Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2007, 13:41   #1
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Konačno hardverski modem!

Najzad sam pronasao hardverski modem,ustvari tri komada !!! Prvi sam odradio u W$,radi bez drajvera.Modem je Usb Smart (Smart link) usb 56 voice modem,znaci bocnuo sam ga u usb i on radi otprilike isto (performanse) kao i svaki Soft-modem.Moje pitanje glasi kako da se konektujem u Ubuntu na net ??? Modem se ne detektuje u Ubuntu bar ja nisam mogao da nadjem da ga je detektovao !!! Imam instaliran Kppp i podesavao sam ga ali nista.Ajde ako neko hoce da pomogne ???Drugi modem je "Lucent Venus modem pnp" hardver id Serenum,njega nisam osposobio u W$,led diode kao malo svetlucase i nesto nisam uspeo da se konektujem (ima one 7 led diode i izgledom podseca na Adsl modem,velicina)Treci modem je kao cigla i njega nisam prikljucivao !!!Pozdrav !!!
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 14:51   #2
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Ja imam eth adsl modem i u Ubuntuu ga podesavam preko pppoeconf-a
Odes u konzolu i kucas sudo pppoeconf i sledis uputstva,nije tesko.
Za obican modem nisam siguran (cenim da ces se malo pomuciti oko usb modem,i ja sam imao usb adsl modem pa nisam znao kako da ga nateram da radi pod linuxom).Cini mi se da je za obican net konzola->pppconf ili pppconfig ili tako nekako....
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BoPe na korisnoj poruci:
acinic (20.8.2007)
Stara 20.8.2007, 18:33   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

@acinic

Ima li neki od tih hardverskih modema serijski prikljucak? Ako ima, nakaci njega, i u KPPP-u stavi da je modem na /dev/ttSy0 i gotovo...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
acinic (20.8.2007)
Stara 20.8.2007, 20:37   #4
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Konacno Hardverski modem !!!

E ja sam slab sa hardverom,ajde objasni sta ti je to serijski prikljucak ???Ova dva druga modema (ne usb) imaju neke prikljucke, ja znam sta je kabl od telefona ali za ovo ostalo nisam siguran kako se povezuje !!!Ovaj lucentov sam povezao na taj nacin sto sam kabl od telefona bocnuo u njega pa iz njega u drugi telefonski u maticnu,i jedan ako je to serijski (zenski,rupe za iglice,srafi se,osiguraci) sam povezao ali ima jos jedan koji ne moze nigde da se usteka !!!U W$ sam ga pronasao i startovao sam ga,lampice zasvetlese i posle nekog vremena se izgubio u device menager-u.Treci (cigla) nisam probao,on ima samo jedan prikljucak, ako je to serijski deo sa rupicama !!!Uz njih ide i ispravljac za struju.Probacu ponovo.Javicu sta sam uradio !!!Pozdrav !!!
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 21:30   #5
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Citat:
acinic kaže: Pregled poruke
E ja sam slab sa hardverom,ajde objasni sta ti je to serijski prikljucak ???Ova dva druga modema (ne usb) imaju neke prikljucke, ja znam sta je kabl od telefona ali za ovo ostalo nisam siguran kako se povezuje !!!Ovaj lucentov sam povezao na taj nacin sto sam kabl od telefona bocnuo u njega pa iz njega u drugi telefonski u maticnu,i jedan ako je to serijski (zenski,rupe za iglice,srafi se,osiguraci) sam povezao ali ima jos jedan koji ne moze nigde da se usteka !!!U W$ sam ga pronasao i startovao sam ga,lampice zasvetlese i posle nekog vremena se izgubio u device menager-u.Treci (cigla) nisam probao,on ima samo jedan prikljucak, ako je to serijski deo sa rupicama !!!Uz njih ide i ispravljac za struju.Probacu ponovo.Javicu sta sam uradio !!!Pozdrav !!!
Hardverski modemi su danas uglavnom eksterni,ali ne i usb modemi koji su softmodemi.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
acinic (21.8.2007)
Stara 20.8.2007, 21:31   #6
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Ovo je serijski port

http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_port

Nego mi sad pade na pamet... Stariji serijski modemi idu samo do 33.6 kbps, sta tacno pise na tim modemima?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
acinic (21.8.2007)
Stara 21.8.2007, 0:59   #7
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Konacno Hardverski modem !!!

Ako ovaj Smart USB modem nije hardverski modem kako onda radi na W$ bez drajvera ??? Znaci drajvere nisam instalirao !!! Lucent ima ovaj serijski port (njega mogu da povezem) a ima jos jedan prikljucak koji je veci i ima vise ulaza za iglice (njega nisam povezao zato sto ne vidim da moze da se negde poveze,neznam ni kakvu svrhu on ima,mislim na ovaj veci prikljucak)Na Lucentovom modemu pise 56k Fax modem !!!Odozgo ima neka dva ulaza (ako su to ulazi) koja su zatvorena nekim cepovima i pise SPK i MIC.Ovaj treci modem (cigla) ima 8.led dioda, prekidac Voice/Data i pise na njemu Data System faxmodem 1414xa,takodje ima ovaj prikljucak kao Lucent sa puno rupica za kontakte a pozadi pise rs-232c made in Taiwan.Seriski port nema !!!Pozdrav !!!
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 2:41   #8
niceness
Član
 
Član od: 8.5.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 44
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Ti konentori sa puno pinova su verovatno db-25 (25-pinski rs-232).
http://en.wikipedia.org/wiki/RS-232
niceness je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku niceness na korisnoj poruci:
acinic (21.8.2007)
Stara 21.8.2007, 21:16   #9
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Konacno Hardverski modem !!!

Oni valjda nisu bitni (konektori sa puno pinova) za dialup konektovanje ???Ja idem na net preko Bitsyu,e sad dali ima veze koji je provajder u pitanju ???Sta treba da ukucam u Kppp,stavka "dial prefix" (to mi nije jasno)Pozdrav !!!
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 21:46   #10
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Covece kako si konfuzan...

Ovako. Eksterni modem povezujes na komp preko serijskog (iliti RS-232) porta. Na tom eksternom modemu moras da imas konektor za telefonsku liniju (oznaka RJ-11). Ako je modem hardverski i povezuje se preko serijskog porta onda je dovoljno da u KPPP-u podesis /dev/ttSy0, uneses podatke za konekciju i trebalo bi da radi.

Taj Lucent modem, jel pise negde neka druga oznaka uredjaja pored 56k Fax modem? Moramo da utvrdimo tacno sa cime raspolazes da bi mogli da ti pomognemo...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 0:42   #11
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Konacno Hardverski modem !!!

Naravno da sam konfuzan kada sam pocetnik u svetu Gnu linux-a i kada nisam nikada imao dodira sa necim slicnim !!!Povezao sam serijski port od "Lucenta Venusa " on ga ima,serijski port.Konektor za t.liniju ima, povezao .Instalirao sam Gnome -ppp podesavao ga. Jos uvek niko nije napisao sta da kucam u Dial prefix, dali je ta stavka bitna ???Ostalo sam popunio podacima,podesio sam /dev/ttSy0.Ustvari ima novih momenata !!!"Lucent Venus" modem je Ubuntu prepoznao i automatski je stavio /dev/ttSy0,medjutim nisam se konektovao,nece.Pozove broj i tu je kraj ista stvar se desava u W$ potpuno !!!Modem je "Lucent Venus " ne pise na njemu ali tako se pokazalo u Device Menageru na W$ !!!Nisam stigo da potrazim podatke na netu.Evo postavljam Connection Log,mozda pomogne !!!Pozdrav !!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Connection log1.png
Viđeno:	46 puta
Veličina:	55,8 KB
ID:	10817  
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 8:25   #12
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Citat:
acinic kaže: Pregled poruke
Naravno da sam konfuzan kada sam pocetnik u svetu Gnu linux-a i kada nisam nikada imao dodira sa necim slicnim !!!
Ma konfuzne ti, brate, poruke oci mi ispadnu dok sve procitam i obradim. Daj mu neki razmak posle tacke

Citat:
acinic kaže: Pregled poruke
Povezao sam serijski port od "Lucenta Venusa " on ga ima,serijski port.Konektor za t.liniju ima, povezao .Instalirao sam Gnome -ppp podesavao ga. Jos uvek niko nije napisao sta da kucam u Dial prefix, dali je ta stavka bitna ???Ostalo sam popunio podacima,podesio sam /dev/ttSy0.Ustvari ima novih momenata !!!"Lucent Venus" modem je Ubuntu prepoznao i automatski je stavio /dev/ttSy0,medjutim nisam se konektovao,nece.Pozove broj i tu je kraj ista stvar se desava u W$ potpuno !!!Modem je "Lucent Venus " ne pise na njemu ali tako se pokazalo u Device Menageru na W$ !!!Nisam stigo da potrazim podatke na netu.Evo postavljam Connection Log,mozda pomogne !!!Pozdrav !!!
OK, izgleda da modem radi, ostalo je samo da se konekcija podesi kako treba. Ja ti, na zalost, tu ne mogu pomoci jel ne koristim dial-up. Dakle, cekamo nekog ko razbija linux, koristi dial-up i ne zivi u beogradu .

Ko je rekao Covenant???
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
acinic (22.8.2007)
Stara 26.8.2007, 2:10   #13
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Prvo sebe tj usera treba da dodas u grupe dialout i dip
To ces uraditi tako sto ces kao root otvoriti /etc/group u nekom text editoru i dodati sebe u sledece grupe

Kod:
dialout:x:20:ime usera
dip:x:30:ime usera
Zatim treba da otvoris isto kao root /etc/ppp/options i da izmenis red auth u noauth
Onda treba da za /etc/ppp/pap-secretes i /etc/ppp/chap-secrets stavis pripadaju grupi dip(desni klik na doticne,pa nadji stavku permisions i takodje treba da grupi omogucis i read&write)
Sve ovo isto kao root
I trebalo bi da radi
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
acinic (27.8.2007), GoranSTX (26.8.2007)
Stara 27.8.2007, 21:21   #14
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Nađi u kppp gde se odštriklira "wait dial tone" ili tako nešto .Ne sećam se najbolje.
Mada mislim da ti modem ipak nije hardverski čim ide na usb.Ja sam koristio sweex koji ide na serijski port i radio je bez ikakvih podešavanja

Ah,da googlaj malo pa vidi da ipak možda nema neki drajver za njega .Može ti pomoći ako znaš koji je čip unutra..
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
acinic (27.8.2007)
Stara 27.8.2007, 22:43   #15
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Konacno Hardverski modem !!!

Ma nije to,za toliko znam !!! Ma usb je ispao iz price,izgleda da je soft . Fokusirao sam se na ovaj Lucent Venus,on se detektuje na Ubuntu 7.04 i poziva broj i tu je kraj !!!Uradio sam ovo sto mi je savetovao Covenant ali opet nece (ako sam dobro uradio) Ja sam nasao prvu stavku u etc/gnome-system tools/users/profiles i tu sam dodao sebe kao sto je Covenant napisao .To sam uradio preko Sudo nautilus-a pa gedit ,konzolu maksimalno izbegavam,meni ne ide !!! Evo saljem sliku !!!Pozdrav !!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Etc-1_resize.png
Viđeno:	40 puta
Veličina:	98,3 KB
ID:	11068  
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 17:28   #16
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Možda nije S0 nego S1 , zatim proveri da li si uradio sve što Covenant kaže,a čini mi se da nisi ...
Još nešto, na http://www.linmodems.org/ imaš otprilike sve što ti treba .
Počni sa scanModem tool da vidiš šta stvarno imaš , a zatim imaš drajvere na sajtu.
Ako i dalje neće probaj da kontaktiraš www.linmodems.org javiće ti se neko sigurno!!!
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
acinic (30.8.2007)
Stara 16.9.2007, 16:00   #17
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Konacno Hardverski modem !!!

Mrzi me da ponovo kucam ali evo linka gde je nastavak price http://www.ubuntu-rs.org/forum/viewthread.php?tid=2379
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2007, 2:56   #18
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

Danas sam se uspesno konektovao preko hardverskog modema "Lucent Venus" na Ubuntu 7.10 RC Uz pomoc kppp koji radi odlicno.Nisam nista specijalno podesavao,jednostavno proradilo i to je to.Pozdrav !!!
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 21:22   #19
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Konacno Hardverski modem !!!

oživljavam temu staru 2 mjeseca. nabavio ja nešto, piše u.s.robotics 56k fax modem, nema druge oznake. al' nabavio sam ga bez adaptera za struju. jel' može običan adapter (univerzalni) ili ide neki poseban za to? On nema serijski port rs-232, nego ima paralelni valjda, onaj malo duži.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 21:43   #20
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Konačno hardverski modem!

Trebalo bi da radi bez ikakvih problema-nisam siguran kako se parallel port obelezava u linux-u-mislim da je /dev/ttyACMx gde je x broj porta
Razlog za brigu imas ako je u pitanju USB modem
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Modemske greške (error kodovi) Kaiser Soze Kvarovi 27 16.10.2009 3:49
Ozbiljno: Audigy, modem, latency - mozda...? mr.marvin Kvarovi 3 11.7.2007 14:10
Kablovski modem problem Mean_Machine Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 5.3.2007 23:20
hardverski modem? Milovac Nebojsa Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 14.5.2006 20:01
zasto mandrake 10.1 ne prepoznaje motorolin modem? kenta Slobodni softver 3 26.1.2006 17:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com