Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2018, 9:52   #11
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Koje to kompanije na dosta mesta zapošljavaju ljude samo zato što su patuljastog rasta? Postoji neki zakon da firme sa više od 20 zaposlenih treba da imaju bar jednog zaposlenog invalida na svakih 50 radnika (tako nekako), pa ako si na to mislio... I ima par nekih "zadruga" gde ljudi sa raznim smetnjama u razvoju izrađuju neke sitnice i sl.
I gde su to Romi zauzeli radna mesta Srbima? I kako se to njima daje prednost u obrazovanju kada jedva 1/4 završi OŠ? To je problem, a ne nekakve "privilegije".
Za poslednji pasus ne znam šta da ti kažem: ja pokušavam da izbacim ideologiju i konkretizujem problem, a ti "nećete moći", kao da sam ja neko ko o tome uopšte odlučuje ili sam deo nekakve organizacije. Ja sam samo pojedinac kome nije jasno kako pristojnom normalnom čoveku mogu više da smetaju aktivisti za (makar i besmislena) prava, nego razni mrzitelji i mračnjaci.
Taj zakon je primer diskriminacije o kojoj govorim. Ako kompanija, bilo strana, bilo domaća zaposli pripadnika manjine može da računa na benefite. A iste, gladne profita to i rade. Da budem malo plastičan u primeru, to je isto kao kada bi neko izabirao kompjuter ne po tome da li može da vrši funkciju, nego po tome da li uz njega ide poklon i tapšanje po ramenu. Toliko o tome. Što se tiče Roma, istina je da samo 1/4 završi osnovnu školu, ali se postavlja pitanje zašto je to tako, a ne da li se treba protiv toga boriti privilegijama, jer eto oni zahtevaju posebne uslove školovanja u odnosu na ostalu decu. U vezi zapošljavanja, nigde nisam pomenuo da Romi imaju prednost, posebno ne jer se "humanisti" još nisu dosetili da nagrađuju preduzeća i kompanije koje bi zaposlile Rome. Za ostale manjine, osim verskih i u manjoj meri seksualnih, jesu se dosetili.

Pomenuo si mrztitelje i mračnjake, pa vidi, gledaj pazi, smetaju i meni, ali ne u toj meri koliko mi smetaju SJW, jer za razliku od ovih mračnjaci i mrzitelji nemaju moč da nekom unište rad, porodicu i život. Mračnjaci i mrzitelji ne mogu, ma koliko se trudili da nekoga javno blate po damn Internetu, ne prave *****a po kampusima, ne uništavaju imovinu, ne histerišu glumeći vrlinu i moralnost. Mračnjaci i mrzitelji su ograničeni na pojedince, nemaju podršku medija, nemaju podršku akademskih institucija, nemaju ništa sem svog besa i mržnje. Njihovi izgredi nisu poprimili oblike epidemije zombi virusa, i ne pokušavaju da parnim valjkom isprave krive Drine. Kada mračnjak ii mrzitelj napravi *****e, nekoga prebije ili ubije, kada polomi i uništi imovinu, svi ga osuđuju, ali kada to isto urade isprani SJW bezmozgani i njihovi jurišnici nazvani antifa, svi ih podržavaju, a svaki vid kritike se automatski osuđuje. Da se poslužim medicinskim poređenjem. mrzitelji i mračnjaci su aids, tačno se zna ko je rizičan i kako se zaštititi, dok su "usrećitelji" kuga u svom najopasnijem obliku kombinovana sa karcinomom. I ko je onda opasniji? Mrzitelji i mračnjaci koji teško da mogu da utiču na razumne ljude, osim u teškim situacijama (primer Nemačka između dva svetska rata) ili besni zombiji u odbrani "prava" zaraženi virusom intersekcije? Oni su kao svetli? Pa i đavo se predstavlja kao anđeo svetla, prijatelju, i đavo. Ujedno, i on je "humanista" od početka, kako reče Al Paćino u Đavoljem advokatu....
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com