Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2018, 18:08   #361
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Oko 11 sati provedenih u igri i negdje sam na 30%











dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Yonai (23.9.2018)
Stara 23.9.2018, 21:35   #362
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Definitivno treba uzivati u samom istrazivanju i grobnicama, to je ovom trecem delu apsolutno najaca strana, prica i ostalo necu sad puno da pricam, na 67% sam ali jbg...
Grafika takodje bogte, doprinosi strasno tom istrazivanju, stvarno maestralno odradjeno mnogo stvari, i dalje u igri kako odmicete ce da vam privlaci paznju sama okolina, jednostavno je top.

Kada pod izgleda ovako... xD


Ako imate dobar komp, samo zbog grafe zasluzuje da je uzmete na nekom popustu
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2018, 13:50   #363
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ako imate dobar komp, samo zbog grafe zasluzuje da je uzmete na nekom popustu
E, jbg, ako treba da se čeka popust jer je malo iznad 20 evrića mnogo za ovakav plezir, onda smo stvarno ugasili.
Ja sam na oko 30%, tek sam prošao TRIALS OF EAGLE i fino sam se "izmaltretirao" (u prevodu - uživao) na onoj "vetrenjači". Igra je 5X bolja od prethodne 2 iteracije i ni najmanje ne mogu da shvatim kakvi to bolidi mogu da ispljuju ovakvu igru?? Pa, ako ti je do pucanja i krljanja bez trunke mozga ima mali bilion (ne milion) igara za to. Ovo je igra koja na HARD nivou ipak zahteva upotrebu sivih ćelija, a to je ono što ta piskarala, očigledno, nemaju.
A i ne znam ko ovo igra na EASY?
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
zerb (25.9.2018)
Stara 25.9.2018, 19:10   #364
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Pa dobro nisu sve primedbe na racun manjka akcije. Moram da priznam da pocetak tj bas tih do 50% je fantasticno, e sad exploration i nakon toga ostaje na istom nivou, samo ostale stvari znaju da budu onako losije odradjene...Prica je i dalje meh za sada meni, velika steta za single player igru i Laru Croft da je krase ovako losi pisci...

Onda npr u Rise upgrade-ovanje je koliko toliko imalo smisla tj nesto si i mogao da osetis otkljucavanje svih tih silnih skilova i nadogradjivanjem oruzja, mada i tamo je bilo kud kamo. Ovde je toliko lako doci do lvl 4 upgrade-a i nista tu posebno nema. Nekako ti elementi su tu da dodaju nesto ali ne dodaju nista smisleno. Po koji dobar upgrade u skill-ovima i toeto, vrlo besmislena progresija lika. I stvarno kad pogledate, da li je realno da moze da ima pistolj, dvocevku i automatsku pusku a ne moze da ima dual pistols....Pa da su bilo koju od tih modernih oruzja zamenili sa dual-pistols isto bi bilo samo bolje, jer vi svakako u zaru borbe ili npr kad morate "gunz blazing" style izvadite nesto od tih i rokate...ovako bi samo ta klasicna moderna oruzja zamenio dual-pistols...nisu mi jasni ni malo..da lara umesto glupe rafalne puske ima npr sotku, dva pistolja i bow.... eh...

Uglavnom mnogo traljavo odradjeni neki gameplay elementi. Kao da je jedan deo tima neverovatno talentovan, tipa ljudi koji rade okolinu i sto su smisljali puzzle i exploration i onda ostatak tima koja ne zna sta ce sa sobom i kako da smisleno implementira neke stvari.

Ja uzivam u igri i zasluzuje buy, ne wait for sale, ali naravno daleko daleko da sve valja ili je na mestu.

Nisam jos zavrsio, tek cu da vidim nekako sta tacno mislim kad zavrsim....

Edit: I da ovo sto kazem exploration je top, to stvarno jeste ako se igra na hard sa survival instinct na off u settings. Igrati je na bilo sta ispod je greota, i onda eto ako neko stavi sve to na normal ili easy i onda samo proleti kroz sve to..e onda jbg s***** se totalno.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Fabriek (26.9.2018)
Stara 25.9.2018, 23:11   #365
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Prvu DLC grobnicu ce biti moguce igrati u coop-u
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2018, 0:22   #366
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Prelistah temu ali i dalje nisam utvrdio koja je najpovoljnija opcija za kupovinu.
Moze mala pomoc?
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2018, 10:46   #367
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ja uzivam u igri i zasluzuje buy, ne wait for sale, ali naravno daleko daleko da sve valja ili je na mestu.
Naravno, nijedna igra nije savršena, ja sam samo napisao da je, PO MENI, ova igra mnogo bolja od prethodna dva dela i da je najbliža izvornoj premisi Tomb Raidera, a to je istraživanje i "platformisanje".
A to može lepo da se vidi na OVOM videu koji prikazuje istorijat Tomb Raider igara, uz nekoliko zanimljivih činjenica (U prvoj originalnoj igri Lara se borila protiv ukupno pet ljudskih protivnika). A sve matorce, kao što sam ja, ovaj video će probuditi strašan osećaj nostalgije kad se vide izvesni detalji iz starih igara...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (26.9.2018)
Stara 26.9.2018, 21:01   #368
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Wow, ali wow, Cenotes, oduvali su ga sa ovim hub-om.

Zaista se EM potrudio, nema šta, iako je recept isti, ovde su se mnoge stvari otkotrljale u pravom smeru.Želim im odličnu prodaju.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2018, 21:14   #369
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
pike8 kaže: Pregled poruke
Prelistah temu ali i dalje nisam utvrdio koja je najpovoljnija opcija za kupovinu.
Moze mala pomoc?
Kupovina ruskog KLJUČA (ne Steam gift) na nekom od ruskih sajtova (plati.ru na primer), pod uslovom da prolazi kartica tvoje banke.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 2:43   #370
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kupovina ruskog KLJUČA (ne Steam gift) na nekom od ruskih sajtova (plati.ru na primer), pod uslovom da prolazi kartica tvoje banke.
Ranije mi je prolazilo, valjda ce i sad. Ali koliko vidim u opisima svih kljuceva na plati.ru stoji da je jezik/lokalizacija "russian only" ili da je aktivacija moguca samo iz Rusije/bivsih sovjetskih republika.

Moze preporuka za nekog plati.ru sellera (moze na PM ako je zabranjeno na forumu) ciji kljuc se pouzdano moze aktivirati kod nas?

Hvala.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 7:48   #371
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Nas SquareEnix svrstava u CIS države, tako da nema ni najmanjeg problema oko aktivacije, a ta lokalizacija znači da postoji i ruski jezik u igri, sad ne znam da li kao samo meni i titlovi na tom jeziku ili ima ruska sinhronizacija. Ali, u svakom slučaju, engleski je uvek primarni jezik.
Dakle, vidiš da postoji aktivacija iz CIS država kao OVDE i to ti je to.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
pike8 (27.9.2018)
Stara 27.9.2018, 7:48   #372
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Bilo koji ruski ključ se može aktivirati iz Srbije/BIH/Makedonije/Crne Gore jer nas SquareEnix stavlja u CIS region.
Ne postoji Russian only igra što se jezika tiče, čim ti igru aktiviraš na Steamu dostupni su ti svi raspoloživi jezici, jedino na šta treba da obratiš pažnju je da kupiš ruski ključ, a ne gift.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
pike8 (27.9.2018)
Stara 27.9.2018, 8:15   #373
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Bilo koji ruski ključ se može aktivirati iz Srbije/BIH/Makedonije/Crne Gore jer nas SquareEnix stavlja u CIS region.
Ne postoji Russian only igra što se jezika tiče, čim ti igru aktiviraš na Steamu dostupni su ti svi raspoloživi jezici, jedino na šta treba da obratiš pažnju je da kupiš ruski ključ, a ne gift.
U slucaju Square Enix igara igre imaju vise jezika. Ali tipa Ubisoft igre imaju samo ruski ako aktiviras UPlay kljuc ili ako kupis RU verziju igre na Steam-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
pike8 (27.9.2018)
Stara 27.9.2018, 9:28   #374
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Govorio sam za Steam. Uplay igre su nešto drugo i ostaju Uplay igre čak i sa Steam ključem...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 17:20   #375
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Samo cu reci: Cenotes!!
Atmosfera, grobnica, sve zivo nakon toga... EM je oduvao sa ovim delom igre! Nesto najbolje u citavoj trilogiji.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 18:38   #376
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Taj deo je maestralan, kapa dole, ono sto sam pricao da cete pasti sa stolice posle paititija
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Fabriek (27.9.2018)
Stara 27.9.2018, 19:07   #377
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Ali je zato Paititi teški smor.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 22:54   #378
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Moze da prica ko sta hoce pa i developeri: "Biggest HUB in TR game ever", "Feels like an open-world", "Feels so alive", "Different side-missions"... bla, bla, bla.

Sve je to ok. Ali ova igra od samog starta najvise "sija" u linearnim i zatvorenijim delovima. Meni je licno to TR.
Ima i Paititi svojih prednosti i neku svoju draz, naravno ima ljudi koji to preferiraju ali meni to nije TR. Ja prosto ne mogu tu da nadjem neku zabavu.
HUB poput Kuwaq Yaku je ok, to mogu da tolerisem, cak mi je KY bio jako zabavan, nikako dosadan. Paititi je zamoran i nakon par sati pocinje da smara.

Kao sto sam vec rekao meni licno ova igra je najbolja kad je vise linearna, pomenuti Cenotes recimo ili onaj Trial of the Eagle deo pa i Cozumel, meni je sve to mnogo, mnogo bolje od Paititija. Na srecu ova igra jako dobro balansira otvorene HUB-ova i linearne delove, za razliku od Rise. Tako da je to velika prednost. A o tome koliko su smanjili combat i napucavanje a dodali platforming i istrazivanje necu ni da pricam.
Takodje podvodni delovi u igri su mi odlicni. To obicno ne podnosim u igrama ali u ovoj je odlicno odradjeno.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Fabriek (27.9.2018), Iceman_37 (28.9.2018), pentraksil (28.9.2018)
Stara 27.9.2018, 23:01   #379
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Moze da prica ko sta hoce pa i developeri: "Biggest HUB in TR game ever", "Feels like an open-world", "Feels so alive", "Different side-missions"... bla, bla, bla.

Sve je to ok. Ali ova igra od samog starta najvise "sija" u linearnim i zatvorenijim delovima. Meni je licno to TR
Ima i Paititi svojih prednosti i neku svoju draz, naravno ima ljudi koji to preferiraju ali meni to nije TR. Ja prosto ne mogu tu da nadjem neku zabavu.
HUB poput Kuwaq Yaku je ok, to mogu da tolerisem, cak mi je KY bio jako zabavan, nikako dosadan. Paititi je zamoran i nakon par sati pocinje da smara.

Kao sto sam vec rekao meni licno ova igra je najbolja kad je vise linearna, pomenuti Cenotes recimo ili onaj Trial of the Eagle deo pa i Cozumel, meni je sve to mnogo, mnogo bolje od Paititija. Na srecu ova igra jako dobro balansira otvorene HUB-ova i linearne delove, za razliku od Rise. Tako da je to velika prednost. A o tome koliko su smanjili combat i napucavanje a dodali platforming i istrazivanje necu ni da pricam.
Takodje podvodni delovi u igri su mi odlicni. To obicno ne podnosim u igrama ali u ovoj je odlicno odradjeno.
Slažem se od reči do reči.Igra naprosto u nekim delovima toliko sija da čovek ostane sa vilicom do poda, a onda u nekim delovima, toliko zastrani, da čovek prosto ne poveruje da je reč o istoj igri i istom developeru, čak i grafika varira od huba do huba.Ne razumem, jesu li morali da zbrzaju?Ne bih o spojlerima još.Neki ljudi nisu još igrali.

Ali, slažem se, Cenotes, ta atmosfera, ma sve je
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 1:33   #380
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Shadow of the Tomb Raider

I moram da dodam da je Lara, apsolutno prelepa u ovoj igri.Tu su dostigli savršenstvo.Ne bih da je menjaju za naredne igre nikako.U cut scenama izgleda neverovatno, kao i njena facijalna ekspresija.Ne mogu skinuti nekad pogled sa nje.

I još nešto, vidim da se mnogi žale na obavezni outfit u Paititiju, nije savršen, ali je apsolutno odgovarajući i ne smeta mi ni malo.Samo bih dodao neki pojas, jer lebdeća oprema u 2018oj, nije nikako za pohvalu.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 114 14.3.2021 12:09
GamersGate DeCoy Online kupovina igara 237 16.12.2014 0:23
Tomb Raider 1 Jvss Akcione igre 11 29.5.2013 22:36
Tomb Raider: Downfall zdravkelja Akcione igre 32 8.7.2010 11:32
Novi Tomb Raider sledece godine! F@n@T!c_KV® Akcione igre 14 14.11.2006 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com