Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2014, 11:47   #581
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
obidijus kaže: Pregled poruke
Овај мод веритас је одличан!:d
Ja ga imam ali nisam probao koje su mu prednosti? Video sam masu novih regija koje mi izgledaju kao puno vise AE za ugasiti. Znam da ima novih opcija ali koje su? Informacije na netu su sture i imam osecaj da je tu mnogo vise toga.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 21:23   #582
Djukarbc
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Ja ga imam ali nisam probao koje su mu prednosti? Video sam masu novih regija koje mi izgledaju kao puno vise AE za ugasiti. Znam da ima novih opcija ali koje su? Informacije na netu su sture i imam osecaj da je tu mnogo vise toga.
Ево ти пар SS. Нисам играо, само ушао и сликао (ситауција стартна).

http://s1.postimg.org/4g0mqcmam/image.jpg

http://s21.postimg.org/x5elmt56e/image.jpg

Ово ти је само део одлука.

http://s28.postimg.org/gmvye630s/image.jpg

Уједначено је напредовање. Нема ниво више па одмах +0.5 или +1 нпр. него иде +0.5, 0.10, 0.2.

http://s4.postimg.org/exjtd0wek/image.jpg

Нове технологије.

http://s4.postimg.org/vb3sw6cjw/image.jpg

Нове модификације за државе.

http://s4.postimg.org/xn77g0zrg/image.jpg

Лепша графика, бољи и уједначенији ресурси.

http://s4.postimg.org/fvvl1kkcs/image.jpg

http://s4.postimg.org/66csird3g/image.jpg

http://s4.postimg.org/an55hfrbg/image.jpg

http://s4.postimg.org/giz34u6mk/image.jpg

Провинције имају гомиле јединствених бонуса.

http://s4.postimg.org/9eh9vszd8/image.jpg

Тотално прерађен систем грађевина.

http://s4.postimg.org/qitzkqhvw/image.jpg

http://s4.postimg.org/57wfggzrg/image.jpg

Poslednja ispravka: DeCoy (25.6.2014 u 16:33) Razlog: previše ogromnih slika u jednoj poruci. Ubuduće ili koristi thumbnail ili spoiler tagove
Djukarbc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2014, 16:48   #583
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ujedinio sam HRE.. kolika država... od Francuske do Poljske, od Danske do Napulja sve je moje.. pre toga sam oslobodio Srbiju, Walachiu, Bugarsku i Grčku i tamo neke u severnoj Africi od Turaka, mada su dosta dugo bili pola Balkana samo Turci imaju claim a negde su i promenili kulturu, mda ovi Vlasi su ih prihvatili pa ću njih da hranim sa turskim Regijama..
Pre toga sam izgubio Mađarsku accepted kulturu itd..
samo mi Burgundija mislim ima 3 regije HRE i to da im uzmem i još neku regiju i da vazalizujem i one Holanđane pa da prebacim tamo glavni grad i polako da završavam.. iskreno sad mi je najinteresantnije da gledam kakav će haos da bude na balkanu, ali izgleda da će Turci malo da se povrate osvojiše Grčku ponovo..
nisam mnogo kolonizovao, ali imam desetak rudnika zlata, bonus na so i tekstil
Uglavnom koliko vidim dosta kultura su mi accepted jedino sa ovim Mađarima sam za**** stvar, ali me mrzi da se mnogo vraćam da probam da ih nekako sačuvam u accepted culture...
I pre ujedinjenja sam imao jedno 200g zaradu i sad kad sam ujedinio sve one sitne bogate državice ko zna kolko ima
sad kraja mogu samo da vazalizujem i punim vazale sa oduzetim regijam i da se još više širim na zapad, jug i istok
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 0:35   #584
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Мени мало фали да освојим читаву планету са Србијом, све пребацим у српску културу и православље, али немам жвиота, мука жива безброј острваца заузимати -_-
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 9:13   #585
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Izazov je rastaviti Francusku jer je prejaka i jaca od Austrije znacajno zbog generala. To je glavna prica sa Austrijom jer je vojno inferiorna. To i ujediniti HRE ali sve zemlje da prihvate.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 12:53   #586
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

kod mene je ostala Burgundija, Aragon..uglavnom Burgundija i Španija mlate Francusku, koja je malo slabija za Burgundijske regije i još 3-4 ..
mada tako nikad nisam znao sa kim ću da ratujem dal sa Burgundijom koji su protestanti kao ja ili sa Francuzima katolicima, uglavnom sam gledao da postoji ravnoteža i da se oni tamo mlate a ja da se ne mešam mnogo..
Francusku sam držao jednom u PU kad sam bio engleska, pobedio sam u stogodišnjem ratu koji traje kad počneš da igraš sa engleskom...
I da, što si jači sve je manje zanimljivo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 9:20   #587
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ostala Burgundija a ti ujedinio HRE? Pa zasto bre nisi dok si bio Austrija uzeo misiju da osvojis Burgundiju u PU? Uslov je najmanje 1500 godina, da imas vise regija od njih i da je tvoje misljenje prema njima u minusu. To je opcija kada se ne desi kriza nasledstva u Burgundiji. Po meni cak i bolja jer sve ulozis u taj rat i odvalis ih. Dobijes ekstra bogatog i jakog vojno vazala koji je inace neprijatrljski nastrojen prema tebi. Savrseno!

Inace oba puta kad sam ujedinio HRE drasticno izgubim interrsovanje da igram. Prestaje biti zanimljivo.. sledeci cilj mi je da odigram rusiju ali akcenat je da zauzmem sto vise svega :-)
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 9:59   #588
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

to i jeste glavni problem igre, većini ljudi je nezanimljiv "mirovni" deo igre i stalno idu u rat. Međutim kad se jednom proširite na 30-40 provincija postajete prejaki za AI i igra gubi draž. Ja sam samo jednu takvu kampanju uspeo da privedem kraju a i tu sam zadnjih 30 godina odigrao na maksimalnoj brzini jer me smorilo da vijam protivničke stackove i opsedam pola sveta u svakom ratu.

Mislim da im treba sveža krv u Paradox-u jer se u zadnjih par pečeva vrte u krug. Nikakve bitne promene nema a ne vidim da imaju neke dobre ideje za naredne pečeve i DLC.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 14:58   #589
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Igru hvale zbog diplomatije a ja mislim da je nema dovoljno. Veca diplomatska aktivnost izmedju vazala ili prijateljskih nacija bi dala dubinu. Takodje mislim da je velika zamjerka sto ne moze u pregovorima da se kombinuje ono sto dajes i ono sto uzimas. Ovako ili si izgubio ili si pobedio sto se opet svodi na rat. Ne moze da se kalkulise sa mirovnim ugovorom. To bi bila sjajna opcija po meni.

Takodje ako se ne granicis sa zemljom koja drzi core od tvog vazala nema sanse da mozes da mu ih vratis jer nema CB.

Vazal ne moze da trazi da mu se pomogne sa misijom ili aspiracijom. Kao sto su zelje likova u CK2. Tako je moglo da se napravi i ovde nesto. Da zemlja ima neku strategiju koja ce uticati na ponasanje ili barem odluke.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2014, 23:03   #590
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Pa resenje za taj problem, koji je ocigledan, je da se stavi korupcija koja se povecava sa brojem teritorija i daljinom od glavne provincije i da uvedu da ta korupcija utice na pobune (da ih podstice i daje pojacane regimente koje se bune).
Takodje da krace traje period od kada rebeli uzmu provinciju do proglasenja nezavisnosti ili prikljucenja susedu.

Pozeljno bi bilo da prevelik broj provincija koje su druge kulture i religije ima neki penal na manpower pa da vam ustvari otezava situaciju jer ne dobijate dovoljno sirenjem osim prestiza i prevelike teritorije za koju nemate dovoljno ljudstvo da ga branite.

Tako bi se desilo da se prevelika imperija lakse raspadne, sto je i logicno zar ne?
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 9:53   #591
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Mislim da su trebali povecati period u kom vazi core nacije koja je osvojena i nacije koja je mrtva ima samo core poput Persije ili Stirije. To ce takodje olaksati pojavu rebela i uz tvoj predlog otezati odrzavanje velikog carstva. Uz to ipak mislim da trebaju smanjiti cenu za promenu kulture. Jer u jednostavnoj situaciji da imas persijske core regije koje puno rebela mogu podici tesko je kontrolisati. Monarch poeni sluze za previse stvari i tu su preterali cini mi se sa cenom advisora. Mnogo su vredni a tesko se stize do njih a prelako se trose.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 10:58   #592
Djukarbc
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Mislim da su trebali povecati period u kom vazi core nacije koja je osvojena i nacije koja je mrtva ima samo core poput Persije ili Stirije. To ce takodje olaksati pojavu rebela i uz tvoj predlog otezati odrzavanje velikog carstva. Uz to ipak mislim da trebaju smanjiti cenu za promenu kulture. Jer u jednostavnoj situaciji da imas persijske core regije koje puno rebela mogu podici tesko je kontrolisati. Monarch poeni sluze za previse stvari i tu su preterali cini mi se sa cenom advisora. Mnogo su vredni a tesko se stize do njih a prelako se trose.
То можеш сам да средиш. У фолдеру :
Citat:
Europa Universalis IV\common
налази се defines.lua у којем постоје следеће црте :
Citat:
CORE_LOSE = 150, -- how many years until a core is lost.
CORE_LOSE_CULTURE_GROUP = 200, -- how many years until a core in a country's culture group is lost.
CORE_LOSE_PRIMARY_CULTURE_TAG = -1, -- how many years until a core is lost for the primary tag of a country (-1 = never lost)
Можеш да подесиш слободно сам време за губљење core за провинције. Као што видиш ја сам нешто мало повећао број година.

Цене саветника се такође дају мењати.
Djukarbc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 11:37   #593
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Povecao sam trajanje core-a ali kazem da difoltna trebaju trajati duze. Za savetnike da smanjim cenu mi je previse gamey. To je klasican cheat a to ne radim jer onda nije to ta igra.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 12:57   #594
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Tako bi se desilo da se prevelika imperija lakse raspadne, sto je i logicno zar ne?
Pa Rusiji recimo je trebalo poprilicno vremena da se raspadne. I to posle vremena u kome je igra smestena.

Sveza krv mozda i treba ali ja nemam nekih ideja.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 13:28   #595
Djukarbc
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Sveza krv mozda i treba ali ja nemam nekih ideja.
Ваљало би да убаце да на једној провинцији постоји више култура. Нпр. са Србијом освојиш Солун па после 10 година у Солуну постоји нпр. 90% Грка и 10% Срба. Када проценат народа са којим играш пређе 50% да се добија core и да постоје стотине разних евента и одлука да се на брзину мењања култура утиче. Исто треба да се уради и са религијама.
Djukarbc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 14:07   #596
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Po meni sve se vrti oko toga da su previse vredni monarch poeni. Diplo sluzi i za peace offer i za promenu kulture + ideje + tehnologija. Zavisi kako igras ali mnogo utice. Admin za korovanje + ideje + tehnologija. Military za smirivanje pobuna + ideje + tehnologija.

Verovatno cete se setiti jos upotrebe sto samo jos vise govori u korist ovome.

16.5golda za advisora 3 je mnoogo. Ne mozes ga priustiti pre nego postanes blob. Cak ni jednog. Nema sanse..
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 15:53   #597
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
djukarbc kaže: Pregled poruke
Ваљало би да убаце да на једној провинцији постоји више култура. Нпр. са Србијом освојиш Солун па после 10 година у Солуну постоји нпр. 90% Грка и 10% Срба. Када проценат народа са којим играш пређе 50% да се добија core и да постоје стотине разних евента и одлука да се на брзину мењања култура утиче. Исто треба да се уради и са религијама.
Потписујем.
Није реално да се религија провинције промјени за годину дана. Турци су држали Босну 5 вјекова па јој нису промјенили религију више од 50%. Такође је идеја са корупцијом одлична.
За мене би изазов био да држим Српско царство и да правим коалиције са Власима, Бугарима и Грцима како би се одупро Отоманском продору. И да игра буде подједнако тешка и 1356 и 1856.г. Овако, почетком 16.вијека, практично немам достојног ривала, можда Французе са којима немам контакта. А Турке и Аустријанце бијем са лијевом руком...
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2014, 20:45   #598
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

to bi bilo najlogicnije i najprirodnije. ali core ove igre su ti monarch poeni oko kojih se sve vrti. nadam se da ce sledeci DLC-ovi biti sa vise sadrzaja i kvaliteta.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 2:04   #599
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Pa Rusiji recimo je trebalo poprilicno vremena da se raspadne. I to posle vremena u kome je igra smestena.

Sveza krv mozda i treba ali ja nemam nekih ideja.
Ali su i kasnili sa imperijom u odnosu na neke druge.
Svaka je imperija imala svoje faze, uzdizanja, procvata i odlaska u blato.

To treba da u igri simuliraju i onda ce biti zanimljivije igrati je do kraja.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 11:43   #600
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
Djukarbc kaže: Pregled poruke
Ваљало би да убаце да на једној провинцији постоји више култура. Нпр. са Србијом освојиш Солун па после 10 година у Солуну постоји нпр. 90% Грка и 10% Срба. Када проценат народа са којим играш пређе 50% да се добија core и да постоје стотине разних евента и одлука да се на брзину мењања култура утиче. Исто треба да се уради и са религијама.
Core je vise integrisanje provincije u administraciju imperije. Ili mozda koliko druge drzave priznaju tvoje pravo da vladas tom zemljom. Nema veze sa nacionalnoscu. Imperije su uglavnom multietnicke, a primarna kultura je velika manjina.
Ali procenat nacionalnosti bi recimo prikazao realnije kolonizovanje. Umesto da kultura samo predje na Castilan bio bi tu i procenat Indijanaca, robova iz Afrike itd. Ili kasnije sa nacionalizmom dobijes claim na provinciju ako ima odredjeni procenat tvoje populacije.
A mozda je sve to samo nepotrebno komplikovanje.
Plus stotine odluka za svaku provinciju znaci previse mikromenadzmenta. Poruke bi se ponavljale i dosadjivale.
Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Ali su i kasnili sa imperijom u odnosu na neke druge.
Svaka je imperija imala svoje faze, uzdizanja, procvata i odlaska u blato.

To treba da u igri simuliraju i onda ce biti zanimljivije igrati je do kraja.
Kako ces to da uradis ? Losi eventi, dogadjaji isforsirano. Ne mozes samo igracu da kazes tvoja imperija je velika ides dole, ili tvoje vreme je doslo. Ipak je ovo alternativna istorija.
Uglavnom sve imperije nastale u to vreme Otomani, Britanci, Rusi itd. su dozivele pad u vremenu koje pokriva Victoria ili Hearts of Iron. Pa i posle.
Ako pogledas mapu kasnog 18 pocetka 19 veka (kraj ove igre) Evropa i jeste izdeljena izmedju pet sest drzava a polako i ostatak sveta.
Treba late game kad na mapi ima par blobova nekako uciniti zanimljivijim a ne samo srusiti velike imerije.
Rusenje imperija i menjanje socijalnog poretka je posao za Viktoriju.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com