Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2018, 13:16   #1
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom HDD lampica

Nešto neobjašnjivo ima kod mene u kompjuteru. Radi bez problema, ali crvena lampica, dioda ili kako već ko zove, koja signalizira rad i opterećenje HDD-a, stalno blica kao sekundarica kad HDD ne radi ništa. Mogu postaviti i video snimak da se vidi ako nekome nije jasno o čemu pišem. Kod mog sina na kompjuteru ta crvena dioda svetli samo kad se pali kompjuter ili kad defragmenter radi svoje ili kad se nešto instalira. Kod mene kad kompjuter ne radi apsolutno ništa, dioda tačno na svaki sekund bljesne. Veoma interesantno.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2018, 13:39   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HDD lampica

Postoji više procesa koji mogu da izazovu to blinkanje, neki od njih su u vezi sa CD/DVD drajvom ili čitačem kartica ako imaš to na kompu.

Pišem ovako neodređeno jer sam se sa tim susreo na tuđem kompu i ne sećam se detalja i kako je rešio. Mislim da je morao da disable-uje neki servis u vezi sa čitačem diskova.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
uco73 (20.3.2018)
Stara 20.3.2018, 16:30   #3
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Thumbs up Re: HDD lampica

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Postoji više procesa koji mogu da izazovu to blinkanje, neki od njih su u vezi sa CD/DVD drajvom ili čitačem kartica ako imaš to na kompu.

Pišem ovako neodređeno jer sam se sa tim susreo na tuđem kompu i ne sećam se detalja i kako je rešio. Mislim da je morao da disable-uje neki servis u vezi sa čitačem diskova.
Svaka čast i veliko HVALA! Otkačio sam sa ploče DVD rezač i blinkanje je prestalo. Da li to znači da je vreme da se DVD jedinica zameni?
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2018, 18:10   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HDD lampica

Pa najbolje bi bilo ako možeš samo da pozajmiš neki drugi za probu prvo pre nego što kupiš nov jer možda nije u pitanju sam drajv.

Fora je da se ta lampica pali uvek kada drajv proverava da li ima diska unutra, i ume da se desi tako da drajv konstantno proverava svake sekunde. Mislim da problem može da bude i na strani windowsa ili drajvera pa ne bih tek tako davao pare na zamenu drajva dok nisam siguran šta je.

Od polovičnih rešenja postoje dva. Prvo, ako ne koristiš optički drajv često, možeš da ga zakačiš nazad na matičnu a uradiš disable u device manager-u pa ga uključiš samo kada ti treba. Drugo, ako to blinkanje ni na koji način ne remeti rad računara i ne zauzima CPU... možeš prosto da isključiš HDD lampicu sa ploče i da te ne nervira više. HDD ako zabode nekad stvarno da radi nenormalno se čuje i na uvo, a lako se proveri u task manager-u.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Acer 2301 neradi,blinka lampica zokssa Prenosni računari 1 29.3.2014 23:16
HDD, Crvena Lampica, Racunar veoma spor clzola Nosači podataka 6 12.12.2013 21:26
HP laptop svjetli lampica punjenja JovanK Kvarovi 2 29.3.2013 22:06
maxtor hdd - ne prepoznaj ga sistem - svetli lampica ispod nesa24casa Kvarovi 9 25.1.2011 21:25
Crvena lampica canyon Kvarovi 13 26.5.2010 18:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com