Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2012, 17:13   #1
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Alat za kucno servisiranje, modovanje i još po nešto, ŠDK?

Pošto mi je stari alat vec dotrajao planiram da uzmem nešto novo, ali u moru marki, kvaliteta i cena sam već počeo da se gubim, pa bolje da pitam jer verovatno ovde neko ima iskustva sa ovim, a siguran sam da bi ovakva tema pomogla ne samo meni. Hoću da uzmem jedan komplet alata, lemilicu (ili duvaljku, s njima nemam iskustva) i neki multimetar. Tražim nešto što će više služiti za hobi, pa gledam da i što jeftinije prođem, a da opet ne uzmem neku igračku. Gledao sam razne ponude, neke su me zainteresovale pa bih da vidim kakvo je mišljenje o njima, naravno, može i neka totalno druga preporuka.

Od alata su mi interesantni ova tri Conrad kompleta: Conrad 829946 koji je oko 4000 i Conrad 816668 koji je oko 2000 dinara. Prvi je malo obimniji, ali nisam siguran da li ima klasične odvijače. Mada, možda je i ovaj (Conrad 814492) najjeftiniji (tek nešto preko 1000) i sasvim dovoljan jer ima sve što mi treba.

Lemilice i duvaljke... U principu, treba nesto za lemljenje kablova na prekidač ili, po nekad, menjanje kondenzatora sa grafe ili matične. Stara lemilica mi je crkla, pa bi uzeo neku manju. Da li je ovo npr. dovoljno, Lemilica Weller SP25L? Ili je neka duvaljka (i koja?) za ovo bolji izbor?

Multimetre sam koristio, ali nikad nisam kupovao pa ne znam šta tu vredi od ovih jeftinijih? Tipa, jel ovo OK za kućnu upotrebu?

Poslednja ispravka: toxic (22.11.2012 u 21:33)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 18:08   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Što se kompleta alata tiče uzmi ili ovaj prvi koji si naveo ili neki sličan njemu . Iz razloga što u njemu imaš gotovo sve tipove vrhova za odšrafljivanje šrafova.

Što se lemilice tiče mislim da ćeš baciti pare ako kupiš onog velera. Bolje uzmi CT-936 Ona ti odprilike košta tridesetak eura. A ako ti je merak za kvalitetan vrh na nju pasuju bez problema velerovi vrhovi, Tako da ćeš za relativno male pare moći da napraviš sebi dobru lemilicu sa regulacijom toplote.

Što se tiče duvaljke, one su sada postale neisplativo skupe, najgori kinezi poput ct-brenda sada je 100 Eura. Po meni je to nerealno. Ja kada sam uzeo pre tri godine duvaljku taj isti ct sam ja platio ispod 50 Eura. Cena im je skočila kad su ljudi provalili da sa tim može da se pokrpi čipset ili pokrpi grafička. Onda su duvaljke masovno počele da se prodaju i ovi koji ih uvoze i distribuiraju su vidli u tome da fino može da se zaradi i duplirali im cene

Što se unimera tiče i tu možeš fino da uštediš odi do braće kineza pojuri DT9208A ima sve što možeš da poželiš a cena mu je ispod 1000 dinara.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
toxic (23.11.2012)
Stara 23.11.2012, 18:56   #3
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Hvala!
Onda narucujem ovaj Conrad 829946 paket i pojuricu kod Kineza taj unimer. Gledao sam vec kod njih neke, ali nisam bio siguran kakvi su. Mada, iznenadio sam se kad sam video u jednoj poznatijoj radnji klesta za krimpovanje koja sam od Kineza uzeo za 1100 dinara, a koja su u ranji (ista, isto pakovanje) kostala preko 3000 dinara...

Za duvaljke sam skapirao kada sam video cene, preterivanje stvarno. A sto se tice ove lemilice, nalazim dva modela CT-936CL (od 3400-4300 dinara) i CT-936CD (4-4500 dinara), jurim ovu CL ili da stedim jos malo za CD?
Edit: Nasao sam i neku sa oznakom C i ona je bas kao ova na slici.

Poslednja ispravka: toxic (23.11.2012 u 19:14)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 19:33   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Skupi ti vaši kunezi, Ovi kod naš lokalni Niški prodaju krimp klešta za utp kablove 450-550 Dinara....

A što se tiče lemilice, uzmi ovu poslednju koju si naveo. odlična lemilica nećeš se pokajati, kao što rekoh ako ćeš da lemiš u višečasovnim sesijama na lemilicu možeš da staviš i velerov vrh i sreća-sreća-rados.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
toxic (23.11.2012)
Stara 23.11.2012, 19:57   #5
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Bio izbor od oko 500, 700 i 1000 dinara, pa sam uzeo ova najskuplja. (:

Odlicno, onda cu tu da uzmem. Ne planiram neki visecasovni rad, vise da posluzi za lemljenje kablova, po nekog kondezatora, sitne popravke i prepravke samo. Steta samo sto nema kod nas u crnoj boji.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 20:50   #6
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Кад смо већ код алата, чиме би могао да "одврнем "шрафове" од кабла са пренапонском заштитом, односно кутији. Братанац ми је покварио дугме за паљење. Не знам само како је то успео . И сада кабал не ради. Прекидач не шкљоца, кад стиснем само ландара:



На слици се не види баш најбоље, али једноставно немам чиме да одврнем, иако имам доста шрафцигера:




Напомињем да шрафови уопште немају ове "зарезе" на глави. Шрафцигером се не може одврнути


Не знам која је марка кабла. Позади све пише на немачком. Пише нешто ОДЛ-175 МАКС 3680W. И остало је све на немачком.

Извињавам се на лошијим сликама. Камера од телефона ми није нешто репрезентативна

Знам да је најједноставније купити нови, али овај мој уопште није био јефтин кад сам га купио пре 5-6 година. Коштао је скоро 2 000. Па ако може да се поправи прекидач, да не купујем нови. Или је то неизбежно

Poslednja ispravka: Љуша (23.11.2012 u 21:13)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 21:23   #7
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Ako nema klasicnih srafova ili zabica znaci da nije predvidjeno za otvaranje. Mozes da ga otvoris samo na silu, sto se ne isplati.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 21:28   #8
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Ако не успем ништа, који да купим?? Испао сам из токова. Који је сада бест бај. Нешто око 1000 динара, евентуално 2 000. Пошто сада имам сисоник, не знам да ли ми и треба неки квалитетнији, раније сам имао кинеско напајање. Скупљи био кабал од напајања . Не бих баш неки јефтин, типа код кинеза за 300 динара. 3 метра ми је доста. Можда чак и 2,5. Са пет утичница. Ови од 2 метра и мањи су ми кратки.

Poslednja ispravka: Љуша (23.11.2012 u 21:47)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 21:51   #9
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Imas za hiljadu, dve fine produzne kablove u svakoj elektro ili PC radnji. Nema tu neka preporuka. Inace, bolje uzeti neki malo kvalitetniji (1000+ dinara), vidjao sam one jeftine pijacne i bez uzemljenja (ima na uticnici, ali nema zice unutra), zice tanke, tanke u PM.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 22:13   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Hvala!
Onda narucujem ovaj Conrad 829946 paket i pojuricu kod Kineza taj unimer. Gledao sam vec kod njih neke, ali nisam bio siguran kakvi su. Mada, iznenadio sam se kad sam video u jednoj poznatijoj radnji klesta za krimpovanje koja sam od Kineza uzeo za 1100 dinara, a koja su u ranji (ista, isto pakovanje) kostala preko 3000 dinara...

Za duvaljke sam skapirao kada sam video cene, preterivanje stvarno. A sto se tice ove lemilice, nalazim dva modela CT-936CL (od 3400-4300 dinara) i CT-936CD (4-4500 dinara), jurim ovu CL ili da stedim jos malo za CD?
Edit: Nasao sam i neku sa oznakom C i ona je bas kao ova na slici.


ODakle porucujes taj skup alata,ako nije problem,sibni na pm.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 23:36   #11
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Što se unimera tiče i tu možeš fino da uštediš odi do braće kineza pojuri DT9208A ima sve što možeš da poželiš a cena mu je ispod 1000 dinara.
Sad gledam nesto na netu o ovom unimetru i vidim da ne moze da proverava kondenzatore, max uF200, a na kompu su uglavnom 400-1000uF. Da li je mozda bolje onda uzeti Mastech MS8221A, kosta oko 2000, a ide do 2000uF?
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2012, 0:07   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Sad gledam nesto na netu o ovom unimetru i vidim da ne moze da proverava kondenzatore, max uF200, a na kompu su uglavnom 400-1000uF. Da li je mozda bolje onda uzeti Mastech MS8221A, kosta oko 2000, a ide do 2000uF?
Znam da nemože ali, da bi kondenzator izmerio da li valja moraš da ga skineš sa ploče, a ako si ga već skinuo (ako si posumnjao da nevalja) onda ga već zameni novim, i tako je su kondenzatori među najjeftinijim elementima.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
toxic (24.11.2012)
Stara 24.11.2012, 16:09   #13
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Ni ovaj ne meri kapacitivnost, a voleo bi da se poigram malo i sa kondezatorima, vise radi ucenja... pomesao sam verzije. Da li ima neki jeftini koji meri i kapacitivnost do 1000uF, ja ne mogu da nadjem nigde? Mastech MS8221C meri, ali je nema trenutno nigde, ostalo je sve 5-6000+ dinara. Ako nema, onda idem na DT9208A da ne bacam pare.

LM, jos jedna stvar me buni kod alata, a to su velicine vrhova odvijaca. Ovaj alat koji gledam ima Ph velicine 00, 0 i 1, sto mi se cini malim, mada po slici ne mogu bas najbolje da ocenim velicinu, a nigde ne mogu da nadjem Ph velicine u milimetrima. Na Wikipedia-i pise da je standardna velicina PC srafova Ph2. Znam da ce i Ph1 moci da radi s njim, ali da li je mozda bolje da pojurim alat koji vec ima Ph2 odvijace? Nekako mi se cini da bi s njima bilo mnogo komotnije raditi. Ili se ipak tripujem s velicinama s obzirom da sam procitao negde da Ph1 moze da odvija i zavija srafove do velicine Ph4?

Edit:
Sto vise gledam i racunam to sam sve vise za kupovinu pojedinacnog alata jer ispadne i jeftinije i bolje i korisnije.
Skalpel - 200din
Motorcangle (duge i kratke) i secice ~ 1500din
Odvijaci (Ph0, 1 i 2 i jedan ravni) ~ 800din (pokrivaju sve srafove od laptopa do PC-a)
Pinceta ~ 200din
Vakum pumpica ~ 300din
Torbica ~ 500din

Prakticno za ~3500 dinara dobijam bas onaj alat koji mi treba (pored unimera i lemilice), a uz to je i sigurno kvalitetniji od ovog u kompletima?

Poslednja ispravka: toxic (25.11.2012 u 1:22)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2013, 16:45   #14
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Posle par meseca sam skoro pa iskupovao sve sto mi je potrebno pa da podelim utiske...
Nisam uzeo ni jedan od onih kompleta jer dobro izgledaju samo na slici, uzivo su jako sicusni i ne bas kvalitetni. Onaj najskuplji set mu dodje vise kao mini set, najsitniji alat. Uzimao sam odvojeno delove.

Uzeo sam Unior srafcigere Ph0, 1, 2 i jedan ravni sa vrhom od 4mm. To pokriva sve srafove koji mogu da se nadju na PC-u i trebalo bi da budu kvalitetniji jer se najvise koriste. Cena po komadu za Unior srafcigere je od 200 do 500 dinara u zavisnosti od oblika i drske. Nabavio sam obicnu malu glinericu za 150 dinara kod Kineza. Planiram jos samo da nabavim neki jeftiniji komplet srafcigera sa nasadnim vrhom koji ce pokriti vecinu oblika koji mogu da se sretnu, a ima ih za 1000 do 2000 dinara.

Uzeo sam Womax spicaste motorcangle (kombinovana klesta) i secice, cena je 400-500 dinara po komadu, opet u zavisnosti od velicine i drske.

Skalpel i pinceta mogu da se nadju bilo gde za nekih 100-200 dinara. Za istu cenu moze da se nadje i fina lupa.

Unimer nisam nasao onaj preporuceni, vec sam uzeo najskuplji model kod Kineza za 450 dinara, 830s model. Zadovoljan sam, poredio sam ga nekim skupljim modelom iz komsiluka i vrednosti su bile iste. Ako negde naletim na Mastech MS8221C koji meri i kapacitivnost, uzimam sigurno, ovaj ne meri.

Lemilicu CT-936 nisam uzeo jer nisam uspeo da je nadjem nigde, ali u planu je da se uzme. Za sada sam pazario neku Soldering Iron stap lemilicu od 40W za 800 dinara. Jako je zgodna i mala, brzo se zagreje i ima precizan vrh, za sada sam zadovoljan mada nisam stigao nesto puno da se igram s njom. Uzeo sam i metalnu vakum pumpicu za 240 dinara, ovo je obavezno za koriscenje, mnogo bolje i prakticnije od kiseline.

Torbe za alate su skupe u PM i to necu kupovati vec cu sam da napravim.

Video sam jos na netu i Womax teleskopski magnet sa lampicom, jako interesantna stvarcica. Teleskopski magnet zna da posluzi ako sraf neki ode negde za sta su prsti preveliki pa da ne moras da okreces masineriju ili da rasklapas. Lampica je neophodna za ovaj posao, a ovaj magnet lepo dodje da se zakaci negde pa obe ruke budu slobodne.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2013, 17:45   #15
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Кад смо већ код алата, чиме би могао да "одврнем "шрафове" од кабла са пренапонском заштитом, односно кутији. Братанац ми је покварио дугме за паљење. Не знам само како је то успео . И сада кабал не ради. Прекидач не шкљоца, кад стиснем само ландара
Uopšte ne moraš da otvaraš spravu da bi promenio prekidač, jedino je pitanje može li da se nađe takav isti. Prekidač se samo izvuče nagore, sa spoljašnje strane. Trebalo bi da su ostavili dovoljno žice za tako nešto. Dobro označi žice da ih ne pomešaš kada budeš nameštao novi prekidač. Nije redak slučaj ni da na kontakte novog prekidača ne pasuju buksne sa starog, tako da onda moraš ili da menjaš buksne ("papučice", "kleme") na žicama ili da lemiš žice direktno, pazeći da ne istopiš plastiku i da ne pomešaš žice.

Ako nikako ne uspeš da nađeš neki koji pasuje, prespoj žice koje idu na prekidač (ponekad na njega idu i nula i faza, pa dakle tada treba prespojiti dvaput, samo dobro proveri šta prespajaš da ne bude "bum"). Dobro izoluj spojeve, gurni žice unutra i vrati neispravni prekidač da služi kao poklopac.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 14:56   #16
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

jel zna neko gde se kod nas mogu kupiti srafovi M3x12 ?
za plastiku su, izgledaju otprilike ovako:
http://s3.comparerc.com/productimages/168443.jpg

trebaju mi za stari kompjuter.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2013, 16:05   #17
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Vidi negde po gvozdzarama, ili da skines sa nekih starih uredjaja ti tipa kasetofon ili tako nesto.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2013, 23:32   #18
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Što se lemilice tiče mislim da ćeš baciti pare ako kupiš onog velera. Bolje uzmi CT-936 Ona ti odprilike košta tridesetak eura. A ako ti je merak za kvalitetan vrh na nju pasuju bez problema velerovi vrhovi, Tako da ćeš za relativno male pare moći da napraviš sebi dobru lemilicu sa regulacijom toplote.
@Fresko
Ako mozes da mi pustis na PM gde bih mogao da porucim vrhove za ovu lemilicu (u Srbiji), tacnije CT-936C, i eventualno oznaku jedno-dva komada vrhova, da znam sta da guglam, posto kod mene u Svilajncu ne mogu naci nikakav. Sa njom sam porucio rezervni vrh i stigao mi je HAKKO 900M-T-I (verovatno nije original), ali ne znam koji weller ili ersa vrh bi odgovarao ovom. Hvala
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 21:29   #19
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

@makiem

Na tu lemilicu pasuju vrhovi od Weller lemilica. Ja njih lično koristim u servisu jes da vrh nema ispod 10 eura ali traju mnogo duže od kinsekih vrhova koji koštaju 1.5-2 Eura.

Šaljem ti link na PM gde ja uzimam vrhove.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2013, 21:53   #20
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje i još po nešto, ŠDK?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
@makiem

Na tu lemilicu pasuju vrhovi od Weller lemilica. Ja njih lično koristim u servisu jes da vrh nema ispod 10 eura ali traju mnogo duže od kinsekih vrhova koji koštaju 1.5-2 Eura.

Šaljem ti link na PM gde ja uzimam vrhove.
Hvala velika, znam da su oni skuplji, videcu koliko ce potrajati ovaj sto je stigao sa njom, pa ako zvekne brzo, imam jedan kineski u rezervi dok stigne jedan wellerov.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nešto me plaši: HDD se čudno ponaša pezzilla Nosači podataka 6 24.3.2009 14:54
Trilema - Toshiba, Acer ili nešto treće? jingles Prenosni računari 20 13.1.2009 16:19
Ma, dajte nešto originalno! Simke Modovi 41 15.7.2006 11:09
K.O.T.O.R. II ili nešto drugo? bad_wizard Role-Play 48 17.5.2006 1:35
Kompa za 550 evra (možda nešto više) hacker_aca Šta da kupim? 9 6.2.2006 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com