Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2013, 22:53   #861
Sandan
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Pozdrav svima,

ako može mala pomoć, tražim Logitech tast/miš kombinaciju do oko 50 eur.

Bitno mi je da klik na oba uređaja bude što tiši i mekaniji a da težina miša bude što manja.

Pa ako imate neki konkretan predlog...

Hvala!
Sandan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 23:16   #862
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Naleteh slucajno na neku jeftinocu, podseca na copperheada po malo http://www.amazon.com/gp/product/B00...?tag=traxme-20
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 22:18   #863
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Pozdrav, slicno pitanje je vec bilo postavljeno, mada nisam nasao konkretan odgovor. Koji od ovih miseva preporucujete, i zasto?

http://www.itsvet.com/proizvod/a4-te...p_mouse/40/745

http://www.itsvet.com/proizvod/a4-te..._mouse/40/1048

http://www.itsvet.com/proizvod/a4-te..._mouse/40/2277

http://www.itsvet.com/proizvod/coole..._mouse/54/2047

Koliko sam ja razumeo, 740k i 747h su skoro identicni misevi, samo sto 747h ima onaj anti vibrate, dok 740k ima Oscar Editor, i jedan ima pauka iscrtanog, a drugi ima "zmijsku kozu" na sebi. Bloody mi je nekako vise za hardcore FPS igrace, sto ja nisam(mozda ponekad odigram koji FPS, ali nista specijalno),tako da su mi oni rezimi pucanja i to nepotrebni, i nekako mi se ne svidja kako je izradjen. CM mi se cini malo kvalitetnije izradjen od navedenih A4-Techova, ali je za claw grip, sto meni ne odgovara, i kao i Bloody, za razliku od X7, ova dva su opticki misevi, dok su ona dva X7 laserski. I ako imate neku preporuku u tom cenovnom rangu( negde do 3500din), napisite.
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 22:56   #864
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Necu da preporucujem miseve koje nisam probao, posto je tu vrlo bitno da posedujes doticni. Mozes da uzmes u obzir i :




A4TECH "OSCAR" X-718BK

Mis je odlican, kvalitet plastike je odlican, preciznost, jako udoban, prosto odlican mis. Ja igram pucacine (CS: Go) i zaista A4 Tech pravi dobre miseve. Imao sam i Razere, Logitech MX seriju, ali otkad sam uzeo ovaj model X7, nemam nameru da ga jako dugo menjam, a imam ga vec duze od 1 godine. Ima sve potrebne dodatne tastere sa strane, ima taster za trostruki shot, moze se menjati namena tastera, jako je precizan mis i vredi svaku paru.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 23:00   #865
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Ja imam bloody v7 i on je odlican. Sad su izbacili i bloodyV5 software koji ima i core4 za mmorpg, namestis makro i samo jedan klik doduse to za core 3 i 4 se placa 15$ ali ima nacina
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 23:18   #866
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Mozda bi bilo najbolje uzeti CM Storm Xornet ako mozes da se naviknes na claw nacin drzanja misa. Nije mi bilo potrebno mnogo vremena da se naviknem na dimenzije Xorneta iako imam velike sake i do skoro sam koristio palm grim mis iz A4tech x7 serije ali to ne znaci da ce i tebi odgovarati claw grip mis. Samo cu reci da je kvalitet izrade bolji nego kod vecine miseva iz cenovnog ranga do 2000din. Mislim da vecina ljudi na claw nacin drzi miseve tokom igranja jer su tako precizniji u igrama od palm grip.
Najbolje bi bilo da pogledas neki review na youtube-u ili recenziju na internetu. Koristio sam do pre nedelju dana A4 tech X-748K koji sam zamenio zbog nepreciznog skrola a probao sam pre oko pola godine i A4tech v7 koji mi nije odgovarao. CM Storm Xornet sam platio 1500din i dobio uz njega podlogu koja kosta oko 800din dok je bio na akciji u jednoj prodavnici.
Mislim da bi za otprilike 2000din bilo najbolje uzeti XL-747H koji ljudi dosta hvale ili CM Storm Xornet ali obavezno pre kupovine trazi od prodavca da otpakuje misa.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 23:26   #867
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Ipak je najbolje da odes u neku radnju pa da ih opipas i da vidis koji ti najbolje lezi, tesko je to ovako reci koji je best.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 5:34   #868
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Mozda bi bilo najbolje uzeti CM Storm Xornet ako mozes da se naviknes na claw nacin drzanja misa. Nije mi bilo potrebno mnogo vremena da se naviknem na dimenzije Xorneta
Ahh, posle ovog odgovora sam malo bolje pogledao kako ja drzim mis dok igram, i da, i ja drzim na claw nacin, ne znam sto sam ja bio ubedjen da drzim drugacije, no nmvz . A za dimenzije, licno ne gotivim nesto male miseve, posto svi mali misevi koje sam drzao u ruci su bili "klasicnog" oblika i dosta uzi od ovom CM, tako da mozda bi mi ovakav tip misa i odgovarao.

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ipak je najbolje da odes u neku radnju pa da ih opipas i da vidis koji ti najbolje lezi, tesko je to ovako reci koji je best.
E sad, to moze biti malo problem, posto sve radnje koje mi odgovaraju po ceni nisu bas u okolini mesta u kojem zivim, a i pitanje je ako odem tamo, da li ce mi dati da ih opipam, posebno ako nemaju te modele vec otpakovane.

I sta mislite o ovim misevima?
http://www.itsvet.com/proizvod/geniu..._mouse/41/2098

http://www.itsvet.com/proizvod/geniu..._mouse/41/2501

Malo su skuplji od ovih pre pomenutih, ali su tu negde na granici mog budzeta, samo me zanima da li vrede u odnosu na razliku cene. I sta mislite o narucivanju misa preko neta(na kucnu adresu)? Tu se onda gube sve sanse o "opipavanju", ali bi mi to mozda i najvise odgovaralo.
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2014, 1:08   #869
Srle22
Član
 
Član od: 12.12.2012.
Poruke: 128
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Logitech.....ostalo je konfekcija....ja imam G700s i ne mogu naci reci hvale za ovu napravu....
Srle22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2014, 10:12   #870
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
jankovitiz kaže: Pregled poruke
Ahh, posle ovog odgovora sam malo bolje pogledao kako ja drzim mis dok igram, i da, i ja drzim na claw nacin, ne znam sto sam ja bio ubedjen da drzim drugacije, no nmvz . A za dimenzije, licno ne gotivim nesto male miseve, posto svi mali misevi koje sam drzao u ruci su bili "klasicnog" oblika i dosta uzi od ovom CM, tako da mozda bi mi ovakav tip misa i odgovarao.


E sad, to moze biti malo problem, posto sve radnje koje mi odgovaraju po ceni nisu bas u okolini mesta u kojem zivim, a i pitanje je ako odem tamo, da li ce mi dati da ih opipam, posebno ako nemaju te modele vec otpakovane.

I sta mislite o ovim misevima?
http://www.itsvet.com/proizvod/geniu..._mouse/41/2098

http://www.itsvet.com/proizvod/geniu..._mouse/41/2501

Malo su skuplji od ovih pre pomenutih, ali su tu negde na granici mog budzeta, samo me zanima da li vrede u odnosu na razliku cene. I sta mislite o narucivanju misa preko neta(na kucnu adresu)? Tu se onda gube sve sanse o "opipavanju", ali bi mi to mozda i najvise odgovaralo.
Ja imam CM Spawn, istog oblika kao Xornet...iako bih voleo da je malo veći, prilično je udoban i odlično radi. Ako misliš da bi ti lepo ležao u ruci, uzmi ga...Genius mi ne uliva poverenje, za taj novac bih radije CM ili A4Tech.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 14:07   #871
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Razmisljam da kupim ovaj mis:
Cooler Master Storm Sentinel Advance II:
http://www.cmstorm.com/en/products/p...ineladvanceii/

da li neko ima informacije iz "prve ruke" (pun intended), ili bar druge.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 14:35   #872
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Prva ruka ovde
Odlican mišonja. Super precizan. Šaka sjajno stoji na njemu (pun i ovde intended), moš' tegićima da menjaš težinu, menja boje Jedino sto je taj OLED displej koji ima čist krš. Trebao bi da ti pokazuje koji dpi je izabran. Pokazuje on to i radio je to sigurno nekih 8-9 meseci, a onda je izdahnuo. Osim te "sitnice" sjajan miš, sjajna izrada.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srlisone na korisnoj poruci:
perablenta (11.2.2014)
Stara 11.2.2014, 14:43   #873
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
Srlisone kaže: Pregled poruke
Prva ruka ovde
Odlican mišonja. Super precizan. Šaka sjajno stoji na njemu (pun i ovde intended), moš' tegićima da menjaš težinu, menja boje Jedino sto je taj OLED displej koji ima čist krš. Trebao bi da ti pokazuje koji dpi je izabran. Pokazuje on to i radio je to sigurno nekih 8-9 meseci, a onda je izdahnuo. Osim te "sitnice" sjajan miš, sjajna izrada.
Ma to je ok, i preterano je sto ima displej, 4 led diode bi bilo dovojlno.
Najvise me zanimalo zbog ergonomije i da li nema neke probleme sa kvarovima.

Hvala
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 14:56   #874
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Godinu i po dana je u mom posedu, nikakvih kvarova nije bilo. Sve radi tip-top. Šaka se ne znoji, metalno-gumiran je, tasteri rade savršeno, skrol je dobar, dobijas rezervne nogice... Drajveri su previše detaljni i za mene previše opterećujuci pa ih ni ne koristim. Sto se boja tice ima ih nekoliko. Problem je sto su one estetske prirode. Bojama nije definisan izabrani dpi, nego kod svake boje može da se postavi svaki dpi, pa je malo konfuzno kad ne radi displej.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srlisone na korisnoj poruci:
perablenta (11.2.2014)
Stara 11.2.2014, 15:14   #875
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Od pre par dana koristim Genius NS-6005



Jeftin (ispod 1K din), a solidan miš. Napaja se iz jedna AA ili AAA baterije, lepo leži u ruci, ima dobar scroll.

Sve u svemu, dobar izbor za svakoga ko traži miša, koji je običan/jednostavan
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 16:24   #876
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

^ Da, ti Geniusi su sasvim dobri. Naročito za laptop.

Ja sam jurio da uzmem za poklon Genius Traveler 6000, ali ga nisam našao povoljno u tom momentu, pa sam uzeo Genius Traveler 7000. U principu ova dva su slična stvar kao taj 6005. Naravno, ima par razlika - napajaju se isključivo preko AAA baterija, imaju nešto veći DPI (1200 vs 1000), mogu da smeste USB risiver u sebe i imaju power switch. Ovo poslednje je možda najinteresantnije, jer ako stvoriš sebi naviku da gasiš, možeš da teraš na jednoj bateriji mesecima.



Sve to i 2 godine garancije je i više nego dovoljno da imaju moju preporuku.

Poslednja ispravka: Partybreaker (11.2.2014 u 18:09)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2014, 16:42   #877
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Razmisljam da kupim ovaj mis:
Cooler Master Storm Sentinel Advance II:
http://www.cmstorm.com/en/products/p...ineladvanceii/

da li neko ima informacije iz "prve ruke" (pun intended), ili bar druge.
Danas mi je stigao ovaj mis.

Izrada, tezina, tekstura, velicina sve mi perfektno odgovara. Ergonomski kao za moju saku napravljen.

Jedina zamerka je velicina dodatnih dugmica. 2 sastrane za palac su samo oko 1 cm dugacki i oko 4 mm siroki. Navikao sam na malo vece, na prethodnom misu, pa mi mozda zato cudno. Druga dva dugmica, ispod tockica, su rasporedjeni vertikalno +- za DPI. Opet mi i to cudno, ali opet verovatno jer mi je prethodni mis imao isto tako samo horizontalno
+
-
Tezina mi vise odgovara nego kod prethodnog misa, a ima 5x4.5g tegice za regulisanje. Mada ja nisam izvadio ni jedan.

Software je vrlo detaljan i ima 5 prozora koji pokrivaju sve opcije od DPI, odziva, preko macroa do skripta.

Topla preporuka.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2014, 16:57   #878
2slow4me
Član
 
Član od: 20.6.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Necu da preporucujem miseve koje nisam probao, posto je tu vrlo bitno da posedujes doticni. Mozes da uzmes u obzir i :




A4TECH "OSCAR" X-718BK

Mis je odlican, kvalitet plastike je odlican, preciznost, jako udoban, prosto odlican mis. Ja igram pucacine (CS: Go) i zaista A4 Tech pravi dobre miseve. Imao sam i Razere, Logitech MX seriju, ali otkad sam uzeo ovaj model X7, nemam nameru da ga jako dugo menjam, a imam ga vec duze od 1 godine. Ima sve potrebne dodatne tastere sa strane, ima taster za trostruki shot, moze se menjati namena tastera, jako je precizan mis i vredi svaku paru.
Imam i ja ovaj mis, odlican je i lepo me sluzi. Mada ona kao trakica sa leve strane odmah ispod ona 2 bocna dugmeta tezi da se prlja dosta, a i lepak koji je drzi nije nesto jak pa mora da se nanese opet.

A i sam mis zna da pati od one standardne A4tech boljke da skrol tockic krene da baguje posle nekog vremena. Ima tutorial na netu, mada ipak dosadna stvar
2slow4me je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 13:05   #879
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Pozdrav postovani clanovi foruma, zamolio bih za savet pri kupovini misa (opciono i tastature). Video sam da hvalite. Xornet koji ovde kosta oko 20evra (u prodavnici gde kupujem ostatak delova je 22,80evra) no razgledao sam i jeftinije varijante ali preko neta mi je malo nezgodno jer stvarno ne mogu da vidim sta je kako sem specifikacija. Pa ako imate preporuku za feftiniji model jos i bolje ( dole pomenuti genius ns6005 kosta 10e no nisam siguran koliko je dobro resenje posto volim da igram dotu uvek kada imam slobodnog vremena). Posto sam preko telefona tesko je da pokazem sta sam sve video pa cu izdvojiti 2:
i) http://www.e-tec.at/frame1/details.php?art=153377
Ii) http://www.e-tec.at/frame1/details.php?art=159780 (tastatura i mis)
Sami zbog ove ponude sam razmisljao da pazarim i tastaturu jer vec imam neku mini za telefon koju sam uzeo no bluetooth stik je 2e i ona bi vrsila posao ako ne valja ova ponuda.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2014, 14:34   #880
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Re: Koji miš predlažete?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Od pre par dana koristim Genius NS-6005



Jeftin (ispod 1K din), a solidan miš. Napaja se iz jedna AA ili AAA baterije, lepo leži u ruci, ima dobar scroll.

Sve u svemu, dobar izbor za svakoga ko traži miša, koji je običan/jednostavan
Meni je ovaj počeo da pravi duple klikove sa skrolom posle dva meseca, devojka ima isti, uzeli zajedno, njoj je skrol postao neupotrebljiv posle 4 meseca. Moj takođe često pravi duple klikove sa levim dugmetom kada ja to neću, i baš remeti work flow. Sad ću da probam da dobijem pare nazad. A uzeo sam V7 Bloody danas, vrhunski miš za razuman novac.
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dpi, mis, misevi, miš, mouse

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Saznajte šta je koji proces JovanK Operativni sistemi 8 20.1.2008 16:29
Koji headset kupiti? donmarkon Tekstovi u SK 7 25.11.2007 23:24
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com