Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2019, 14:28   #7901
Shobe
Član

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 33 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
I ako vam kazem da sam celu igru presao samo jednom, doduse ekstremno temeljno (cak sam i sve knjige procitao - 3000 strana) i to verovatno medju poslednjima ovde...
Nisi, ja je jos prelazim, skoro dve i po godine Doduse, nisam je bas redovno igrao, pogotovo prvih godinu i po dana, ali evo presao sam glavnu kampanju, Hearts of Stone ekspanziju i sad sam u Blood and wine-u i prelepo izgleda Tek sam grandmasterovao Feline armor, a planiram sve pre odlaganja igre
A imam utisak da imam jos mnostvo sporednih misija da odradim i detaljnije mapu da prelazim, istrazujem, jer sam zbog nedostatka vremena uglavnom koristio fast travele, sto mi se u dosadanjoj karijeri nije nikad desilo (Gothici, Riseni su precesljani, Morrowind i Oblivion recimo takodje, dok sam i na Skajrimu malo brzao sa igranjem, nisam jos sve sporedne kvestove odradio, niti presao ekspanzije...i to je jos work in progress ).
Svakako je Witcher 3 sjajna igra, privlanca u svakom pogledu i ima (po meni) veoma pitak gejmplej. Bice mi zao kad je budem presao do kraja, ali s druge strane vec godinu i kusur cekam da krenem da pikam Elex A onda konacno da predjem i sve Mass effecte
Ali moram da priznam da od knjiga u Witcher 3 igri nisam gotovo nista citao, jer me je veoma mrzelo (to sam veoma retko radio i u Elder scrollsima ), a i opet, zbog nedostatka vremena :/
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2019, 23:40   #7902
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 549
Zahvaljeno 282 puta na 180 poruka

Nikad nije bilo ovako jeftino... Manje od 15e.
https://www.gog.com/game/the_witcher...e_year_edition
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2019, 17:09   #7903
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Shobe kaže: Pregled poruke
Svakako je Witcher 3 sjajna igra, privlanca u svakom pogledu i ima (po meni) veoma pitak gejmplej. Bice mi zao kad je budem presao do kraja, ali s druge strane vec godinu i kusur cekam da krenem da pikam Elex A onda konacno da predjem i sve Mass effecte
Ali moram da priznam da od knjiga u Witcher 3 igri nisam gotovo nista citao, jer me je veoma mrzelo (to sam veoma retko radio i u Elder scrollsima ), a i opet, zbog nedostatka vremena :/
Meni je Witcher totalno ruinirao gejming. Nakon zavrsne spice bilo je nekako prazno... Bez veze... Bio sam srecan sto je konacno gotovo, i tuzan sto nema jos
Jos jedan veliki prelaz je izvestan.
Knjige su vrhunske, obavezno procitaj ako imas vremena, bas su napisane kao questovi u igri, da dodam da su neki od likova iz knjige tako fenomenalni da mi je zao sto ih nije bilo i ovde.
Sto se Elexa tice on je dosta slican Risen 1 samo sto je Sci-Fi, pa ako si voleo Risen ovo ces voleti jos vise. Gemplej u Elexu je zarazan do ludila, i tesko ces dobiti nesto a da se bas ne potrudis. Mana ima, a visoku produkciju kao u Witcheru nemoj ocekivati. No to nema veze buduci da je po meni Elex daleko bolji RPG od "visokobudzetog" Fallouta 4 i ME Andromede.
Verujem da ce Obsidianov novi IP The Outer Worlds napraviti cudo.
Stara 27.1.2019, 9:03   #7904
NastyB
Starosedelac

Član od: 20.8.2007.
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 589 puta na 351 poruka

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
50?! Od sada prema Vama imam poseban rispekt Npr W3 mnogo bolje lezi nama sa istrosenim zivcima od Odiseje...Odiseja je napumpana adrenalinom previse, dok je W3 umeren, zna i da opusti cak
Kako da ne opusti onaj Geraltov bariton??

Ne znam, ja volim te "open world" RPGove i Witcher 3 mi je (kao i Dovahkiinu) poprilično ruinirao gejming i skoro ništa mi nije bilo zanimljivo (posle toga ni NBA 2K nisam pipnuo, a bio sam VEEEELIKI ljubitelj te igre). Jedino što je uspevalo da mi koliko-toliko drži pažnju bio je GTA V. Počeo sam jednom i Origins, ali mi je na staroj mašini Bayek hodao "sporoseckajući" pa sam odustao. I po četvrti put prešao W3 dok skoro nisam naučio napamet neke delove (onaj sa Bloody Baron-om mi je baš dobra priča).
Ali kad sam kupio nov komp iz čiste dosade sam ponovo probao Origins (narodni) i ponovo sam osetio oduševljenje kao kad sam igrao W3 (dobro, ne baš TOLIKO).
Šta ću, valjda to ide sa godinama, volim da se opustim i besciljno lutam Egiptom ili Grčkom, baš kao što sam voleo (i opet ću) da špartam Belim voćnjakom, Skeligama i prelepim Tusanom.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.1.2019)
Stara 27.1.2019, 22:40   #7905
polarnimeda
Starosedelac

Član od: 9.11.2005.
Zahvalnice: 1.139
Zahvaljeno 617 puta na 320 poruka

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Kako da ne opusti onaj Geraltov bariton??

Ne znam, ja volim te "open world" RPGove i Witcher 3 mi je (kao i Dovahkiinu) poprilično ruinirao gejming i skoro ništa mi nije bilo zanimljivo (posle toga ni NBA 2K nisam pipnuo, a bio sam VEEEELIKI ljubitelj te igre). Jedino što je uspevalo da mi koliko-toliko drži pažnju bio je GTA V. Počeo sam jednom i Origins, ali mi je na staroj mašini Bayek hodao "sporoseckajući" pa sam odustao. I po četvrti put prešao W3 dok skoro nisam naučio napamet neke delove (onaj sa Bloody Baron-om mi je baš dobra priča).
Ali kad sam kupio nov komp iz čiste dosade sam ponovo probao Origins (narodni) i ponovo sam osetio oduševljenje kao kad sam igrao W3 (dobro, ne baš TOLIKO).
Šta ću, valjda to ide sa godinama, volim da se opustim i besciljno lutam Egiptom ili Grčkom, baš kao što sam voleo (i opet ću) da špartam Belim voćnjakom, Skeligama i prelepim Tusanom.
meni je u poslednje vreme osim witchera paznju jedino ugrabio dark souls. maltene je i jedina igra o kojoj nekada razmisljam i posle sesije.

u vidu audio vizuelnog dozivljaja, w3 je podigao standard, a kada je u pitanju izazov - upravo ds, jer je na samoj, slatkoj granici ugodnog. da je malo tezi, bilo bi mucenje, a da je laksi, ne bi to bilo to.

w3 nekako pravi izuzetan korak napred, a ds sjajni korak nazad, ka onome cime su me igrice i osvojile od kako su se pojavile - teskim zadacima!

ne smem da zaboravim ni gothic 2 gold. to je mozda i neki miks izmedju ds i w3. kako bi voleo da naprave rimejk... mislim da bi to bio pun pogodak!

a opet, valja uzivati izmedju i u po nekoj trci ili fps-u, moze i platformici. za svako raspolozenje po nesto i nesto za svako raspolozenje. (jedino u strategije nikada nisam uspeo da se zaljubim)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 11:22   #7906
Shobe
Član

Citat:
Meni je Witcher totalno ruinirao gejming. Nakon zavrsne spice bilo je nekako prazno... Bez veze... Bio sam srecan sto je konacno gotovo, i tuzan sto nema jos
Jos jedan veliki prelaz je izvestan.
Knjige su vrhunske, obavezno procitaj ako imas vremena, bas su napisane kao questovi u igri, da dodam da su neki od likova iz knjige tako fenomenalni da mi je zao sto ih nije bilo i ovde.
Ja sam isprva mislio da mislis na ingame knjige Pa videcu, ako su vec toliko hvaljene.. Znam da ih ima u Laguni.
Na mene je za sada ubedljivo najveci utisak ostavio Gaunter O'Dimm iz HoS ekspanzije. Neverovatna gluma.

Citat:
Sto se Elexa tice on je dosta slican Risen 1 samo sto je Sci-Fi, pa ako si voleo Risen ovo ces voleti jos vise. Gemplej u Elexu je zarazan do ludila, i tesko ces dobiti nesto a da se bas ne potrudis. Mana ima, a visoku produkciju kao u Witcheru nemoj ocekivati.
Nadao sam se da ces reci da je vise kao Gothic , mada je to u sustini i Risen 1
Morao sam da ga instaliram na kratko, cisto onaj uvod da vidim i da, lici na Risen po mehanici i grafici i sa dosta izazovnim borbama. Stigao sam do prvog NPCa i tu sam batalio dok ne predjem Witchera
Stara 28.1.2019, 13:08   #7907
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Shobe kaže: Pregled poruke
Ja sam isprva mislio da mislis na ingame knjige Pa videcu, ako su vec toliko hvaljene.. Znam da ih ima u Laguni.
Na mene je za sada ubedljivo najveci utisak ostavio Gaunter O'Dimm iz HoS ekspanzije. Neverovatna gluma.
Nadao sam se da ces reci da je vise kao Gothic , mada je to u sustini i Risen 1
Morao sam da ga instaliram na kratko, cisto onaj uvod da vidim i da, lici na Risen po mehanici i grafici i sa dosta izazovnim borbama. Stigao sam do prvog NPCa i tu sam batalio dok ne predjem Witchera
I meni je Gaunter omiljeni negativac, no cekaj tek da dodjes u Toussaint regiju BaW ekspanzije. Pozeleces da nikad ne odes odatle. I prica je isto odlicna, doduse malo predvidiva... Postoji jedan genijalan lik iz knjige (necu otkriti o kome se radi) bilo je predivno videti ga opet.
Prica u BaW-u je drugacija nego u HoS-u i ima fenomenalnih questova, videces i sam. Ono sto je ovu ekspanziju ucinilo tako savrsenom jeste velicina i sadrzaj kojim je popunjena.
Nakon Witchera odigraj nesto drugo, neku pucaljku na primer ako volis, sada ce Metro za 20-tak dana, ako odmah skocis na Elex bice ti "malo mnogo" RPG-a
Stara 28.1.2019, 14:47   #7908
Shobe
Član

Citat:
I meni je Gaunter omiljeni negativac, no cekaj tek da dodjes u Toussaint regiju BaW ekspanzije. Pozeleces da nikad ne odes odatle. I prica je isto odlicna, doduse malo predvidiva... Postoji jedan genijalan lik iz knjige (necu otkriti o kome se radi) bilo je predivno videti ga opet.
Prica u BaW-u je drugacija nego u HoS-u i ima fenomenalnih questova, videces i sam. Ono sto je ovu ekspanziju ucinilo tako savrsenom jeste velicina i sadrzaj kojim je popunjena.
Nakon Witchera odigraj nesto drugo, neku pucaljku na primer ako volis, sada ce Metro za 20-tak dana, ako odmah skocis na Elex bice ti "malo mnogo" RPG-a
E pa ja sam vec neko vreme u Toussaint-u i zaista izgleda fenemenalno! Jako lepo odradjena priroda, svet, pticice pevaju Kvestova ko pleve, ne znam na koji pre da se bacim A nisam jos ni zagrebao povrsinu regije, tako mi se cini. Bas je pravo uzivanje

Pa, svakakoo necu odmah poceti Elex, jer kontam da, obzirom na brzinu koju igram W3, necu ga zavrsiti bar do proleca A kada otopli, nekako imam manje volje za RPGovima, vise onda pikam neke brze kratke igre, bez puno mozganja (a i sad u pauzama W3a ).
A inace i meni se uglavnom nikad nakon odigranog RPGa ne zapocinje odmah novi, vec mi treba mali "predah"
Stara 29.1.2019, 10:43   #7909
NastyB
Starosedelac

Član od: 20.8.2007.
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 589 puta na 351 poruka

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
w3 nekako pravi izuzetan korak napred, a ds sjajni korak nazad, ka onome cime su me igrice i osvojile od kako su se pojavile - teskim zadacima!
Uf, znam da su Souls igre odlične, svi ih hvale ponajviše zbog težine, ali kad se dođe u moje godine, posle posla i drugih obaveza samo želim malo da se opustim, a tegobno tamburanje sa hordama neprijatelja uz refleksno testiranje čvrstine tastature više mi ne prija kao nekad.
Zato mi se i Witcher 3 svideo - na normalu je težina, ono, taman. Ljudi kažu prelaka je, treba igrati na najtežem... Ama, ako treba da provodim pola sata u tamanjenu 4-5 neprijatelja, onda bi igru igrao bar dve godine, koliko vremena imam. Uspeo sam da na AC:Odyssey skupim 150+ sati zahvaljući tome što sam bio 2 nedelje na odmoru, a samo drugu epizodu novog DLC-a sam igrao 3-4 dana (juče završio). Što znači da kad bi sad započeo W3 ponovo na najtežem nivou, igrao pedantno kao treći put možda bi je dovršio negde u leto 2020. Dobro, karikiram, ali zato nemam želju da probam DS igre, jer samo želim da se opustim uz malo izazova, a ne da se nerviram što me peglaju kojekakve karakondžule. Za dovoljnu dozu dnevnog nerviranja imam lenje kolege na poslu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Geralt (29.1.2019), Marko Radonjic (29.1.2019), maxiMD (29.1.2019), Maximus_Srbija (6.3.2019), pentraksil (29.1.2019), player1 (29.1.2019), Shonkas (29.1.2019), voodoo_ (29.1.2019)
Stara 4.3.2019, 21:50   #7910
Dovahkiin
Starosedelac

Geralt objasnjava neke cinjenice o CDPR-u. Pa se neko pita zasto su najbolji...
https://www.youtube.com/watch?v=X5dVjZnH_a0
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dovahkiin na korisnoj poruci:
Shobe (5.3.2019), zokocx (6.3.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4737 7.2.2017 12:19

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.