Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2016, 23:05   #21
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Ajd da ne filozofiramo dalje ovde: ko hoce da se zeza sa VPN-om neka slobodno uzme neki i neka se sit natorrentuje po DE. Neka boravi tamo duze od 6 meseci na svojoj adresi pa da vidimo koliko je bezbedan VPN. Bolja je zastita zavrnuti upload na 1 KB/s nego rizikovati privatni tracker gde moras da seedujes sa nekim VPN-om. Sam download nije kaznjiv tj jeste ali je kazna mala u odnosu na upload pa zbog niske vrednosti spora niko i ne salje to na sud - nadjite sajtove za cist download i skidajte do mile volje. Posle 10 godina zivota u Nemackoj i veoma bogatog iskustva sa svim nacinima ilegalnog dobavljanja softvera mogu to da kazem. Ne kao neki sto ovde preporucuju VPN a d*pe im vidi Nemacku na 15 dana, posle zbrisu odatle kuci pa im je kao VPN pouzdan. Ovde se naprosipali preporuka i silne pameti a nisu mogli ljudski ni da isprobaju da li su uhvaceni ili ne.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2016, 23:21   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ajd da ne filozofiramo dalje ovde: ko hoce da se zeza sa VPN-om neka slobodno uzme neki i neka se sit natorrentuje po DE. Neka boravi tamo duze od 6 meseci na svojoj adresi pa da vidimo koliko je bezbedan VPN.
Sve dok VPN ide isključivo preko SSL-a, podržava anti-DNS leak i ima servere van Nemačke bićeš siguran.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2016, 23:49   #23
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Okej, vidim da se prosipaju informacije da mogu da vas provale čak i ako koristite VPN koji je van države u kojoj se nalazite kao i SSL enkripciju.
Moje pitanje za vas je: kako? Hoću da mi objasnite kako, u detalje, kada već to tvrdite. Milioni ljudi koriste VPN i ne žale se a vi tvrdite suprotno. Kako?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 1:23   #24
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Ne znam da objasnim to, jbg. Laskaris zivi tamo kako kaze i ako je probao moze on da objasni.

Ja imam brata u Hamburgu, on zivi tamo ja ne. Bio sam masu puta kod njega ali nisam ziveo tamo, da imam svoju adresu prebivalista i to. Ja znam da kad odem kod njega ili kad pricamo o tome on mi kaze da nikada ne pomislja da ode na javne trakere ni sa VPN-om ni bez njega jer je vrlo rizicno da ti posalje posta pismo koje niko ne zeli da vidi. On koristi privatne trakere po neki put i to cesto preko seedboxa skida i seeda na taj traker a posle skine to sa seedboxa na svoj kompjuter ono kao direct link. On mi kaze, a i ja sam ustvari video, fajlhosteri su ubedljivo najsigurniji. Mogu da plate Furk i da gledaju sadrzaj kao strim ili da skidaju preko raznih fajlhostera i za to ga niko do sada nije gonio ili mu slao neke opomene ni njemu ni njegovim drugovima koji takodje koriste fajlhostere kad hoce nesto da skinu sa neta.

Generalno plase se od torenata.
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 2:44   #25
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Vi stvarno verujete u sigurnost VPN konekcije? Ne postoji sigurna konekcija, samo ona koju je teze provaliti. Naravno da ce na meti biti prvo lak plen ali kazne su toliko visoke da se ne bih igrao sa torentima ni sa VPN-om. Po filmu od 1000 eur pa navise, pa to su sasvim lepe parice i u De a kamoli u Srbiji. Torentovanje je mrtvo u Nemackoj, prosto ga nema tj ima ga samo tamo gde se sadrzaj ne juri (bas stare igre, GoG naslovi, legalan sadrzaj i sl). Programe npr ne juri niko, mozete skidati do mile volje sta hocete ali i tu bih bio oprezan, nikad se ne zna. Bitno je da je upload na apsolutnom minimumu.
Sve firme koje se bave "lovom" na "torentase" se nalaze van Nemacke jer i sami ucestvuju u nelegalnom torentovanju - to zna svako ko se problematikom imalo bavio. Nemam ama bas nikakvu zelju da se raspravljam sa ljudima koji ne zive u inostranstvu a jos manje da se ubedjujem. Ipak, moram da ponovim da takvi zaista ne bi smeli da preporucuju ljudima koji u inostranstvu zive, imaju stalnu adresu i racun u banci u De tj "uhvatljivi" su, da koriste neka resenja koja sami nisu isprobali u proverljivoj praksi (koriscenje VPN-a bar 6 meseci na stalnoj adresi, sa net prikljuckom na svoje ime) vec su culi da eto "majke mi" rade ili koristili VPN par dana dok su bili u poseti ili na sluzbenom putu. Mozete napraviti ljudima strahovitu stetu svojom dobrom namerom da date neprovereni savet ili prostom zeljom da pametujete.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 5:36   #26
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Okej, nisi hteo da objašnjavaš kako je moguće da te uhvate kroz VPN ali si ipak iskucao post solidne dužine.
Mene interesuje kako je to tehnički izvodljivo uraditi a da te pritom VPN provajder ne odruka namerno a pod pretpostavkom da neće?
Kojim metodama oni saznaju ko koristi taj VPN? Tehničko objašnjenje a ne "verujte mi imam iskustva" objašnjenje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 9:58   #27
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Ma covek je prosto uplasen jel zivi tamo i zna koliko su jake kazne.

Umesto primera kako neko nije uhvacen a zivi u DE duze vreme (sto samo po sebi ne dokazuje nista), radije bi video suprotan primer gde je neko nagrabusio koristeci VPN i razloge zasto (nepaznja, ovo, ono...)

Kad ti je skrivena IP adresa, jedini rizik koji nije tehnicke prirode (IP leak i slicno), ili nepaznja samog koristnika, je da taj neko nije siguran i oda tvoje podatke.

A taj rizik postoji ma sta god koristio, ako placas novcem. Seedbox, filehosting, usenet, streaming, bilo sta... A eto ove druge metode se za sad smartaju sigurnim.

Poslednja ispravka: player1 (20.2.2016 u 10:13)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 10:30   #28
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Citat:
Dark Magician kaže: Pregled poruke
VPN provajder i dalje zna tvoju IP adresu, to što plaćaš bitcoin-om te ne rešava tog problema.
Jeste, ali nađeš one što ne čuvaju logove (serveri su im u nekim zemljama koje nemaju regulisano to) i onda te agencije za zaštitu autorskih prava neće da se cimaju sa tobom jer suviše košta te će da nađu neku drugu žrtvu.

Odgovor na pitanje kako mogu da te nađu?

Tako što nađu IP adresu od VPN provajdera i onda upute dopis gde traže ko je u to vreme koristio tu ip adresu, VPN pogleda logove i proslede tu informaciju i tako dođu do tebe.

Ali, ako je VPN provajder van nadležnosti Nemačke, apsolutno nema razloga da im dostavi tu informaciju, a još ako ne čuva logove ili ih čuva do mesec dana, neće ni biti logova za dostavljanje i čiča miča, gotova priča.

No, ako je striktno o torrentovanju reč, bolja solucija je Seedbox (isto firma i serveri van nadležnosti Nemačne) sa koga se skidaju torrenti, a onda se ti konektuješ na seedbox preko sftpa i skineš film kod sebe.

Nemački provajder samo vidi da postoji nekakva komunikacija sa seedboxa, ali ne zna koja i šta i nema osnova da ti napravi raciju, a ni agencije za zaštitu autorskih prava neće da se cimaju sa njima već ganjaju one mučenike što skidaju od kuće direktno, jer im je cilj da nađu nekoga za primer i da nabace strah ostalim korisnicima a ne da ispravljaju krive drine.

E da, filehosteri su isto lepo rešenje, ali je problem što ih ima mnogo pa se ne isplati plaćati premium nalog svima njima.

Poslednja ispravka: bachi (20.2.2016 u 10:41)
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 12:49   #29
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

A koji VPN bi preporučili za Srbiju ako uskoro dođe vreme da se dodatno zaštitimo na netu? Jel dobar ovaj PIA?
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 12:51   #30
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

https://torrentfreak.com/anonymous-v...w-2015-150228/
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 13:48   #31
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

^Sa kraja teksta:
Citat:
Note: several of the providers listed in this article are TorrentFreak sponsors and some compensate us for referrals.
Tako da se ne bi najbolje uzdao u tu listu kao pouzdano merilo kvaliteta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 13:57   #32
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Ja nikad ne verujem tim listama niti baziram moj izbor na njima za bilo šta, samo komentari ljudi po forumima i preporuke. A ovi su bar bili toliko fer da napomenu ono uobičajeno kad se prave te liste.

Za ove PIA sam pročitao dosta dobre stvari i preporuke od ljudi na forumima pa zbog toga sam i pitao za njih.
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 14:02   #33
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Citat:
nikollla kaže: Pregled poruke
Jel dobar ovaj PIA?
PIA je među najboljim VPN servisima. Pod tim podrazumevam sigurnost, tehničke karakteristike i performanse.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
nikollla (20.2.2016)
Stara 20.2.2016, 14:51   #34
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Koliko sam ja citao (torrentfreak i forumi po private trackerima), broj ljudi koji su tuzeni, a koristili su private trackere je zanemarljiv. Valjda je stvar u tome sto na private trackerima ne moze svako da postavlja fajlove, a advokatskim kancelaraijama je cimanje da dokazuju otkud oni u seedu (ako se dobro secam). Inace, zivim u US poslednjih 8 godina. Torrente ne koristim mnogo (cimanje mi je). Samo za neke redje/starije fajlove. Za nove stvari samo XDCC, protokol koji radi preko irc mreze. Nadjem fajl, posaljem botu zahtev, a bot ga pusti za par sekundi/minuta. U zavisnosti od mreze, dl leti ko zmaj.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 17:54   #35
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Ovde ima lista VPN-ova relativno sigurnih, ali za torrent-e. VPN za bilo šta drugo je nesiguran, privatnost itd. Za to postoji samo Tor, a i on nije magičan.

Druga stvar kako te uhvate s VPN je što koristiš tu istu IP adresu da pristupiš drugim stvarima, nalozima koji su povezani s tobom. Pa je naravno i torrent automatski asociran s tobom.

A to da enkripciju VPN-a razbijaju (ako koristi dobru dakle ključevi bar 2048 RSA ili ekvivalent) zbog torrent-a je za smejanje. Mnogo je lakše otići i tražiti od provajdera VPN-a.

https://www.privacytools.io/
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 18:51   #36
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

ја сам месецима скидао у немачкој,серије,игре,филмове и није ми ништа стигло...друг се опекао после малтене првог скидања... све у свему,коцка.
могу да те укебају а не морају..

казна му је била око 1400е касније је то решио преко адвоката којег је платио 300-400е тако нешто
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 21:11   #37
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Lijepo reče Laskaris, nemojte ljudima da savjetujete da ulaze u skidanje sa torenta u Njemačkoj ako niste živjeli/ne živite tamo na jednoj adresi. Za Njemačku je lako pametovati, a nije teško ni zaključiti da je uređena država jača i od svih internetskih magova, pa je Merkelova pobijedila i Facebook i to ne jednom nego više puta (ovo + real name policy + tracking korisnika). Dakle, uređena država može da te klepi, a da li će, to ostaje upitno. Ko hoće da se kocka, samo izvolite, ali matematika je jasna:

Kazna = 1000 EUR

Najnoviji OS, 5-10 mainstream najnovijih PC igara, Office paket, Adobe paket, plaćen antivirus i firewall = oko 700-800 EUR

U prevodu, ne isplati se nikom normalnom, a uvijek postoji i Linux kao alternativa za određenu uštedu ili sakaćenje po pitanju igara i Adobe paketa, ukoliko ih ne koristite.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 21:21   #38
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Nisam ni ja za širenje panike i kako magično mogu da te otkriju šta god da radiš.

S druge strane s njihovim platama, i ne vidim zašto bi se to radilo nešto naročito. Ali OK.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 22:03   #39
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Skidanje u DE

Pa slušaj, da je i ovde prosečna plata 2 - 3k€ i mi bi bili ludi da nešto skidamo preko torrenata. No čovek je pitao kako da skida i rešenje je da ide preko Seedboxa ili VPNa (ili i jedno i drugo, preko seedboxa torrentuje, a onda se VPNuje pa onda sa te konekcije ide sftp na seedbox). Seedbox plati bitcoinom, VPN plati bitcoinom.

Ne mogu da tvrdim da je i dalje nemoguće pronaći ga, ali ako je seedbox pod nadležnosti jedne države, VPN pod drugom, a on u trećoj, tj. Nemačkoj, veliko je cimanje za vlasti i košta da ga jure zbog filmova, jednostavno se ne isplati.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 22:15   #40
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Skidanje u DE

Opet zavisi KAKVIH filmova.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
program za rutovanje telefona i skidanje rom-a zexxxx Programi za mobilne telefone 12 7.5.2014 18:36
Skidanje videa sa interneta Aleksandar1 otpaTci 7 13.10.2013 0:03
Pomoć - skidanje materijala sa JVC kamere nmcyber Foto i audio/video 1 23.9.2011 18:20
Skidanje watermarka Borko Motorko Grafički softver i radovi 17 23.1.2011 14:52
Program za skidanje sa RS i MU? xp professor Programiranje 8 14.3.2010 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com