Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2012, 11:03   #4081
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
4 nove assalut puske, 3 nove sotke, 4 nova pistolja, 5 novih snajpera i 2 nove SMG. I sve su FREE, par je iz Free DLC al opet su FREE!

Kako si ti izbrojao 3, ja ne znam.
Ja sam primetio sledece, jedan heavy weapon na poslednjoj misiji, ona protein puska(DLC) i jedan sniper. Sve ostalo sam vec video i imao u dvojci. Nisu sve free, u preorderu se dobija dva nova oruzija i oklop, ako nisi preorder nista od toga, barem ja nisam video ni pusku ni taj novi oklop.

@player1: Ja sam keca presao pre 15 dana, poceo sam da ga igram odmah posle trojke, i nije mi inventar smetao ni malo. Jes bio malo konfuzan, ali i Skyrim ima konfuzan inventar i mnogo losiji od ME1, pa je osvojio titulu igre godine kod vecine gaming kritika. Inventar je najveca mana ME1, i zato i jeste toliko dobra igra. I u kecu ti ne nosas svu opremu nego je to neki skladisni prostor na tvom brodu, barem sam ga ja tako doziveo.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 11:06   #4082
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Inventar je najveca mana ME1, i zato i jeste toliko dobra igra.
Tu se slazem.

Mada mi je i "loot" progresija bila lose izbalansirana. Negde na pola igre postanem neunistiv. Collossus armor for the win. A ni Spectre oruzija nemaju premca.

A najbolje je kako prebaciti komad opreme sa kompanjona na kompanjona: neophodan bar jos jedan predmet visak (da se privremeno opremi), inace nema da moze.



P.S.
Inace, moram da priznam, bukvalno sam se preporodio kas sam Infiltratora iz keca preneo u dvojku. Gejmplej mi je skocio za kvadrat.


P.P.S.
Ideja sa omnigelom mi je bila interesantna. Mislim da bi mnogo bojle bilo da slaba oprema uopste nije isla u inventar, nego da odma postaje omnigel, uz mogucnost da ako nadjes nesto stvarno bolje, da dobijes semu, pa da mozes da craftujes na brodu uz pomoc skupljenog gela.

Poslednja ispravka: player1 (16.4.2012 u 11:13)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 11:19   #4083
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Jes bio malo konfuzan, ali i Skyrim ima konfuzan inventar i mnogo losiji od ME1, pa je osvojio titulu igre godine kod vecine gaming kritika.
Jedna interesantna stvar je da Elder Scrolls jedan od retkih serijala koji i dalje imaju "realistican" loot.

Ako pobedis nekoga, ocekujes da opremu sa kojom se borio bude loot, a ne nesto sasvim levo generisano (kao u vecini Bioware igara posle Baldur serijala).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 11:42   #4084
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Skajrim ima katastrofalan loot i to je suvi fakat. Mož da bude realističan kolko oćeš (ne znam baš šta si mislio pod tim) ali džaba je totalno kad je 95% neupotrebljivo.
Sa druge strane, u ME1 si mogao kasnije i po tri modova u oružja da stavljaš i dva u armor.
Svi modovi su bili lepo označeni tako da si uvek mogao da prodaš ili omnigeluješ lošije/starije modove. Loot je bio primeren jedino što je malo negativno je što ga ima mnogo ali s druge strane i nije jer na taj način zaradiš dosta keša i mož da kupuješ šta oćeš. Ubedljivo najviše para sam okrenuo (napravio - potrošio) u kecu.
Zatim, sve si mogao svojim saborcima on the fly da menjaš što je odlično. I daleko od toga da sam koristio samo jedne iste modove, često sam ih menjao u zavinosti od situacije i protivnika ili globalnog osećaja.
Meni lično je takav sistem odgovarao. A oprema i jeste bila loot, kako znaš da ovi protiv kojih se fajtaš ne koriste to što dropa?
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 11:47   #4085
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
A oprema i jeste bila loot, kako znaš da ovi protiv kojih se fajtaš ne koriste to što dropa?
Zdrav razum?!?

Vidis Getha koji ocigledno koristi Geth oruzije, a onda ispadne pistolj od Elkos Combine-a. Unistis Colossusa, a ono dobijes snajper i oklop.

Ne kazem da ES igre nemaju "los loot". Ali to je i poenta, ispada ono protiv cega se boris, a ne nesto random, totalno nevezano za protivnika. Na taj nacin igrac se trenira da tesko (bukvalno) djubre ni ne kupi sa sobom, nego samo stvari koje vrede (kao i u stonom RPGu). Ni u baldurs gatu nikad nisam kupio obican oklop i oruzije od palih protivnika, jel se ni isplati (it je glupo, ko da sam neki sekundarac).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 11:50   #4086
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Meni zdrav razum baš govori suprotno
Misliš da oni ne koriste one pucaljke koje dropaju ili modove za oružje ili armour?
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 11:55   #4087
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Pa vidis da ne koriste. Geth puska sigurno ne lici na pistolj izasao iz ljudske fabrike. Niti Collosus nosi ljuidski oklop.

Al zato skoro nema sanse da nadjues njihovo oruzije (geth puska je raritet u kecu).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 12:00   #4088
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Da, da... setio sam se kolosa i Getova koji dropaju alijansa stvari
OK, to stoji, ali mimo toga je u redu.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 15:24   #4089
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Mozda je cela prica ''trojke'' napisana povrsno (dokaz su brojni ''plot holes''), a svi mi kao budale bijemo glavu da nadjemo neki smisao i dubinu u celoj toj prici (''Indoctronation theory'').
Ne samo trojke, vec u dvojci je prilicno evidentno da oni koji pisu pricu za ME nemaju pojma sta rade. Mislim, prave human Reaper-a od krvi i mesa (wtf?), Cerberus odjednom pravi "Normandiju 2" i ima resurse vece nego Alijansa i Turijanci zajedno a u trecem delu i vecu armiju a o glupim Collectorima necu ni da pocinjem.

Jos tad mi je bilo jasno da ce ME3 biti prava katastrofa ali sam tvrdoglavo to odbijao da verujem, imao sam neku nadu da ce biti bar prihvatljiv, ako ne dobar i to je ono najgore: Znao sam da ce biti sr**e, ali da ce biti ovoliko to nisam mogao ni da zamislim.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 15:42   #4090
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Svidja mi se shto SK nije hajpovao u opisu i dali su relativno objektivnu ocenu 82
Problem je shto opet review pisao kuzma koji ladno nishta nije rekao o manama igre-loshe texture i animacije,nemogucnost improta lica,lipsync off,linearnost kampanje i redosleda odradjivanja misija...kraj je kao spomenut al nekako zabashureno...sve taj"art" argument maltene visi u vazduhuSpomenuo je pozitivnu stranu,borbu i to je ok.
Niko nema hrabrosti da kaze da nema tu nikakve umetnosti nego najobichnija glupost.I to da lazu u reklami da igra ima 16 zavrshetaka
To je i mene zacudilo, posle svih onih glupih reviewa na stranim sajtovima (IGN, GameSpot/Spy/Trailers...) ocekivao sam bar neki realniji od SK kad ono isto, cak i gore: "Mass Effect 3 prosto sija sagledan u kontekstu petogodisnje megaavanture !??". Ne mogu da verujem! Posle toliko trubljenja o igrama i igricama on promasi da primeti da je ME postao "igrica" za siroke narodne mase(citaj: glupog debelog americkog klinca koji u krajnjem slucaju formira tiraz svake video igre/ice).
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 15:47   #4091
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Mnogo jedete *****,igri ne fali nista. Ja ne znam sta vi ocekujete. M'rs pa pravite sami igre i pisite scenarije i stvarajte svoj kraj da vama odgovara i da bude hepi end.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 15:59   #4092
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ne razumem sta to dvojci odjednom fali.Jel si ocekivao mozda detaljan opis kako su napravili Human Ripera?Ne zove se to za dzabe naucna fantastika.Cerberus je napravio novu Normandiju zato sto je imao plan stare.Kad su mogli da ozive Sheparda ne znam zasto bi im pravljenje broda pravilo problem.U ME3 jesu vec preterali sa njima,ladno imaju sredstava da uniste Citadelu.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:00   #4093
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
M'rs pa pravite sami igre i pisite scenarije i stvarajte svoj kraj da vama odgovara i da bude hepi end.
Па реално, ја сам читао fanfiction који је боље написан од краја ME3, а то пишу аматери, а ово би требало да су професионалци. Па ти сад види.

Уствари, чак са мојим никаквим писачким даром би написао бољи крај од ME3 краја.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:01   #4094
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Mnogo jedete *****,igri ne fali nista. Ja ne znam sta vi ocekujete. M'rs pa pravite sami igre i pisite scenarije i stvarajte svoj kraj da vama odgovara i da bude hepi end.
Ne zna se da li ste vi BW fanatici coravi, glupi, gluvi...

Mogu da pisem o cemu god hocu sta god hocu, ni jedna stvar koju je ovde iznela masa ljudi nije preterivanje, igra je degradirana do uzasne mere i samo slep covek ili klinja od 15 godina to ne moze da vidi. Ja sam svoj revolt prema igri iskazao tako sto je nisam kupio i tako sto sam je podelio sa jos 150 ljudi, dok sam prethodna dva dela kupio od mizarnog studentskog kredita.

Da nama, koji pisemo mane o ovoj igri nije stalo do nje ne bi ni pisali nista. ME1 je jedna od najboljih igara koje sam odigrao, ME2 mu dodje rame uz rame sa kecom (uspeva da sa svim parira jednom fantasticnom Sci Fi filmu, knjizi, napravljen je fantastican, moguc univerzum u kome ljudi nisu centar svega...). I sve to, sav taj trud nekolicine mnogo talentovanih ljudi je ovom igrom upropasten, degradiran, idiotizovan pre svega politikom NOVAC PRE SVEGA! Unajmili su trecerazredne pisce, koji nemaju veze sa video igrama, nemaju pojma cak ni sta su i upropastili ceo jedan univerzum!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:04   #4095
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Jel citao neko Marauder Shields fan fiction:

http://koobismo.deviantart.com/gallery/

^genirajlno (obavezno citati po redu objavljivanja)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
dragomix (16.4.2012), LoshMeeBre (16.4.2012), Pegasus (16.4.2012), Skenderevo (16.4.2012)
Stara 16.4.2012, 16:10   #4096
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
jel citao neko marauder shields fan fiction:

http://koobismo.deviantart.com/gallery/

^genirajlno (obavezno citati po redu objavljivanja)

Ово је одлично.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:11   #4097
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Pegasus kaže: Pregled poruke
Уствари, чак са мојим никаквим писачким даром би написао бољи крај од ME3 краја.
Uzmeš jednog nilskog konja. Daj mu bure piva i vanglu mleka. Sačekaj nekih pola sata. Trebalo bi da dobiješ nešto ovakvo. Postaraj se samo da postaviš neko platno, papir, šta god, samo da se ti epski momenti ovekoveče, jer su takvi bolji od ovakvog kraja ME3.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:36   #4098
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Из player1-овог линка



Joker је ME верзија Wash-а? Makes sense.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:51   #4099
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

EA, prosto ne mogu da verujem sta su uradili. Koji odvratan marketing:

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 16:58   #4100
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

ovako ja zamisljam najavljeni Extended Cut

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com