Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2014, 16:30   #261
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Photo 86 kaže: Pregled poruke
Odlučila sam se za Nikon p520, d3100 i ostali koji se nadograđuju su prevelik zalogaj za mene. Finansijski ne bih mogla da izdvojim tolike pare. Nadam se da će mi P520 dobro služiti, to će mi biti prvi dodir sa malo ozbiljnijim fotoaparatom, a ako mi apetiti porastu, kao i budzet možda uzmem neki profi jednog dana. Hvala vam na pomoći
A zasto nisi pogledala neki Canon iz serije dslr 650?!?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 1:24   #262
Photo 86
Novi član
 
Član od: 2.2.2014.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

kad ne znam koji, zato sam se i javila ovde da mi neko preporuči ako zna neki kvalitetan, a da nije preterano skup. Previše mi je da dajem 500 evra za fotoaparat, a ako kupim sa jednim objektivom, sutra će mi trebati objektiv za makro, pa za zum...nikad kraja. Nikon p520 ima sve to, a ne moram da petljam sa objektivima, mada znam da su slike bolje sa profi, ali nadam se da ni sa nikon p520 nisu za bacanje.
Photo 86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 13:13   #263
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Photo 86 kaže: Pregled poruke
zato sam se i javila ovde da mi neko preporuči ako zna neki kvalitetan ... Previše mi je da dajem 500 evra za fotoaparat, a ako kupim sa jednim objektivom, sutra će mi trebati objektiv za makro, pa za zum...nikad kraja. Nikon p520 ima sve to
Pokušali smo da preporučimo. P520 nije nešto ni jeftiniji (koliko vidim, ide preko 300 evra), ni manji, spor je, na većim žižnim daljinama mu je potrebno i 7-8 sekundi da fokusira, ako uspe uopšte da fokusira, radi samo sa JPEG formatom, pitanje je da li su mu "macro" mogućnosti išta bolje od kit objektiva za Canon ili Nikon (nigde se ne navodi uvećanje, ali sam siguran da to nije macro, nego close-up) ... Jedina prednost mu je ogroman zum, čija upotrebna vrednost je diskutabilna, pogotovo ako se aparat koristi iz ruke. Al' dobro, ako si odlučila ... Nek' te lepo služi i okači nam koju fotku ovde.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
todos (9.2.2014)
Stara 9.2.2014, 19:12   #264
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

I mene je prethodni post zaintrigirao. Imam nekih namera u buducnosti da se bacim zbog perfect eye za macro fotografiju. Ali trenutna desavanja mi idu na drugu stranu. Potencijalna kupoholicarka ako voli dobru fotografiju treba da se direktno informise sa par forumasa koji znaju trenutno stanje. Ono sto ja sigurno znam je Canon koji je istinski lider u toj kategori mogucih pocetnika a i profesionalaca, narocito ka macro fotografiji. Za nesto drugo treba se obratiti i Nikon korisnicima gde ima zanimljivih stvari, bez imalo ruganja ka Canon korisnicima. Nikon je vise za zasicenost boja i dubinu koju iskljucivo zahtevni profesionalni fotografi cene.

Poslednja ispravka: todos (9.2.2014 u 19:20)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 22:28   #265
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ono sto ja sigurno znam je Canon koji je istinski lider u toj kategori mogucih pocetnika a i profesionalaca, narocito ka macro fotografiji ... Nikon je vise za zasicenost boja i dubinu koju iskljucivo zahtevni profesionalni fotografi cene.
Recimo da se slažem. Iako koristim Canon aparate, tvrdim da je Nikon u prednosti što se tiče dinamičkog opsega i boja. Zlobnici bi rekli da je to zbog Sonyjevog senzora. Ali neke velike razlike među njima nema.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 23:35   #266
KizaTheDeath
V.I.P. Foto aparati i oprema
 
Član od: 4.11.2010.
Poruke: 176
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 91 puta na 77 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

^ To stoji u slucaju DSLR fotoaparata. Da Photo86 bira neki od DSLR modela, preporuka bi bila jedan od ta dva brenda (Canon ili Nikon, u principu svejedno). Ali kad su u pitanju kompakti, Canon prednjaci. Najbolji savet bi bio uzeti Canon za sve pare kojima raspolazemo.

Pozdrav!
KizaTheDeath je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 16:25   #267
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ma sto se tice kompakta Canon nema nikakvu konkurenciju. Mozda pojedini modeli kompakt aparata drugih proizvodjaca nesto i vrede ali su obicno preskupi. Tako je vec godinama. Digic je cudo!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2014, 23:15   #268
Photo 86
Novi član
 
Član od: 2.2.2014.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

imam ponudu da uzmem Nikon D5100, ponuda je povoljna, ali me zanima ako uzmem taj fotoaparat sa osnovnim objektivom za koje je on namene, da li mogu i sa njim da zumiram ili da slikam makro, samo što kvalitet neće biti kao sa objektivima baš za te namene, ili sa osnovnim objektivom mogu da slikam samo određen tip fotografija?

Drugo je što znam da kada kupim fotoaparat najverovatnije sam zavšila sa kupovinom, jer nemam finansijskih sredstava da kupujem druge objektive koji su skuplji od samog fotoaparata. Zato sam htela da uzmem Nikon p520 koji sve to ima i zum, makro...samo što sllike sigurno nisu kao kada se radi sa dslr aparatom.

Izvinite ako gnjavim, nemam iskustva sa skupljim aparatima, želim da uzmem nešto što će biti usklađeno mojim mogućnostima i potrebama, pa zato postavljam sto pitanja.
Photo 86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 0:51   #269
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ako iole znaš engleski, na http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100 možeš pogledati sve detalje o tom Nikonu. Naravno, moram pitati da li je u pitanju nov aparat ili polovan, i u kakvom je stanju, ako je polovan?
Što se kit objektiva tiče, ima zum, od 18 mm do 55 mm, ne tako ogroman kao P520, nešto ovako


Nema klasične makro mogućnosti, kao pravi makro objektivi (nema ni P520), ali ima veoma dobre close-up mogućnosti. U ovom postu http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=93401 možeš videti nešto od tih mogućnosti. A trebalo bi da ima i stabilizaciju. Naravno, nije najbolji na svetu, ali je veoma upotrebljiv i univerzalan.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 14:32   #270
Photo 86
Novi član
 
Član od: 2.2.2014.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

nov je fotoaparat, samo je iz Mađarske pa je dosta povoljnija cena nego kod nas, hvala na odgovoru
Photo 86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
digitalni fotoaparat, fotoaparat

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Treba mi pomoć pri instalaciji neta na XP! dc 22 Operativni sistemi 5 27.8.2009 11:55
Kako testirati Monitor pri kupovini? NSadian Grafika 16 3.11.2007 1:15
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com