njega sve staje, ima mesta na pretek, matična ploča stoji horizontalno, pa zbog toga ima mesta da se stave i najviši CPU kuleri, mnogo viši od onih redovnih 160mm, itd.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 10:11   #8
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Hvala na predlozima.
MS Cube, je veoma čudno ali i kompaktno kućište. Ipak, meni treba kućište koje će primiti ATX ploču, tako da ovo otpada.
Moj inicijalni pik je bio na Thermaltake Core V51, ali se u Srbiji nigde ne može naći više. Samo je Thermaltake Core V51 Riing Edition dostupna, ali ta boja je isuviše drečava za moj ukus.
Fractal Design Define R5 Window, je kućište koje ima skoro sve što mi treba i verovatno bi ga uzeo, ali mi je dizajn nekako isuviše jednostavan. Neka to ostane kao bekap varijanta.
Za sada, kućište, koje mi je zapalo za oko je Thermaltake Suppressor F51 Window. Za nijansu, bar meni, je lepše od Fractal Design-a, mada i malo višlje.
Nekako sam došao do zaključka da interesantan dizajn i tiho kućište ne ide zajedno (mada je neko to već sugerisao ovde).
NZXT ima mnogo lepa tiha kućišta, ali kao za inat, nijedno nema 5.25 slot.
SAMA ima isto par zanimljivih modela, ali mi njihova kućišta (bar po opisima) ne deluju da su od kvalitetnog materijala.
Za Cooler Master kućišta su mi rekli da ih izbegavam jer kvalitet i nije baš neki.

Valjda će se nađe i za Rajka kapa
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 10:59   #9
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Citat:
JBlitzkrieg kaže: Pregled poruke
Hvala na predlozima.
MS Cube, je veoma čudno ali i kompaktno kućište. Ipak, meni treba kućište koje će primiti ATX ploču, tako da ovo otpada.
Moj inicijalni pik je bio na Thermaltake Core V51, ali se u Srbiji nigde ne može naći više. Samo je Thermaltake Core V51 Riing Edition dostupna, ali ta boja je isuviše drečava za moj ukus.
Fractal Design Define R5 Window, je kućište koje ima skoro sve što mi treba i verovatno bi ga uzeo, ali mi je dizajn nekako isuviše jednostavan. Neka to ostane kao bekap varijanta.
Za sada, kućište, koje mi je zapalo za oko je Thermaltake Suppressor F51 Window. Za nijansu, bar meni, je lepše od Fractal Design-a, mada i malo višlje.
Nekako sam došao do zaključka da interesantan dizajn i tiho kućište ne ide zajedno (mada je neko to već sugerisao ovde).
NZXT ima mnogo lepa tiha kućišta, ali kao za inat, nijedno nema 5.25 slot.
SAMA ima isto par zanimljivih modela, ali mi njihova kućišta (bar po opisima) ne deluju da su od kvalitetnog materijala.
Za Cooler Master kućišta su mi rekli da ih izbegavam jer kvalitet i nije baš neki.

Valjda će se nađe i za Rajka kapa
Imao sam do pre dva meseca Thermaltake Suppressor F51, i da, on će naravno zadovoljiti potrebe svih korisnika u svakom pogledu, ali,...ogromno je, jako visoko, duboko i široko (zvanično je mid tower, ali to veze sa životom nema, jer je to u stvari big tower kućište). Pri tom i veoma teško, od čelika. Meni je ipak bilo uživanje imati ga skoro dve godine, ali problemi su nastali kad sam hteo da ga stavim na sto. Em što je estetski glomazno izgledalo na stolu, em što je sto počeo da krcka pod težinom. Ali ako ćeš ga držati dole i njegove dimenzije ti nisu problem, onda nema šta da razmišljaš, uzimaj ga.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
JBlitzkrieg (7.11.2017)
Stara 7.11.2017, 11:58   #10
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Hvala za podelu iskustava.
Kod mene na stolu su već laptop, dva monitora i još par stvarčica tako da sigurno neće stajati na sto (da kažemo da su mi stvari za posao na stolu). Gaming desktop će biti ispod stola.
Da, primetio sam da je veliko, ali nisam znao da baš ostavlja takav otisak glomaznosti. Nije mi još toliko hitno da uzmem, tako da ću pogledati još malo šta ima (izlazak Coffee Lake-a i trenutni nedostatak odgovarajućih ploča me je usporilo), pa ću onda videti šta i kako.
Za sada je Suppressor F51 Window najmogućiji kandidat.
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 19:17   #11
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Uvoznik FD-a za Srbiju je (sudeci po svemu) bio Alti iz Cacka. Niti jedno kuciste pomenutoga proizvodjaca u njihovim radnjama nisam vidjeo najmanje godinu dana. Dok je posljednji model koji su imali na stanju bio Fractal Design S po cjeni od 8990 dinara, sto je bila odlicna cjena s obzirom na cjene preprodavaca. Na sledecim linkovima mozes pronaci kucista sa 5.25:

1. Fractal Design:
https://www.newegg.com/Product/Produ...FractualDesign

2. Phanteks:
https://www.newegg.com/Product/Produ...547&isNodeId=1

3. Corsair:
https://www.newegg.com/Product/Produ...rand-_-Corsair

4. Thermaltake:
https://www.newegg.com/Product/Produ...-_-Thermaltake

Vecinu a mozda i sve modele mozes kupiti alternativnim putem (KP). Kao sto sam rekao, Fractala kod nas nema, o Phanteksu da ne pisem.
"Madjar" koji mi je najbrze dostavljao kucista je "X86".

Od mene ide preporuka za Fractal. Koristio sam Fractal Design Define C Window, Non Window, Mini C, FD S, Nano S, R5, Focus i Node 304. U pitanju su odlicna kucista.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku s[C]ream Zombi[E] na korisnoj poruci:
JBlitzkrieg (15.11.2017)
Stara 13.11.2017, 19:35   #12
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Na prvom mestu bih ti preporučio Fractal Design Define R5. Ispunjava sve ovo što si naveo osim fabrički ugrađenih led ventilatora, ali možeš sam staviti kakvo želiš osvetljenje led ili rgb. Ima verzija sa providnom stranicom koja je od pleksiglasa. Veoma je tiho, imam ga već godinu dana i još nisam imao potrebe da ga čistim od prašine. Filteri sve (99%) zadržavaju.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dare01 na korisnoj poruci:
JBlitzkrieg (15.11.2017)
Stara 9.1.2018, 16:46   #13
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Zdravo ljudi, odavno me nije bilo.

Samo da se pohvalim da sam uzeo Fractal Design R5. Još nisam kupio komponente ali sam se dobro poigrao sa svim mogućnostima kućišta (premeštanje hdd kaveza, ventilatora, uklanjanje oklopa, pomeranje vratanca) i mogu da kažem da ima baš gomilu opcija kako šta može da se stavi Kućište je malo glomazno ali misilm da bi manje samo otežalo i napravilo klaustofobičnu situaciju.

Jedva čekam da ga napunim sa komponentama i da "oživi"

Poslednja ispravka: JBlitzkrieg (10.1.2018 u 4:05)
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2018, 20:21   #14
Futuristic
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Lokacija: Čačak
Poruke: 251
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

U potrazi za tihim kućištem naleteh na ovu temu. Da li su jos uvek aktuelna dva kućišta predložena ovde, specifično NZXT H440 i Fractal Design Define S?

Ono što mi je najvažnije su dve stvari, tišina i da kućište ima dobar filter za prašinu.
Vidim da trenutno Fractal-ovo kućište nema da se kupi kod nas, bar ono sa neprozirnom stranicom.

Neki razlozi za/protiv ova dva navedena? Neko treće?
Futuristic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2018, 22:08   #15
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Ja imam Define S i prezadovoljan sam. Ne bih znao da li je kompjuter upaljen ili ne da nema led lampice. Filteri za prasinu i spreda i odozdo, nista ne ulazi unutra. Preporuka.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2018, 22:13   #16
laca12
Član
 
Član od: 12.8.2013.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Antec P110 Silent
https://www.antec.com/product/case/p110s.php
tišina i da kućište ima dobar filter za prašinu...
Atom/Baito/Ggtrn/WW...
laca12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 18:12   #17
Futuristic
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Lokacija: Čačak
Poruke: 251
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

@laca12
Hvala na predlogu, taj antec izgleda bi takođe zadovoljio moje potrebe.
Sada imam trilemu
Futuristic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 23:39   #18
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

Citat:
Futuristic kaže: Pregled poruke
Ono što mi je najvažnije su dve stvari, tišina i da kućište ima dobar filter za prašinu.
https://viphouse.rs/racunarske-kompo...product/122455
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 1:24   #19
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

meni to nekako ne ide zajedno, tiho, zatvoreno kućište za gaming jer se komponente dosta greju tokom igranja i u zatvorenom kućištu moraju više ventilatori da rade i na kraju ima da čistiš filtere jednom nedeljno.. i naravno veća buka što više rade ventilatori...

Bolje vidi koja komponenta pravi buku obično je to kuler od procesora pa stavi neki bolji i biće kompjuter tih
Nije to samo stavi mu izolaciju i teraj, važna je provetrenost kućišta a što je više provetreno bolje se hladi i manje pravi buku a da bi bilo provetreno treba da bude što više otvoreno...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 9:31   #20
Futuristic
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Lokacija: Čačak
Poruke: 251
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kućište za gejming

@KOLOS
Odlično, to kućište je sa neprozirnom stranicom, čak bi mi možda i više pasalo od define S; manje je, ima shroud za napajanje, i ne vidim da se po čemu drugom drastično razlikuje od gorepomenutog.

@water wizard
Koje god kućište uzmem od ovde predloženih verujem da će biti dosta bolje od onog koje imam sada. Em nije zvučno izolovano, em nema filter za prašinu tako da sigurno idem na zamenu.

Da ne dužimo više, neka izbor ostane na Fractal Define C, NZXT H440 i Antec p110.
Koliko sam sada na brzaka video, antec-ovo kućište trenutno nema kod nas u varijanti bez prozora.
Kod H440 vidim da ima jedan prorez sa prednje strane, ne znam da li to preterano smeta što se tiče protoka vazduha, tako da nekako naginjem ka Fractal-u trenutno.
Futuristic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi PC- za gejming baltazar.vb Šta da kupim? 14 1.7.2013 13:41
Koje kućište /nele/ Ostale komponente 10 28.8.2011 3:19
Konfiguracija do 45.000, samo kućište zikiz ŠDK - Osnovne komponente 51 1.3.2011 20:24
Pitanje vezano za procesor, kućište i kuler toology Osnovne komponente 14 3.2.2011 3:12
NZXT Alpha ALP-001 Black kućište jakonicki93 ŠDK - Osnovne komponente 9 4.1.2010 16:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com