Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2012, 23:56   #3281
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
foliranje kako su igre fol "ART" kao rupa u zakonu da se pravno ne karakterishe kao proizvod koji podleze pravima potroshacha..koliko je sve to fejk i korumpirano ko i kod nas...al mi ocemo u evropu
Cuj, kako je Evropa pozvana na ovu zurku reci? Nego sta nego hocemo, a i bad art je i dalje art...

Citat:
Gde nestadose hvalospevi o igri? Ovo me bas cudi?

Nego za sve koji kazu da kraj, iako los, ne moze da pokvari celo iskustvo(takvih je bas mnogo), nasao sam komentar koji bas prilici:

Citat:
Kinzler1 kaže:
The passengers on the Titanic have no reason to complain, the first several days were quite nice.

Dale Jr. should look back fondly on the 2001 Daytona 500. The first 199 laps were great.

The gaming media should be embarrassed by how they are covering this controversy. It is so blatantly obvious that no one wants to offend EA since they probably buy 90% of the ads on these websites.
Kinzler se malo zafrkno. Niko od nas nije poginuo igrajuci ME, pa mu bas nesto to i ne stoji...Ajd ako cemo bas o analogijama, oni kojima se ne svidja kraj igre su kao turisti u Parizu. Dosli su na dve nedelje 12 dana sve dobro, prvih par pogotovu, posle su upoznali i neke getoe i tamnu stranu grada, a poslednja dva dana su proveli umesto kao do tad u hotelu s 5 (ili 4, ili 3 ako cemo o ME2) zvezdica, u nekom motelu na drumu dok sviraju narodnjaci. Da li ce to da vam pokvari Luvr, Versaj, Monmartr, krstarenje Senom i vrh Ajfelove? Mozda, ako ste bas osetljivi,ali ipak mislim da bi ipak reci to bilo preterivanje
Inace, hvalospevi su nestali zato sto ubise ljudi sa spamovanjem 'parodija' na 'reakcije' na kraj igre...samo jos ostali oni koji bi da dokazuju kako je ovo nesto najgore sto se pojavilo od Daikatane

P.S. Nisam Fanboy
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 0:01   #3282
what
Član
 
Član od: 7.3.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
andyui kaže: Pregled poruke
p.s. Nisam fanboy
Јок ја!
what je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 0:04   #3283
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ma da, samim tim sto nisam hejter, moram biti fanboy...it's label time everyone
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Andyui na korisnoj poruci:
Exia (17.3.2012), iMa_NeKo_PljUgU (17.3.2012), LoshMeeBre (17.3.2012), Pandemonium (17.3.2012), vlacke (17.3.2012), Vulee (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 0:16   #3284
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
samo jos ostali oni koji bi da dokazuju kako je ovo nesto najgore sto se pojavilo od Daikatane
Nemoj Daikatanu da mi diras, bio sam fanatik za tu igru, mada jeste bila sra*e!

Mene kraj ove igre podseca na Inception, vodi se polemika dal je budan ili ne. Mozda im je to bila inspiracija.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 0:19   #3285
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Nemoj Daikatanu da mi diras, bio sam fanatik za tu igru, mada jeste bila sra*e!

Mene kraj ove igre podseca na Inception, vodi se polemika dal je budan ili ne. Mozda im je to bila inspiracija.
Vrlo moguce, i za taj film je bilo raznih misljenja i parodija (ja siguran da je na kraju filma budan)
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 0:29   #3286
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Nije bitno da li je budan, Inception je ispričao zaokruženu priču. ME3 ni slučajno nije.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Andyui (17.3.2012), dragomix (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 6:34   #3287
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ne samo da nije zavrsio pricu, nego totalno nema smisla.

SPOILER: Here, I made some synthetics to wipe out every sapient life because they will create synthetics that will wipe them out! Now press one of the 3 buttons to end the game!

Ovo je stvarno prvi put da me je kraj necega toliko izneverio. Ostaje samo pusta nada da ce (mozda) poslusati fan bazu i izbaciti dlc's sa boljim zavrsetcima i pravim prologue-om.

Zalosno.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 10:08   #3288
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Kakva je to nada? Prica je ispricana, gotovo, kraj. Ne mozes retroaktivno izmeniti moj dozivljaj cak i ako izdas nova 33 kraja.

I sta ako ni to ne bude valjalo? Onda opet peticije za jos jedan kraj?

Krajnje glupovo i ne verujem da ce to uraditi.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 10:17   #3289
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3



voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Ice-Man (19.3.2012), LoshMeeBre (17.3.2012), Pandemonium (17.3.2012), pentraksil (17.3.2012), Skenderevo (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 10:46   #3290
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Disekcija situacije od strane čoveka iz PR branše, interesting read.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Ice-Man (19.3.2012), voodoo_ (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 14:46   #3291
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Najzalosnija stvar od svega je to sto ljudi ne shvataju da je ovo lose-lose situacija za igrace.

Ajde idemo redom:

1) Kraj igre je, najblaze receno, los.
Sam sadrzaj kraja, nacin na koji je isprican itd... sve je generalno kako ne treba. Gradjenje odnosa izmedju individua, interesnih grupa pa cak i citavih rasa nema nikakav efekat na kraj, u smislu same price. Ni u smislu gameplay nije nista bolje. Kraj je apsolutno isti bez obzira da li si pomirio Quariane i Geth ili da li je Wrex ili Wreav na vlasti. Jednostavno, ME trilogija te stavlja u poziciju da utices na sudbinu citave galaksije da bi ti na samom kraju to oduzela, uz nezadovoljavajuce objasnjenje, ostavljajuci te kao igraca da se osecas izigranim.

To je prva "lose" situacija, gde se trenutno nalazimo. Nije bas ni tako strasno, nije ni prvi putem da sam razocaran krajem igre (ili filma, knjige, stripa...).

2) Postoji mogucnost da se izbaci DLC sa novim krajem.
Ovde nastaje problem - ako Bioware to uradi, velik broj igraca ce to smatrati pobedom, a to je u sustini drugi, i to mnogo veci, deo lose-lose situacije. Zasto? Pa jednostavno zato sto ce se napraviti presedan da firma moze da uvali proizvod koji ne valja zato sto to moze "ispraviti" kasnije izdavanjem novog sadrzaja koji ce dodatno naplatiti.

Cak i ako DLC bude besplatan, steta je vec nacinjena. Napravice se presedan da se cak i najvazniji delovi igre mogu retroaktivno ispravljati/prepravljati/nadogradjivati. Koliko vremena ce trebati da se neko seti da se to moze i naplatiti u buducnosti. Moze se desiti da naslovi namerno budu izdavani sa rupama koje ce se posle pokriti DLC-em koji ce biti masno naplacen.

Iskreno me cudi da ljudi (cak i oni koji su nedvosmisleno protiv DLC-a) ovo ne vide. Na kraju krajeva, onaj ko je dosao do kraja igre i bio razocaran se nece puno bolje osecati ako kupi drugaciji kraj. Osecaj koji smo imali prilikom prvog prelaska igre, gde nismo znali sta nas ceka iza coska i gde sve to vodi se ne moze ponoviti.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 15:04   #3292
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Vidimo, nego šta sad? Najbolje da ću još da se nerviram i oko Electronic Artsove igre. Kupio sam prva dva dela, treći neću, fala zdravo.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Sarmatian (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 15:09   #3293
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Vidimo, nego šta sad? Najbolje da ću još da se nerviram i oko Electronic Artsove igre. Kupio sam prva dva dela, treći neću, fala zdravo.
E to je pokazivanje nezadovoljstva a ne ono sto onaj PR ****, da izvinete.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 15:13   #3294
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Mogu li da pitam,

ko je stavio ovaj third person shooter u RPG igre?
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 15:16   #3295
Oxygen
Član
 
Član od: 4.8.2009.
Poruke: 51
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Mozda je vec neko pitao ali neka...

Nece da mi importuje karaktera iz dvojke...

Stavim folder mog karaktera iz dvojke u "my doc--bioware--mass effect3--save", starujem igru i prikazuje mi moj save(karaktera), ali kada pritisnem na import character, ne desava se nista.
Oxygen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 15:20   #3296
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ne treba da premeštaš sejvove po folderima. Ostavi ga u Documents\Bioware\Mass Effect 2\Save i onda će ga prepoznati.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Oxygen (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 16:04   #3297
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Najzalosnija stvar od svega je to sto ljudi ne shvataju da je ovo lose-lose situacija za igrace.

Ajde idemo redom:

1) Kraj igre je, najblaze receno, los.
Sam sadrzaj kraja, nacin na koji je isprican itd... sve je generalno kako ne treba. Gradjenje odnosa izmedju individua, interesnih grupa pa cak i citavih rasa nema nikakav efekat na kraj, u smislu same price. Ni u smislu gameplay nije nista bolje. Kraj je apsolutno isti bez obzira da li si pomirio Quariane i Geth ili da li je Wrex ili Wreav na vlasti. Jednostavno, ME trilogija te stavlja u poziciju da utices na sudbinu citave galaksije da bi ti na samom kraju to oduzela, uz nezadovoljavajuce objasnjenje, ostavljajuci te kao igraca da se osecas izigranim.

To je prva "lose" situacija, gde se trenutno nalazimo. Nije bas ni tako strasno, nije ni prvi putem da sam razocaran krajem igre (ili filma, knjige, stripa...).

2) Postoji mogucnost da se izbaci DLC sa novim krajem.
Ovde nastaje problem - ako Bioware to uradi, velik broj igraca ce to smatrati pobedom, a to je u sustini drugi, i to mnogo veci, deo lose-lose situacije. Zasto? Pa jednostavno zato sto ce se napraviti presedan da firma moze da uvali proizvod koji ne valja zato sto to moze "ispraviti" kasnije izdavanjem novog sadrzaja koji ce dodatno naplatiti.

Cak i ako DLC bude besplatan, steta je vec nacinjena. Napravice se presedan da se cak i najvazniji delovi igre mogu retroaktivno ispravljati/prepravljati/nadogradjivati. Koliko vremena ce trebati da se neko seti da se to moze i naplatiti u buducnosti. Moze se desiti da naslovi namerno budu izdavani sa rupama koje ce se posle pokriti DLC-em koji ce biti masno naplacen.

Iskreno me cudi da ljudi (cak i oni koji su nedvosmisleno protiv DLC-a) ovo ne vide. Na kraju krajeva, onaj ko je dosao do kraja igre i bio razocaran se nece puno bolje osecati ako kupi drugaciji kraj. Osecaj koji smo imali prilikom prvog prelaska igre, gde nismo znali sta nas ceka iza coska i gde sve to vodi se ne moze ponoviti.
Slazem se sa tobom, ovo jeste jedan presedan u igrackoj industriji, koji moze da izadje na lose, ali moze i na dobro. Zasto mislim da moze na dobro da izadje? Pa prosto je, korisnik posle kupovine ME3 i uzasnog kraja ima da se razmisli dva puta pre nego sto kupi sledecu EA/BW igru. To dovodi do cinjenice da ce BW sledeci put dobro razmisliti sta radi sa svojom igrom jer vrlo lako moze postati njihova poslednja.

Mene sve to i dalje mnogo podseca na marketinski potez, da se o igri prica i bez reklama, da ljudi galame, da dodlje konj na belom vitezu i sredi stvar posle DLC-a, kaze kako je slusao fanove, kako su fanovi najbitniji, more fanova(ovaca) hvali BW kako su uradili ono sto niko nije bla, bla, bla... Nikad pre se nije ovoliko pricalo o igri, a da ona to realno ne zasluzuje. Svi kazu igra je dobra, ima ovo ima ono, ali kraj je bljak i onda krecu komentari. Vecina tih komentara ne bi ni bilo da nije ovakvog kraja, igra bi vrlo brzo otisla u zaborav, ljudi ne bi kupovali DLC-ove zbog kojih moraju opet da igraju igru itd.

Juce sam nesto razmisljao o igri, igrajuci keca i imam jedno od logicnih objasnjenja koje moze ovakav kraj a i celu igru da objasni sa bukvalno jednom recenicom iz BW koja bi objasnila sve:

Spoiler za Objasnjenje:
Sta ako je od pocetka indoktrinirani Shepard tu ne da zastiti galaksiju, vec da uradi bas ovo sto je uradio, okupi sve rase, ostale unisti, dovede ih na zemlju gde ih riperi nacekaju, ugase releje i bukvalno klanica i olaksanje posla. Znamo da je za istrebljenje Protein civilizacije bilo potrebno nekoliko stotina godina, a ovako bi uradili posao za nekoliko meseci. Dakle na kraju ispada da je Shepard ultimativni zloca, unistitelj, pomagac ripera.


Ako kazu da je ovako, onda cela igra dobija novi smisao, ali totalno razlicit od onoga sta prosecan korisnik zeli. Mozda bi vise postovao igru da je ovo stvarno kao sto sam napisao, ali opet nema smisla zbog poslednje poruke koja izlazi na kraju igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 16:23   #3298
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Slazem se sa tobom, ovo jeste jedan presedan u igrackoj industriji, koji moze da izadje na lose, ali moze i na dobro. Zasto mislim da moze na dobro da izadje? Pa prosto je, korisnik posle kupovine ME3 i uzasnog kraja ima da se razmisli dva puta pre nego sto kupi sledecu EA/BW igru. To dovodi do cinjenice da ce BW sledeci put dobro razmisliti sta radi sa svojom igrom jer vrlo lako moze postati njihova poslednja.
Sledeca BW igra moze biti poslednja?
Bio kraj ovakav ili onakav (a ocigledno ce poslusati fanove i napraviti besplatan DLC gde se to koriguje) i svidelo se to nekome ili ne, ova igra se prodaje kao alva, da ne pominjem izuzetno uspesni SWTOR, a ti pricas o njihovoj potencijalnoj propasti.

Validna kritika je jedno, ali besmislena predvidjanja o nekakvoj propasti su nesto sasvim drugo.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vlacke na korisnoj poruci:
Exia (17.3.2012), Vulee (17.3.2012)
Stara 17.3.2012, 17:36   #3299
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
vlacke kaže: Pregled poruke
Sledeca BW igra moze biti poslednja?
Bio kraj ovakav ili onakav (a ocigledno ce poslusati fanove i napraviti besplatan DLC gde se to koriguje) i svidelo se to nekome ili ne, ova igra se prodaje kao alva, da ne pominjem izuzetno uspesni SWTOR, a ti pricas o njihovoj potencijalnoj propasti.

Validna kritika je jedno, ali besmislena predvidjanja o nekakvoj propasti su nesto sasvim drugo.
SW TOR po mojim saznanjima i nije nesto mnogo dobro prosao, dogodilo se ono sto sam i predvideo, ljudi ne vide dovoljno razloga da placaju toliku pretplatu. Igrao sam betu i prema svemu sto sam video igra je klon WoW-a, koji ima mnogo losije razradjene MMO elemente, jedina prednost su svetlece sablje.

Ovo je vec druga BW igra zaredom koja dize prasinu, na los nacin. Ljudi jesu ovce, ali jos jedan ovakav debakl i nece vise praviti AAA naslove.

Sva je prilika, opet ponavaljam, da je sve ovo iscenirano i namerno uradjeno. Sve tece po njihovom planu u to sam gotovo siguran.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 17:45   #3300
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
SW TOR po mojim saznanjima i nije nesto mnogo dobro prosao, dogodilo se ono sto sam i predvideo, ljudi ne vide dovoljno razloga da placaju toliku pretplatu. Igrao sam betu i prema svemu sto sam video igra je klon WoW-a, koji ima mnogo losije razradjene MMO elemente, jedina prednost su svetlece sablje.
Tvoja saznanja su vrlo netacna, a komentari su ti trolovski kada je rec o Bioware-u, to say the least.
Moze tebi da se ne svidja igra, koja je odlicna uzgred, ali ne mozes da tvrdis da nije dobro prosla jer te CINJENICE opovrgavaju http://www.gamesindustry.biz/article...id-subscribers , tako da te ovakvi komentari samo cine neozbiljnim.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com