Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2008, 19:32   #721
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Milsiš na ovo?

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/i...Strategy_Guide
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 16:31   #722
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Nije lose ovo za miliciju.Ako neko proba sa jugoslavijom da pravi masu milicije a ne infantrya neka da neki screen!Ja nisam bas raspolozen jer mi 36 scenario koci !!!!!!!
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 19:16   #723
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Pa dobro, ovde se ipak preporucuje kombinovanje pesadije i milicije kao optimum, inace je potreban odnos 3:1 sto i nije tako povoljno.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 21:28   #724
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Joooj puce mi glava od ovog ruskog fronta. Dosla je zima '41, moj vermaht je duboko u sovjetskoj teritoriji, staljingrad je nas, a rusa ima nezdravo mnogo, i posto je zima imam dosta problema.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 22:35   #725
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Pa za male drzave i jeste.Mislim da je ovo za albaniju dobra taktika .

Salim se,jugoslavija bi mogla da ima mnogo koristi od ovoga ako recimo zarati sa italijom,rumunijom.A ako postane gigant u regionu onda moze da planira napad na poljsku i njemacku.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 22:37   #726
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Težina određuje bonuse. Na easy ti imaš bonuse u borbi I na efektivni IC, dok AI ima nekativne bonuse. Na normal sve je izjenačeno (inače najpošteniji mod igre.). Na većim težinama tvoji bonusi sve više idu u negativ, dok bonusi na AI sve više rastu.

E sad zašto je za početak najbolje igrati sa USSR-om. Zato što za razliku od Britanije SAD-a i NJemačke ovdje nemoraš od početka da s brineš za sva tri roda vojske. Takođe imaš čitavih pet ipo godina a se pripremiš tako da možeš ozbiljno da razvijaš IC.
Takođe kada naučiš da se biješ na zemlji kasnije možeš nadograditi znanje koristeći Mornaricu i vazduhoplovstvo da poraziš Saveznike.

Armagedon partija sa SSSR-om. Gradio sam skoro SAMO pješadiju kako bih maksimizirao cost-effectivness vojske.
Industrija od početka pa do 2 jula 1941 kada sam napao švabe koji su se ****li te me nisu još htjeli da me napadnu


Hitler: MUHAHAHAHAHAH. Boljševička gamadi ovo vam je poslednja greška. Vaša bjedna pješadija biće zgažena pog gusjenicama mojih tenkova.

Staljinov savjetnik: Druže, kako ćemo protiv njihovih tenkova? Pa mi imamo samo pješadiju. Žukov pedlaže3 da pod hitno napravimo makar 100 000 tenkova. Nažalost to će nas koštati 80% IC-a.
Staljin: Napravi 10 000 000 otvarača za konzerve i podjeli trupama.
Savjetnik:
Staljin: Your lack of faith is disturbing.


Kraj.
Savjetnik: Oh uspjeli smo. Nisam se ovome nadao.
Staljin: popričaj sa mojim prijateljem Berijom. Zakazao sam ti seansu sa njim ispod Ljubljanke.


Armagedon je zanimljiv jer poslije ovih borbi skoro SVE pješadijske jedinice su mi dobile po 2 zvjezdice. Expirience se dosta brže sakuplja.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 4th Dimension na korisnoj poruci:
Auror (18.4.2008)
Stara 18.4.2008, 22:42   #727
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Ja sam osvojio Grcku,Bugarsku,Albaniju pa me napali Italijani....tacnije trazili da im dam celo primorje....e ne dam...pa me napali...sa Rumunijom sam +200 Nemacka mi je na severu u paktu sa Slovacima i Madjarima...ali ratuju sa Rusima tako da se ne brinem a i imam dobre odnose sa njihovom Alijansom... ocu da potucem Italijane ili da ih makar odbijem da me ne smaraju...da bi mogao da zaratim sa Turskom i dodjem do granice sa Rusijom kod Kavkaza... E onda rat moze da pocne
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 22:50   #728
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Dobar ti je ovaj scenario.Trebao si staviti politicku mapu da bolje vidimo ove zemlje sto su ti neprijatelji. A sta ti je ovo sa interfejsom? Zbunjen sam kao ovaj savjetnik

I ako mozes da mi predlozis abys sa kojom drzavom da pocnem osim prusije i ovih odvratnih sto nemaju istrazivacke timove(igrao bih sa japanom-pprs ili kako vec ali ).
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 22:52   #729
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
mrki023 kaže: Pregled poruke
Ja sam osvojio Grcku,Bugarsku,Albaniju pa me napali Italijani.......da bi mogao da zaratim sa Turskom i dodjem do granice sa Rusijom kod Kavkaza... E onda rat moze da pocne
E kako ce da te ugaze xexexexexexexex
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 23:06   #730
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

pa necu odma da ih napada....prvo cu da ucvrstim vlast u ostalim osvojenim zemljama... pa cu da napravim dobru vojsku koju cu staviti tu dole na taj juzni front kod Kavkaza...tu cu dobro da se ukopam i kad vidim da Nemci pocnu da napreduju onda ja ulecem a posto niko osim Kine ne podrzava Ruse mislim da nece biti neki veliki problem...makar da osvojim jos koju teritoriju...samo cekam jos Japance da napanu sa istoka i da ih skroz unistimo...samo se bojim V.B. u Africi da mi ne smeta posto s njima nisam u najboljim odnosima....
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 23:08   #731
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Kad zavrsis to pokazi screen.Odavno nisam igrao sa jugom.........
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 23:40   #732
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Dobar ti je ovaj scenario.Trebao si staviti politicku mapu da bolje vidimo ove zemlje sto su ti neprijatelji. A sta ti je ovo sa interfejsom? Zbunjen sam kao ovaj savjetnik

I ako mozes da mi predlozis abys sa kojom drzavom da pocnem osim prusije i ovih odvratnih sto nemaju istrazivacke timove(igrao bih sa japanom-pprs ili kako vec ali ).
Ma čitavi balkan mi je objavio rat. Kao što vidiš Njemci nisu išli dalje od Anšlusa, tako da su svi oni bili spremni. Tako da sam par ana od DOW-a Njemačke dobio pismanca iz Beograda, Budimpešte, Sofije, Atine i Budimpešte. Ne da je to nešto pomoglo Njemcima. Na Rumunskoj grani sam ostavio samo snage da zadrže Rumune (nisam imao namjeru napadati preko rijeke planine. Nisam lud), a 90% vojke sam poslao na Švabe. Nije da je bilo lako. Zbog toga što nisam pravio avijaciju i zato što sam imao pješadiju tek sa malo kolopnih snaga nije bilo previše baš uništenih Njemačkih jedinica (ne da nisam napravio par enciclementa o Čehoslovačku granicu, a takođe par Njemačkih divizija je riknulo na bojnom polju usled neostatka manpowera (toliko sam ih izubijao stalnim jurišima)), borbe su bile krvave. Prave prvosvjetsko ratovske. Prelaženje onih rijeka Ordera i Elbe bilo je MAAAASU za*****o, pošto je fron širok 3-4 provincije, napadi su bili 100 mojih protiv 20-40 Švapskih. Krv do koljena sistem.

Kada sam aneksirao Švabe ostali su ubrzo pali (sem onih prevrtljivih pi*** Bugarskih). Onda su na red došči Francuzi, tako da sam sad u ratu sa Saveznicima i za godinu ipo ima da imam grdilo flote (igram sa full IC takeover. cheaterski znam, ali nažlot ne dobijam i sve resurse pa sam sad sa njima kratak. Imam resursa za nekh 10 godina).

E sad mi treba mali savjet. Dal a se gnjavim sa Afrikom. Mislim da tamo ima maksimum 20 neprijateljskih divizija. Zauzeo sam Egipat, sada ratujem u Libiji i Italiji sa Italijanim (napravio sam kolosalnu grešku. I pored expresnog prodora oklopnih snaga ka jugu (Žukov, Roskovski, Takučevski, Konjev, Timošenko i ostali svi vode korpuse Mot ili MOT/Arm od kojih svi imaju 2-3 zvijezde expa. Njima ništa na put nemože stati (posebno kada je Žukov Skill 5 general)), Italijani su uspjeli da umaknu sa 10-tka (do 15) ivizija na Siciliju. Nema šanse da ih izbacim od tamo. MIslim da ću morati da oprobam onu jeftinu foru ostavljanja praznih provincija u koje neprijatelj neće moći odoljeti pa ću da ih opkolim u Taranto.)

Sjutra detaljan raport.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 1:19   #733
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Koje ludilo

Krenem ja da igram sa Jugoslavijom i tako u proleće 1936. objavim rat Bugarima i krenem u pohod! Kad dva dana kasnije Nemačka i SSSR mi objave rat. Odmah potom rat mi objavljuju Italija i Turska E sad Francuska objavljuje rat Nemcima, a odmah nakon njih i Velika Britanija. WWII u sred 1936
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 9:33   #734
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Koje ludilo

Krenem ja da igram sa Jugoslavijom i tako u proleće 1936. objavim rat Bugarima i krenem u pohod! Kad dva dana kasnije Nemačka i SSSR mi objave rat. Odmah potom rat mi objavljuju Italija i Turska E sad Francuska objavljuje rat Nemcima, a odmah nakon njih i Velika Britanija. WWII u sred 1936
Nadaj se da će se upaliti Francuski Napoleon AI prije nego što te Švabe pregaze.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 11:25   #735
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Ma prestao sam odmah da igram. Da sam hteo sukobe ovih razmera napao bih odmah Italiju ili Austriju
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 12:00   #736
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Koje ludilo

Krenem ja da igram sa Jugoslavijom i tako u proleće 1936. objavim rat Bugarima i krenem u pohod! Kad dva dana kasnije Nemačka i SSSR mi objave rat. Odmah potom rat mi objavljuju Italija i Turska E sad Francuska objavljuje rat Nemcima, a odmah nakon njih i Velika Britanija. WWII u sred 1936
To se i meni desilo prvi put...i ja sam izasao posto nema sanse napao me ceo Balkan...Nemci non stop bombarduju....Grci napali dole Makedoniju...Na severu Madjari i Austrijanci....a na primorju Italijani...tako da nema nikakvih sansi da se iz tog izvuce
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 12:37   #737
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Zato se prvo napadne Albanija, pa onda kada te Italijani napadnu, Njemci će ti u pomoć pritrčati sa Avionima i nebi trebalo da bude nemoguće da stigneš do pola čizme i da ti Musolini ponudi čitav sjever.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 13:12   #738
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Pa da prvo sam anexirao Albaniju...pa sam posle izvesnog vremena krenuo na Bugarsku...i onda se desio ispod napisani scenario
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 13:19   #739
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Trebalo bi mi malo preporuka šta alje da gradim. Pretjerah ga sa IC takeoverom:
Warning. Extremly lage picture:
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 14:08   #740
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

hehehehhe Ajde ljeba ti daj vise manjih slika nemoj ovako spajat........... Jednako vremena ce ti oduzeti. Posto sam na dial up ne razmisljam ni 1% da kliknem na ovu sliku
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arsenal of democracy, hearts of iron, hearts of iron 2, iron cross, rat, strategija, wwii


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com