Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2011, 16:52   #1
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom TR/Crypt.CFI.Gen

Imam problem. Od 1. januara imam ovaj TR/Crypt.CFI.Gen koji je, kako vidim u events u Aviri, nalazio u USB-u. I stalno ga prijavljivao u USB-u kako ima virus i uvek je za akciju uradio Deny Access.
P.S. Kad pritisnem Block kad mi prijavi avira, izadje mi "System Scan" od avire i tako se zadrzava od 0 % pa ide ide tako pa mi recimo sad stade na 37 % (nije uvek ali ne znam nekad se zadrzi) tako da idem u Task Manager i ponistim taj System Scan. Otkad sam instalirao Aviru, pojavljuje mi se system scan, tako se nesto valjda zove, i samo malecni prozor izadje i pise gore system scan i u prozoru progressive bar (znate ono, sa procentima kad prolazi). Sta mu to znaci, ja ne znam ali uvek ga iskljucujem preko Task Managera (kazite mi da li tako da ga ostavim dok ne zavrsi svoje??). I tako ga Avira prijavljivala jedno sto puta.
Posle 2 sata, poceo je po sto puta da prijavljuje kako se taj trojanac nalazi u C:\Win\Isass.exe. Kao prvo, nemam nikakav folder koji se zove Win vec WINDOWS, mozda je avira mislila na WINDOWS, sta mislite? I tako sad kad gledam u events, uvek je za akciju uradio "Deny access". I jedno hiljadu puta tako.
ALI....
Sledeceg dana ga Avira prijavljuje u C:\System Volume Information\_restore{FB152929-1855-418B-B9D419F9CE3ECBE9}\RP147\A0071559.exe. Nemam nikakav folder u C da se zove System Volume Information, naravno gledao sam i pod opcijom da se vide i skriveni folderi (hidden folders) ali nema ga. Ali ga prijavljivala avira samo nekoliko puta (7 puta). I to mnogo redje uz vece vremenske razmake. I tako ga prijavljuje avira u System Volume Information od juce i dan danas ali mnoogoo manje nego kad ga avira prijavljivala na onim drugim pomenutim lokacijama.
Kad sam video prvi put da ga prijavila avira, ukljucio sam da preskenira, mislim da je jos na pocetku nasla 2 virusa, e sad cim sam ja video reko ma to je i postavio sam za akciju da ga obrise i ja budala pritisnem cancel!! Znaci ponisteno skeniranje. I ajde ja opet da preskeniram, doso je na pola ali sam ga iskljucio jer vidim da nije nasao u C. Hmm. Ali se pitam i ja zasto nisam lepo odradio sken do kraja. Sad razmisljam da ga pustim do kraja. Jer malo sam se ulenjio i nekih nedelju dana nisam skenirao, a jos duze sa Malwarebytes-om. Kako ja da ga obrisem? Nikakve mi probleme ne pravi, bar mi se cini, nije mi puno spor kompjuter (ali juce sam bas primetio da je spor ali mozda zbog toga sto mi brat upalio 3 prozora internet explorera (imam IE7) i svaki sa po 3 taba, a znam da mi IE nesto koci a nikad ga ne koristim, nego ovaj brat .
Sacu da preskeniram do kraja avirom a posle preskeniracu malwarebytes-om.
Pitanja za vas:
1. Jel nesto opasno, jel ce avira ili malwarebytes da unisti ovaj trojanac, sta da radim osim skeniranja jer me plasi da ne prepoznaju virus ?
2. Jel smeta aviri ili malwarebytesu-u ako skeniraju a u pozadini radi utorrent sto skida neke torente?
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 16:59   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: TR/Crypt.CFI.Gen

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/

Skeniraj sa ovim sve particije uključujući i flešku.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 22:08   #3
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TR/Crypt.CFI.Gen

Ovako, to za taj system scan, ovako
pre sat vremena mi je izaslo da je video taj virus, i ja sam pritisnuo da ga izbrise. I izasao mi je taj system scan i procenti. Bas sam hteo da cekam da vidim. Posl 5 minuta sa 0% je otislo na 27.5 (odjednom) i cekao jos 5 minuta, nikakve promene, otisao u dnevnu sobu, nesto sam pogledao ali taj scan je nestao. Ako se bude opet pojavilo to obavestenje, videcu da skinem taj AVP sto ste prilozili.
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 14:31   #4
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: TR/Crypt.CFI.Gen

Izvinite zbog duplog posta
Kad mi se juce pojavio taj sken posle kad sam pritisnuo da izbrise virus, i kad je taj sken nestao, video sam da na svim detekcijama na kojim sam prekinuo taj sken pise Deny Access (da mu ne da pristup). Al na ovom zadnjem na kojem sam cekao taj neki sken pojma nemam koji radi avira, pise za akciju Moved to Quarantine - i pise sad da je taj virus premesten u neki fajl sa nekim brojevima i slovima i na kraju pise .qua sto asocira na karantinu. Namerno sam ostavio kompjuter cele noci da radi u prazno i video sam da me uopste nije obavestio. Verovatno sad tog virusa nema.
Ako ga nema, jel ima potrebe da se skine to ili ne?
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 14:57   #5
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: TR/Crypt.CFI.Gen

pokreni DDS i okaci log sa nazivom DDS.txt
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com