Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2007, 0:31   #1
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question Savet za jednu RPG igru

Razmišljao sam da napravim jednu malo komplikovaniju igru "Lost World Zeta - Rescuing The Lost Planet". Već sam smislio priču za osam delova, ali krenimo sa prvim ... daklem, razmišljam, pošto je u pitanju RPG igra, da li da je radim 2D (moj engine [n2D Engine]) ili 3D (DirectX). Pošto ja ne znam ništa o ničemu u D3D-u mnogo bi mi bilo lakše da radim 2D (mislim na Top-Front [na foru Sims 1], ne na klasičnu Mario tehniku, ne znam kako se zove) , ali samo da vas pitam ima li šanse da je iko pogleda ako je 2D pošto nisam neki Game® pa ne znam ima li neke *USPEŠNE* RPG 2D igre. Ako ste zainteresovani, recite da vam dam priču pa da počnemo zajedno (podrazumeva se da imam 3d program za modeling i animaciju,Cinema4D a možda nabavim nešto bolje)

Koristim VB i ne znam kako idu DX i VB, brzinu tako da nemam predstavu da li uopšte da googlam tražeći tutoriale (d3d,dx za vb)
Uzor po kome ću da radim ako je 2D > Harry Potter and The Goblet of Fire za GBAdvance SP

btw Nadam se da nisam zvučao glupo

Poslednja ispravka: Geomaster (1.12.2007 u 0:36) Razlog: da dodam pgm jezik u kome radim :) :D
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:04   #2
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Razmišljao sam da napravim jednu malo komplikovaniju igru "Lost World Zeta - Rescuing The Lost Planet". Već sam smislio priču za osam delova, ali krenimo sa prvim ... daklem, razmišljam, pošto je u pitanju RPG igra, da li da je radim 2D (moj engine [n2D Engine]) ili 3D (DirectX). Pošto ja ne znam ništa o ničemu u D3D-u mnogo bi mi bilo lakše da radim 2D (mislim na Top-Front [na foru Sims 1], ne na klasičnu Mario tehniku, ne znam kako se zove) , ali samo da vas pitam ima li šanse da je iko pogleda ako je 2D pošto nisam neki Game® pa ne znam ima li neke *USPEŠNE* RPG 2D igre. Ako ste zainteresovani, recite da vam dam priču pa da počnemo zajedno (podrazumeva se da imam 3d program za modeling i animaciju,Cinema4D a možda nabavim nešto bolje)

Koristim VB i ne znam kako idu DX i VB, brzinu tako da nemam predstavu da li uopšte da googlam tražeći tutoriale (d3d,dx za vb)
Uzor po kome ću da radim ako je 2D > Harry Potter and The Goblet of Fire za GBAdvance SP

btw Nadam se da nisam zvučao glupo
Definitivno idi na 3D. DirectX od verzije 8.1 pa na vise zvanicno ne podrzava DirectDraw tj. klasicni 2D. Napraviti 2D grafiku u Direct3D nije nikakav problem mada raditi danas nesto u 2D-u licno mislim da je suludo.

To sto koristis VB i DX i nema neke preterane veze jer u tom slucaju radis sa Managed DirectX-om tacnije MDX tj. tvoj kod se izvrsava u okviru .NET frameworka. Mada mnogo boji izbor su C++ odnosno C++/CLI (za MDX) ili C# - ovo je isto moje licno misljenje posto ne volim VB. Sto se tice performansi managed code bilo da je C++, C# ili VB je nesto sporije izvrsava zbog dodatnih slojeva apstrakcije ali je zato mnogo komforniji za rad a u 99% slucajeva performanse tvoje igre nece zavisiti od .NET-a nego od DX-a tako da tu nemaj brige.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:14   #3
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Savet za jednu RPG igru

no729,tnx za ovo, samo ako možeš da mi daš linkove ka nekim dobrim tutorijalima za početnike...

A inače, pokušavao sam par puta da pređem na C/C++ ali jednostavno nije radilo, ono što naučim odmah ispari iz glave. VB sam uzeo zato što sam bio mali,7god (istina) i počeo sam da radim proste skripte u office-u tada, a kasnije sam nabavio sam VB i radio u njemu. Sada sam ga zavoleo i teško je da se prenesem... Ali ako je neophodno onda bih trebao da bubam komande napamet... xexe.... Dakle, samo me brine brzina igre i collision detection.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:18   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

1. Radi ono šro znaš
2. Najuspešnije rpg igre ikad su 2D
3. Kako misliš bez znanja ove informacije gore da napraviš rpg?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:43   #5
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Cool Re: Savet za jednu RPG igru

I naravski, da udavim sve forumaše koji čitaju ovu temu...

The Story... (whole written by Geomaster and will be converted to 3d movie)

It's cold night. The stars are glowing on the sky and boy about 12-13 years old is coming back home. Then when he is near big laboratory he hears his grandpa which is the scientist calling him: "Enlemo, come here!" He quickly runs into the lab. His grandpa told him...

"Can you remember the legend about Zeta, the lost planet?"
- "No, I'm not sure you told me some..."
"Well, according to the legend, over past 10 000 000 years there was once more, the ninth planet in Sun's System. By the legend, it's called Zeta. Zeta had her own Zetasapiens. They was very similiar to Homosapiens today. But one time, when the Zetasapiens was very good and they had computers and hi-tech technology never seen on Earth today, on Zeta comed evil Lord Starforce. He found the sixth element, the element of Evil, Evigon, and using his power he set up a darkness in Zeta... He take control of minds of billions of people that lived on Zeta. Using the Evigon, he moved Zeta in Andromeda Galaxy, to an uknown star. By the legend, every 50 years on Earth opens the mysterious portal that can transport people to Zeta, but only the Choosen was allowed to go through it..."
- "Grandpa, but why did you called me?"
"I have found some data about Zeta... She really exists."
- "Wh.... What? But that's only a legend, i'm sure it doesn't really..."
"Look!!!!"
Then he types something on a computer. Suddenly in the center of a lab appears light circle.
"Here. The portal is real... and now is the 50th year. I have redirected it here."
- "Amazing! Now we just need to find the Choosen and allow him to pass throught the portal and save Zeta from Lord Starforce."
"Yeah, but we don't have so much time. Portal will close after 24 hours of its activation. Now we have just 5 hours remaining."
- "But we can't... hey, what's this?"
The small star flied into the laboratory. She said:
"Enlemo,I'm Staryna, and you are the Choosen."
-"But..."
-"... impossible ...."
"Hurry up. You haven't got much time left."
Then he calls his mom and dad and he says goodbye to all. He ran into the portal, but... oh... somebody appears in the portal... as the hologram...
"Ahahahah, Eusibio, you haven't changed. You're still that same man..."
- "Who are you? How did you know my grandpa?"
-"Endy, is that you? I can't recognize... you really changed..."

To be continued...

Poslednja ispravka: Geomaster (1.12.2007 u 13:24)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:43   #6
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Cool Re: Savet za jednu RPG igru

...now!

"Stop it, Eusibio. Im not kind anymore. I'm the Lord Starforce!"
"And now, i'll take care that you don't stay in my way, heheheh..."
He put his hand in his pocket and pulls up something... That's the some black eye... The element of Evil! He shots black beam and Enlemo's grandpa turns into stone.
"Well, i'm sure you're brave. People like that need me for experiments. So i'll leave you now and will see... if you join me we will be the best team ever seen!"
-"Hey, stop!"
But Starforce dissapeared...
"Hurry," said Staryna, "the portal will close in two minutes. Starforce lives on Zeta and you must find the fifth element, the element of Kindness to turn back Eusibio and beat Starforce."
Enlemo jumps into the portal and appears on Zeta......

Poslednja ispravka: Geomaster (1.12.2007 u 2:01)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:56   #7
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Wink Re: Savet za jednu RPG igru

2nd Story, after completing a much of levels...

NOTE: On his journey Enlemo had to solve series of puzzles and beat monsters, talk with people and examine objects. Staryna follows him through the whole game...

Then they arrived at some black door with big eye drawnt on them.
"That's the door of Starforce's lab," said Staryna, "and we can open it only if we have fifth element of Kindness, Zetagon, or element of evil, Evigon. Starforce only has Evigon so we can just find Zetagon. We need to find all of the four elements and fuse their powers into Zetagon. Starforce was afraid that somebody will find them so he hided the elements into the different places on Zeta. We must find them!

Player needs to play lot of levels and find four elements. He openes the door using Zetagon and he enter the Lab with lots of monitors and one stone, probably Enlemo's grandpa. Starforce turns his chair and says:
"Well, you came here at last. Now I'll show you the power of Evigon and my natural form!"
He transforms into freak and Enlemo must fight and beat him ( he's in form of boss) At the end he's beaten and....

"What? A boy beated me? I must be dreaming... Oh, but my power... I need more power.... I can't stay materialized if i don't have power... Aaaaagh!..."

The Ending Movie

The scene shows Zeta from space. She's coming to the Sun's System... Eusibio turns back to normal and Enlemo teleports to Earth... The portal stays open forever... and.... HAPPY END!!!

hmhm... Teško je setiti se srpskog jezika posle ovoga...

Poslednja ispravka: Geomaster (1.12.2007 u 13:27)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 1:58   #8
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
1. Radi ono šro znaš
2. Najuspešnije rpg igre ikad su 2D
3. Kako misliš bez znanja ove informacije gore da napraviš rpg?
Ulepšao si mi dan.
Paaaaa... bitblt a ako ne uspe onda stisnuću zube pa DDraw

A ako si mislio što nisam Gamer, pa imam dovoljno takvih drugova...


I za kraj imena ostalih delova:

2. "Lost World Zeta - The Starforce's Nephew" - sestrić Starforce-a, da bi osvetio svog ujaka, pretvara Zemlju kakva je bila pre 20 000 000 kada su po njoj eruptirali vulkani, vladali dinosaurusi...
3. "Lost World Zeta - Destroying The Starwolfes" - ispostavlja se da je Starforce informacije o svojoj duši pohranjivao u tzv. Starwolfovima i da se lako može uzdignuti iz njih; Enlemo ih treba sve naći i uništiti
4. "Lost World Zeta - Rise Of Darkness" - gde se Starforce uzdiže i prikuplja sledbenike među kojima je i Enlemov brat Danillo, koji biva hipnotisan i on je začarao celu porodicu Enlema da ga se uopšte ne seća, a on je pobegao od kuće. Ubrzo Starforce ubija Enlema i Danillo shvata šta je uradio; kroz igricu kontrolišete Danilla, ali postoji HappyEnd...
5. "Lost World Zeta - Asteroid Crash" - asteroid udara u Zetu i skreće je sa orbite tako da će se ubrzo sudariti sa Zemljom...
6. "Lost World Zeta - When Aliens Attacks" - vanzemaljci napadaju Zetu i ubijaju Euzibija, ali Enlemo nalazi vremeplov i sada ima mogućnosti putovanja kroz vreme...
7. "Lost World Zeta - United Elements" - gde se Starforce ponovo uzdiže ali ovog puta se pojavljuje priča o Unigonu i Diagonu, kao 7mom i 8mom elementu...
8. "Lost World Zeta - Land Of Memories" - možete pogledati kako ste prelazili glavne bossove i značajne stvari iz prethodnih delova, a ako ste na istom kompjuteru prešli sve delove Zete, biće vam omogućena opcija da pogledate ???? ??? (iznenađenje)

Poslednja ispravka: Geomaster (1.12.2007 u 2:24)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 2:22   #9
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
no729,tnx za ovo, samo ako možeš da mi daš linkove ka nekim dobrim tutorijalima za početnike...

A inače, pokušavao sam par puta da pređem na C/C++ ali jednostavno nije radilo, ono što naučim odmah ispari iz glave. VB sam uzeo zato što sam bio mali,7god (istina) i počeo sam da radim proste skripte u office-u tada, a kasnije sam nabavio sam VB i radio u njemu. Sada sam ga zavoleo i teško je da se prenesem... Ali ako je neophodno onda bih trebao da bubam komande napamet... xexe.... Dakle, samo me brine brzina igre i collision detection.
dugacak je put od savladavanja sintakse jednog jezika do stvarnog "prosvetljenja" ... sto bi se reklo "easy to learn and hard to master"

Ima jos jedna platforma koju vidim nisi uzeo u obzir - Microsoft XNA. Ima dosta primera a daju i kompletne engine sa source kodom koji mozes samo da modifikujes i napravis svoju igru ... tj bar oni tako tvrde ja nisam nista radio sa XNA frameworkom tako da ne znam iz prve ruke
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 3:09   #10
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Evo jedan pocetnicki tutorial za C# http://einfall.blogspot.com/2005/02/...to-create.html
srecno!
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 10:47   #11
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Prvo da pitam nekoliko stvari:

1.Jel ce igra bude casual ili nameravas da pravis "novi diablo"?
2.Koliko vremena nameravas da pravis igru?
3.Jesi li radio neke igre do sada da mogu da se vide?

Sto se tice ovoga, da treba da radis 3d, nepreporucujem ti to uopste, sobrziom da kada i iskusniji rade u C++ (koji vecina smatra najboljim izborom za igre zbog brzine) takve igre mogu da budu neoptimizovane, i da izazovu puno problema u okviru brzine. Dakle ako nemas puno projekata iza sebe, uzmi i napravi neki jednostavniji rpg, naravno da ce biti ljudi koji ce da ga pogledaju to je sigurno Sto se tice AAA naslova na to za sada zaboravi mislim da nema potrebe da spominjem razloge...
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 11:47   #12
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Ulepšao si mi dan.
Paaaaa... bitblt a ako ne uspe onda stisnuću zube pa DDraw

A ako si mislio što nisam Gamer, pa imam dovoljno takvih drugova...
NE BITBLT! NIKAD VISHE! Bolje predji na neki zesci OO jezik, C# ili sam VB .NET

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
dugacak je put od savladavanja sintakse jednog jezika do stvarnog "prosvetljenja" ... sto bi se reklo "easy to learn and hard to master"

Ima jos jedna platforma koju vidim nisi uzeo u obzir - Microsoft XNA. Ima dosta primera a daju i kompletne engine sa source kodom koji mozes samo da modifikujes i napravis svoju igru ... tj bar oni tako tvrde ja nisam nista radio sa XNA frameworkom tako da ne znam iz prve ruke
ko tvrdi da se dobije kompletan engine sa source kodom?? vec par meseci radim u XNA i nisam cuo nikad za to... mozda mislish na starter kit-ove, ali to ti nije engine, nego dobijesh samo malo odradjenu igru, i na tebe je red da menjash modele, promenish malo nacin igranja itd...

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Prvo da pitam nekoliko stvari:

1.Jel ce igra bude casual ili nameravas da pravis "novi diablo"?
2.Koliko vremena nameravas da pravis igru?
3.Jesi li radio neke igre do sada da mogu da se vide?

Sto se tice ovoga, da treba da radis 3d, nepreporucujem ti to uopste, sobrziom da kada i iskusniji rade u C++ (koji vecina smatra najboljim izborom za igre zbog brzine) takve igre mogu da budu neoptimizovane, i da izazovu puno problema u okviru brzine. Dakle ako nemas puno projekata iza sebe, uzmi i napravi neki jednostavniji rpg, naravno da ce biti ljudi koji ce da ga pogledaju to je sigurno Sto se tice AAA naslova na to za sada zaboravi mislim da nema potrebe da spominjem razloge...
nisu oni mislili na 3D kao bash 3D... DirectDraw se vishe ne podrzava, i onda sprajtove morash da radish pomocu vertexa, i tako da renderujesh...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 12:27   #13
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

A jes, ja sam pogresno razumeo
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 13:07   #14
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Prvo da pitam nekoliko stvari:

1.Jel ce igra bude casual ili nameravas da pravis "novi diablo"?
2.Koliko vremena nameravas da pravis igru?
3.Jesi li radio neke igre do sada da mogu da se vide?

Sto se tice ovoga, da treba da radis 3d, nepreporucujem ti to uopste, sobrziom da kada i iskusniji rade u C++ (koji vecina smatra najboljim izborom za igre zbog brzine) takve igre mogu da budu neoptimizovane, i da izazovu puno problema u okviru brzine. Dakle ako nemas puno projekata iza sebe, uzmi i napravi neki jednostavniji rpg, naravno da ce biti ljudi koji ce da ga pogledaju to je sigurno Sto se tice AAA naslova na to za sada zaboravi mislim da nema potrebe da spominjem razloge...
1. Šta to uopšte znači pošto ne razumem terminologiju baš...
2. Pa kol'ko bude trebalo... Igra ne može da bude na nivou neke superiorne igre koja osvaja ceo svet, ali nije ni neka glupost tako da nisam siguran.
3. Jesam nekoliko ali uglavnom proste postovaću prvu koju sam napravio, ostale mi nisu na ovom compu. (nema ni jedne u n2D Engine-u, još je u beta fazi, uglavnom TextRPG i tako dalje) Daklem, evo je moja prva igra.

....

AAA naslovi, dešava se da letim u oblake...

@ EclipsE : Šta fali BitBlt-u?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 13:50   #15
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Sporo, ne mozesh da rotirash, teshko uraditi specijalne efekte, alpha-blending, post-process...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:21   #16
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Exclamation Re: Savet za jednu RPG igru

Postoji li ijedna VB funkcija za alphablending? To me muči, hmmm... da vidimo... jedno nedelju dana... I za rotiranje?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:21   #17
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
DirectDraw se vishe ne podrzava, i onda sprajtove morash da radish pomocu vertexa, i tako da renderujesh...


Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
1. Šta to uopšte znači pošto ne razumem terminologiju baš...
2. Pa kol'ko bude trebalo... Igra ne može da bude na nivou neke superiorne igre koja osvaja ceo svet, ali nije ni neka glupost tako da nisam siguran.
3. Jesam nekoliko ali uglavnom proste postovaću prvu koju sam napravio, ostale mi nisu na ovom compu. (nema ni jedne u n2D Engine-u, još je u beta fazi, uglavnom TextRPG i tako dalje) Daklem, evo je moja prva igra.

....

AAA naslovi, dešava se da letim u oblake...

@ EclipsE : Šta fali BitBlt-u?
Hm... lepo ti kreni da radis igru, a o ulepsavanju i tehnologiji razmisljaj kasnije...

...i zaobidji BitBlt u sirokom luku...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:30   #18
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Savet za jednu RPG igru

Da li to sa DDraw znači da ako korisnik igre ima DX 8.1 ili veći ne može da pokrene igru ako je radim sa DirectDraw-om? A što se tiče 2D ili 3D, bolje da postavim glasanje.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:43   #19
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
1. Šta to uopšte znači pošto ne razumem terminologiju baš...
http://www.krstarica.com/recnik/index.php?u=casual

Tj. casual igre su ti sitnije igre uglavnom nezavisnih timova (npr. chicken invaiders, IcyTower... )

Kao sto vidis i one mogu da dozive veliki uspeh. Ja recimo znam vise ljudi koji su culi za IcyTower i igrali ga, nego onih koji su igrali i culi za BioShock

Neznam sta ce ti glasanje. Lepo uzmi Direct3d ili OpenGl i gotovo To je isto kao da postavljas pitanje: Da li da vozim trotinet ili bicikl?
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:53   #20
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
http://www.krstarica.com/recnik/index.php?u=casual

Tj. casual igre su ti sitnije igre uglavnom nezavisnih timova (npr. chicken invaiders, IcyTower... )

Kao sto vidis i one mogu da dozive veliki uspeh. Ja recimo znam vise ljudi koji su culi za IcyTower i igrali ga, nego onih koji su igrali i culi za BioShock

Neznam sta ce ti glasanje. Lepo uzmi Direct3d ili OpenGl i gotovo To je isto kao da postavljas pitanje: Da li da vozim trotinet ili bicikl?
E sad šta je lakše? D3D ili OGL?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Savet - igra kao Prince of Persia... EDI the Little O igrama uopšte 29 29.12.2008 21:13
treba mi savet za nov racunar milan-kv Šta da kupim? 2 30.11.2007 13:50
Pomoc i savet za konfiguraciju..... dados Šta da kupim? 15 2.11.2007 10:52
Asus F5R SAVET vladimir20 Prenosni računari 1 22.7.2007 15:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com