Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2013, 22:47   #1
RexGrammer
Starosedelac

Član od: 18.7.2012.
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Zastita Potrosaca

Jel' ima neko strucan u polju prava, konkretno prava potrosaca (ili bilo ko da poznaje materiju) da mi kaze sta ja da radim.

Proslog petka sam narucio konfiguraciji u radnji na E, oni su mi "garantovali" (nista pismeno) isporuku za 3 radna dana, tj. u sredu, kada sam proverio stanje u sredu rekli su mi u petak. Kad sam danas malo pritisnuo, obavestili su me da kuciste koje sam narucio vise nije dostupno kod dobavljaca (WTF o.O), a da ostatak pristize tek u ponedeljak.

Evo ja pizdim, i spremam se da ih sutra nazovem i redom opletem, naravno ujedno i da otkazem porudzbinu i narucim na drugom mestu. Jel' ima neko pametniju ideju, ili zna sta treba da se radi? Jel' ima vajde da trazim neki vid kompenzacije?

Jos na sve to, nisam narucivao online, vec u maloprodaji, i kao platni metod naveo kes.

Ako se neko pita, radi se o radnji na E koju svi toliko volimo (pu dabogda bankrotirala).
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 22:50   #2
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 397
Zahvaljeno 3.590 puta na 3.352 poruka
Određen forumom Re: Zastita Potrosaca

ako možeš da nađeš na drugom mestu otkaži porudžbinu...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 23:01   #3
RexGrammer
Starosedelac

Razmisljao sam o tome, samo sto nece ovako da mi kazu sta trenutno imaju, a sta ne. Nazvacu ih ponovo sutra i iscediti to od njih, pokupiti ono sto je stiglo (posto su, verovali ili ne, pola porudzbine imali u radnji kad sam narucivao, samo nisam hteo da uzmem jer mi nista ne znaci).

Mislim da se i na drugim mestima ceka (osim ako nemaju trenutno na lageru u maloprodaji), pa se plasim da mi se isto vata (sad sam vec dosao do trenutka, kad me ni ne zanima sto je skuplje).

A i oni su smrde, cekali su sve do petka da mi kazu da ce biti tek u ponedeljak, jer dobro znaju da dobavljaci ne rade vikendom, pa gde god da porucim moracu da cekam do ponedeljka.
Stara 15.8.2013, 23:11   #4
water wizard
Deo inventara foruma

vidi i na njihovom sajtu koliko je rok isporuke za svaki artikal, ono što piše 3 dana to imaju, ono što piše duže to se čeka..
Stara 15.8.2013, 23:13   #5
RexGrammer
Starosedelac

Pa ja za te od 3 dana i cekam vec nedelju dana, ko zna koliko li se samo ceka za one druge. Dodje mi da placem
Stara 16.8.2013, 15:56   #6
ColdBoot
Starosedelac

Član od: 21.8.2012.
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 494 puta na 418 poruka

Otkaži kupovinu a batali zaštitu potrošača. To kad uđemo u EU možda i profunkcioniše. Najbrže je, ali možda malo skuplje, da pokupuješ sve komponente i sastaviš to sam a ne da čekaš tamo neke.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 18:50   #7
RexGrammer
Starosedelac

Pa ja sam i sklapam, problem i jeste kupovina komponenata...

Danas sam uzeo sto je bilo kod njih, spartao gradom i nasao sve osim maticne ploce...
Stara 16.8.2013, 19:30   #8
ColdBoot
Starosedelac

Citat:
Proslog petka sam narucio konfiguraciji u
Zbog ovoga gore u prvom postu sam mislio da oni i sklapaju. Baš neozbiljno sa njihove strane... a valjda ima neka druga odmah dostupna matična za slične pare...
Stara 16.8.2013, 21:09   #9
todos
Deo inventara foruma

Član od: 9.12.2005.
Zahvalnice: 4.471
Zahvaljeno 2.553 puta na 1.523 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos

Stvarno imam iskustva sa svima njima i nikada nebi porucio nista sto bi lopovi pa makar i kabl ili parce lima ukrali od onoga sto bi meni sledovalo. Izadjes na net i ukapiras da svako zna da sklopi konfiguraciju. Imali u IT svetu nesto lepse od sopstvenog sklapanja konfiguracije i podizanja novo oformljenog operativnog sistema.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 21:14   #10
Љуша
Deo inventara foruma

Član od: 18.11.2011.
Zahvalnice: 567
Zahvaljeno 1.026 puta na 803 poruka

А зашто си тако нестрпљив. И мени су рекли за плочу, да ћу чекати 3 радна дана. Плоча није стигла. Па сам опет чекао 3 дана. Опет није стигла. На крају су ми рекли, дај нам број телефона па ћемо те обавестити када стигне. Да не морам да долазим. И назвали ме након два дана. Укупно сам чекао 8 дана. Проблем је у томе све што ваља се тешко набавља. А оно што има у продавници 80% је крш роба.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 21:16   #11
water wizard
Deo inventara foruma

a i oni nabave po 3 komada da im ne ostane na lageru pa da budu na gubitku ali zato imaju dobru cenu.. sve ima dobre i loše strane..
Stara 16.8.2013, 21:18   #12
Љуша
Deo inventara foruma

Član od: 18.11.2011.
Zahvalnice: 567
Zahvaljeno 1.026 puta na 803 poruka

Наравно јер им је ризик да набављају скупље/квалитетније компоненте. Куповна моћ је слаба, и узима се увек најјефтиније. Лично сам био сведок пар њих који су тражили најјефтиније графичке, лаптопове, хардове. Итд.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 9:55   #13
RexGrammer
Starosedelac

Imaju u skladistu u prodavnici u kozjackoj, 5 komada asus maximum v gene, ko da je to neko ikad uzeo kod njih. Isto tako imaju i 3 komada GTX780.

EDIT: Mada verovatno su i korektniji od vecine, samo sam ja malo isfrustriran...
Stara 17.8.2013, 12:23   #14
el_corona
Starosedelac

Član od: 23.1.2008.
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 328 puta na 297 poruka

Tako je to obicno kad porucujes iz prodavnice. emmi = winwin = pcpractic= pakom = alti

Ja sam skoro porucio iz radnje graficku, receno mi za 2 dana koliko i pise na sajtu, ostavio kontakt informacije da me pozovu kad stigne. Proslo skoro nedelju dana i ja pozovem radnju i pitam za karticu kazu stigla je odem u radnju i lik mi kaze stigla je kad je i receno ali je kontakt broj zagubljen a tako sam se bio oladio od kupovine cekajuci ih...

Na reklamacije su ubedljivo najsporiji, ceo onaj rok od 45 dana koriste a od kako je uveden novi zakon obavestavaju u roku od 15 dana pa ti cekaj i dalje. Vidim nesto se ogradjuju kao na polovnu robu - outlet, za tu robu resavaju reklamacije kao malo brze...
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 15:54   #15
xandar
Veteran

Član od: 20.11.2011.
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 119 puta na 95 poruka

Rex, dozvolio si da te uzbudjenje i nestrpljivost savlada.
to sto pise 3 dana isporuke se odnosi sami na izolovane slucajeve, kada zaista imaju pri ruci komponente. Za svako vece narucivanje je prosek 7-10dana, barem je moje iskustvo takvo a narucivao sam u 7 prodavnica. Jednostavno, moraju kod sebe da imaju spremno za slanje da bi ti stiglo za 3 dana. Te malo egzoticnije komponente se slabo uzimaju pa im se ne isplati da stoji kod njih i skuplja prasinu, ali opcija nabavke postoji. Mozda je najbolja opcija uzeti u nekoj maloj radnji jer se usresede na tlna tebe, dok u emmi win i sl nije tako
Da nisu azurni, stoji. Da lazu i manipulisu takodje stoji...ali uvek ono sto trazis dobijrs na kraju...
Sta da ti kazem, navikni se. Nisi udrzavi u kojoj je sve pod konac.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 15:47   #16
Spawn BG
V.I.P.

Član od: 26.12.2005.
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 343 puta na 279 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Rex, dozvolio si da te uzbudjenje i nestrpljivost savlada.
to sto pise 3 dana isporuke se odnosi sami na izolovane slucajeve, kada zaista imaju pri ruci komponente. Za svako vece narucivanje je prosek 7-10dana, barem je moje iskustvo takvo a narucivao sam u 7 prodavnica. Jednostavno, moraju kod sebe da imaju spremno za slanje da bi ti stiglo za 3 dana. Te malo egzoticnije komponente se slabo uzimaju pa im se ne isplati da stoji kod njih i skuplja prasinu, ali opcija nabavke postoji. Mozda je najbolja opcija uzeti u nekoj maloj radnji jer se usresede na tlna tebe, dok u emmi win i sl nije tako
Da nisu azurni, stoji. Da lazu i manipulisu takodje stoji...ali uvek ono sto trazis dobijrs na kraju...
Sta da ti kazem, navikni se. Nisi udrzavi u kojoj je sve pod konac.
Niko njih ne tuče po ušima da kažu da isporučuju za 3 dana. Sami su to rekli, pa bi trebalo toga da se pridržavaju. Ako potrošač traži nešto "egzotično", onda mogu da kažu "do 10, 15, 30... dana", dok poruče, pa dok stigne... ali ono što NUDE! treba i da isporuče u roku koji su sami odredili. Kad se mi naviknemo da zahtevamo od njih da poštuju svoju reč, ili im jednostavno otkažemo (uostalom, reče čovek, ništa napismeno...), pa kad se budu češali ako su naručili tek kad je neko zatražio, a oni navodno imali u ponudi, onda će se stvari menjati. Dok pristajemo na za******nje, za******će nas.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 15:58   #17
ColdBoot
Starosedelac

^+1 upravo tako! Ja bi im otkazao, zaboravio ubuduće i da postoje i otišao kod nekoga ko ima ili se bar drži rokova koje je sam sebi postavio.
Stara 22.8.2013, 14:34   #18
Lich_king2
Veteran

Član od: 29.6.2008.
Zahvalnice: 680
Zahvaljeno 211 puta na 148 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2

Narucio trenutni procesor i graficku kod njih u sredu, a stiglo vec u petak. Mislim da sve zavisi od odnosa ispostava-centrala. NBG ispostava uvek je ok sto se tice vremena.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 17:37   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 1.602
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.409 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf

Pisao sam i ja nedavno kako su me za**bali lokalni prodavci iz BiH za grafičku karticu, ne može se s lopovima izboriti
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 17:54   #20
RexGrammer
Starosedelac

Nasao sam delove u drugim prodavnicama (u toku jednog dana), s' tim sto me je izaslo skuplje + potrosen benzin. Uglavnom kad su mi javili da im je stigla ploca koju sam cekao, rekao sam im da cu im se javiti (sto naravno nije bilo istina) i tu se moja prica sa njima zavrsava. Od sad cu da uzimam od njih jedino sto imaju odmah na lageru u prodavnicama na senjaku ili novom.

Znam ja da sam nestrpljiv, ali ako im pise 3 dana na sajtu nije opet u redu. Cak bih i razumeo da pise nedelju dana (i opet bih narucio i cekao), mene nije iznerviralo to cekanje toliko koliko su me nervirale njihove lazi i manipulacije, ko da sam debil.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zastita od prenapona, groma... za kucnu upotrebu Akrep Ostale komponente 15 3.2.2013 1:16
[TUT] Zastita racunara/identiteta ☢☢☢ I©eS☨o®m ☢☢☢ Zaštita 19 9.3.2011 1:51
Super Anti Spyware 4.43.1000 - Besplatna Zastita milicaabc Zaštita 2 23.9.2010 8:21
Prednaponska zastita gently ŠDK - Ostale komponente 0 6.8.2007 15:38
Zastita foldera kentaurs Aplikativni softver 1 19.4.2007 22:47

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:32.