Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2014, 1:20   #3801
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL



torenti idu do 1.20mb,bez prekida i bugovanja zasad
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2014, 8:37   #3802
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Telekom ADSL


Download oko 1mb/s.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2014, 13:20   #3803
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

popravljeno je
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 14:25   #3804
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

S obzirom da imam Telekomov ADSL paket "do 10 mbps" do pre nekoliko dana sam imao realan DL od oko 8 mbps ili više i UL od oko 0,80 mbps. Meni je bilo dovoljno, morao sam, da uzmem u obzir da je moj kraj udaljeniji od centrale, a i da telefonske instalacije u komšiluku nisu baš najbolje.
Realno sam skidao torente maksimalnom brzinom od oko 800 MB/s i meni je to bilo sasvim zadovoljavajuće iskorišćenje paketa (znam da nije moglo više).

Elem, pre 4-5 dana je net krenuo da non-stop puca i da download bude praktično nemoguć, a i surfovanje takođe. Speedtest je pokazivao DL od svega 0,30 - 0,40 mbps, ako bi uopšte i hteo da odradi test a da ne pukne veza. Interesantno je što je upload sve to vreme (ako bi se test odradio) bio normalan, tj. oko 0,80 mbps.

Probao sam drugi ruter (provereno ispravan), sve je bilo isto. Resetovao sam svoj ruter na fabrička podešavanja, opet sve isto. Probao sam i druge kablove, sve isto. Zato sam u petak zvao Telekomovu podršku i rekli su da će prvo dajinski da ispitaju problem, a onda da šalju ekipu ako treba (još nisu bili).

Nekoliko dana nisam testirao Speedtest, ali je svako korišćenje interenta bilo maltene nemoguće.

U međuvremenu sam otkrio šta je problem (ili bar deo njega). Kablovi koji vode do telefonske utičnice (postavljene pre više decenija) su bili veoma krti na krajevima gde su povezani sa utičnicom (tj. iza nje). Isekao sam te krajeve, ogulio izolaciju i povezao ponovo i sada net ponovo radi! Nema pucanja, sve ide glatko.
A šta onda imam da pitam? Pa - ovo: Sada mi Speedtest pokazuje DL od oko 5 mbps (ili malo više) a UL je takođe pao na oko 0,60 mbps. Drugim rečima, imam vrednosti kao za manji paket. Nemam vrednsti koje sam imao do pre neki dan.
Ne verujem da su opet u pitanju moji kablovi, mislim da je u ruteru podešavanje za nižu brzinu.

Kada uđem u konfiguraciju rutera, pa idem na Status - WAN - DSL - Line status, vidim da za "Downstream line rate" piše 6144 kbps, a za "Upstream line rate" piše 766. Te brzine su u skladu sa onim što trenutno imam, zar ne?
Inače, "Maximum downstream bandwidth" je 9700, a "Maximum upstream bandwidth" je 1040.

Da li sam to obaranje brzine izazvao ja resetom rutera na fabrička podešavanja? Ili su mi Telekomovci daljinski oborili brzinu?
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 16:59   #3805
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

moguće da su ti smanjili jer si se žalio , probaj sutra da proveriš te brojke ponovo ali izgleda tako rade kad ne može 10MBps
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 20:26   #3806
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pretpostavljam da je bilo ovako - zato što sam zvao tehničku podršku i prijavio da puca veza, oni su mi lepo ograničili protok i tako "rešili problem". Samo što to nije bio problem i što moja linija dokazano podržava i veće brzine. Još od prošle zime sam imao 10 mbps (tj. kod mene realnih 8 i malo preko) i net nije pucao. Zato im je "rešenje" sasvim bezveze.

Ništa, idem sutra u poslovnicu da probam da objasnim o čemu se radi i da tražim svoju brzinu natrag (samo što, za razliku od terenskih tehničara, sa šalterskim službenicima imam raznolika iskustva, na šalteru ponekad rade i ljudi ne baš mnogo upućeni u tehničku problematiku).
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 12:19   #3807
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da je bilo ovako - zato što sam zvao tehničku podršku i prijavio da puca veza, oni su mi lepo ograničili protok i tako "rešili problem". Samo što to nije bio problem i što moja linija dokazano podržava i veće brzine. Još od prošle zime sam imao 10 mbps (tj. kod mene realnih 8 i malo preko) i net nije pucao. Zato im je "rešenje" sasvim bezveze.

Ništa, idem sutra u poslovnicu da probam da objasnim o čemu se radi i da tražim svoju brzinu natrag (samo što, za razliku od terenskih tehničara, sa šalterskim službenicima imam raznolika iskustva, na šalteru ponekad rade i ljudi ne baš mnogo upućeni u tehničku problematiku).
Treba da ih nazoves... Ne da ides u poslovnicu. Msm. ako hoces da potrosis par sati... tamo Slobodno idi. Kod mene kad puca internet onda samo promenim spliter. Imam tako 3splitera samo ih menjam. Nista im nefali samo od jednom mi baca te CRC greske i samo baca dole na svakih minut. Ja sam pre mesec ipo dobio novi spliter od telekoma,i sa takvim isto tako zna. Ja verujem da u centrali je nestabilna struja pa to utice na signal. Pa kad promenis spliter bude ok,jedno vreme... Nazovi ih da ti vrate brzinu promeni spliter. I pogledaj sta bude...
Ako ne,onda kazi im da neke parametre promene, znaju oni da nameste to bez menjanja brzina. Meni su to tako uradili.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 22:25   #3808
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Hajde ako može neko da mi objasni ovo:



Net mi je opet čist krš. Promenjen je spliter, ali i sa novim se isto dešava.
Šta može da bude uzrok da DL bude ovoliko loš, a da UL bude koliko-toliko očekivan (bar za brzinu na koju su me ograničili)?

Pet godina mi je net radio skoro pa odlično, ili 'ajde da kažem vrlo dobro. Od prošle zime imam i paket do 10 mbps, pa je i on radio jako dobro preko pola godine. A sada imam ovo što vidite na priloženoj slici.
Doduše nije svaki put tako loše, nekd DL ode i preko brzine UL - evo večeras na ponekom testu izgura i do čitavih 2 mbps.

Šta se desilo sa mojom konekcijom? Nisam bio kod kuće kad je dolazio čovek iz Telekoma, ali rekao je mojim ukućanima da treba da promenimo kablove od krova do utičnice. Važi, ali da li je moguće da su kablovi tako odjednom propali? Do pre 5-6 dana je net radio k'o zmaj sa istim tim kablovima.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 12:31   #3809
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Hajde ako može neko da mi objasni ovo:



Net mi je opet čist krš. Promenjen je spliter, ali i sa novim se isto dešava.
Šta može da bude uzrok da DL bude ovoliko loš, a da UL bude koliko-toliko očekivan (bar za brzinu na koju su me ograničili)?

Pet godina mi je net radio skoro pa odlično, ili 'ajde da kažem vrlo dobro. Od prošle zime imam i paket do 10 mbps, pa je i on radio jako dobro preko pola godine. A sada imam ovo što vidite na priloženoj slici.
Doduše nije svaki put tako loše, nekd DL ode i preko brzine UL - evo večeras na ponekom testu izgura i do čitavih 2 mbps.

Šta se desilo sa mojom konekcijom? Nisam bio kod kuće kad je dolazio čovek iz Telekoma, ali rekao je mojim ukućanima da treba da promenimo kablove od krova do utičnice. Važi, ali da li je moguće da su kablovi tako odjednom propali? Do pre 5-6 dana je net radio k'o zmaj sa istim tim kablovima.
Pogledaj dali ti baca greske na CRC up/down na ruteru... Mozda da izvuces ruter na 10minuta. Ako ne prijavi im da poprave ti brzinu.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2014, 15:03   #3810
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ima mnogo CRC grešaka na downloadu (više hiljada nakon svega par minuta od restartovanja rutera), a na uploadu nijedna, ili tek poneka.

Verujem da su mi instalacije slabe, ali ne verujem da je to jedini problem, mislim da ima ponešto i sa Telekomove strane. Kako drugačije da objasnim da ujutru te moje instalacije izdržavaju punu brzinu (tj. punu na koju sam od nedavno ograničen) i svaki test na Speedtest.net tada bude oko 5,25 mbps, gotovo da ne pada ispod toga. A evo sada popodne mi testovi budu sasvim raznoliki, kreću se oko 2 mbps uz velike varijacije, pa poneki put izađe i na preko 4, a poneki put i na svega 0,20 mbps. Uveče je takođe loše, povremeno je prava katastrofa pa se čak i ruter resetuje, ili gubi konekciju.

Da li je moguće da su tolike razlike? Zar ne bi trebalo da bude manje-više stalno loše ako su instalacije toliko propale?

Rekli su da treba da spustim nove kablove sa krova do utičnice, ali da li ovolike greške zaista nastaju na mojim kablovima ili je ipak nešto i do centrale?

Kad samo pomilsim da sam do pre desetak dana imao stabilan net od oko 8 mbps i da nije bilo pucanja veze (osim ponekad uveče, i to retko) i da sam mogao ceo dan da torentujem na cca 800KB/s. A sada ne mogu da izvučem tih 6 mbps koje su mi postavili kao optimum.

Evo kako stoji stvar sa mojim ruterom nakon svega desetak minuta rada, ako može da vam da neku ideju o problemu:

star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2014, 15:55   #3811
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Ima mnogo CRC grešaka na downloadu (više hiljada nakon svega par minuta od restartovanja rutera), a na uploadu nijedna, ili tek poneka.

Verujem da su mi instalacije slabe, ali ne verujem da je to jedini problem, mislim da ima ponešto i sa Telekomove strane. Kako drugačije da objasnim da ujutru te moje instalacije izdržavaju punu brzinu (tj. punu na koju sam od nedavno ograničen) i svaki test na Speedtest.net tada bude oko 5,25 mbps, gotovo da ne pada ispod toga. A evo sada popodne mi testovi budu sasvim raznoliki, kreću se oko 2 mbps uz velike varijacije, pa poneki put izađe i na preko 4, a poneki put i na svega 0,20 mbps. Uveče je takođe loše, povremeno je prava katastrofa pa se čak i ruter resetuje, ili gubi konekciju.

Da li je moguće da su tolike razlike? Zar ne bi trebalo da bude manje-više stalno loše ako su instalacije toliko propale?

Rekli su da treba da spustim nove kablove sa krova do utičnice, ali da li ovolike greške zaista nastaju na mojim kablovima ili je ipak nešto i do centrale?

Kad samo pomilsim da sam do pre desetak dana imao stabilan net od oko 8 mbps i da nije bilo pucanja veze (osim ponekad uveče, i to retko) i da sam mogao ceo dan da torentujem na cca 800KB/s. A sada ne mogu da izvučem tih 6 mbps koje su mi postavili kao optimum.

Evo kako stoji stvar sa mojim ruterom nakon svega desetak minuta rada, ako može da vam da neku ideju o problemu:
A da probas da rastavis i pogledas da nije neki kabel los? Meni su vise puta ***** da je do 2. telefona,da je los i slicno. A kod mene je 1adsl spliter na 2telefona...Pa svaki put moram da im objasnim da to radi i radilo je bez problema. Kazu da te margine zavise od tih kablova sto dolazi od krova. Ali ove greske od crc-a dolaze od splitera i od njih. Najbolje da ih nazoves i kazes na telefonu da posalje inzinjere sa meracima tih kablova da oni provere do cega je to. Mozda je ruter los,mozda spliter. Neznam dali ti izvuces spliter kad je nevreme ili imas neku zastitu za to. Ja samo promenim spliter posle kad baca gomilu gresaka. Najbolje da ih smaras svaki dan i da budes im tvrdoglav da nije do kablova nego do njih. Oni moraju svakako da poprave ti to.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku masterboy na korisnoj poruci:
star-duster (12.9.2014)
Stara 12.9.2014, 17:44   #3812
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Moram da priznam da sam, izgleda, bio u velikoj zabludi. Problem ipak jeste bio u kablu, bar se tako čini nakon 15-ak minuta testiranja. Kabl koji vodi do telefonske utičnice je bio na jednom mestu mnogo presavijen i pritisnut. Onda sam to ispravio i blago savio na drugom mestu, od tada net radi sasvim dobro.
Broj CRC grešaka je neuporedivo manji. Što se brzine tiče, tokom Speedtest.net testiranja imam standardnh cca 5,25 mb/s, bez padova. Torente skida na oko 615 kB/s, što je sasvim u redu za brzinu na koju su me ograničili. Mislim da je moja linija opet spremna da iznese veću brzinu (kao što je bilo i ranije) tako da ću ih zvati ovih dana da mi ponovo povećaju.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2014, 17:19   #3813
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ignorišite moju prethodnu poruku. Net opet radi bez ikakvog reda. Nekad odlično, nekad katastrofalno. S obzirom da posebno loše radi kada pada kiša (spor je, gubi konekciju), rekao bih da je ipak problem na vezama do moje kuće a ne kod mene (kiša mi ne pada u kući nego spolja).
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 15:27   #3814
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pfh, poslednjih par dana muku mucim sa pucanjem, odjednom je pocelo, modem baca sledeci error u logu netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805d4ab4

Internet lampica nestane, ADSL svetli stalno, gasenje pa ponovno paljenje uspeva da resi problem, mada se desi da i sam posle 5 minuta uspostavi opet konekciju.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 15:58   #3815
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
bobi98 kaže: Pregled poruke
Pfh, poslednjih par dana muku mucim sa pucanjem, odjednom je pocelo, modem baca sledeci error u logu netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805d4ab4

Internet lampica nestane, ADSL svetli stalno, gasenje pa ponovno paljenje uspeva da resi problem, mada se desi da i sam posle 5 minuta uspostavi opet konekciju.

Jesi probao da resetujes ruter? Pa ako ni to izvuci ruter na nekih 10ak minuta pa vrati i probaj.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 19:04   #3816
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Telekomov kabl do moje kuće ne vodi direktno iz sandučeta, već preko komšijine kuće (ili više njih u nizu, ne znam). Evo kako izgleda taj kabl na komšijinoj kući, a koji ide ka meni. Jasno može da se vidi da je na delu kabla otpala izolacija i da je gola žica. Takav kabl dolazi do moje kuće i prenosi signal. Jesam laik za tu problematiku, ali mi se čini da ovo nikako nije dobro. Verovatno to objašnjava zbog čega mi je net posebno loš kada pada kiša. Najgora je kombinacija kiša+veče. Sinoć gotovo da nije ni bilo interneta. Danas je dan bez kiše i net radi, za sada.

star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 5:00   #3817
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Meni jos nisu povecali brzinu, i dalje je 6\0.5 i ide na 8 kad iskljucim IPTV (box4 je u pitanju)

Cekao sam dva meseca da sami urade onda sam zvao proslog cetvrtka, rekli su mi isto sto i svima vama(da ce proslediti kome vec treba, trazili su mi broj za kontakt, itd.)

To vece kad sam zvao konekcija mi je bila uzasna, ping ogroman i posle toga sve normalno, a konekcija i dalje ne promenjena.

Sad mene zanima da li mogu da raskinem ugovor zato sto:

1. Menjali su uslove ugovora i cenu ja mislim
2. Nisu ispunili uslove novog ugovora nakog vise od 2 meseca
3. I nakon moje zalbe i dalje nista nisu uradili i dalje ne postuju promene koje su uveli


Trebao sam da napomenem da sam uz box paket uzeo i telefon koji trenutno otplacujem
Flexyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 12:33   #3818
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Flexyy kaže: Pregled poruke
Meni jos nisu povecali brzinu, i dalje je 6\0.5 i ide na 8 kad iskljucim IPTV (box4 je u pitanju)

Cekao sam dva meseca da sami urade onda sam zvao proslog cetvrtka, rekli su mi isto sto i svima vama(da ce proslediti kome vec treba, trazili su mi broj za kontakt, itd.)

To vece kad sam zvao konekcija mi je bila uzasna, ping ogroman i posle toga sve normalno, a konekcija i dalje ne promenjena.

Sad mene zanima da li mogu da raskinem ugovor zato sto:

1. Menjali su uslove ugovora i cenu ja mislim
2. Nisu ispunili uslove novog ugovora nakog vise od 2 meseca
3. I nakon moje zalbe i dalje nista nisu uradili i dalje ne postuju promene koje su uveli


Trebao sam da napomenem da sam uz box paket uzeo i telefon koji trenutno otplacujem
Ja msm. da nemozes da raskines ugovor procitaj ti to bolje. I znas da u ovoj drzavi moras za sve da smaras nekoga da ti uradi...

star-duster:
Sto ih ne pozoves i kazes im da ti prikljuce direktno na kucu kabel oni su to trebali kad su sa pulsnog prebacili na tonsku centralu...
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 1:51   #3819
MilanCv
Član
 
Član od: 3.7.2012.
Lokacija: Beograd(Dorcol)
Poruke: 136
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Meni je najjače kad kažem liku iz Telekoma imam net 5.20 od mogućih 10
On kaže : Kako znaš?
Ja mu kažem merio sam preko spid testa, on ko iz topa, ma to ti nije kompatibilna stvar
MilanCv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MilanCv na korisnoj poruci:
Geomaster (20.9.2014)
Stara 20.9.2014, 16:44   #3820
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Mislio sam da je problem nesto do mene ali vidim sad iz Milanovog posta da je i njemu, pa me zanima jel svakome internet brzina prepolovljena ? Meni je internet brzina bila 6mb sad mi je oko 3 mb vec jedno 4 dana. Zvao sam njihov servis samo su rekli da ce da pogledaju u cemu je problem i to je zadnje sto sam cuo od njih...

Poslednja ispravka: AngeR (20.9.2014 u 18:23)
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com